debian-installer - en to bo translation catalogue (387 entries)

note: Type: select Description
en: Downloading local repository key failed:
bo: རང་ཁུལ་གསོག་མཛོད་ཀྱི་ལྡེ་མིག་ལེན་མ་ཐུབ་པ：

note: Type: select Description
en: This may be a problem with your network, or with the server hosting this key. You can choose to retry the download, or ignore the problem and continue without all the packages from this repository.
bo: སྐྱོན་འདི་ཁྱོད་ཀྱི་དྲ་བ་དང་ཡང་ན་ལྡེ་མིག་གནས་སའི་ཞབས་ཞུ་བའི་ཡིན་སྲིད། ཁྱོད་ཀྱིས་ཡང་བསྐྱར་ལེན་འཇུག་ཐུབ་མིན་ཚོད་ལྟ་བྱེད་པའམ་ཡང་ན་སྐྱོན་འདི་སྣང་མེད་དུ་བསྐྱུར་ནས་གསོག་མཛོད་འདིའི་ཐོག་ནས་འཐོབ་དགོས་པའི་ཐུམ་བུ་གང་ཡང་མེད་མུ་མཐུད་ཆོག

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
bo: སྤྱོད་དགོས་པའི་མཐེབ་གཞོང་སྒྲིག་བཀོད：

en: Africa
bo: ཨ་ཧྥེ་རི་ཁ

en: Asia
bo: ཨ་ཤེ་ཡ

en: Atlantic Ocean
bo: ནུབ་རྒྱ་མཚོ་ཆེན་པོ

en: Caribbean
bo: ཀ་རི་པེན་རྒྱ་མཚོ

en: Central America
bo: དབུས་ཨ་མེ་རི་ཁ

en: Europe
bo: ཡོ་རོབ

en: Indian Ocean
bo: ཧིན་རྡུ་རྒྱ་མཚོ

en: North America
bo: བྱང་ཨ་མེ་རི་ཁ

en: Oceania
bo: རྒྱ་མཚོ་ཆེན་པོའི་གླིང

en: South America
bo: ལྷོ་ཨ་མེ་རི་ཁ

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when loading udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Loading additional components
bo: ཟུར་སྣོན་གྱི་ལྷུ་ལག་ཡར་འཇུག་བྱེད་པ

note: Type: text Description (Progress bar) TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Retrieving ${PACKAGE}
bo: ${PACKAGE} བསྐྱར་དུ་ལེན་བཞིན་པ

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when configuring udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Configuring ${PACKAGE}
bo: ${PACKAGE} སྒྲིག་འགོད་བཞིན་པ

note: Type: text Description Main menu item MUST be kept below 55 characters/columns :sl1:
en: Configure the package manager
bo: ཐུམ་བུ་དོ་དམ་པ་སྒྲིག་འགོད

note: Type: text Description Translators, "apt" is the program name so please do NOT translate it :sl1:
en: Configuring apt
bo: apt སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

note: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (base-installer)  #-#-#-#-# :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (finish-install)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (pkgsel)  #-#-#-#-#
en: Running ${SCRIPT}...
bo: ${SCRIPT}འཁོར་སྐྱོད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Media change
bo: མཇུག་མཛོད་བརྗེ་ལེན

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Disabling netinst CD in sources.list...
bo: sources.list ནང་དུ་netinst CD ནུས་མེད་བཟོ་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Note that using a mirror can result in a large amount of data being downloaded during the next step of the installation.
bo: དྲ་ཚིགས་ཞིག་སྤྱད་ན་འོག་རིམ་གྱི་སྒྲིག་འཇུག་སྐབས་གྲངས་རྒྱུན་མང་པོ་ཞིག་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་རྒྱུ་ཡིན་པ་ཤེས་དགོས།

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you don't have a good Internet connection, use of a mirror is recommended, especially if you plan to install a graphical desktop environment.
bo: ཁྱོད་ལ་དྲ་བ་སྦྲེལ་མཐུད་མགྱོགས་པོ་ཞིག་ཡོད་པ་དང་མཚོན་རིས་ཀྱི་མདུན་ངོས་ཁོར་ཡུག་ཞིག་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་དགོས་ན་དྲ་ཚིགས་སྤྱོད་པར་སྐུལ་མ་ཡོད

note: Type: text Description :sl1:
en: If you have a reasonably good Internet connection, use of a mirror is suggested if you plan to install a graphical desktop environment.
bo: ཁྱོད་ལ་དྲ་བ་སྦྲེལ་མཐུད་མགྱོགས་པོ་ཞིག་ཡོད་པ་དང་མཚོན་རིས་ཀྱི་མདུན་ངོས་ཁོར་ཡུག་ཞིག་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་དགོས་ན་དྲ་ཚིགས་སྤྱོད་པར་སྐུལ་མ་ཡོད

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the mirror...
bo: དྲ་ཚིགས་དེ་འཚོལ་བཤེར་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: boolean Description :sl5: :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want to have it available anyway.
bo: གང་ལྟར་ཁྱོད་ཀྱིས་འདི་སྤྱོད་རུང་བ་བཟོ་དགོས་མིན་གདམ་རོགས

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some non-free software has been made to work with Debian. Though this software is not at all a part of Debian, standard Debian tools can be used to install it. This software has varying licenses which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
bo: Debian ལ་སྤྱོད་ཆོག་པའི་སྤྱི་སྤྱོད་མིན་པའི་མཉེན་ཆས་བཟོས་འདུག མཉེན་ཆས་འདི་Debian ཡི་མིན་ནའང་ཚད་ལྡན་གྱི་Debian ལག་ཆ་སྤྱད་ནས་དེ་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་ཆོག མཉེན་ཆས་འདི་ལ་ཆོག་ཡིག་མི་འདྲ་བ་ཡོད་པས་ཁྱོད་ཀྱིས་བེད་སྤྱོད་དང་བཟོ་བཅོས། མཉམ་སྤྱོད་བྱེད་པར་བཀག་འགོག་བྱས་ཡོད་ཤས་ཆེ

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some additional software has been made to work with Debian. Though this software is free, it depends on non-free software for its operation. This software is not a part of Debian, but standard Debian tools can be used to install it.
bo: མཉེན་ཆས་གཞན་དག་འགའ་Debian ཐོག་ཏུ་སྤྱོད་ཆོག་པར་བཟོས་ཡོད། མཉེན་ཆས་འདི་སྤྱི་སྤྱོད་ཡིན་ནའང་སྤྱི་སྤྱོད་མིན་པའི་མཉེན་ཆས་ལ་བརྟེན་ནས་བཀོལ་སྤྱོད་བྱེད་དགོས མཉེན་ཆས་འདི་དག་Debian ཡིས་མིན་ནའང་ Debian ལག་ཆས་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་ཐུབ

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want this software to be made available to you.
bo: མཉེན་ཆས་འདི་སྤྱོད་རུང་བར་བཟོ་དགོས་མིན་གདམ་རོགས

note: Type: text Description :sl1:
en: Preparing to install the base system...
bo: མ་ལག་གི་རྨང་གཞི་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པར་གྲ་སྒྲིག་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the base system
bo: མ་ལག་གི་རྨང་གཞི་སྒྲིག་འཇུག

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the base system...
bo: མ་ལག་གི་རྨང་གཞི་སྒྲིག་འཛུགས་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring APT sources...
bo: APT ཁུངས་སྒྲིག་འགོད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating the list of available packages...
bo: སྤྱོད་རུང་བའི་ཐུམ་བུའི་མིང་ཐོ་གསར་སྒྱུར་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing extra packages...
bo: ཟུར་སྣོན་གྱི་ཐུམ་བུ་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description SUBST0 is a package name :sl1:
en: Installing extra packages - retrieving and installing ${SUBST0}...
bo: ཟུར་སྣོན་གྱི་ཐུམ་བུ་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་བཞིན་པ - ${SUBST0} སླར་འཇུག་པ་དང་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package TRANSLATORS: <65 columns :sl1:
en: Install the base system
bo: མ་ལག་གི་རྨང་གཞི་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པ་་་

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file
bo: པར་གཞིའི་ཡིག་ཆ་སླར་འཇུག་པ

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file signature
bo: པར་གཞི་ཡིག་ཆའི་ས་རྟགས་སླར་འཇུག་པ

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Finding package sizes
bo: ཐུམ་བུའི་ཆེ་ཆུང་འཚོལ་བ

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages files
bo: ཐུམ་བུའི་ཡིག་ཆ་སླར་འཇུག་པ

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages file
bo: ཐུམ་བུའི་ཡིག་ཆ་སླར་འཇུག་པ

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Retrieving packages
bo: ཐུམ་བུ་སླར་འཇུག་པ

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Extracting packages
bo: ཐུམ་བུ་དཀྲོལ་བཞིན་པ

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages
bo: ནང་སྙིང་ཐུམ་བུ་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་བཞིན་པ

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages
bo: དགོས་ངེས་ཀྱི་ཐུམ་བུ་བཤིག་བཞིན་པ

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring required packages
bo: དགོས་ངེས་ཀྱི་ཐུམ་བུ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Unpacking the base system
bo: མ་ལག་གི་རྨང་གཞི་བཤིག་བཞིན་པ

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Configuring the base system
bo: མ་ལག་གི་རྨང་གཞི་སྒྲིག་འགོད་བཞིན་པ

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Validating ${SUBST0}...
bo: ${SUBST0}ནུས་ཡོད་བཟོ་བ་་་

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Retrieving ${SUBST0}...
bo: ${SUBST0}སླར་འཇུག་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Extracting ${SUBST0}...
bo: ${SUBST0} དཀྲོལ་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Unpacking ${SUBST0}...
bo: ${SUBST0} བཤིག་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Configuring ${SUBST0}...
bo: ${SUBST0} སྒྲིག་འགོད་བཞིན་པ...

