debian-installer - en to si translation catalogue (425 entries)

note: Type: select Description
en: Downloading local repository key failed:
si: ප්‍රාදේශික කෝශ්ඨාගාර යතුර බාගැනීම අසාර්ථකයි:

note: Type: select Description
en: This may be a problem with your network, or with the server hosting this key. You can choose to retry the download, or ignore the problem and continue without all the packages from this repository.
si: ඔබේ ජාලය හො මෙම යතුර සපයන සේවාදායකය සමඟ ගැටළුවක් පැවතිය හැක. ඔබට නැවත බාගැනීමට හෝ මෙමෙ කෝශ්ඨාගාරයේ සියළුම ගොනු අතහැර ඉදිරියට යෑමට තෝරාගත හැක.

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
si: භාවිත යතුරු සැකැස්ම:

en: Africa
si: අප්‍රිකාව

en: Asia
si: ආසියාව

en: Atlantic Ocean
si: අත්ලන්තික් සාගරය

en: Caribbean
si: කැරබියානු දුපත්

en: Central America
si: මධ්‍යම ඇමෙරිකාව

en: Europe
si: යුරෝපය

en: Indian Ocean
si: ඉංදියානු සාගරය

en: North America
si: උතුරු ඇමෙරිකාව

en: Oceania
si: ඔශනියා

en: South America
si: දකුණු ඇමෙරිකාව

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when loading udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Loading additional components
si: අමතර සංරචක පූරණය කරමින්

note: Type: text Description (Progress bar) TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Retrieving ${PACKAGE}
si: ${PACKAGE} ලබාගනිමින්

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when configuring udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Configuring ${PACKAGE}
si: ${PACKAGE} සැකසීම

note: Type: text Description Main menu item MUST be kept below 55 characters/columns :sl1:
en: Configure the package manager
si: ඇසුරුම් කළමණාකරු සකසමින්

note: Type: text Description Translators, "apt" is the program name so please do NOT translate it :sl1:
en: Configuring apt
si: apt සකසමින්

note: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (base-installer)  #-#-#-#-# :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (finish-install)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (pkgsel)  #-#-#-#-#
en: Running ${SCRIPT}...
si: ${SCRIPT} ක්‍රියාත්මක කරමින්...

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: security updates (from ${SEC_HOST})
si: ආරක්‍ෂක යාවත් කිරීම් (${SEC_HOST} වෙතින්)

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: release updates
si: නිකුතු යාවත්

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: backported software
si: පස්ස පොරොත්තු මෘදුකාංග

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Services to use:
si: භාවිතකිරීමට සේවාවන්:

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Debian has two services that provide updates to releases: security and release updates.
si: Debian සතුව එහි නිකුතු සඳහා යාවත් සැපයීමට සේවා දෙකක් පවතී: ආරක්‍ෂක හා නිකුතු යාවත්.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Security updates help to keep your system secured against attacks. Enabling this service is strongly recommended.
si: ආරක්‍ෂක යාවත් කිරීම් ඔබේ පද්ධතිය ප්‍රහාර වලින් ආරක්‍ෂාකරයි. මෙය සක්‍රීය කිරීම දැඩිලෙස නිර්දේශිතයි.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Release updates provide more current versions for software that changes relatively frequently and where not having the latest version could reduce the usability of the software. It also provides regression fixes. This service is only available for stable and oldstable releases.
si: නවීනතම අනුවාදනය නොතිබීම මෘදුකාංගයේ භාවිත කිරීමේ හැකියාව අඩු කරන බැවින් නිකුතු යාවත් නිරන්තරයෙන් වෙනස් වෙමින් නවතම අනුවාදන ලබාදෙයි. තවද එය ප්‍රතිගමන නිවැරදිකිරීම්ද ලබාදෙයි. මෙම සේවාව පවතිනුයේ ස්ථාවර හා පැරණි ස්ථාවර නිකුතු සඳහායි.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the installation media...
si: ස්ථාපන මාධ්‍ය සුපිරික්සමින්

note: Type: error Description :sl2: Type: boolean :sl1:
en: An attempt to configure apt to install additional packages from the media failed.
si: මාධ්‍යයෙන් අතිරේක ඇසුරුම් ස්ථාපනය සඳහා apt හැඩගැසීමට අසමත් විය.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Scan extra installation media?
si: අමතර ස්ථාපන මාධ්‍ය සුපිරික්සන්නද?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you wish to scan more media, please insert another one now.
si: තවත් මාධ්‍ය සුපිරික්සීමට අවශ්‍ය නම් දැන් තවත් එකක් ඇතුල් කරන්න.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The image with the following label has been scanned:
si: පහත නම්පත සහිත අනුරූපය (.iso) සුපිරික්සන ලදි:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The image with the following label has already been scanned:
si: පහත නම්පත සහිත අනුරූපය (.iso) දැනටමත් සුපිරික්සා ඇත:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please replace it now, if you wish to scan another.
si: තවත් එකක් සුපිරික්සීමට අවශ්‍ය නම් එය මාරු කරන්න:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please check that the media has been inserted correctly.
si: කරුණාකර මාධ්‍ය නිසි පරිදි ඇතුළු කර ඇත්දැයි බලන්න.

note: Type: text Description :sl1:
en: Media change
si: මාධ්‍ය වෙනස් කිරීම

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Disabling netinst CD in sources.list...
si: sources.list තුළ netinst CD අක්‍රීය කරමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Note that using a mirror can result in a large amount of data being downloaded during the next step of the installation.
si: කැඩපතක් භාවිතා කිරීමෙන් ඊළඟ පියවරේදී ප්‍රතිඵල වශයෙන් දත්ත විශාල ප්‍රමාණයක් බාගත වනු ඇති බව සටහන් කරගන්න.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you don't have a good Internet connection, use of a mirror is recommended, especially if you plan to install a graphical desktop environment.
si: ඔබට හොඳ අන්තර්ජාල සම්බන්ධතාවයක් ඇත්නම් කැඩපතක් භාවිතා කිරීම නිර්දේශ කරයි, විශේෂයෙන්ම ඔබ චිත්‍රක වැඩතල අතුරු මුහුණතක් ස්ථාපනය කිරීමට අදහස් කරයි නම්.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you have a reasonably good Internet connection, use of a mirror is suggested if you plan to install a graphical desktop environment.
si: ඔබට සෑහෙන තරම් හොඳ අන්තර්ජාල සම්බන්ධතාවයක් තිබේ නම්, ඔබ විත්‍රක වැඩතල පාරිසරිකයක් ස්ථාපනය කිරීමට අදහස් කරන්නේ නම් කැඩපතක් භාවිතා කිරීම යෝජනා කරයි.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the mirror...
si: කැඩපත පරිලෝකනය කරමින්...

note: Type: boolean Description :sl5: :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want to have it available anyway.
si: ඔබට එය කෙසේ හෝ ප්‍රයෝජනයට ගත හැකි ලෙස ලබා ගැනිමට අවශ්‍යදැයි කරුණාකර තෝරන්න.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use non-free software?
si: නිදහස් නොවන මෘදුකාංග භාවිත කරනවා ද?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some non-free software has been made to work with Debian. Though this software is not at all a part of Debian, standard Debian tools can be used to install it. This software has varying licenses which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
si: සමහර නිදහස් නොවන මෘදුකාංග Debian සමඟ වැඩ කිරීමට සකසා ඇත. . මෙම මෘදුකාංග කොහෙත්ම Debian හි කොටසක් නොවුනත් එය ස්ථාපනය කිරීමට සම්මත Debian මෙවලම් භාවිතා කිරීමට හැක. මෙම මෘදුකාංග වලට විවිධ බලපත්‍ර ඇත. ඒවා මෘදුකාංගය භාවිතා කිරීමෙන්, විකරණය කිරීමෙන් හෝ හවුලේ බුක්ති විදීමෙන් ඔබව වළක්වනු ඇත.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use contrib software?
si: contrib මෘදුකාංගය භාවිත කරන්න ද?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some additional software has been made to work with Debian. Though this software is free, it depends on non-free software for its operation. This software is not a part of Debian, but standard Debian tools can be used to install it.
si: සමහර අමතර මෘදුකාංග Debian සමඟ වැඩ කිරීමට සකසා ඇත. මෙම මෘදුකාංග නිදහස් වුවත් එය එහි ක්‍රියාකාරිත්වය සඳහා නිදහස් නොවන මෘදුකාංග මත රඳා පවතී. මෙම මෘදුකාංග Debian හි කොටසක් නොවේ. නමුත් එය ස්ථාපනය කිරීමට සම්මත Debian මෙවලම් භාවිතා කිරීමට හැක.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want this software to be made available to you.
si: මෙම මෘදුකාංගය ඔබට ප්‍රයෝජනයට ගත හැකි ලෙස සකසන්නදැයි කරුණාකර තෝරන්න.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use a network mirror?
si: ජාල කැඩපතක් භාවිතා කරන්නද ?

note: Type: text Description :sl1:
en: Preparing to install the base system...
si: මූලික පද්ධතිය ස්ථාපනයට සූදානම් කරමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the base system
si: මූලික පද්ධතිය ස්ථාපනය කරමින්

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the base system...
si: මූලික පද්ධතිය පිහිටුවමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring APT sources...
si: APT මූල සකසමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating the list of available packages...
si: භාවිතයට ඇති ඇසුරුම් ලැයිස්තුව යාවත් කරමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing extra packages...
si: අමතර ඇසුරුම් ස්ථාපනය කරමින්

note: Type: text Description SUBST0 is a package name :sl1:
en: Installing extra packages - retrieving and installing ${SUBST0}...
si: අමතර ඇසුරුම් ස්ථාපනය කරමින් - ${SUBST0} ලබා ගනිමින් සහ ස්ථාපනය කරමින්...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package TRANSLATORS: <65 columns :sl1:
en: Install the base system
si: මූලික පද්ධතිය ස්ථාපනය කරමින්

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file
si: නිකුතු ගොනු ලබාගනිමින්

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file signature
si: නිකුතු ගොනු අත්සන් ලබාගනිමින්

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Finding package sizes
si: ඇසුරුම් ප්‍රමාණය සොයමින්

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages files
si: ඇසුරුම් ගොනු ලබා ගනිමින්

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages file
si: ඇසුරුම් ගොනුව ලබා ගනිමින්

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Retrieving packages
si: ඇසුරුම් ලබා ගනිමින්

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Extracting packages
si: ඇසුරුම් විසුරුවමින්

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages
si: කේන්ද්‍රීය ඇසුරුම් ස්ථාපනය

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages
si: අවශ්‍ය ඇසුරුම් විවෘත කරමින්

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring required packages
si: අවශ්‍ය ඇසුරුම් සකසමින්

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Unpacking the base system
si: මූලික පද්ධතිය විසුරුවමින්

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Configuring the base system
si: මූලික පද්ධතිය සකසමින්

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Validating ${SUBST0}...
si: ${SUBST0} සත්‍යාපනය...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Retrieving ${SUBST0}...
si: ${SUBST0} ලබාගනිමින්...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Extracting ${SUBST0}...
si: ${SUBST0} විසුරුවමින්...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Unpacking ${SUBST0}...
si: ${SUBST0} ඇසුරුම් විවෘත කරමින්...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Configuring ${SUBST0}...
si: ${SUBST0} සකසමින්...

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Checking Release signature
si: නිකුතු අත්සන් පිරික්සමින්

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a gpg key id Release is a filename which should not be translated
en: Valid Release signature (key id ${SUBST0})
si: නිරවද්‍ය නිකුතු අත්සන (යතුරු අංකය ${SUBST0})

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of base packages...
si: මූලික ඇසුරුම් සඳහා යැපීම් විසදමින්...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional base dependencies: ${SUBST0}
si: අමතර මූලික යැපීම් හමු විය: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional required dependencies: ${SUBST0}
si: අමතර අවශ්‍ය යැපීම් හමු විය: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found packages in base already in required: ${SUBST0}
si: මූලික කොටස සඳහා දැනටමත් අවශට යැපීම් හමු විය: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of required packages...
si: අවශ්‍ය ඇසුරුම් සඳහා යැපීම් විසදමින්...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is an archive component (main, etc) SUBST1 is a mirror
en: Checking component ${SUBST0} on ${SUBST1}...
si: ${SUBST1} මත ${SUBST0} සංරචකය පිරික්සමින්...

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages...
si: කේන්ද්‍රීය ඇසුරුම් ස්ථාපනය...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages...
si: අවශ්‍ය ඇසුරුම් විසුරුවමින්...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Configuring required packages...
si: අවශ්‍ය ඇසුරුම් සැකසීම...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing base packages...
si: ඇසුරුම් මූලය ස්ථාපනය කරන්න...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unpacking the base system...
si: මූලික පද්ධති ඇසුරුම් විසුරුවමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the base system...
si: මූලික පද්ධතිය සකසමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Base system installed successfully.
si: මූලික පද්ධතිය සාර්තකව ස්ථාපනය විය.

note: Type: text Description :sl1:
en: Selecting the kernel to install...
si: ස්ථාපනයට කර්නලය (න්‍යෂඨිය) තෝරමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the kernel...
si: කර්ණලය (න්‍යෂ්ඨිය) ස්ථාපනය වෙමින්...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Installing the kernel - retrieving and installing ${SUBST0}...
si: කර්ණලය (න්‍යෂ්ඨිය) ස්ථාපනය වෙමින් - ${SUBST0} ලබාගනිමින් සහ ස්ථාපනය කරමින්...

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Continue
si: ඉදිරියට යන්න

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Go Back
si: ආපසු යන්න

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: Yes
si: ඔව්

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: No
si: නැත

note: #-#-#-#-#  templates.pot (cdebconf)  #-#-#-#-# Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (mdcfg)  #-#-#-#-# Type: select Choices :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (net-retriever)  #-#-#-#-# These are choices of actions so this
en: Cancel
si: අහෝසි කරන්න

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
si: <Tab> ගමන් කරයි; <Space> තෝරයි; <Enter> බොත්තම් සක්‍රිය කරයි

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <F1> for help; <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
si: <F1> උදව් සඳහා; <Tab> ගමන් කරයි; <Space> තෝරයි; <Enter> බොත්තම් සක්‍රිය කරයි

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Help
si: උදව්

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT This button will allow users to virtually "shoot a picture" of the screen :sl1:
en: Screenshot
si: තිරපිටපත

note: Type: text Description Text that will appear in a dialog box mentioning which file the screenshot has been saved to. "%s" is a file name here :sl1:
en: Screenshot saved as %s
si: තිරපිටපත %s ලෙස සුරකින්න

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the Debian archive mirror
si: Debian ලේඛනාගාර කැඩපත පරීක්ෂා කරමින්

note: Type: text Description :sl1:
en: Downloading Release files...
si: නිකුතු ගොනු බාගත කරමින්...

note: Type: text Description main-menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Choose a mirror of the Debian archive
si: Debian ලේඛනාගාරයේ කැඩපතක් තෝරන්න

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: enter information manually
si: තොරතුරු ක්‍රමිකව ඇතුළත් කරන්න

note: Type: select Default Translators, you should put here the ISO 3166 code of a country which you know hosts at least one Debian HTTP mirror. Please check that the country really has a Debian HTTP mirror before putting a random value here First check that the country you mention here is listed in https
en: US[ Default value for http]
si: IN

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror country:
si: Debian සංරක්‍ෂිත කැඩපත් ඇති රට:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: The goal is to find a mirror of the Debian archive that is close to you on the network -- be aware that nearby countries, or even your own, may not be the best choice.
si: ජාලයේ ඔබට ආසන්න Debian ලේඛනාගරයක කැඩපතක් සොයා ගැනීම අරමුණයි. ආසන්න රටවල හෝ තමන්ගේම රටේ පවා ලේඛනාගාරය හොඳම එක නොවිය හැකි බව සිහියේ තබා ගන්න.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror:
si: Debian සංරක්‍ෂිත කැඩපත:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Please select a Debian archive mirror. You should use a mirror in your country or region if you do not know which mirror has the best Internet connection to you.
si: කරුණාකර Debian ලේඛනාගාර කැඩපතක් තෝරන්න. කුමන කැඩපතේ වඩාත්ම හොඳ අන්තර්ජාල සම්බන්ධතාවය තිබේ දැයි ඔබ ඔබ නොදන්නේ නම් ඔබේ රටේ හෝ ස්ථානයේ ඇති කැඩපතක් භාවිතා කළ යුතුය.

note: Type: select Description :sl1:
en: Usually, deb.debian.org is a good choice.
si: සාමාන්‍යයෙන් deb.debian.org යනු හොඳ තේරිමකි.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror hostname:
si: Debian ලේඛනාගාර කැඩපත් සේවක නම:

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Please enter the hostname of the mirror from which Debian will be downloaded.
si: ඔබ Debian ලබාගන්න කැඩපත් අඩවියේ ධාරක නාමය කරුණාකර ඇතුළත් කරන්න.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: An alternate port can be specified using the standard [hostname]:[port] format.
si: [සේවක නාමය]:[දොරටුව] සම්මත ආකෘතිය භාවිතා කර විකල්ප දොරටුවක් විශේෂණය කළ හැක.

note: Type: string Description :sl1:
en: HTTP proxy information (blank for none):
si: HTTP ප්‍රොක්සි තොරතුරු (කිසිවක් නැති නම් හිස්ව තබන්න):

note: Type: string Description :sl1:
en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
si: ඔබට පිටත ලෝකයට ප්‍රවේශ වීමට HTTP ප්‍රොක්සි භාවිතා කිරීමට අවශ්‍ය නම් මෙහි ප්‍රොක්සි තොරතුරු ඇතුල් කරන්න. නැත්නම් මෙය හිස්ව තබන්න.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
si: ප්‍රොක්සි තොරතුරු "http://[[user][:pass]@]host[:port]/" සම්මත ආකෘතියෙන් දිය යුතුයි.