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Checking Release signature
bo: པར་གཞིའི་ས་ཡིག་འཚོལ་ཞིབ་བྱེད་པ

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a gpg key id Release is a filename which should not be translated
en: Valid Release signature (key id ${SUBST0})
bo: པར་གཞིའི་ས་རྟགས་(key id ${SUBST0}) ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of base packages...
bo: རྨང་གཞིའི་ཐུམ་བུའི་ཁོངས་གཏོགས་སྐྱོན་སེལ་བཞིན་ཡོད་པ་་་

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional base dependencies: ${SUBST0}
bo: རྨང་གཞིའི་ཁོངས་གཏོགས་གཞན་ཐོབ་པ：${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional required dependencies: ${SUBST0}
bo: དགོས་ངེས་ཀྱི་ཁོངས་གཏོགས་གཞན་ཐོབ་པ：${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found packages in base already in required: ${SUBST0}
bo: རྨང་གཞི་ལ་ཐོབ་པའི་ཐུམ་བུ་ནི་དགོས་ངེས་ཡིན་པ：${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of required packages...
bo: དགོས་ངེས་ཀྱི་ཐུམ་བུའི་ཁོངས་གཏོགས་སྐྱོན་སེལ་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is an archive component (main, etc) SUBST1 is a mirror
en: Checking component ${SUBST0} on ${SUBST1}...
bo: ${SUBST1} ཐོག་ཏུ་ལྷུ་ལག་${SUBST0} འཚོལ་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages...
bo: ནང་སྙིང་གི་ཐུམ་བུ་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages...
bo: དགོས་ངེས་ཀྱི་ཐུམ་བུ་བཤིག་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Configuring required packages...
bo: དགོས་ངེས་ཀྱི་ཐུམ་བུ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing base packages...
bo: རྨང་གཞིའི་ཐུམ་བུ་སྒྲིག་འཇུག་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Unpacking the base system...
bo: རྨང་གཞི་མ་ལག་བཤིག་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the base system...
bo: རྨང་གཞིའི་མ་ལག་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Base system installed successfully.
bo: རྨང་གཞི་མ་ལག་སྒྲིག་འཇུག་ལེགས་འགྲུབ་ཐུབ་པ

note: Type: text Description :sl1:
en: Selecting the kernel to install...
bo: སྒྲིག་འཇུག་དགོས་པའི་ནང་སྙིང་འདེམས་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the kernel...
bo: ནང་སྙིང་དེ་སྒྲིག་འཇུག་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Installing the kernel - retrieving and installing ${SUBST0}...
bo: ནང་སྙིང་སྒྲིག་འཇུག་བཞིན་པ - ${SUBST0} སླར་ཐོབ་བཞིན་པ་དང་སྒྲིག་འཇུག་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Continue
bo: མུ་མཐུད

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Go Back
bo: ཕྱིར་ལོག

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: Yes
bo: རེད

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: No
bo: མིན

note: #-#-#-#-#  templates.pot (cdebconf)  #-#-#-#-# Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (mdcfg)  #-#-#-#-# Type: select Choices :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (net-retriever)  #-#-#-#-# These are choices of actions so this
en: Cancel
bo: རྩིས་མེད

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
bo: <Tab> སྤོར་བ; <Space> འདེམས་པ; <Enter> མནན་མཐེབ་ནུས་ཡོད་བཟོ

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <F1> for help; <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
bo: <F1> རོགས་རམ; <Tab> སྤོར་བ; <Space> འདེམས་པ; <Enter> མནན་མཐེབ་ནུས་ཡོད་བཟོ

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Help
bo: རོགས་རམ

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT This button will allow users to virtually "shoot a picture" of the screen :sl1:
en: Screenshot
bo: འཆར་ངོས་པར

note: Type: text Description Text that will appear in a dialog box mentioning which file the screenshot has been saved to. "%s" is a file name here :sl1:
en: Screenshot saved as %s
bo: འཆར་ངོས་པར་%s་ལ་ཉར་ཚགས་བྱེད་པ

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the Debian archive mirror
bo: Debian འཇུག་མཛོད་ཀྱི་དྲ་གནས་ཞིག་འཚོལ་བཞིན་པ

note: Type: text Description :sl1:
en: Downloading Release files...
bo: པར་གཞིའི་ཡིག་ཆ་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description main-menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Choose a mirror of the Debian archive
bo: Debian གྱི་འཇུག་མཛོད་་ཀྱི་དྲ་གནས་ཞིག་འདེམས་པ

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: enter information manually
bo: ལག་བཟོས་ངང་ནང་དོན་འཇུག་པ

note: Type: select Default Translators, you should put here the ISO 3166 code of a country which you know hosts at least one Debian HTTP mirror. Please check that the country really has a Debian HTTP mirror before putting a random value here First check that the country you mention here is listed in https
en: US[ Default value for http]
bo: US

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror country:
bo: Debian མཇུག་མཛོད་དྲ་གནས་ཀྱི་རྒྱལ་ཁབ：

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: The goal is to find a mirror of the Debian archive that is close to you on the network -- be aware that nearby countries, or even your own, may not be the best choice.
bo: དམིགས་ཡུལ་ནི་ཁྱོད་ཀྱི་ཉེ་འཁོར་གྱི་དྲ་ཐོག་ཏུ་Debian འཇུག་མཛོད་ཀྱི་དྲ་གནས་ཞིག་རྙེད་དགོས་པ -- གསལ་བརྡ ཉེ་འཁོར་དང་སོ་སོའི་རྒྱལ་ཁབ་ཡང་གདམ་ཁ་ལེགས་ཤོས་དེ་ཡིན་ཆེད་མེད

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror:
bo: Debian འཇུག་མཛོད་ཀྱི་དྲ་གནས：

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Please select a Debian archive mirror. You should use a mirror in your country or region if you do not know which mirror has the best Internet connection to you.
bo: Debian འཇུག་མཛོད་ཀྱི་དྲ་གནས་ཞིག་འདེམས་རོགས གལ་སྲིད་དྲ་ལམ་སྦྲེལ་མཐུད་གང་ཞིག་ཁྱོད་རང་ལ་ལེགས་ཤོས་ཡིན་པ་མ་ཤེས་ན་སོ་སོའི་རྒྱལ་ཁབ་བམ་ས་ཁུལ་དེ་སྤྱོད་དགོས

note: Type: select Description :sl1:
en: Usually, deb.debian.org is a good choice.
bo: ནམ་རྒྱུན་དུ་ deb.debian.org འདི་ནི་གདམ་ཁ་ཡག་ཤོས་ཡིན

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror hostname:
bo: Debian འཇུག་མཛོད་ཀྱི་དྲ་གནས་ཀྱི་རྩ་འཛུགས་གནས་མིང：

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Please enter the hostname of the mirror from which Debian will be downloaded.
bo: Debian གང་ནས་ལེན་འཇུག་བྱེད་དགོས་པར་རྩ་འཛུགས་ཀྱི་དྲ་གནས་མིང་ཞིག་འཇུག་རོགས

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: An alternate port can be specified using the standard [hostname]:[port] format.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ཚད་ལྡན་གྱི་རྣམ་བཞག་[རྩ་འཛུགས་གནས་མིང]:[མཐུད་སྣེ] སྤྱད་ནས་མཐུད་སྣེ་བཞན་ཞིག་གཏན་འབེབས་བྱེད་དགོས

note: Type: string Description :sl1:
en: HTTP proxy information (blank for none):
bo: HTTP ཚབ་བྱེད་ཀྱི་ཆ་འཕྲིན (གང་ཡང་མེད་ན་སྟོང་པ་སྐྱུར་ཆོག)：

note: Type: string Description :sl1:
en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
bo: ཕྱི་ཕྱོགས་དང་སྦྲེལ་དགོས་ན་HTTP ཚབ་བྱེད་ཅིག་སྤྱོད་དགོས། ཚབ་བྱེད་ཀྱི་ཆ་འཕྲིན་དེ་འདིར་འཇུག་དགོས ཡང་ན་འདི་སྟོང་པར་བསྐྱུར་དགོས

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
bo: ཚབ་བྱེད་ཀྱི་ཆ་འཕྲིན་ནི་ཚད་ལྡན་གྱི་རྣམ་བཞག་"http://[[user][:pass]@]host[:port]/" འདི་སྤྱད་ནས་འཇུག་དགོས

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the keyboard
bo: མཐེབ་གཞོང་དེ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

note: Type: text Description :sl1:
en: Other
bo: གཞན་ཞིག

note: Type: select Description :sl1:
en: Country of origin for the keyboard:
bo: མཐེབ་གཞོང་ཡོངས་ཁུངས་ཀྱི་རྒྱལ་ཁབ：

note: Type: select Description :sl1:
en: The layout of keyboards varies per country, with some countries having multiple common layouts. Please select the country of origin for the keyboard of this computer.
bo: རྒྱལ་ཁབ་སོ་སོའི་མཐེབ་གཞོང་བཀོད་པ་མི་འདྲ་བས་རྒྱལ་ཁབ་འགའ་ཞིག་ལ་རྒྱུན་སྤྱོད་ཀྱི་བཀོད་པ་མང་པོ་ཡོད དེའི་ཆེད་དུ་རྩིས་འཁོར་འདིའི་མཐེབ་གཞོང་ཡོངས་ཁུངས་ཀྱི་རྒྱལ་ཁབ་ཞིག་གདམ་རོགས

note: Type: select Description :sl1:
en: Keyboard layout:
bo: མཐེབ་གཞོང་གི་བཀོད་པ：

note: Type: select Description :sl1:
en: Please select the layout matching the keyboard for this machine.
bo: འཕྲུལ་ཆས་འདིའི་མཐེབ་གཞོང་ལ་འཚམས་པའི་བཀོད་པ་ཞིག་འདེམས་རོགས

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Caps Lock
bo: ཆེ་བྲིས་ཀྱི་ཟྭ

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Alt (AltGr)
bo: Alt གཡས (AltGr)

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Control
bo: Control གཡོན

note: Type: select Choices :sl1:
en: Right Shift
bo: Shift གཡས

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Logo key
bo: མཚོན་རྟགས་མཐེབ་གཡས

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Menu key
bo: འདེམས་ཐོ་མཐེབ

note: Type: select Choices :sl1:
en: Alt+Caps Lock
bo: Alt+ཆེ་བྲིས་མཐེབ

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control+Left Shift
bo: Control གཡས+ Shift གཡོན

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Alt
bo: Alt གཡོན

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control
bo: Control གཡོན

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Shift
bo: Shift གཡོན

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Logo key
bo: མཚོན་རྟགས་མཐེབ་གཡོན

note: Type: select Choices :sl1:
en: No toggling
bo: བརྗེ་རེས་མེད་པ

note: Type: select Description :sl1:
en: Method for toggling between national and Latin mode:
bo: རང་རྒྱལ་ལམ་ལ་ཐིན་གྱི་རྣམ་པའི་བར་བརྗེ་རེས་ཀྱི་ཐབས་ཤེས：

note: Type: select Description :sl1:
en: You will need a way to toggle the keyboard between the national layout and the standard Latin layout.
bo: རང་རྒྱལ་གྱི་བཀོད་པ་དང་ཚད་ལྡན་གྱི་ལ་ཐིན་བཀོད་པའི་བར་མཐེབ་གཞོང་བརྗེ་རེས་བྱེད་སྟངས་ཞིག་ཡོད་དགོས

note: Type: select Description :sl1:
en: Not all listed keys are present on all keyboards.
bo: ཐོ་འགོད་བྱས་ཟིན་པའི་མཐེབ་ཆ་ཚང་མཐེབ་གཞོང་གང་རུང་ཐོག་ཏུ་མེད

note: Type: select Choices :sl1:
en: American English
bo: ཨ་རིའི་དབྱིན་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Albanian
bo: ཨར་པ་མི་ཡ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Arabic
bo: ཨ་རབ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Asturian
bo: ཨོ་སི་ཁྲུ་རི་ཡ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bangladesh
bo: བྷང་ག་ལའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Belarusian
bo: བེ་ལ་ཨུ་རུ་སུ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bengali
bo: བྷང་ག་་ལའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Belgian
bo: བེར་གྲེམ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bosnian
bo: པོ་སི་ནི་ཡ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Brazilian
bo: པ་ར་ཟིའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: British English
bo: དབྱིན་ཇིའི་དབྱིན་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bulgarian (BDS layout)
bo: པུར་ཀ་རི་ཡ་སྐད (BDS ཀྱི་བཀོད་པ)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bulgarian (phonetic layout)
bo: པུར་ཀ་རི་ཡ་སྐད (གསལ་བྱེད་ཀྱི་བཀོད་པ)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Canadian French
bo: ཁ་ན་ཏའི་ཧྥ་རན་སེའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Canadian Multilingual
bo: ཁ་ན་ཏའི་སྐད་རིགས་སྣ་མང

note: Type: select Choices :sl1:
en: Catalan
bo: ཁ་ཏ་ལའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Chinese
bo: རྒྱ་ནག་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Croatian
bo: ཁུ་རོ་ཨ་ཏིའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Czech
bo: ཅེ་ཁེའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Danish
bo: ཏེན་མག་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Dutch
bo: ཧོ་ལན་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Dvorak
bo: Dvorak ཡི་མཐེབ་གཞོང

note: Type: select Choices :sl1:
en: Dzongkha
bo: རྫོང་ཁའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Esperanto
bo: འཛམ་གླིང་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Estonian
bo: ཨེ་སོ་ནི་ཡ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Ethiopian
bo: ཨེ་ཚི་ཨོ་ཕི་ཡ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Finnish
bo: ཧྥིན་ལན་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: French
bo: ཧྥ་རན་སེའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Georgian
bo: གེ་རོ་ཇི་ཡ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: German
bo: འཇར་མན་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Greek
bo: ཀེ་རི་སེའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Gujarati
bo: གུ་ཇ་ར་ཏིའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Gurmukhi
bo: གུ་རུ་མུ་ཁི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hebrew
bo: ཧེ་པོ་རུ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hindi
bo: ཧིན་རྡིའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hungarian
bo: ཧང་ག་རིའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Icelandic
bo: འཁྱགས་གླིང་གི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Irish
bo: ཨིར་ལན་གྱི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Italian
bo: དབྱི་ཐ་ལིའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Japanese
bo: འཇར་པན་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kannada
bo: ཀན་ན་དའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kazakh
bo: ཁ་ས་ཁའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Khmer
bo: ཁེ་མེར་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kirghiz
bo: གི་རི་ཇི་སི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Korean
bo: ཀོ་རི་ཡ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kurdish (F layout)
bo: གུར་དི་སྐད (F ཡི་བཀོད་པ)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kurdish (Q layout)
bo: གུར་དི་སྐད (Q ཡི་བཀོད་པ)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Lao
bo: ལའོ་ཝོ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Latin American
bo: ལ་ཏིང་ཨ་རིའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Latvian
bo: ལ་ཏོ་ཝི་ཡ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Lithuanian
bo: ལི་ཐུ་ཝན་མི་ཡ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Macedonian
bo: མ་ཆི་དོ་ནི་ཡ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Malayalam
bo: མ་ལ་ཡ་ལམ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Nepali
bo: ནེ་པ་ལའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Northern Sami
bo: བྱང་ས་མིའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Norwegian
bo: ནོར་ཝེའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Persian
bo: པར་སིའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Polish
bo: ཕོ་ལན་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Portuguese
bo: ཕོར་ཐིའུ་ཀལ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Punjabi
bo: ཕང་ཇི་པེ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Romanian
bo: རོ་མའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Russian
bo: ཨུ་རུ་སི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Serbian (Cyrillic)
bo: སེ་རེ་པེ་ཡ་སྐད (Cyrillic གསལ་བྱེད)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Sindhi
bo: སིན་རྡི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Sinhala
bo: སིན་ཧ་ལ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Slovak
bo: སི་ལོ་ཝ་ཁེའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Slovenian
bo: སི་ལོ་ཝེ་ནི་ཡ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Spanish
bo: སི་ཕེན་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swedish
bo: སུའེ་ཏེན་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swiss French
bo: སུའེ་ཙེར་གྱི་ཧྥ་རན་སེའི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swiss German
bo: སུའེ་ཙེར་གྱི་མཇར་མན་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Tamil
bo: ཐ་མི་ལི་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Telugu
bo: ཐེ་ལུ་རྒུ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Thai
bo: ཐེ་ལན་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Turkish (F layout)
bo: ཐུར་ཁེའི་སྐད (F ཡི་བཀོད་པ)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Turkish (Q layout)
bo: ཐུར་ཁེའི་སྐད (Q ཡི་བཀོད་པ)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Ukrainian
bo: ཨུ་ཁུ་རན་ནི་ཡ་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Uyghur
bo: ཡུ་གུར་སྐད

note: Type: select Choices :sl1:
en: Vietnamese
bo: ཝེ་ཐེ་ནམ་གྱི་སྐད

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning ${DIR}...
bo: ${DIR}འཚོར་བཤེར་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the clock
bo: ཆུ་ཚོད་སྒྲིག་འགོད

note: Type: boolean Description :sl1:
en: System clocks are generally set to Coordinated Universal Time (UTC). The operating system uses your time zone to convert system time into local time. This is recommended unless you also use another operating system that expects the clock to be set to local time.
bo: མ་ལག་གི་ཆུ་ཚོད་དེ་རྒྱུན་དུ་འཛམ་གླིང་གི་གཏན་འཛུགས་དུས་ཚོད་(UTC) ལ་སྒྲིག་ཡོད དེ་ནས་མ་ལག་གི་ཁྱོད་ཀྱི་དུས་ཚོད་ཁུལ་དང་བསྟུན་ནས་མ་ལག་གི་དུས་ཚོད་དེ་རང་ཁུལ་གྱི་དུས་ཚོད་ལ་སྒྱུར་འགྲོ གལ་སྲིད་མ་ལག་གཞན་ཞིག་གིས་རང་ཁུལ་གྱི་དུས་ཚོད་སྒྲིག་བཞིན་མེད་ན་སྒྲིག་སྟངས་འདི་སྤྱོད་པར་སྐུལ་མ་ཡོད

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Configuring clock settings...
bo: ཆུ་ཚོད་ཀྱི་སྒྲིག་སྟངས་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the clock
bo: ཆུ་ཚོད་སྒྲིག་འཛུགས་བྱེད་པ

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Getting the time from a network time server...
bo: དྲ་ཐོག་གི་དུས་ཚོད་ཞབས་ཞུ་བ་ནས་དུས་ཚོད་ལེན་པ

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Setting the hardware clock...
bo: སྲ་ཆས་ཀྱི་ཆུ་ཚོད་སྒྲིག་འཛུགས་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Execute a shell
bo: འཇུག་སྒོ་ཞིག་བཀོལ་སྤྱོད་བྱེད་པ

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Abort the installation
bo: སྒྲིག་འཇུག་མཚམས་གཅོད་པ

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Registering modules...
bo: དཔེ་དབྱིབས་ཐོ་འགོད་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Finish the installation
bo: སྒྲིག་འཇུག་དེ་མཇུག་རྫོགས

note: Type: text Description :sl1:
en: Finishing the installation
bo: སྒྲིག་འཇུག་དེ་མཇུག་རྫོགས་བཞིན་པ

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring network...
bo: དྲ་ལམ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up frame buffer...
bo: བརྙན་རིས་གྲ་སྒྲིག་སྒྲིག་འཛུགས་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Unmounting file systems...
bo: ཡིག་ཆའི་མ་ལག་བཀར་བར་བཤིག་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Rebooting into your new system...
bo: ཁྱོད་ཀྱི་མ་ལག་གསར་བའི་ནང་འགོ་འཛུགས་བཞིན་པ་་་

note: Type: note Description Translators: translate <Continue> identical to the translation of the button! :sl1:
en: Installation complete
bo: སྒྲིག་འཇུག་ཆ་ཚང་མཇུག་རྫོགས

note: Type: boolean Description :sl1: Very similar to grub2/disable_os_prober
en: The following other operating systems have been detected on this computer: ${OS_LIST}
bo: གཤམ་གྱི་བཀོལ་སྤྱོད་མ་ལག་དེ་དག་རྩིས་འཁོར་འདིའི་ཐོག་ཏུ་ཚོར་རྟོགས་བྱུང་བ：${OS_LIST}

note: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# Type: password Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (network-console)  #-#-#-#-# :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (user-setup)  #-#-#-#-# :sl1:
en: Re-enter password to verify:
bo: གསང་གྲངས་བསྐྱར་དུ་འཇུག་ནས་དག་ཐེར་བྱེད་པ：