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the keyboard
si: යතුරුපුවරුව සැකසීම

note: Type: text Description :sl1:
en: Other
si: වෙනත්

note: Type: select Description :sl1:
en: Country of origin for the keyboard:
si: යතුරුපුවරුව සඳහා රට හෝ නිජබිම:

note: Type: select Description :sl1:
en: The layout of keyboards varies per country, with some countries having multiple common layouts. Please select the country of origin for the keyboard of this computer.
si: යතුරුපුවරු වල සැකැස්ම රටවල් අනුව වෙනස් වේ. ඇතැම් රටවල් පොදු ආකාර කිහිපයක් යොදාගනී, කරුණාකර මෙම පරිගණකයේ යතුරුපුවරුව සඳහා රට හෝ නිජබිම තෝරන්න.

note: Type: select Description :sl1:
en: Keyboard layout:
si: යතුරුපුවරු ආකෘතිය:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please select the layout matching the keyboard for this machine.
si: කරුණාකර මෙම යන්ත්‍රයේ යතුරුපුවරුවට ගැලපෙන සැකැස්ම තෝරන්න.

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Caps Lock
si: කැප්ස් යතුර

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Alt (AltGr)
si: දකුණු Alt (AltGr)

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Control
si: දකුණු Control

note: Type: select Choices :sl1:
en: Right Shift
si: දකුණු Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Logo key
si: දකුණු ලාංඡය යතුර

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Menu key
si: මෙනු යතුර

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control+Left Shift
si: වම් Control+වම් Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Alt
si: වම් Alt

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control
si: වම් කන්ට්‍රෝල්

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Shift
si: වම් ශිෆ්ට්

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Logo key
si: වම් ලාංඡන යතුර

note: Type: select Choices :sl1:
en: Scroll Lock key
si: ස්ක්‍රෝල් අගුළු යතුර

note: Type: select Choices :sl1:
en: No toggling
si: මාරූවීම් නැත

note: Type: select Description :sl1:
en: Method for toggling between national and Latin mode:
si: ජාතික හා ලතින් ප්‍රකාර අතර මාරුවීමේ ක්‍රමය:

note: Type: select Description :sl1:
en: You will need a way to toggle the keyboard between the national layout and the standard Latin layout.
si: ඔබට යතුරුපුවරුව ජාතික සැකැස්ම හා සම්මත ලතින් සැකැස්ම අතර මාරුවීමේ ක්‍රමයක් අවශ්‍යයි.

note: Type: select Description :sl1:
en: Right Alt or Caps Lock keys are often chosen for ergonomic reasons (in the latter case, use the combination Shift+Caps Lock for normal Caps toggle). Alt+Shift is also a popular combination; it will however lose its usual behavior in Emacs and other programs that use it for specific needs.
si: දකුණු Alt යතුර හෝ Caps අගුළු යතුර බොහෝවිට කාර්යක්‍ෂමතා හේතූන් සඳහා යොදාගැනේ (දෙවන කරුණේදී, Shift+Caps අගුළු යතුරු සංයුක්තය සාමාන්‍ය Caps මාරුවට යොදාගැනේ). Alt +Shift යනුද ප්‍රකට සංයුක්තයකි; කෙසේවුවත් එය Emacs හෝ එවැනි විශේෂ කාර්යයන් භාවිත වන වැඩසටහන් වලදී සාමාන්‍ය හැසිරීම හැරදමයි.

note: Type: select Description :sl1:
en: Not all listed keys are present on all keyboards.
si: ලැයිස්තු ගත කර ඇති සියළුම යතුරු සෑම යතුරුපුවරුවකම දක්නට නැත.

note: Type: select Choices :sl1:
en: American English
si: ඇමරිකානු ඉංග්‍රීසි

note: Type: select Choices :sl1:
en: Albanian
si: ඇල්බේනියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Arabic
si: අරාබි

note: Type: select Choices :sl1:
en: Asturian
si: ඇස්ටූරියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bangladesh
si: බංලාදේශ

note: Type: select Choices :sl1:
en: Belarusian
si: බෙලෝරුසියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bengali
si: බෙන්ගාලි

note: Type: select Choices :sl1:
en: Belgian
si: බෙල්ජියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bosnian
si: බොස්නියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Brazilian
si: බ්‍රසීලියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: British English
si: බ්‍රිතාන්‍ය ඉංග්‍රීසි

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bulgarian (phonetic layout)
si: බල්ගේරියානු (ශබ්දානුකූල)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Canadian French
si: කැනේඩියානු ප්‍රංශ

note: Type: select Choices :sl1:
en: Canadian Multilingual
si: කැනේඩියානු බහුබාශා

note: Type: select Choices :sl1:
en: Catalan
si: කැටලානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Chinese
si: චීන

note: Type: select Choices :sl1:
en: Croatian
si: ක්‍රෝශියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Czech
si: චෙච්

note: Type: select Choices :sl1:
en: Danish
si: ඩෙන්මාක

note: Type: select Choices :sl1:
en: Dutch
si: ඕලන්ද

note: Type: select Choices :sl1:
en: Dzongkha
si: සොංකා

note: Type: select Choices :sl1:
en: Esperanto
si: එස්පරෙන්ටෝ

note: Type: select Choices :sl1:
en: Estonian
si: එස්තෝනියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Ethiopian
si: ඉතියෝපියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Finnish
si: ෆින්

note: Type: select Choices :sl1:
en: French
si: ප්‍රංශ

note: Type: select Choices :sl1:
en: Georgian
si: ජෝජියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: German
si: ජර්මානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Greek
si: ග්‍රීක

note: Type: select Choices :sl1:
en: Gujarati
si: ගුජරාටි

note: Type: select Choices :sl1:
en: Gurmukhi
si: ගුර්මුඛි

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hebrew
si: හීබෲ

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hindi
si: හින්දි

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hungarian
si: හංගේරියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Icelandic
si: අයිස්ලන්ත

note: Type: select Choices :sl1:
en: Irish
si: අයිරිශ්

note: Type: select Choices :sl1:
en: Italian
si: ඉතාලි

note: Type: select Choices :sl1:
en: Japanese
si: ජපාන

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kannada
si: කන්නඩ

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kazakh
si: කසකස්

note: Type: select Choices :sl1:
en: Khmer
si: ක්හමෙර්

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kirghiz
si: කිරිගිස්

note: Type: select Choices :sl1:
en: Korean
si: කොරියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kurdish (F layout)
si: කුර්දි (F සැකසුම)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kurdish (Q layout)
si: කුර්දි (Q සැකැස්ම)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Lao
si: ලාඕ

note: Type: select Choices :sl1:
en: Latin American
si: ලතින් ඇමරිකානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Latvian
si: ලැට්වියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Lithuanian
si: ලිතුවේනියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Macedonian
si: මැසිඩෝනියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Malayalam
si: මලයාසියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Nepali
si: නේපාල

note: Type: select Choices :sl1:
en: Northern Sami
si: උතුරු සාමි

note: Type: select Choices :sl1:
en: Norwegian
si: නෝවීජියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Persian
si: පර්සියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Polish
si: පෝලන්ත

note: Type: select Choices :sl1:
en: Portuguese
si: පෘතුගීසි

note: Type: select Choices :sl1:
en: Punjabi
si: පන්ජාබ

note: Type: select Choices :sl1:
en: Romanian
si: රොමේනියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Russian
si: රුසියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Serbian (Cyrillic)
si: සර්බියානු (සිරිලික්)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Sindhi
si: සින්දි

note: Type: select Choices :sl1:
en: Sinhala
si: සිංහල

note: Type: select Choices :sl1:
en: Slovak
si: ස්ලෝවැක්

note: Type: select Choices :sl1:
en: Slovenian
si: ස්ලෝවීනියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Spanish
si: ස්පාඥ්ඤ

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swedish
si: ස්විස්

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swiss French
si: ස්විස් ප්‍රංශ

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swiss German
si: ස්විස් ජර්මානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Tamil
si: දෙමළ

note: Type: select Choices :sl1:
en: Telugu
si: තෙළඟු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Thai
si: තායි

note: Type: select Choices :sl1:
en: Turkish (F layout)
si: තුර්කි (F සැකැස්ම)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Turkish (Q layout)
si: තුර්කි (Q සැකැස්ම)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Ukrainian
si: යුක්රේනියානු

note: Type: select Choices :sl1:
en: Uyghur
si: යූගුර්

note: Type: select Choices :sl1:
en: Vietnamese
si: වියෙට්නාම

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning ${DIR}...
si: ${DIR} පිරික්සමින්...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the clock
si: ඔරලෝසුව සැකසීම

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is the system clock set to UTC?
si: ඔරලෝසුව UTC අනුව සැකසිය යුතු ද?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: System clocks are generally set to Coordinated Universal Time (UTC). The operating system uses your time zone to convert system time into local time. This is recommended unless you also use another operating system that expects the clock to be set to local time.
si: පද්ධති ඔරලෝසු සාමාන්‍යයෙන් සමකක්ෂ විශ්වීය වේලාවට (UTC) සකසා ඇත. මෙහෙයුම් පද්ධතිය පද්ධති වේලාව පෙදෙසි වේලාවට පරිවර්තනය කිරීමට ඔබගේ කාල කලාපය භාවිතා කරයි. ඔබ ඔරලෝසුව පෙදෙසි වෙලාවට සකසා ඇතැයි බලාපොරොත්තු වන වෙනත් මෙහෙයුම් පද්ධතියක් භාවිතා නොකරයි නම් මෙය නිර්දේශ කරයි.

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Configuring clock settings...
si: ඔරලෝසු සැකසුම් සකසමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the clock
si: ඔරලෝසුව සැකසීම

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Getting the time from a network time server...
si: ජාල වේලා සේවාදායකයෙන් වේලාව ගනිමින්...

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Setting the hardware clock...
si: දෘඩාංග පරලෝසුව සකසමින්...

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Execute a shell
si: ශෙල් එකක් ක්‍රියාත්මක කරන්න

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Abort the installation
si: ස්ථාපනය නවත්වන්න

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Registering modules...
si: මොඩියුල ලියාපදිංචි කරමින්...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Finish the installation
si: ස්ථාපනය අවසන් කරන්න

note: Type: text Description :sl1:
en: Finishing the installation
si: ස්ථාපනය අවසන් කරමින්

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring network...
si: ජාලය සකසමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up frame buffer...
si: රාමූ බෆරය පිහිටුවීම...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unmounting file systems...
si: ගොනු පද්ධති අස්ථාපනය කරමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Rebooting into your new system...
si: ඔබේ නව පද්ධතියට යළි-ආරම්ඹ කරමින්...

note: Type: note Description Translators: translate <Continue> identical to the translation of the button! :sl1:
en: Installation complete
si: ස්ථාපනය සම්පූර්‍ණයි

note: Type: boolean Description :sl1: Very similar to grub2/disable_os_prober
en: The following other operating systems have been detected on this computer: ${OS_LIST}
si: පහත අනෙකුත් මෙහෙයුම් පද්ධති මෙම පරිගණකයේ වනාවරණය කරගෙන ඇත: ${OS_LIST}

note: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# Type: password Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (network-console)  #-#-#-#-# :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (user-setup)  #-#-#-#-# :sl1:
en: Re-enter password to verify:
si: සත්‍යාපනය කිරීම සඳහා රහස්පදය නැවත ඇතුල් කරන්න:

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing GRUB boot loader
si: GRUB ඇරඹුම්කාරකය ස්ථාපනය කරමින්

note: Type: text Description :sl1:
en: Looking for other operating systems...
si: අනෙකුත් මෙහෙයුම් පද්ධති සඳහා සොයමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the '${GRUB}' package...
si: '${GRUB}' ඇසුරුම ස්ථාපනය කරමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Determining GRUB boot device...
si: GRUB ඇරඹුම් මෙවලම හදුනාගනිමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "grub-install ${BOOTDEV}"...
si: "grub-install ${BOOTDEV}" ක්‍රියාත්මක කරමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "update-grub"...
si: "update-grub" ක්‍රියාත්මක කරමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating /etc/kernel-img.conf...
si: /etc/kernel-img.conf යාවත් කරමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Mounting filesystems
si: ගොනු පද්ධති සවි වෙමින්

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Install the GRUB boot loader
si: GRUB ඇරඹුම්කාරකය ස්ථාපනය කරන්න

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting network hardware
si: ජාල දෘඩාංග හදුනාගනිමින්

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Detect network hardware
si: ජාල දෘඩාංග හදුනාගන්න

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Detect disks
si: තැටි හදුනාගන්න

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting disks and all other hardware
si: තැටි සහ අනෙකුත් සියලු දෘඩාංග හදුනාගනිමින්

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware, please wait...
si: දෘඩාංග හදුනාගනිමින්, කරුණාකර රැදිසිටින්න...

note: Type: text Description :sl1:
en: Loading module '${MODULE}' for '${CARDNAME}'...
si: '${CARDNAME}' සඳහා '${MODULE}' මොඩියුලය පූරණය වෙමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting PC card services...
si: PC කාඩ් සේවාව අරඹමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Waiting for hardware initialization...
si: දෘඩාංග ඇරඹෙන තෙක් බලා සිටිමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking for firmware...
si: ස්ථිරාංග පරීක්ෂා කරමින්...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Save debug logs
si: දෝෂහරණය කළ සටහන සුරකින්න

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Gathering information for installation report...
si: ස්ථාපන වාර්තාව සඳහා තොරතුරු රැස්කරමින්...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Scan hard drives for an installer ISO image
si: ISO ගොනුවක් සඳහා දෘඩ තැටිය තුළ සොයන්න

note: Type: text Description This menu entry may be translated. However, translators are required to keep "Choose language" as an alternative separated by the "/" character Example (french): Choisir la langue/Choose language :sl1:
en: Choose language
si: භාෂාව තේරිම/Choose language

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Storing language...
si: භාෂාව තබා ගැනීම...

note: Type: title Description Displayed as dialog title during language selection :sl1:
en: Select a language
si: භාෂාවක් තෝරන්න

note: Type: title Description Displayed as dialog title during country selection :sl1:
en: Select your location
si: ඔබේ පිහිටීම තෝරන්න

note: Type: title Description Displayed as dialog title during locale selection :sl1:
en: Configure locales
si: ස්ථාන වින්‍යාසගත කරන්න

note: Type: note Description :sl1:
en: Language selection no longer possible
si: භාෂාව තේරිම තවදුරටත් සිදු කළ නොහැක

note: Type: note Description :sl1:
en: At this point it is no longer possible to change the language for the installation, but you can still change the country or locale.
si: මෙම අවස්ථාවේදී ස්ථාපනය සඳහා භාෂාව වෙනස් කිරීම තව දුරටත් හැකි නොවේ, නමුත් ඔබට තවමත් රට හෝ ස්ථානය වෙනස් කළ හැක.

note: Type: note Description :sl1:
en: To select a different language you will need to abort this installation and reboot the installer.
si: වෙනස් භාෂාවක් තෝරා ගැනීමට ඔබ මෙම ස්ථාපනය නවත්වා ස්ථාපකය නැවත ආරම්භ කිරීමට අවශ්‍යය.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Continue the installation in the selected language?
si: තේරූ භාෂාවෙන් ස්ථාපනත දිගටම කරගෙන යන්නද?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is incomplete for the selected language.
si: තේරූ භාෂාව සඳහා ස්ථාපකයේ පරිවර්තනය අසම්පූර්ණයි.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is not fully complete for the selected language.
si: තේරූ භාෂාව සඳහා ස්ථාපකයේ පරිවර්තනය සම්පූර්ණයෙන් සම්පූර්ණ කර නැත.

note: Type: text Description :sl1:
en: This means that there is a significant chance that some dialogs will be displayed in English instead.
si: මෙහි තේරුම සමහර සංවාද ඉංග්‍රීසියෙන් පෙනීමේ සැලකිය යුතු ඉඩක් ඇති බවයි.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you do anything other than a purely default installation, there is a real chance that some dialogs will be displayed in English instead.
si: ඔබ ශුද්ධ පෙරනිමි ස්ථාපනයක් හැර වෙන කිසිවක් කළොත් සමහර සංවාද ඉංග්‍රීසියෙන් පෙනීමේ තාත්වික ඉඩක් ඇති බවයි.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, most dialogs should be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - some may be displayed in English instead.
si: ඔබ ස්ථාපනය තේරූ භාෂාවෙන් දිගටම කරගෙන ගියොත් බොහෝ සංවාද නිවැරදිව ප්‍රදර්ශනය විය යුතුය. නමුත් විශේෂයෙන්ම ඔබ ස්ථාපකයේ වඩා උසස් විකල්ප භාවිතා කළොත් සමහර ඒවා ඉංග්‍රීසියෙන් ප්‍රදර්ශනය වනු ඇත.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, dialogs should normally be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - there is a slight chance some may be displayed in English instead.
si: ඔබ ස්ථාපනය තේරූ භාෂාවෙන් දිගටම කරගෙන ගියොත් බොහෝ සංවාද නිවැරදිව ප්‍රදර්ශනය විය යුතුය. නමුත් විශේෂයෙන්ම ඔබ ස්ථාපකයේ වඩා උසස් විකල්ප භාවිතා කළොත් සමහර ඒවා ඉංග්‍රීසියෙන් ප්‍රදර්ශනය වීමේ සුළු ඉඩක් ඇත.