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing GRUB boot loader
bo: GRUB འགོ་འཛུགས་ཆས་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་བཞིན་པ

note: Type: text Description :sl1:
en: Looking for other operating systems...
bo: བཀོལ་སྤྱོད་མ་ལག་གཞན་ཞིག་འཚོལ་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the '${GRUB}' package...
bo: '${GRUB}' ཐུམ་བུ་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Determining GRUB boot device...
bo: GRUB འགོ་འཛུགས་སྒྲིག་ཆས་གཏན་འབེབས་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "grub-install ${BOOTDEV}"...
bo: "grub-install ${BOOTDEV}"་འཁོར་སྐྱོད་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "update-grub"...
bo: "update-grub"་འཁོར་སྐྱོད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating /etc/kernel-img.conf...
bo: /etc/kernel-img.conf གསར་སྒྱུར་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting network hardware
bo: དྲ་བའི་སྲ་ཆས་ཚོར་རྟོགས་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Detect network hardware
bo: དྲ་བའི་སྲ་ཆས་ཚོར་རྟོགས་བྱེད་པ

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Detect disks
bo: གསོག་སྡེར་ཚོར་རྟོགས་བྱེད་པ

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting disks and all other hardware
bo: གསོག་སྡེར་དབ་སྲ་ཆས་གཞན་ཡོངས་ཚོར་རྟོགས་བྱེད་བཞིན་པ

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware, please wait...
bo: སྲ་ཆས་ཚོར་རྟོགས་བྱེད་བཞིན་ཡོད་པས་སྒུག་རོགས་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Loading module '${MODULE}' for '${CARDNAME}'...
bo: '${CARDNAME}' ལ་དཔེ་དབྱིབས་'${MODULE}' ཡར་འཇུག་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting PC card services...
bo: PC བྱང་བུའི་ཞབས་ཞུ་འགོ་འཛུགས་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Waiting for hardware initialization...
bo: སྲ་ཆས་སྒུལ་སློང་བྱེད་པར་སྒུག་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking for firmware...
bo: སྲ་ཆས་ཀྱི་བྱ་རིམ་འཚོལ་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Save debug logs
bo: སྐྱོན་སེལ་བའི་ཐོ་ཉར་ཚགས་བྱེད་པ

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Gathering information for installation report...
bo: སྒྲིག་འཇུག་གི་ཡར་ཞུ་ལ་ཆ་འཕྲིན་བསྡུ་རུག་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Scan hard drives for an installer ISO image
bo: སྲ་སྡེར་གྱི་སྒུལ་ཆས་ཐོག་ISO གཟུགས་བརྙན་སྒྲིག་འཇུག་ཆས་འཚོལ་བཤེར་བྱེད་པ

note: Type: text Description This menu entry may be translated. However, translators are required to keep "Choose language" as an alternative separated by the "/" character Example (french): Choisir la langue/Choose language :sl1:
en: Choose language
bo: སྐད་རིགས་འདེམས་པ / Choose language

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Storing language...
bo: སྐད་རིགས་གསོག་འཇོག་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: title Description Displayed as dialog title during language selection :sl1:
en: Select a language
bo: སྐད་རིགས་ཤིག་འདེམས་པ

note: Type: title Description Displayed as dialog title during country selection :sl1:
en: Select your location
bo: ཁྱོད་ཀྱི་གནས་ཡུལ་གདམ་པ

note: Type: title Description Displayed as dialog title during locale selection :sl1:
en: Configure locales
bo: སྐད་རིགས་ཁུལ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

note: Type: note Description :sl1:
en: Language selection no longer possible
bo: འདིར་སྐད་རིགས་འདེམས་མི་ཐུབ

note: Type: note Description :sl1:
en: At this point it is no longer possible to change the language for the installation, but you can still change the country or locale.
bo: འདིའི་མཚམས་སུ་སྒྲིག་འཇུག་འདི་ལ་སྐད་རིགས་གཞན་དག་གང་ཡང་སྒྱུར་མི་ཐུབ་ཀྱང་རྒྱལ་ཁབ་དང་སྐད་རིགས་ཁུལ་བསྒྱུར་ཆོག

note: Type: note Description :sl1:
en: To select a different language you will need to abort this installation and reboot the installer.
bo: སྐད་རིགས་གཞན་ཞིག་གདམ་དགོས་ན་སྒྲིག་འཇུག་འདི་མཚམས་བཅད་ནས་སྒྲིག་འཇུག་ཆས་འདི་ཡང་བསྐྱར་འགོ་སློང་དགོས

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is incomplete for the selected language.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་སྐད་རིགས་ཀྱི་ཐོག་ཏུ་སྒྲིག་འཇུག་ཆས་ཀྱི་ཡིག་སྒྱུར་ཆ་ཚང་མེད་པ

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is not fully complete for the selected language.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་སྐད་རིགས་ཀྱི་ཐོག་ཏུ་སྒྲིག་འཇུག་ཆས་ཀྱི་ཡིག་སྒྱུར་ཡོངས་རྫོགས་བྱས་མེད་པ

note: Type: text Description :sl1:
en: This means that there is a significant chance that some dialogs will be displayed in English instead.
bo: འདིའི་རྒྱུ་མཚན་ནི་གླེང་སྒྲོམ་འགའ་ཞིག་དབྱིན་ཡིག་ནང་ཤར་སྲིད

note: Type: text Description :sl1:
en: If you do anything other than a purely default installation, there is a real chance that some dialogs will be displayed in English instead.
bo: སྒྲིག་འཇུག་ཡོངས་སྔོན་སྒྲིག་ལྟར་མ་བྱས་ན་གླེང་སྒྲོམ་འགའ་ཞིག་དབྱིན་ཡིག་ནང་དུ་ཤར་སྲིད

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, most dialogs should be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - some may be displayed in English instead.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་བདམས་ཟིན་པའི་སྐད་རིགས་སྤྱད་ནས་སྒྲིག་འཇུག་མུ་མཐུད་ན་གླེང་སྒྲོམ་མང་ཆེ་ཤོས་སྐད་རིགས་དེའི་ནང་དུ་ཤར་སྲིད་འོན་ཀྱང་སྒྲིག་འཇུག་ཆས་ཀྱི་མཐོ་རིམ་གྱི་འདེམས་སྟངས་སྤྱོད་ན་འགའ་ཞིག་དབྱིན་ཡིག་ནང་དུ་ཤར་སྲིད

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, dialogs should normally be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - there is a slight chance some may be displayed in English instead.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་བདམས་ཟིན་པའི་སྐད་རིགས་སྤྱད་ནས་སྒྲིག་འཇུག་མུ་མཐུད་ན་གླེང་སྒྲོམ་མང་ཆེ་ཤོས་སྐད་རིགས་དེའི་ནང་དུ་ཤར་སྲིད་འོན་ཀྱང་སྒྲིག་འཇུག་ཆས་ཀྱི་མཐོ་རིམ་གྱི་འདེམས་སྟངས་སྤྱོད་ན་འགའ་ཞིག་དབྱིན་ཡིག་ནང་དུ་ཤར་བའི་གོ་སྐབས་ཡོད

note: Type: text Description :sl1:
en: The chance that you will actually encounter a dialog that is not translated into the selected language is extremely small, but it cannot be ruled out completely.
bo: གླེང་སྒྲོམ་ཞིག་བདམས་ཟིན་པའི་སྐད་རིགས་ནང་དུ་ཡིག་སྒྱུར་བྱས་མེད་པའི་བསྐལ་བ་དེ་ཆེས་ཕྲ་བ་ཞིག་ཡིན་ནའང་དེ་མེད་ཞེས་ཐག་མི་ཆོད

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you have a good understanding of the alternative language, it is recommended to either select a different language or abort the installation.
bo: ཁྱེད་ཉིད་གལ་སྲིད་ཚབ་བྱེད་ཀྱི་སྐད་རིགས་དེ་ཡག་པོ་མ་ཤེས་ན་སྐད་རིགས་གཞན་ཞིག་འདེམས་པའམ་ཡང་ན་སྒྲིག་འཇུག་མཚམས་འཇོག་དགོས

note: Type: text Description :sl1:
en: If you choose not to continue, you will be given the option of selecting a different language, or you can abort the installation.
bo: གལ་སྲིད་མུ་མཐུད་སྒྲིག་འཇུག་མ་བྱས་ན་ཁྱོད་ལ་སྐད་རིགས་གཞན་ཞིག་གདམ་ཆོག་པའམ་སྒྲིག་འཇུག་མཚམས་གཅོད་ཆོག

note: Type: select Choices "other", here, is added to the list of countries that will be displayed for users to choose among them For instance, choosing "Italian" will show: Italy, Switzerland, other :sl1:
en: other
bo: གཞན་ཞིག

note: Type: text Description :sl1:
en: Country, territory or area:
bo: རྒྱལ་ཁབ་དང་ས་ཁོངས། ས་གནས：

note: Type: text Description :sl1:
en: Continent or region:
bo: གླིང་དང་ཡང་ན་ས་ཁོངས：

note: Type: text Description :sl1:
en: The selected location will be used to set your time zone and also for example to help select the system locale. Normally this should be the country where you live.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་གནས་ཡུལ་དེ་ཁྱོད་ཀྱི་དུས་ཚོད་ཁུལ་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པ་དང་མ་ལག་གི་སྐད་རིགས་ཁུལ་འདེམས་སྐབས་སྤྱོད་རྒྱུ་ཡིན། འདི་ནམ་རྒྱུན་ཁྱོད་གནས་སའི་རྒྱལ་ཁབ་ཡིན་དགོས