note: Type: text Description :sl1:
en: The chance that you will actually encounter a dialog that is not translated into the selected language is extremely small, but it cannot be ruled out completely.
si: කිසියම් සංවාදයක් ඔබ තෝරා ගත් බසට පරිවර්තනය නොවී තිබීමේ ඉඩ අල්ප ය. එහෙත් එවැනි අවස්ථා තිබීමට ද ඉඩ තිබේ.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you have a good understanding of the alternative language, it is recommended to either select a different language or abort the installation.
si: ඔබට විකල්ප භාෂාව පිළිබඳ හොඳ අවබෝධයක් නොමැති නම්, එක්කෝ වෙනස් භාෂාවක් තෝරා ගැනීම හෝ ස්ථාපනය නැවැත්වීමට නිර්දේශ කරයි.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you choose not to continue, you will be given the option of selecting a different language, or you can abort the installation.
si: ඔබ දිගටම කරගෙන නොයෑමට තේරුවොත් වෙනස් භාෂාවක් තේරීමේ විකල්පය ඔබට ලබා දෙනු ඇත, හෝ ඔබට ස්ථාපනය නැවැත්වීමට හැක.

note: Type: select Choices "other", here, is added to the list of countries that will be displayed for users to choose among them For instance, choosing "Italian" will show: Italy, Switzerland, other :sl1:
en: other
si: වෙනත්

note: Type: text Description :sl1:
en: Country, territory or area:
si: රටක්, භූමිය හෝ පළාත:

note: Type: text Description :sl1:
en: Continent or region:
si: මහද්වීපයක් හෝ කලාපයක්:

note: Type: text Description :sl1:
en: The selected location will be used to set your time zone and also for example to help select the system locale. Normally this should be the country where you live.
si: තේරූ ස්ථානය ඔබගේ කාල කලාපය පිහිටුවීමට මෙන්ම උදාහරණයක් ලෙස පද්ධති ස්ථානය තේරීමට භාවිතා කරනු ඇත. සාමාන්‍යයෙන් මෙය ඔබ ජීවත්වන රට විය යුතුයි.

note: Type: text Description :sl1:
en: This is a shortlist of locations based on the language you selected. Choose "other" if your location is not listed.
si: මෙය ඔබ තේරූ භාෂාව මත පදනම් වූ කෙටි ලැයිස්තුවකි. ඔබගේ පිහිටීම ලැයිස්තුගත කර නැත්නම් "වෙනත්" තෝරන්න.

note: Type: text Description :sl1:
en: Select the continent or region to which your location belongs.
si: ඔබගේ පිහිටීම අයිති මහද්වීපය හෝ කලාපය තෝරන්න.

note: Type: text Description '%s' will be replaced with the name of the currently selected continent/region :sl1:
en: Listed are locations for: %s. Use the <Go Back> option to select a different continent or region if your location is not listed.
si: ලැයිස්තුගත කර තිබෙන්නේ මේ සඳහා පිහිටීම් වේ: %s. ඔබගේ පිහිටීම ලැයිස්තුගත කර නැත්නම් වෙනස් මහද්වීපයක් හෝ කලාපයක් තේරීමට <ආපසු යන්න> භාවිතා කරන්න.

note: Type: select Description :sl1:
en: Country to base default locale settings on:
si: පෙරනිමි ස්ථාන සිටුවම් තැබීමට පාදම රට තෝරන්න:

note: Type: text Description :sl1:
en: There is no locale defined for the combination of language and country you have selected. You can now select your preference from the locales available for the selected language. The locale that will be used is listed in the second column.
si: ඔබ තෝරා ඇති රටේ සහ භාෂාවේ සංකලනයට ස්ථානයක් අර්ථ දක්වා නැත. ඔබට දැන් තේරූ භාෂාවට ලබාගත හැකි ස්ථාන වලින් අභිප්‍රේත තේරිය හැක. භාවිතාවන ස්ථානය දෙවැනි තීරුවේ ලැයිස්තුගත කර ඇත.

note: Type: text Description :sl1:
en: There are multiple locales defined for the language you have selected. You can now select your preference from those locales. The locale that will be used is listed in the second column.
si: ඔබ තේරූ භාෂාවට බොහෝ ස්ථාන අර්ථ දක්වා ඇත. ඔබට දැන් එම ස්ථාන වලින් ඔබේ අභිප්‍රේත තේරිය හැක. භාවිතාවන ස්ථානය දෙවැනි තීරුවේ ලැයිස්තුගත කර ඇත.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-# :sl3: Use infinitive form
en: Configure the Logical Volume Manager
si: තාර්කික පරිමා කළමණාකරු සැකසීම

note: Type: text Description :sl1:
en: Debian installer main menu
si: Debian ස්ථාපකයෙ ප්‍රධාන මෙනුව

note: Type: select Description :sl1:
en: Choose the next step in the install process:
si: ස්ථාපන ක්‍රියාවලියේ ඊළඟ පියවර තෝරන්න:

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure MD devices
si: MD මෙවලම් සැකසීම

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Auto-configure networking?
si: ජාලකරණය ස්වයංක්‍රීයව වින්‍යාසගත කරන්නද?

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Networking can be configured either by entering all the information manually, or by using DHCP (or a variety of IPv6-specific methods) to detect network settings automatically. If you choose to use autoconfiguration and the installer is unable to get a working configuration from the network, you will be given the opportunity to configure the network manually.
si: ජාලකරණය සියළු තොරතුරු ශ්‍රමිකව ඇතුළත් කිරීමෙන් හෝ DHCP (හෝ විවධ IPv6-නිවේශිත ක්‍රමයක්)භාවිතයෙන් ස්වයංක්‍රීයව සැකසිය හැක. ස්වයං සැකසුම තෝරාගත හොත් හා ස්ථාපනයට ජාලය තුලින් නිවැරදි සැකසුමක් ලබාගැනීමට නොහැකි වුවහොත්, ඔබට ජාලය ශ්‍රමිකව වින්‍යාසගත කිරීමේ අවස්ථාව ලැබෙනු ඇත.

note: Type: string Description :sl1:
en: Domain name:
si: වසම:

note: Type: string Description :sl1:
en: The domain name is the part of your Internet address to the right of your host name.  It is often something that ends in .com, .net, .edu, or .org.  If you are setting up a home network, you can make something up, but make sure you use the same domain name on all your computers.
si: ඔබගේ සත්කාරකයාගේ නමේ දකුණට වන්නට ඇති කොටස ඔබගේ අන්තර්ජාල ලිපිනයේ වසම නාමයයි. එය නිතරම .com, .net, .edu, or .org වැන්නකින් අවසන් වන්නකි. ඔබ නිවාස ජාලයක් ගොඩ නගයි නම් ඔබට මෙහි යමක් ගොඩ නැගිය හැක. නමුත් ඔබ ඔබගේ සියලු පරිගණක වල එකම වසම නාමය භාවිතා කරන බවට සහතික කරගන්න.

note: Type: string Description :sl1:
en: Name server addresses:
si: නාම සේවා ලිපිනය:

note: Type: string Description :sl1:
en: The name servers are used to look up host names on the network. Please enter the IP addresses (not host names) of up to 3 name servers, separated by spaces. Do not use commas. The first name server in the list will be the first to be queried. If you don't want to use any name server, just leave this field blank.
si: නම් සේවාදයක ජාලයේ ඇති සත්කාරක නාම බැලීමට භාවිතා කරයි. කරුණාකර නම් සේවාදායක 3ක් දක්වා හිස් ඉඩකින් වෙන් වූ IP ලිපින (සත්කාරක නාම නොවේ) ඇතුල් කරන්න. කොමා ලකුණ භාවිතා කරන්න එපා. ලැයිස්තුවේ ඇති පළමු නම් සේවාදායකය පළමුව විමසෙනු ඇත. ඔබට කිසිදු නම් සේවාදායකයක් භාවිතා කිරීමට අවශ්‍ය නැත්නම් මෙම ක්ෂේත්‍රය හිස්ව තබන්න.

note: Type: select Description :sl1:
en: Primary network interface:
si: ප්‍රාථමික ජාල මුහුණත:

note: Type: select Description :sl1:
en: Your system has multiple network interfaces. Choose the one to use as the primary network interface during the installation. If possible, the first connected network interface found has been selected.
si: ඔබගේ පද්ධතියේ බහු ජාල අතුරු මුහුණත් ඇත. ස්ථාපනය අතරතුරේදී ප්‍රධාන ජාල අතුරු මුහුණත ලෙස භාවිතා කිරීමට එකක් තෝරන්න. පළමු සම්බන්ධිත ජාල අතුරු මුහුණත තෝරා ඇත.

note: Type: string Description :sl2: :sl1:
en: Wireless ESSID for ${iface}:
si: ${iface} සඳහා රැහැන් රහිත ESSID:

note: Type: string Description :sl1:
en: Attempting to find an available wireless network failed.
si: ප්‍රයෝජනයට ගත හැකි රැහැන් තහිත ජාලයක් සෙවීමට ගත් උත්සාහය අසාර්ථක විය.

note: Type: string Description :sl1:
en: ${iface} is a wireless network interface. Please enter the name (the ESSID) of the wireless network you would like ${iface} to use. To connect to any available network, leave this field blank.
si: ${iface} යනු රැහැන් රහිත ජාල අතුරු මුහුණතකි. කරුණාකර ඔබ ${iface} ට භාවිතා කිරීමට අවශ්‍ය රැහැන් රහිත ජාලයෙ නම (ESSID) ලබා දෙන්න. පවතින ඕනෑම ජාලයකට සබඳ වීමට මෙම ක්ශේත්‍රය හිස්ව තබන්න.

note: Type: text Description :sl2: :sl1:
en: This may take some time.
si: මෙයට ටික වෙලාවක් ගත වනු ඇත.

note: Type: string Description :sl1:
en: Hostname:
si: සත්කාරයකාගේ නම:

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the hostname for this system.
si: කරුණාකර මෙම පද්ධතිය සඳහා සත්කාරකයාගේ නම ඇතුල් කරන්න.

note: Type: string Description :sl1:
en: The hostname is a single word that identifies your system to the network. If you don't know what your hostname should be, consult your network administrator. If you are setting up your own home network, you can make something up here.
si: සත්කාරක නාමය යනු ජාලයට ඔබගේ පරිගණකය හඳුනා ගන්නා එක් වචනයකි. ඔබ ඔබගේ සත්කාරය නම විය යුත්තේ කුමක්දැයි නොදනී නම් ඔබගේ ජාල පරිපාලක අමතන්න.