note: Type: text Description :sl1:
en: This is a shortlist of locations based on the language you selected. Choose "other" if your location is not listed.
bo: འདི་ནི་ཁྱོད་ཀྱིས་བདམས་ཟིན་པའི་སྐད་རིགས་ལ་བསྟུན་ནས་བྱུང་བའི་ཐོ་འགོད་ཐུང་ཐུང་ཞིག་ཡིན། གལ་སྲིད་ཁྱོད་ཀྱི་གནས་ཡུལ་དེ་འཁོད་མེད་ན་"གཞན་ཞིག" ལ་མནན་དགོས

note: Type: text Description :sl1:
en: Select the continent or region to which your location belongs.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་གནས་ཁོངས་གཏོགས་སའི་གླིང་ངམ་ས་ཁོངས་དེ་གདམ་དགོས

note: Type: text Description '%s' will be replaced with the name of the currently selected continent/region :sl1:
en: Listed are locations for: %s. Use the <Go Back> option to select a different continent or region if your location is not listed.
bo: གནས་ཡུལ་འདི་དག་%s ་ཡིཁོངས་སུ་གཏོགས། གལ་སྲིད་ཁྱོད་ཀྱི་གནས་ཡུལ་དེར་འཁོད་མེད་ན་<ཕྱིར་ལོག> ལ་མནན་ནས་གླིང་ངམ་ས་ཁོངས་གཞན་ཞིག་གདམ་དགོས

note: Type: select Description :sl1:
en: Country to base default locale settings on:
bo: སྔོན་སྒྲིག་གི་སྐད་རིགས་ཁུལ་ལ་བསྟུན་དགོས་པའི་རྒྱལ་ཁབ：

note: Type: text Description :sl1:
en: There is no locale defined for the combination of language and country you have selected. You can now select your preference from the locales available for the selected language. The locale that will be used is listed in the second column.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་བདམས་པའི་རྒྱལ་ཁབ་དང་སྐད་རིགས་གཉིས་མཉམ་ལ་གཏན་འབེབས་བྱས་པའི་སྐད་རིགས་ཁུལ་ཞིག་མེད་པ། ད་ལྟ་སོ་སོས་རང་མོས་ལྟར་བདམས་ཟིན་པའི་སྐད་རིགས་ལ་སྤྱོད་རུང་བའི་སྐད་རིགས་ཁུལ་ཞིག་འདེམས་ཆོག སྤྱོད་ཐུབ་པའི་སྐད་རིགས་ཁུལ་དེ་བསྟར་གཉིས་པའི་ནང་དུ་ཐོ་འགོད་བྱས་ཡོད

note: Type: text Description :sl1:
en: There are multiple locales defined for the language you have selected. You can now select your preference from those locales. The locale that will be used is listed in the second column.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་བདམས་པའི་སྐད་རིགས་ལ་སྐད་རིགས་ཁུལ་མང་པོ་ཞིག་གཏན་འབེབས་བྱས་འདུག རང་མོས་ལྟར་ཁྱོད་ཀྱིས་སྐད་རིགས་ཁུལ་ཞིག་དེ་ནས་གདམ་ཆོག སྤྱོད་ཐུབ་པའི་སྐད་རིགས་ཁུལ་དེ་བསྟར་གཉིས་པའི་ནང་དུ་ཐོ་འགོད་བྱས་ཡོད

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-# :sl3: Use infinitive form
en: Configure the Logical Volume Manager
bo: རྟོགས་བཟོས་ཀྱི་སྐད་ཤུགས་དོ་དམ་ཆས་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

note: Type: text Description :sl1:
en: Debian installer main menu
bo: Debian སྒྲིག་འཇུག་ཆས་སྤྱིའི་འདེམས་ཐོ

note: Type: select Description :sl1:
en: Choose the next step in the install process:
bo: སྒྲིག་འཇུག་གོ་རིམ་ནང་གི་འོག་རིམ་དེ་གདམ་པ：

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure MD devices
bo: MD སྒྲིག་ཆས་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

note: Type: string Description :sl1:
en: Domain name:
bo: དྲ་ཁོངས་ཀྱི་མིང：

note: Type: string Description :sl1:
en: The domain name is the part of your Internet address to the right of your host name.  It is often something that ends in .com, .net, .edu, or .org.  If you are setting up a home network, you can make something up, but make sure you use the same domain name on all your computers.
bo: དྲ་ཁོངས་ནི་ཁྱོད་ཀྱི་རྩ་འཛུགས་གནས་གཡས་སུ་ཡོད་པའི་དྲ་རྒྱ་ཁ་ཡིག་གི་ཁག་ཞིག་རེད  དུས་རྒྱུན་དེ .com、.net、.edu  ཡང་ན་ .org གིས་མཇུག་ལྡོག་ཡོད ཁྱོད་ཀྱིས་ཁྱིམ་གཞིའི་དྲ་ལམ་ཞིག་སྒྲིག་འཛུགས་བྱེད་དགོས་ན་ཁྱོད་ཀྱིས་གསར་གཏོད་ཅིག་བྱེད་ཆོག་ཡིནའང་ཁྱོད་ཀྱི་རྩིས་འཁོར་ཡོངས་ཀྱི་དྲ་ཁོངས་ངེས་པར་དུ་གཅིག་མཚུངས་ཡིན་དགོས

note: Type: string Description :sl1:
en: Name server addresses:
bo: དྲ་ཁོངས་ཞབས་ཞུ་བའི་ཁ་ཡིག：

note: Type: string Description :sl1:
en: The name servers are used to look up host names on the network. Please enter the IP addresses (not host names) of up to 3 name servers, separated by spaces. Do not use commas. The first name server in the list will be the first to be queried. If you don't want to use any name server, just leave this field blank.
bo: དྲ་ཁོངས་ཞབས་ཞུ་བ་ནི་དྲ་ཐོག་ཏུ་རྩ་འཛུགས་མིང་འཚོལ་ཞིབ་བྱེད་པར་སྤྱོད་དགོས་པ དྲ་ཁོངས་ཞབས་ཞུ་བ་གསུམ་གྱི་IP ཁ་ཡིག་(རྩ་འཛུགས་མིང་མ་རེད) འཇུག་དགོས དེ་བར་སྟོང་སྤྱད་ནས་འཚམས་དབྱེ་བ་ལས་, སྤྱོད་མི་ཉན། མིང་ཐོའི་ནང་གི་དྲ་ཁོངས་ཞབས་ཞུ་བ་དང་པོ་དེ་དང་པོ་འཚམས་འདྲི་བྱེད་རྒྱུ་ཡིན་པ། ཁྱོད་ཀྱིས་དྲ་ཁོངས་ཞབས་ཞུ་བ་སྤྱོད་མ་འདོད་ན་རེའུ་མིག་འདི་སྟོང་པ་བསྐྱུར་ཆོག

note: Type: select Description :sl1:
en: Primary network interface:
bo: རྩ་བའི་དྲ་ལམ་གྱི་འཇུག་ངོགས：

note: Type: select Description :sl1:
en: Your system has multiple network interfaces. Choose the one to use as the primary network interface during the installation. If possible, the first connected network interface found has been selected.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་མ་ལག་ལ་དྲ་ལམ་གྱི་འཇུག་ངོགས་མང་པོ་ཡོད། དེའི་ནང་ནས་ཅིག་སྒྲིག་འཇུག་སྐབས་དྲ་ལམ་གྱི་རྩ་བའི་འཇུག་ངོགས་ལ་གདམ་དགོས། གལ་སྲིད་སྐྱོན་གཞན་མེད་ཚེ་སྦྲེལ་མཐུད་ཚར་བའི་དྲ་ལམ་འཇུག་ངོགས་དེ་གདམ་རྒྱུ་ཡིན

note: Type: string Description :sl2: :sl1:
en: Wireless ESSID for ${iface}:
bo: ${iface} སྐུད་མེད་ ESSID：

note: Type: text Description :sl2: :sl1:
en: This may take some time.
bo: འདིར་དུས་ཚོད་ཡུག་ཙམ་འགོར་ཉེན་ཆེ

note: Type: string Description :sl1:
en: Hostname:
bo: རྩ་འཛུགས་མིང：

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the hostname for this system.
bo: མ་ལག་འདི་ལ་རྩ་འཛུགས་མིང་ཞིག་འཇུག་རོགས

note: Type: string Description :sl1:
en: The hostname is a single word that identifies your system to the network. If you don't know what your hostname should be, consult your network administrator. If you are setting up your own home network, you can make something up here.
bo: རྩ་འཛུགས་མིང་ནི་ཁྱོད་ཀྱི་མ་ལག་དྲ་ཐོག་ཏུ་གཏན་འབེབས་བྱེད་མཁན་གྱི་མིང་ཞིག་ཡིན ཁྱོད་ཀྱིས་སོ་སོའི་རྩ་འཛུགས་མིང་མ་ཤེས་ན་ཁྱོད་ཀྱི་དྲ་བའི་དོ་དམ་པ་ལ་འདྲི་དགོས། གལ་སྲིད་ཁྱོད་ཀྱིས་སོ་སོའི་ཁྱིམ་གཞིའི་དྲ་ལམ་ཞིག་གསར་འཛུགས་དགོས་ན་ཁྱོད་ཀྱིས་གང་རུང་ཞིག་གསར་རྩོམ་བྱེད་ཆོག

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Storing network settings...
bo: དྲ་ལམ་གྱི་སྒྲིག་འཛུགས་གསོག་འཇོག་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the network
bo: དྲ་ལམ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

note: Type: string Description :sl1:
en: DHCP hostname:
bo: DHCP རྩ་འཛུགས་མིང：

note: Type: string Description :sl1:
en: You may need to supply a DHCP host name. If you are using a cable modem, you might need to specify an account number here.
bo: ཕལ་ཆེར་DHCP རྩ་འཛུགས་མིང་ཞིག་སྤྲོད་དགོས་འདུག གལ་སྲིད་སྐུད་པའི་མཐུན་སྒྲིག་ཆས་ཞིག་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན་ཁྱོད་ཀྱིས་ཕལ་ཆེར་ཐོ་ཁོངས་ཀྱི་ཨང་གྲངས་ཞིག་གཏན་འབེབས་བྱེད་དགོས

note: Type: string Description :sl1:
en: Most other users can just leave this blank.
bo: སྤྱོད་མཁན་མང་ཆེ་ཤོས་ཀྱིས་འདི་སྟོང་བ་སྐྱུར་ཆོག