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Storing network settings...
si: ජාල සැකසීම් ගබඩා කරමින්...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the network
si: ජාලය වින්‍යාසගත කරමින්

note: Type: select Choices Translators: please do not translate the variable essid_list :sl1:
en: ${essid_list} Enter ESSID manually
si: ${essid_list} ශ්‍රමිකව ESSID ඇතුළත් කරන්න

note: Type: select Description :sl1:
en: Wireless network:
si: රැහැන් රහිත ජාලය:

note: Type: select Description :sl1:
en: Select the wireless network to use during the installation process.
si: ස්ථාපන ක්‍රියාවලිය අතරතුර භාවිත කරන රැහැන් රහිත ජාලය තෝරන්න.

note: Type: string Description :sl1:
en: DHCP hostname:
si: DHCP ධාරක නාමය:

note: Type: string Description :sl1:
en: You may need to supply a DHCP host name. If you are using a cable modem, you might need to specify an account number here.
si: ඔබට DHCP සත්කාරක නාමයක් සැපයීමට අවශ්‍ය වනු ඇත. ඔබ රැහැන් මොඩමයක් භාවිතා කරයි නම් ඔබට මෙහි ගිණුම් අංකයක් සැපයීමට අවශ්‍ය වනු ඇත.

note: Type: string Description :sl1:
en: Most other users can just leave this blank.
si: අනෙකුත් සියලුම පරිශීලකයන් සඳහා මෙය හිස්ව තැබිය හැක.

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the network with DHCP
si: DHCP සමඟ ජාලය සකසන්න

note: Type: text Description :sl1:
en: Network autoconfiguration has succeeded
si: ජාලය ස්වයංක්‍රීයව සැකසීම සාර්ථකයි

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration
si: ජාලය ස්වයංක්‍රීයව සැකසීමට යළි උත්සාහ කරන්න

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration with a DHCP hostname
si: DHCP ධාරක නාමය සමඟ ජාලය ස්වයංක්‍රීයව සැකසීමට යළි උත්සාහ කරන්න

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Configure network manually
si: ජාලය ක්‍රමිකව සකසන්න

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Do not configure the network at this time
si: මෙම අවස්ථාවෙදි ජාලය සකසන්න එපා

note: Type: select Description :sl1:
en: Network configuration method:
si: ජාල සැකසීමේ ආකාරය:

note: Type: select Description :sl1:
en: From here you can choose to retry DHCP network autoconfiguration (which may succeed if your DHCP server takes a long time to respond) or to configure the network manually. Some DHCP servers require a DHCP hostname to be sent by the client, so you can also choose to retry DHCP network autoconfiguration with a hostname that you provide.
si: මෙහිදී ඔබට DHCP ජාල ස්වයංක්‍රීය වින්‍යාසගත කිරීම (ඔබගේ DHCP සේවකය ප්‍රතිචාර දැක්වීමට බොහෝ කල් ගනී නම් සාර්ථක විය හැක) නැවත උත්සාහ කිරීමට හෝ ජාලය අතින් වින්‍යාසගත කිරීමට තේරිය හැක. සමහර DHCP සේවක වල අනුග්‍රාහකයා විසින් DHCP සත්කාරක නාමය යැවීම අවශ්‍ය වේ. එම නිසා ඔබ සපයන සත්කාරක නාමයක් සමඟ DHCP ජාලය ස්වයංක්‍රීයව වින්‍යාසගත කිරීමට නැවත උත්සාහ කිරීමටද හැක.

note: Type: note Description :sl1:
en: Network autoconfiguration failed
si: ජාලය ස්වයංක්‍රීයව පිහිටුවීම අසමත් විය

note: Type: note Description :sl1:
en: Your network is probably not using the DHCP protocol. Alternatively, the DHCP server may be slow or some network hardware is not working properly.
si: පෙනෙන හැටියට ඔබගේ ජාලය DHCP මූලලේඛය භාවිතා නොකරයි. විකල්පව DHCP සේවකයකේ වේගය අඩු වීම හෝ සමහර ජාල දෘඩාංග නිසි ලෙස වැඩ නොකිරීම විය හැක.

note: Type: text Description :sl1:
en: Reconfigure the wireless network
si: රැහැන් රහිත ජාලය යළිසකසන්න

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: IP address:
si: IP ලිපිනය:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: The IP address is unique to your computer and may be:
si: IP ලිපිනය ඔබේ පරිගණකයට අනන්‍ය වන අතර:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en:  * four numbers separated by periods (IPv4);
     * blocks of hexadecimal characters separated by colons (IPv6).
si:  * හිස් තැන් මගින් වෙන්වූ අංක හතරක් (IPv4);
     * කෝලන මගින් වෙන්වූ ෂඩ් දශම අනුලකුණු (IPv6).

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: You can also optionally append a CIDR netmask (such as "/24").
si: තවද ඔබට ඊට අමතරව CIDR ජාල වැස්ම ඇමිණිය හැක ("/24" වැනි).

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: If you don't know what to use here, consult your network administrator.
si: ඔබ මෙහි කුමක් භාවිත කරන්නේදැයි නොදන්නේ නම්, ඔබේ ජාල පරිපාලක සබඳ කරගන්න.

note: Type: string Description :sl1:
en: Netmask:
si: ජාලවැස්ම:

note: Type: string Description :sl1:
en: The netmask is used to determine which machines are local to your network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The netmask should be entered as four numbers separated by periods.
si: කුමන යන්ත්‍ර ඔබගේ ජාලයට පෙදෙසි දැයි තීරණය කිරීමට netmask භාවිතා කරයි. ඔබ අගය නොදන්නේ නම් ඔබගේ ජාල පරිපාලක අමතන්න. ආවර්ථ වලින් වෙන්වූ අංක හතරක් ලෙස netmask ඇතුල් කල යුතුය.

note: Type: string Description :sl1:
en: Gateway:
si: බිහිදොර:

note: Type: string Description :sl1:
en: The gateway is an IP address (four numbers separated by periods) that indicates the gateway router, also known as the default router.  All traffic that goes outside your LAN (for instance, to the Internet) is sent through this router.  In rare circumstances, you may have no router; in that case, you can leave this blank.  If you don't know the proper answer to this question, consult your network administrator.
si: ද්වාරය යනු පෙරනිමි රවුටරය ලෙසද හඳුන්වන ද්වාර රවුටරය දක්වන IP ලිපිනයකි (ආවර්ථ වලින් වෙන්වූ අංක හතරක්). ඔබගේ LAN එකෙන් පිටතට යන (උදාහරණයක් ලෙස අන්තර්ජාලයට) සියළු ගනුදෙනු මෙම රවුටරය හරහා යයි. කලාතුරකින් අවස්ථාවක ඔබට රවුටරයක් නොතිබීමට හැක, එවිට ඔබට මෙය හිස්ව තැබිය හැක. ඔබ මෙම ප්‍රශ්නයට නිසි පිළිතුර නොදන්නේ නම් ඔබගේ ජාල පරිපාලක අමතන්න.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is this information correct?
si: මෙම තොරතුරු නිවැරදිද?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Currently configured network parameters:
si: දැනට වින්‍යාසගත කළ ජාලයේ පරාමිතීන්:

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure a network using static addressing
si: ස්ථිතික යොමු කිරීම භාවිතා කරමින් ජාලයක් වින්‍යාසගත කරමින්

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Continue without boot loader
si: පණගැන්වුම් ප්‍රවේශකය නොමැතිව දිගටම කරගෙන යන්න

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-base)  #-#-#-#-# :sl2:
en: Please wait...
si: කරුණාකර රැදී සිටින්න...

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new partitions...
si: නව කොටස් ගණනය කරමින්...

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning method:
si: කොටස්කිරීමෙ ක්‍රමය:

note: Type: select Description :sl1:
en: The installer can guide you through partitioning a disk (using different standard schemes) or, if you prefer, you can do it manually. With guided partitioning you will still have a chance later to review and customise the results.
si: තැටියක් කොටස් කිරීමට උපදෙස් දීමට ස්ථාපකයට හැක. එසේ නොමැති නම් ඔත කැමති නම් ඔබට එය අතින් කළ හැක. උපදේශිත කොටස් කිරීමේදිද ඔබට ප්‍රතිඵල පසුව පරීක්ෂාකර රිසිකරණය කිරීමේ හැකියාව පවතී.

note: Type: select Description :sl1:
en: If you choose guided partitioning for an entire disk, you will next be asked which disk should be used.
si: ඔබ මුළු තැටියක් සඳහාම උපදේශිත කොටස් කිරීම තේරුවහොත් කුමන තැටිය භාවිතා කරන්නදැති ඊළඟට ඔබෙන් අසනු ඇත.

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning scheme:
si: කොටස් කරන ක්‍රමය:

note: Type: select Description :sl1: "Selected for partitioning" can be either an entire disk of "the largest continuous free space" on an existing disk TRANSLATORS, please take care to choose something appropriate for both It is followed by a variable giving the chosen disk, hence the colon at the end of
en: Selected for partitioning:
si: කොටස්කිරීමට තෝරාගත්තේ:

note: Type: select Description :sl1:
en: The disk can be partitioned using one of several different schemes. If you are unsure, choose the first one.
si: තැටිය වෙනස්වූ ක්‍රම වලින් කොටස් කළ හැක. ඔබට විශ්වාස නැති නම් පළමු ක්‍රමය තෝරන්න.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided partitioning
si: උපදෙස් සහිත කොටස් කිරීම

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use the largest continuous free space
si: උපදේශනය - විශාලතම අඛණ්ඩ හිස් ඉඩ භාවිතා කරන්න

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk
si: උපදෙස් සහිත - සම්පූර්ණ තැටියම භාවිත කරන්න

note: Type: select Description :sl1:
en: Select disk to partition:
si: කොටස් කිරීමට තැටිය තෝරන්න:

note: Type: select Description :sl1:
en: Note that all data on the disk you select will be erased, but not before you have confirmed that you really want to make the changes.
si: ඔබ තෝරාගත් තැටියේ ඇති සියලු දත්ත මැකෙනු ඇත, නමුත් ඒ ඔබට වෙනස් කම් සිදුකිරීමට අවශ්‍ය බව ස්තිර කිරීමට පළමුව නොවේ.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters This is a method for partioning - as in guided (automatic) versus manual
en: Manual
si: ක්‍රමික

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Automatically partition the free space
si: ඉතිරි ඉඩ ස්වයංක්‍රීයව කොටස්කරන්න

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: All files in one partition (recommended for new users)
si: සියලු ගොනු එකම කොටසක (නවකයින් සඳහා අනුමත ඇත)

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home partition
si: වෙනම /home කොටස

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home, /var, and /tmp partitions
si: වෙන්වු /home, /var, සහ /tmp කොටස්

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up LVM
si: මගපෙන්වූ -  සම්පූර්‍ණ තැටිය භාවිතා කිරීම සහ  LVM සැකසීම

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting up the partitioner
si: කොටස් කිරීම අරඹමින්

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning disks...
si: තැටිය පිරික්සමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting file systems...
si: ගොනු පද්ධතිය හදුනාගනිමින්...

note: Type: select Description :sl1:
en: This is an overview of your currently configured partitions and mount points. Select a partition to modify its settings (file system, mount point, etc.), a free space to create partitions, or a device to initialize its partition table.
si: මෙය ඔබගේ දැනට වින්‍යාසගත කර ඇති කොටස් සහ ස්ථාපන අග්‍ර වල දළ විශ්ලේෂණයකි. කොටසක සැකසීම් (ගොනු පද්ධතිය, ස්ථාපන අග්‍ර යනාදිය) විකරණය කිරීමට කොටසක් හෝ කොටස් සෑදීමට හිස් ඉඩක් හෝ කොටස් වගුව ආරම්භ කිරීමට උපකරණයක් හෝ තෝරන්න.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Write the changes to disks?
si: වෙනස්කම් තැටියට ලියන්න ද?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you continue, the changes listed below will be written to the disks. Otherwise, you will be able to make further changes manually.
si: ඔබ දිගටම කරගෙන ගියොත්, පහත ලැයිස්තුගත කර ඇති වෙනස්කම් තැටි වලට ලියවෙනු ඇත. එසේ නොමැති නම්, ඔබට තවත් වෙනස්කම් අතින් කිරීමට හැක.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: WARNING: This will destroy all data on any partitions you have removed as well as on the partitions that are going to be formatted.
si: අනතුරු හැඟවීම: මෙය ඔබ ඉවත් කළ හැකි ඕනෑම කොටසක සේම ආකෘතිකරණය කිරීමට යන ඕනෑම කොටසක සියළු දත්ත විනාශ කරනු ඇත.

note: Type: text Description :sl1:
en: Partitions formatting
si: කොටස් සැකෙසිමින්

note: Type: text Description :sl1:
en: Processing...
si: සැකෙසෙමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Finish partitioning and write changes to disk
si: කොටස් කිරීම නිමකර වෙනස්කම් තැටියට ලියන්න

note: Type: text Description :sl1:
en: Undo changes to partitions
si: කොටස් සඳහා කළ වෙනස්කම් පෙර සේ සකසන්න

note: Type: text Description Keep short :sl1:
en: FREE SPACE
si: නිදහස් ඉඩ

note: Type: text Description "unusable free space".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: unusable
si: භාවිත කළ නොහැකි

note: Type: text Description "primary partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: primary
si: ප්‍රාධාන

note: Type: text Description "logical partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: logical
si: තාර්කික

note: Type: text Description "primary or logical".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: pri/log
si: ප්‍රා/තා

note: Type: text Description For example ATA1, partition #5 (ad0s5) :sl1:
en: ATA%s, partition #%s (%s)
si: ATA%s, කොටස #%s (%s)

note: Type: text Description For example IDE0 master (hda) :sl1:
en: IDE%s master (%s)
si: IDE%s ප්‍රධාන (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 slave (hdd) :sl1:
en: IDE%s slave (%s)
si: IDE%s උප (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 master, partition #5 (hdc5) :sl1:
en: IDE%s master, partition #%s (%s)
si: IDE%s ප්‍රධාන, #%s (%s) කොටස

note: Type: text Description For example IDE2 slave, partition #5 (hdf5) :sl1:
en: IDE%s slave, partition #%s (%s)
si: IDE%s උප, #%s (%s) කොටස

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s (%s,%s,%s), partition #%s (%s)
si: SCSI%s (%s,%s,%s), #%s (%s) කොටස

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s, partition #%s (%s)
si: SCSI%s, කොටස #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: Cancel this menu
si: මෙම මෙනුව අහෝසි කරන්න

note: Type: text Description Main menu entry Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Partition disks
si: කොටස් තැටි

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
si: භාවිත නොකළ

note: Type: text Description short variant of `format the partition' :sl1:
en: format
si: සංයුතිය

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
si: තබාගන්න

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
si: ${DEVICE} හි #${PARTITION} තුළ ${TYPE} ගොනු පද්ධතිය පිරික්සමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
si: ${DEVICE} හි #${PARTITION} තුළ ස්වැප් ඉඩ පිරික්සමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
si: ${DEVICE} හි #${PARTITION} තුළ ${TYPE} ගොනු පද්ධතිය නිර්මාණය කරමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system for ${MOUNT_POINT} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
si: ${DEVICE} හි #${PARTITION} තුළ ${MOUNT_POINT} සඳහා ${TYPE} ගොනු පද්ධතිය නිර්මාණය කරමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Formatting swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
si: ${DEVICE} හි #${PARTITION} තුළ ස්වැප් ආකෘතිය සකසමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: EFI System Partition
si: EFI පද්ධති පංගුව

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new state of the partition table...
si: කොටස් වගුවේ නව තත්ත්වය ගණනය කරමින්...

note: Type: select Choices :sl1:
en: Beginning
si: ඇරඹුම

note: Type: select Choices :sl1:
en: End
si: අවසානය

note: Type: select Description :sl1:
en: Location for the new partition:
si: නව කොටස සඳහා පිහිටුම:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please choose whether you want the new partition to be created at the beginning or at the end of the available space.
si: ඔබට නව කොටස සෑදීමට අවශ්‍ය ප්‍රයෝජනයට ගත හැකි ඉඩෙහි ආරම්භයෙහි හෝ අවසානයේ දැයි කරුණාකර තෝරන්න.