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the network with DHCP
bo: DHCP སྤྱད་ནས་དྲ་ལམ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་བཞིན་པ

note: Type: text Description :sl1:
en: Network autoconfiguration has succeeded
bo: དྲ་ལམ་གྱི་རང་འགུལ་སྒྲིག་འགོད་ལེགས་འགྲུབ་འཐོབ་པ

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration
bo: དྲ་ལམ་གྱི་རང་འགུལ་སྒྲིག་འགོད་བསྐྱར་དུ་ཚོད་ལྟ་བྱེད

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration with a DHCP hostname
bo: DHCP རྩ་འཛུགས་གནས་མིང་སྤྱད་ནས་དྲ་བའི་རང་འགུལ་སྒྲིག་འགོད་སླར་ཚོད་ལྟ་བྱེད་པ

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Configure network manually
bo: ལག་བཟོས་ངང་དྲ་ལམ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Do not configure the network at this time
bo: ད་ལྟ་དྲ་ལམ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་མི་དགོས་པ

note: Type: select Description :sl1:
en: Network configuration method:
bo: དྲ་ལམ་སྒྲིག་འགོད་ཀྱི་ཐབས་ཤེས：

note: Type: select Description :sl1:
en: From here you can choose to retry DHCP network autoconfiguration (which may succeed if your DHCP server takes a long time to respond) or to configure the network manually. Some DHCP servers require a DHCP hostname to be sent by the client, so you can also choose to retry DHCP network autoconfiguration with a hostname that you provide.
bo: འདི་ནས་DHCP རང་འགུལ་གྱི་དྲ་ལམ་སྒྲིག་འགོད་ཡང་བསྐྱར་ཚོད་ལྟ་བྱེད་པ(DHCP ཞབས་ཞུ་བས་དུས་ཚོད་རིང་ཙམ་འགོར་ན་དེ་ལེགས་འགྲུབ་ཐུབ་ཉེན་ཆེ) ཡང་ན་ལག་བཟོས་ངང་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ DHCP ཞབས་ཞུ་བར་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་DHCP རྩ་འཛུགས་གནས་མིང་ཞིག་སྐུར་དགོས་པ། འདི་འདྲ་རྩ་འཛུགས་གནས་མིང་ཞིག་སྤྲད་ནས་DHCP རང་འགུལ་དྲ་ལམ་སྒྲིག་འགོད་དེ་བསྐྱར་དུ་ཚོད་ལྟ་བྱེད་ཆོག

note: Type: note Description :sl1:
en: Network autoconfiguration failed
bo: རང་འགུལ་གྱི་དྲ་ལམ་སྒྲིག་འགོད་ལེགས་འགྲུབ་མ་ཐུབ

note: Type: note Description :sl1:
en: Your network is probably not using the DHCP protocol. Alternatively, the DHCP server may be slow or some network hardware is not working properly.
bo: ཁྱོད་ཀྱི་དྲ་བས་DHCP འཆིངས་ཡིག་སྤྱོད་བཞིན་མེད་པར་འདྲ ཡང་ན་DHCP ཞབས་ཞུ་བའི་འགྲོས་ཚད་དམའ་བའམ་དྲ་ལམ་གྱི་སྲ་ཆས་ཞིག་ལ་སྐྱོན་ཡོད་སྲིད

note: Type: text Description :sl1:
en: Reconfigure the wireless network
bo: སྐུད་མེད་དྲ་བ་སླར་སྒྲིག་འགོད

note: Type: string Description :sl1:
en: Netmask:
bo: དྲ་བའི་གདོང་བག：

note: Type: string Description :sl1:
en: The netmask is used to determine which machines are local to your network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The netmask should be entered as four numbers separated by periods.
bo: དྲ་བའི་གདོང་བག་ནི་ཁྱོད་ཀྱི་དྲ་ལམ་ནང་དུ་འཕྲུལ་ཆས་གང་ཞིག་རང་ཁུལ་དུ་གཏོགས་པར་གཏན་འབེབས་བྱེད་ཐུབ ཁྱོད་ཀྱིས་འདིར་ཅི་ཞིག་སྤྱོད་དགོས་མ་ཤེས་ན་དྲ་བའི་དོ་དམ་པ་ལ་འདྲི་དགོས གདོང་བག་དེ་ཨང་གྲངས་བཞི་ཡོད་པ་དང་རྟགས་ . འདིས་མཚམས་བཅད་ཡོད།

note: Type: string Description :sl1:
en: Gateway:
bo: དྲ་བའི་སྒོ་ཆེན：

note: Type: string Description :sl1:
en: The gateway is an IP address (four numbers separated by periods) that indicates the gateway router, also known as the default router.  All traffic that goes outside your LAN (for instance, to the Internet) is sent through this router.  In rare circumstances, you may have no router; in that case, you can leave this blank.  If you don't know the proper answer to this question, consult your network administrator.
bo: དྲ་བའི་སྒོ་ཆེན་ནི་IP ཁ་ཡིག་ཞིག་ཡིན་པ་དང་(ཨང་གྲངས་བཞི་ཡོད་པ་དང་རྟགས་ . འདིས་མཚམས་བཅད་ཡོད། ) དེས་སྒོ་ཆེན་གྱི་སྦྲེལ་མཐུད་ཆས་སམ་སྔོན་སྒྲིག་གི་སྦྲེལ་མཐུད་ཆས་མཚོན་བཞིན་ཡོད། རང་ཁུལ་དྲ་བ་ནས་ཕྱིར་སྐྱོད་ཀྱི་བྱ་འགུལ་གང་ཞིག (དཔེར་ན་དྲ་རྒྱ་སྤྱོད་པ) སྦྲེལ་མཐུད་ཆས་འདི་ནས་བརྒྱུད་དགོས། སྐབས་རེ་ཙམ་ཁྱོད་ལ་སྦྲེལ་མཐུད་ཆས་ཞིག་མི་དགོས་པ་དང་དེའི་དུས་འདི་སྟོང་པར་སྐྱུར་ཆོག ཁྱོད་ཀྱིས་འདིར་ཅི་ཡིན་མ་ཤེས་ན་དྲ་བའི་དོ་དམ་པ་ལ་འདྲི་དགོས

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Currently configured network parameters:
bo: དང་ཐོག་སྒྲིག་འགོད་བྱས་པའི་དྲ་ལམ་གྱི་ཐོབ་གྲངས：

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure a network using static addressing
bo: གཏན་འཛུགས་ཀྱི་ཁ་ཡིག་སྤྱོད་བཞིན་པའི་དྲ་ལམ་ཞིག་ལ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Continue without boot loader
bo: འགོ་འཛུགས་ཆས་མེད་པར་མུ་མཐུད

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-base)  #-#-#-#-# :sl2:
en: Please wait...
bo: སྒུག་རོགས་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new partitions...
bo: ཁག་གསར་པ་བཟོ་བཞིན་པ་་་

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning method:
bo: ཁག་བཟོ་སྟངས：

note: Type: select Description :sl1:
en: The installer can guide you through partitioning a disk (using different standard schemes) or, if you prefer, you can do it manually. With guided partitioning you will still have a chance later to review and customise the results.
bo: སྒྲིག་འཇུག་ཆས་ཀྱིས་རང་ཉིད་གསོག་སྡེར་ཞིག་ཁག་བཟོ་བར་སྣེ་ཁྲིད་བྱེད་ཐུབ(ཚད་ལྡན་ཀྱི་བཟོ་དབྱིབས་འདྲ་མིན་སྤྱོད་པ) ཡང་ན་ཁྱོད་ཀྱི་འདོད་མོས་ལྟར་ལག་བཟོས་ངང་བྱེད་ཆོག སྣེ་ཁྲིད་བྱས་པའི་ཁག་བཟོ་སྟངས་ལའང་ཁྱོད་ཀྱིས་བསྐྱར་ཀློག་དང་མཇུག་འབྲས་ལ་བཟོ་བཅོས་བཞུགས་ཏུ་བྱེད་ཆོག

note: Type: select Description :sl1:
en: If you choose guided partitioning for an entire disk, you will next be asked which disk should be used.
bo: གལ་སྲིད་གསོག་སྡེར་ཡོངས་ལ་སྣེ་ཁྲིད་ཀྱི་ཁག་བཟོ་སྟངས་དེ་སྤྱད་ན་འོག་རིམ་དུ་གསོག་སྡེར་གང་ཞིག་སྤྱོད་དགོས་པ་འདྲི་ཡོང་།

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning scheme:
bo: ཁག་བཟོ་སྟངས་རྣམ་པ：

note: Type: select Description :sl1: "Selected for partitioning" can be either an entire disk of "the largest continuous free space" on an existing disk TRANSLATORS, please take care to choose something appropriate for both It is followed by a variable giving the chosen disk, hence the colon at the end of
en: Selected for partitioning:
bo: ཁག་བཟོ་བར་བདམས་ཟིན་པ：

note: Type: select Description :sl1:
en: The disk can be partitioned using one of several different schemes. If you are unsure, choose the first one.
bo: གསོག་སྡེར་ཁག་བཟོ་བར་བཟོ་སྟངས་རྣམ་པ་ཁ་ཤས་ནས་གཅིག་བདམས་ཆོག གལ་སྲིད་ཁྱོད་ཀྱིས་གང་ཡིན་མ་ཤེས་ན་དང་པོ་དེ་གདམ་དགོས

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided partitioning
bo: སྣེ་ཁྲིད་ཀྱི་ཁག་བཟོ་སྟངས

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use the largest continuous free space
bo: སྣེ་ཁྲིད་ཀྱི་བཟོ་སྟངས - མཉམ་དུ་ཡོད་པའི་བར་སྟོང་ཆེ་ཤོས་དེ་སྤྱོད་པ