note: Type: select Choices :sl1:
en: Primary
si: ප්‍රාථමික

note: Type: select Choices :sl1:
en: Logical
si: තාර්කික

note: Type: select Description :sl1:
en: Type for the new partition:
si: නව කොටස සඳහා වර්‍ගය:

note: Type: note Description :sl1: Type: text
en: Help on partitioning
si: කොටස් කිසීම සඳහා උදව්

note: Type: note Description :sl1:
en: Partitioning a hard drive consists of dividing it to create the space needed to install your new system.  You need to choose which partition(s) will be used for the installation.
si: ඔබගේ නම පද්ධතිය ස්ථාපනය කිරීමට අවශය ඉඩ බෙදීම දෘඩ ධාවකයක් කොටස් කිරීමට අඩංගු වේ. ස්ථාපනය සඳහා භාවිතා වන කොටස (කොටස්) තේරීමට ඔබට අවශ්‍ය වේ.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a free space to create partitions in it.
si: කොටසක් නිර්මාණය කිරීම සඳහා නිදහස් ඉඩක් තෝරන්න.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a device to remove all partitions in it and create a new empty partition table.
si: උපකරණයේ ඇති සියළු කොටස් ඉවත් කර නව හිස් කොටස් වගුවක් සෑදීමට උපකරණයක් තෝරන්න.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a partition to remove it or to specify how it should be used. At a bare minimum, you need one partition to contain the root of the file system (whose mount point is /).  Most people also feel that a separate swap partition is a necessity.  "Swap" is scratch space for an operating system, which allows the system to use disk storage as "virtual memory".
si: කොටසක් ඉවත් කිරීමට හෝ එය කෙසේ භාවිතා විය යුතුදැයි විශේෂණය කිරීමට කොටසක් තෝරන්න. අවම වශයෙන් ගොනු පද්ධතියේ මූලය අඩංගු වීමට ඔබට එක් කොටසක් අවශ්‍ය වේ (එහි ස්ථාපන අග්‍රය / වේ). වෙන්වූ swap කොටසක්ද අවශ්‍ය බව බොහෝ පුද්ගලයින්ගෙ මතයයි. "Swap" යනු තැටි ඉඩ "අතථ්‍ය මතකය" ලෙස භාවිතා කිරීමට පද්ධතියට ඉඩ දෙන මෙහෙයුමෙ පද්ධතියක් සඳහා වූ හදිස්සියෙන් දත්ත රැස් කරගන්නා ඉඩයි.

note: Type: note Description :sl1:
en: When the partition is already formatted you may choose to keep and use the existing data in the partition.  Partitions that will be used in this way are marked with "${KEEP}" in the main partitioning menu.
si: කොටස දැනටමත් ආකෘතිකරණය කර ඇති විට ඔබ කොටස තබාගෙන එහි දැනට පවතින දත්ත භාවිතා කිරීමට තේරිය හැක. මේ ආකාරයට භාවිතා වන කොටස් ප්‍රධාන කොටස් මෙනුවේ "${KEEP}" ලෙස සටහන් වනු ඇත.

note: Type: note Description :sl1:
en: In general you will want to format the partition with a newly created file system.  NOTE: all data in the partition will be irreversibly deleted.  If you decide to format a partition that is already formatted, it will be marked with "${DESTROY}" in the main partitioning menu.  Otherwise it will be marked with "${FORMAT}".
si: සාමාන්‍යයෙන් ඔබට කොටස නව ගොනු පද්ධතියකින් ආකෘරිකරණය කිරීමට අවශ්‍ය වනු ඇත. සටහන: කොටසේ සියළු දත්ත නැවත ගත නොහැකි ලෙස මැකෙනු ඇත. ඔබ දැනටමත් ආකෘතිකරණය කර ඇති කොටසක් ආකෘතිකරණය කිරීමට තීරණය කළ හොත් එය ප්‍රධාන කොටස් මෙනුවේ "${DESTROY}" ලෙස සටහන් වනු ඇත. එසේ නොමැති නම් එය "${FORMAT}" ලෙස සටහන් වනු ඇත.

note: Type: text Description :sl1:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It can be installed either in the master boot record of the first hard disk, or in a partition.  When the boot loader is installed in a partition, you must set the bootable flag for it. Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
si: නව පද්ධතියක් ආරම්භ කිරීමට පණගැන්වුම් ප්‍රවේශකය නැමැත්තක් භාවිතා කරයි. එය එක්කෝ පළමු දෘඩ තැටියේ ප්‍රධාන පණගැන්වුම් වාර්තාවේ හෝ කොටසක ස්ථාපනය කළ හැක. පණගැන්වුම් ප්‍රවේශකය කොටසක ස්ථාපනය කර ඇති විට ඔබ ඒ සඳහා පණගැන්වුම් ධජය භාවිතා කළ යුතුය. එවැනි කොටසක් ප්‍රධාන කොටස් මෙනුවේ "${BOOTABLE}" ලෙස සටහන් වනු ඇත.

note: Type: text Description Main menu item should not be more than 55 columns pkgsel is the module that installs packages by running tasksel to select "tasks". Please use "install *software*" and not "install *packages*" which is less adapted for non technical users :sl1:
en: Select and install software
si: මෘදුකාංග තේරිම සහ ස්ථාපනය

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when pkgsel is launched, before it installs packages :sl1:
en: Setting up...
si: පිහිටුවීම...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when upgrading already installed packages. :sl1:
en: Upgrading software...
si: මෘදුකාංග යාවත් කරමින්...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when running tasksel to allow selecting packages Tasksel will then display its own screens :sl1:
en: Running tasksel...
si: tasksel ක්‍රියාත්මක කරමින්...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used at the end of the installation phase while cleaning up pkgsel's stuff :sl1:
en: Cleaning up...
si: මකමින්...

note: Type: text Description :sl1:
en: Enter rescue mode
si: ආරක්‍ෂිත ආකාරයට ඇතුල් වන්න

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Saving the time zone...
si: වේලා කලාපය සුරකිමින්...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Allow login as root?
si: root ලෙස පිවිසීම අනුමත කරන්න ද?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you choose not to allow root to log in, then a user account will be created and given the power to become root using the 'sudo' command.
si: ඔබ root ට ප්‍රවේශ වීමට අවසර නොදීමට තේරුවොත්, එවිට භාවිතා කරන්නෙකුගේ ගිණුමක් සෑදෙන අතර 'sudo' විධානය භාවිතා කර root බවට පත් වීමේ බලය ලබා දෙනු ඇත.

note: Type: password Description :sl1:
en: Root password:
si: Root රහස්පදය:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same root password again to verify that you have typed it correctly.
si: ඔබ නිවැරදිව යතුරුකර ඇත්දැයි බැලීම සඳහා කරුණාකර එම root රහස්පදයම යළි ඇතුළත් කරන්න.

note: Type: string Description :sl1:
en: Full name for the new user:
si: නව පරිශීලකගේ සමපූර්ණ නම:

note: Type: string Description :sl1:
en: A user account will be created for you to use instead of the root account for non-administrative activities.
si: ඔබේ පරිපාලන නොවන ක්‍රියාකාරකම් සඳහා root ගිණුම වෙනුවට පිරිශීලක ගිණුමක් නිර්මාණය කරනු ඇත.

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the real name of this user. This information will be used for instance as default origin for emails sent by this user as well as any program which displays or uses the user's real name. Your full name is a reasonable choice.
si: කරුණාකර මෙම භාවිතා කරන්නාගේ නියම නම ඇතුල් කරන්න. මෙම තොරතුරු මෙම භාවිතා කරන්නා විසින් යවා ඇති විද්‍යුත් ලිපි සඳහා පෙරනිමි ප්‍රභවය සේම භාවිතා කරන්නාගේ සැබෑ නම ප්‍රදර්ශනය කරන හෝ භාවිතා කරන ඕනෑම වැඩසටහනක් වැනි අවස්ථාවන්හිදී භාවිතා කෙරෙනු ඇත. ඔබගේ සම්පූර්ණ නම සාධාරණ තේරීමකි.

note: Type: string Description :sl1:
en: Username for your account:
si: ඔබගේ ගිණුම සඳහා භාවිතා කරන්නාගේ නම:

note: Type: string Description :sl1:
en: Select a username for the new account. Your first name is a reasonable choice. The username should start with a lower-case letter, which can be followed by any combination of numbers and more lower-case letters.
si: නව ගිණුම සඳහා භාවිතා කරන්නාගේ නමක් තොරන්න. ඔබගේ පලමු නම සාධාරණ තේරීමකි. භාවිතා කරන්නාගේ නම කුඩා අකුරකින් පටන් ගත යුතු අතර පසුව ඉලක්කම් සහ කුඩා අකුරු වල ඕනෑම සංකලනයක් භාවිතා කළ හැක.

note: Type: password Description :sl1:
en: Choose a password for the new user:
si: නව පරිශීලක සඳහා රහස්පදය:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same user password again to verify you have typed it correctly.
si: ඔබ නිවැරදිව යතුරු ලියනය කර ඇති බව තහවුරු කිරීම සඳහා කරුණාකර එම භාවිතා කරන්නාගේ රහස්පදය නැවත ඇතුල් කරන්න.

note: Type: title Description :sl1:
en: Set up users and passwords
si: පරිශීලක සහ රහස්පදය සැකසීම

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Setting users and passwords...
si: පරිශීලක සහ රහස්පදය සකසමින්...