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk
bo: སྣེ་ཁྲིད་ཀྱི་བཟོ་སྟངས - གསོག་སྡེར་ཡོངས་སྤྱོད་པ

note: Type: select Description :sl1:
en: Select disk to partition:
bo: ཁག་བཟོ་དགོས་པའི་གསོག་སྡེར་འདེམས་པ：

note: Type: select Description :sl1:
en: Note that all data on the disk you select will be erased, but not before you have confirmed that you really want to make the changes.
bo: གསལ་བརྡ། ཁྱོད་ཀྱིས་བདམས་པའི་གསོག་སྡེར་ཐོག་གི་གྲངས་རྒྱུན་ཡོངས་བསུབ་རྒྱུ་ཡིནའང་ཁྱོད་ཀྱིས་ཐག་གཅོད་མ་བྱས་པའི་སྔོན་དུ་བཟོ་བཅོས་གང་ཡང་མི་བྱེད་དོ

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters This is a method for partioning - as in guided (automatic) versus manual
en: Manual
bo: ལག་བཟོས་ངང

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Automatically partition the free space
bo: བར་སྟོང་དེ་རང་འགུལ་གྱིས་ཁག་བཟོ་བ

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: All files in one partition (recommended for new users)
bo: ཡིག་ཆ་ཡོངས་ཁག་ཅིག་གི་ནང་དུ་བཅུག (སྤྱོད་མཁན་གསར་པ་ལ་འཚམས་སྦྱོར་བྱས་ཡོད)

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home partition
bo: /home ལ་ཁག་ལོག་ཏུ་བཟོ་བ

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up LVM
bo: སྣེ་ཁྲིད་ཡོད་པ - གསོག་སྡེར་ཡོངས་སྤྱོད་པ་དང་LVMསྒྲིག་འཛུགས་བྱེད་པ

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting up the partitioner
bo: གསོག་སྡེར་ཁག་བཟོ་ཆས་འགོ་འཛུགས་བཞིན་པ

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning disks...
bo: གསོག་སྡེར་འཚོལ་བཤེར་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting file systems...
bo: ཡིག་ཆའི་མ་ལག་ཚོར་རྟོགས་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: select Description :sl1:
en: This is an overview of your currently configured partitions and mount points. Select a partition to modify its settings (file system, mount point, etc.), a free space to create partitions, or a device to initialize its partition table.
bo: འདི་ནི་དང་ཐོག་རང་ཉིད་ཀྱིས་སྒྲིག་འགོད་བྱས་པའི་གསོག་སྡེར་ཁག་དང་བཀར་སའི་གནས་ཀྱི་བསྡུས་འགོད་ཡིན། གསོག་སྡེར་ཁག་ཞིག་བདམས་ནས་དེའི་སྒྲིག་འཛུགས་བཟོ་བཅོས་བྱེད་པ(ཡིག་ཆའི་མ་ལག་དང་བཀར་སའི་གནས་ལ་སོགས) ཡང་ན་བར་སྟོང་ཞིག་ལ་ཁག་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པའམ་སྒྲིག་ཆས་ཞིག་ལ་ཁག་གི་མིང་ཐོ་འགོ་འཛུགས་པ

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you continue, the changes listed below will be written to the disks. Otherwise, you will be able to make further changes manually.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་མུ་མཐུད་ན་འོག་གི་ཐོ་འགོད་ཟིན་པའི་བཟོ་བཅོས་དག་གསོག་སྡེར་ཐོག་ཏུ་འབྲི་རྒྱུ་ཡིན་པ་དང་ཡང་ན་ལག་བཟོས་ངང་བཟོ་བཅོས་གཞན་དག་བྱེད་ཆོག

note: Type: boolean Description :sl1:
en: WARNING: This will destroy all data on any partitions you have removed as well as on the partitions that are going to be formatted.
bo: ཉེན་ཁ：འདིས་ཁྱོད་ཀྱིས་བསུབ་ཚར་བ་དང་བཟོ་བཀོད་སྒྱུར་དགོས་པའི་གསོག་སྡེར་ཁག་ཐོག་གི་གྲངས་རྒྱུན་ཡོངས་མེད་པ་བཟོ་ངེས་ཡིན

note: Type: text Description :sl1:
en: Partitions formatting
bo: གསོག་སྡེར་ཁག་བཟོ་བཀོད་སྒྱུར་བ

note: Type: text Description :sl1:
en: Processing...
bo: འཁོར་སྐྱོད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Finish partitioning and write changes to disk
bo: ཁག་བཟོ་བ་མཇུག་རྫོགས་ནས་གསོག་སྡེར་ལ་བཟོ་བཅོས་འབྲི་བ

note: Type: text Description :sl1:
en: Undo changes to partitions
bo: གསོག་སྡེར་ཁག་གི་བཟོ་བཅོས་ཕྱིར་བཤོལ་བྱེད་པ

note: Type: text Description Keep short :sl1:
en: FREE SPACE
bo: གསོག་སྡེར་བར་སྟོང

note: Type: text Description "unusable free space".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: unusable
bo: སྤྱོད་མི་རུང་བ

note: Type: text Description "primary partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: primary
bo: རྩ་བའི་ཁག

note: Type: text Description "logical partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: logical
bo: རྟོགས་བཟོས་ཁག

note: Type: text Description "primary or logical".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: pri/log
bo: རྩ་བའམ་རྟོགས་བཟོས

note: Type: text Description For example ATA1, partition #5 (ad0s5) :sl1:
en: ATA%s, partition #%s (%s)
bo: ATA%s, གསོག་སྡེར་ཁག #%s (%s)

note: Type: text Description For example IDE0 master (hda) :sl1:
en: IDE%s master (%s)
bo: IDE%s རྩ་བ (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 slave (hdd) :sl1:
en: IDE%s slave (%s)
bo: IDE%s ཟུར་གཏོགས (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 master, partition #5 (hdc5) :sl1:
en: IDE%s master, partition #%s (%s)
bo: རྩ་བའི་གསོག་སྡེར IDE%s ，ཁག %s (%s)

note: Type: text Description For example IDE2 slave, partition #5 (hdf5) :sl1:
en: IDE%s slave, partition #%s (%s)
bo: ཟུར་གཏོགས་IDE%s  ཁག %s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s (%s,%s,%s), partition #%s (%s)
bo: SCSI%s (%s,%s,%s), གསོག་སྡེར་ཁག #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s, partition #%s (%s)
bo: SCSI%s，གསོག་སྡེར་ཁག %s(%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: Cancel this menu
bo: འདེམས་ཐོག་འདི་རྩིས་མེད་བཟོ

note: Type: text Description Main menu entry Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Partition disks
bo: གསོག་སྡེར་ཁག་བཟོ་བ

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
bo: སྤྱོད་མེད་པ

note: Type: text Description short variant of `format the partition' :sl1:
en: format
bo: བཟོ་བཀོད་སྒྱུར

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
bo: ཉར་བ

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
bo: ${DEVICE} ཐོག་གི་ཁག་${PARTITION} གི་ཡིག་ཆའི་མ་ལག་${TYPE} འཚོལ་བཤེར་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
bo: ${DEVICE} ཐོག་གི་ཁག་${PARTITION} གི་བརྗེ་རེས་བར་སྟོང་འཚོལ་བཤེར་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
bo: ${DEVICE} ཐོག་གི་ཁག་${PARTITION} ལ་ཡིག་ཆའི་མ་ལག ${TYPE} གསར་འཛུགས་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system for ${MOUNT_POINT} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
bo: སྒུལ་ཆས་${DEVICE} ཐོག་གི་ཁག ${PARTITION} བཀར་སའི་གནས་ ${MOUNT_POINT} ལ་ཡིག་ཆ་མ་ལག ${TYPE} གསར་བཟོ་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Formatting swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
bo: སྒྲིག་ཆས་${DEVICE} ཐོག་གི་ཁག ${PARTITION} གི་བརྗེ་རེས་བར་སྟོང་བཟོ་བཀོད་སྒྱུར་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new state of the partition table...
bo: རྣམ་པ་གསར་བའི་གསོག་སྡེར་ཁག་གི་མིང་ཐོ་བཟོ་བཞིན་པ་་་

note: Type: select Choices :sl1:
en: Beginning
bo: འགོ

note: Type: select Choices :sl1:
en: End
bo: མཇུག་མཐའ

note: Type: select Description :sl1:
en: Location for the new partition:
bo: ཁག་གསར་བའི་གནས་ཡུལ：

note: Type: select Description :sl1:
en: Please choose whether you want the new partition to be created at the beginning or at the end of the available space.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ཁག་གསར་བ་དེ་བར་སྟོང་གི་འགོའམ་ཡང་ན་མཇུག་མཐའ་ལ་གསར་འཛུགས་དགོས་པར་གདམ་རོགས

note: Type: select Choices :sl1:
en: Primary
bo: རྩ་བའི་ཁག

note: Type: select Choices :sl1:
en: Logical
bo: རྟོགས་བཟོས་ཁག

note: Type: select Description :sl1:
en: Type for the new partition:
bo: ཁག་གསར་བའི་རིགས：

note: Type: note Description :sl1: Type: text
en: Help on partitioning
bo: ཁག་བཟོ་སྟངས་ལ་རོགས་འདེབས

note: Type: note Description :sl1:
en: Partitioning a hard drive consists of dividing it to create the space needed to install your new system.  You need to choose which partition(s) will be used for the installation.
bo: གསར་སྡེར་ཞིག་གི་ཁག་གསར་བཟོ་ནི་ཁྱོད་ཀྱི་མ་ལག་གསར་བ་དེ་ལ་དགོས་པའི་བར་སྟོང་དེ་གསོག་སྡེར་ནས་ཁག་བགོ་བ་ཡིན། ཁྱོད་ཀྱིས་ཁག་གང་ཞིག་སྤྱད་ནས་སྒྲིག་འཇུག་དགོས་པ་གདམ་རོགས

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a free space to create partitions in it.
bo: བར་སྟོང་ཞིག་བདམས་ནས་དེའི་ནང་དུ་ཁག་གསར་བཟོ་བྱེད་པ

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a device to remove all partitions in it and create a new empty partition table.
bo: སྒྲིག་ཆས་ཞིག་བདམས་ནས་དེའི་ནང་གི་ཁག་ཡོངས་བསུབ་ནས་ཁག་གི་མིང་ཐོ་གསར་བ་ཞིག་བཟོ་བ

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a partition to remove it or to specify how it should be used. At a bare minimum, you need one partition to contain the root of the file system (whose mount point is /).  Most people also feel that a separate swap partition is a necessity.  "Swap" is scratch space for an operating system, which allows the system to use disk storage as "virtual memory".
bo: ཁག་ཞིག་བདམས་ནས་དེ་བསུབ་པའམ་ཡང་ན་དེའི་སྤྱོད་སྟངས་གཏན་འབེབས་བྱེད་པ།  ཉུང་ཤོས་ཡང་ཁྱོད་ལ་རྩ་བའི་ཡིག་ཆའི་མ་ལག་ཡོད་པའི་(དེའི་བཀར་སའི་གནས་/ ཡིན་པའི) གསོ་སྡེར་ཁག་ཞིག་དགོས་པ མི་མང་པོ་ཞིག་གིས་ལོག་ཏུ་རྗེས་རེས་གནས་ཞིག་དགོས་འདོད་ཡོད། "བརྗེ་རེས་གནས"་ནི་བར་སྟོང་ཞིག་འཁོར་སྐྱོད་མ་ལག་ལ་བཟོས་པ་དང་དེས་མ་ལག་གིས་གསོག་སྡེར་གྱི་མཇུག་མཛོད་ "རྟོགས་བཟོས་ཡིད་འཛིན་"་བཞིན་སྤྱོད་དུ་བཅུག

note: Type: note Description :sl1:
en: When the partition is already formatted you may choose to keep and use the existing data in the partition.  Partitions that will be used in this way are marked with "${KEEP}" in the main partitioning menu.
bo: གསོག་སྡེར་ཁག་འདི་བཟོ་བཀོད་བསྒྱུར་ཚར་རྗེས་ཁྱོད་ཀྱིས་དེའི་ཐོག་གི་གྲངས་རྒྱུན་ཉར་ཚགས་བྱས་ནས་བེད་སྤྱོད་པར་བཟོ་ཆོག སྤྱིའི་ཁག་བཟོ་སའི་འདེམས་ཐོ་ནང་དུ་འདི་འདྲའི་གསོག་སྡེར་ཁག་ལ་"${KEEP}" འཁོད་ཡོད།

note: Type: note Description :sl1:
en: In general you will want to format the partition with a newly created file system.  NOTE: all data in the partition will be irreversibly deleted.  If you decide to format a partition that is already formatted, it will be marked with "${DESTROY}" in the main partitioning menu.  Otherwise it will be marked with "${FORMAT}".
bo: ནམ་རྒྱུན་ཁྱོད་ཀྱིས་གསར་བཟོས་ཀྱི་ཡིག་ཆའི་མ་ལག་ལ་ཁག་གི་བཟོ་བཀོད་སྒྱུར་སྲིད། ཉེན་བརྡ：དེའི་ཐོག་ཏུ་ཡོད་པའི་གྲངས་རྒྱུན་ཡོངས་ཕྱིར་བཤོལ་བྱེད་རྒྱུ་མེད་པ་དུས་བརྟན་དུ་བསུབ་རྒྱུ་རེད། བཟོ་བཀོད་བསྒྱུར་ཟིན་པའི་ཁག་ཞིག་ལ་སླར་བཟོ་བཀོད་བསྒྱུར་ན་སྤྱིའི་ཁག་བཟོ་སའི་འདེམས་ཐོའི་ནང་དུ་ཁག་འདི་ལ་"${DESTROY}" འཁོད་ཡོད་པ་དང་ཡང་ན་སླར་མ་བཟོས་ན་འདི་"${FORMAT}" འཁོད་ཡོད

note: Type: text Description :sl1:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It can be installed either in the master boot record of the first hard disk, or in a partition.  When the boot loader is installed in a partition, you must set the bootable flag for it. Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
bo: རང་ཉིད་ཀྱི་མ་ལག་གསར་བ་དེ་འགོ་འཛུགས་པའི་ཆེད་དུ་འགོ་འཛུགས་ཆས་ཟེར་བ་ཞིག་བེད་སྤྱོད་དགོས། དེ་སྲ་སྡེར་དང་པོའམ་ཁག་ཞིག་གི་རྩ་བའི་འགོ་འཛུགས་མིང་ཐོའི་(MBR) ནང་དུ་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་ཆོག གསོག་སྡེར་ཁག་ཞིག་གི་ནང་དུ་འགོ་འཛུགས་ཆས་དེ་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པའི་སྐབས་ཁྱོད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་འགོ་འཛུགས་རུང་བའི་(bootable) བརྡ་རྟགས་དེ་ལ་བཀར་དགོས དེ་འདྲ་བའི་ཁག་ལ་སྤྱིའི་ཁག་བཟོ་སའི་འདེམས་ཐོའི་ནང་དུ་"${BOOTABLE}" འཁོད་ཡོད

note: Type: text Description Main menu item should not be more than 55 columns pkgsel is the module that installs packages by running tasksel to select "tasks". Please use "install *software*" and not "install *packages*" which is less adapted for non technical users :sl1:
en: Select and install software
bo: བདམས་ནས་མཉེན་ཆས་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པ

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when pkgsel is launched, before it installs packages :sl1:
en: Setting up...
bo: སྒྲིག་འཛུགས་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when upgrading already installed packages. :sl1:
en: Upgrading software...
bo: རིམ་སྤར་བྱེད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when running tasksel to allow selecting packages Tasksel will then display its own screens :sl1:
en: Running tasksel...
bo: taskselའཁོར་སྐྱོད་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used at the end of the installation phase while cleaning up pkgsel's stuff :sl1:
en: Cleaning up...
bo: གཙང་མ་བཟོ་བཞིན་པ་་་

note: Type: text Description :sl1:
en: Enter rescue mode
bo: མྱུར་སྐྱོབ་ཀྱི་རྣམ་པའི་ནང་དུ་འཛུལ

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Saving the time zone...
bo: དུས་ཚོད་ཁུལ་དེ་ཉར་ཚགས་བཞིན་པ་་་

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you choose not to allow root to log in, then a user account will be created and given the power to become root using the 'sudo' command.
bo: གལ་སྲིད་རྩ་བ་སྤྱད་ནས་ནང་དུ་འཛུལ་མ་བཅུག་ན་སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཐོ་ཁོངས་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱས་ནས་sudo བཀའ་བརྡ་སྤྱོད་ནས་རྩ་བ་སྤྱོད་ཐུབ

note: Type: password Description :sl1:
en: Root password:
bo: རྩ་བའི་གསང་གྲངས：

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same root password again to verify that you have typed it correctly.
bo: རྩ་བའི་གསང་གྲངས་དེ་བསྐྱར་དུ་ཅིག་འཇུག་ནས་ཁྱོད་ཀྱིས་བྲིས་པ་དེ་དག་ཐེར་བྱེད་རོགས

note: Type: string Description :sl1:
en: Full name for the new user:
bo: སྤྱོད་མཁན་གསར་པའི་མིང་ཁྱོན：

note: Type: string Description :sl1:
en: A user account will be created for you to use instead of the root account for non-administrative activities.
bo: རྩ་བའི་ཐོ་ཁོངས་དེ་མིན་པ་བདག་སྐྱོང་པའི་ལས་བྱ་མི་དགོས་པའི་ཐོ་ཁོངས་གསར་བ་ཞིག་བཟོ་རྒྱུ་ཡིན

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the real name of this user. This information will be used for instance as default origin for emails sent by this user as well as any program which displays or uses the user's real name. Your full name is a reasonable choice.
bo: སྤྱོད་མཁན་འདིའི་མིང་དངོས་འཇུག་རོགས ཆ་འཕྲིན་འདི་དྲ་འཕྲིན་ཀྱི་སྐུར་མཁན་དང་བྱ་རིམ་གཞན་དག་གིས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་དངོས་དངོན་པར་སོགས་ལ་སྤྱོད་རྒྱུ་ཡིན་པས་མིང་ཡོངས་བྲིས་ན་བཟང

note: Type: string Description :sl1:
en: Username for your account:
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ཐོ་ཁོངས་ཀྱི་སྤྱོད་མཁན་མིང：

note: Type: string Description :sl1:
en: Select a username for the new account. Your first name is a reasonable choice. The username should start with a lower-case letter, which can be followed by any combination of numbers and more lower-case letters.
bo: ཐོ་ཁོངས་གསར་བ་ལ་སྤྱོད་མཁན་མིང་ཞིག་འཇུག་དགོས ཁྱོད་ཀྱི་མིང་ཁོ་ན་འཇུག་ན་བཟང་། སྤྱོད་མཁན་མིང་ལ་ཆུང་བྲིས་ཡི་གེས་འགོ་འཛུགས་ནས་ཨང་ཀི་དང་ཆུང་བྲིས་སྤེལ་མ་དེའི་འཚམས་སུ་འབྲི་ཆོག

note: Type: password Description :sl1:
en: Choose a password for the new user:
bo: སྤྱོད་མཁན་གསར་པར་གསང་གྲངས་ཞིག་གདམ་རོགས：

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same user password again to verify you have typed it correctly.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་གསང་གྲངས་དེ་བསྐྱར་དུ་ཅིག་འཇུག་ནས་ཁྱོད་ཀྱིས་བྲིས་པ་དེ་དག་ཐེར་བྱེད་རོགས

note: Type: title Description :sl1:
en: Set up users and passwords
bo: སྤྱོད་མཁན་དང་གསང་གྲངས་སྒྲིག་འཛུགས་བྱེད་པ

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Setting users and passwords...
bo: སྤྱོད་མཁན་དང་གསང་གྲངས་སྒྲིག་འཛུགས་བྱེད་བཞིན་པ་་་
