debian-installer - en to tr translation catalogue (83 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: !! ERROR: %s
tr: !! HATA: %s

note: Type: text Description :sl4:
en: KEYSTROKES:
tr: TUŞLAR:

note: Type: text Description :sl4:
en: Display this help message
tr: Bu yardım iletisini göster

note: Type: text Description :sl4:
en: Go back to previous question
tr: Önceki soruya geri dön

note: Type: text Description :sl4:
en: Select an empty entry
tr: Boş bir giriş değeri seç

note: Type: text Description :sl4:
en: Other choices are available with '%c' and '%c'
tr: '%c' ve '%c' ile diğer seçenekleri görebilirsiniz

note: Type: text Description :sl4:
en: Previous choices are available with '%c'
tr: Önceki seçenekler '%c' ile görülebilir

note: Type: text Description :sl4:
en: Next choices are available with '%c'
tr: Sonraki seçenekler '%c' ile görülebilir

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%d>
tr: İstem: yardım için '%c', varsayılan=%d>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help>
tr: İstem: yardım için '%c'>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%s>
tr: İstem: yardım için '%c', varsayılan=%s>

note: Type: text Description :sl4:
en: [Press enter to continue]
tr: [Devam etmek için enter'a basın]

note: Type: select Description :sl4:
en: Interface to use:
tr: Kullanılacak arayüz:

note: Type: select Description :sl4:
en: Packages that use debconf for configuration share a common look and feel. You can select the type of user interface they use.
tr: Yapılandırma için debconf kullanan paketler ortak bir görüntü ve izlenim verirler. Paketlerin yapılandırmada kullanacağı arayüz türünü seçebilirsiniz.

note: Type: string Description :sl4:
en: None
tr: Hiçbiri

note: Type: string Description :sl4:
en: 'None' will never ask you any question.
tr: 'Hiçbiri' seçeneği hiçbir soru sormaz.

note: Type: string Description :sl4:
en: Text
tr: Metin

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Text' is a traditional plain text interface.
tr: 'Metin' geleneksel yalın metin arayüzüdür.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Newt' is a full-screen, character based interface.
tr: 'Newt' tam ekran, karakter tabanlı bir arayüzdür.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'GTK' is a graphical interface that may be used in any graphical environment.
tr: 'GTK' birçok görsel ortamda kullanılabilen bir görsel arayüzdür.

note: Type: note Description Main menu entry. :sl4:
en: Make this ChromeOS board bootable
tr: Bu ChromeOS kartını önyüklenebilir yap

note: Type: note Description Progress bar title. :sl4:
en: Making this ChromeOS board bootable
tr: Bu ChromeOS kartı önyüklenebilir yapılıyor

note: Type: note Description Progress bar step. :sl4:
en: Installing tools to manage ChromeOS boot images
tr: ChromeOS önyükleme görüntülerini yönetmek için araçlar yükleniyor

note: Type: note Description Progress bar step. :sl4:
en: Checking ChromeOS kernel partitions
tr: ChromeOS çekirdek bölümleri kontrol ediliyor

note: Type: note Description Progress bar step. :sl4:
en: Updating initramfs
tr: initramfs güncelleniyor

note: Type: note Description Progress bar step. :sl4:
en: Building a boot image
tr: Önyükleme görüntüsü oluşturuluyor

note: Type: note Description Progress bar step. :sl4:
en: Writing the boot image to disk
tr: Önyükleme görüntüsü diske yazılıyor

note: Type: error Description :sl4:
en: No usable ChromeOS kernel partition is found
tr: Kullanılabilir ChromeOS çekirdek bölümü bulunamadı

note: Type: error Description :sl4:
en: An error was returned while searching for a ChromeOS kernel partition.
tr: ChromeOS çekirdek bölümü aranırken bir hata döndürüldü.

note: Type: error Description :sl4:
en: Cannot build a boot image
tr: Önyükleme görüntüsü oluşturulamıyor

note: Type: error Description :sl4:
en: An error was returned while building a boot image.
tr: Önyükleme görüntüsü oluşturulurken bir hata döndürüldü.

note: Type: error Description :sl4:
en: Cannot write boot image to disk
tr: Önyükleme görüntüsü diske yazılamıyor

note: Type: error Description :sl4:
en: An error was returned while writing the boot image to disk.
tr: Önyükleme görüntüsü diske yazılırken bir hata döndürüldü.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Reconfigure initramfs policies?
tr: initramfs politikaları yeniden yapılandırılsın mı?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Could not generate a small enough boot image for this board. Usually this can be resolved by including less modules in the initramfs.
tr: Bu kart için yeterince küçük bir önyükleme görüntüsü oluşturulamadı. Genellikle initramfs içine daha az modül dahil edilerek bu sorun çözülebilir.

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when the system configures some flashable memory used by many embedded devices :sl4:
en: Configuring flash memory to boot the system
tr: Silinebilir (flash) bellek sistem açılışı için yapılandırılıyor

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when an embedded device is configured so it will boot from disk :sl4:
en: Making the system bootable
tr: Sistem önyüklenebilir yapılıyor

note: Type: text Description This is "preparing the system" to flash the kernel and initrd on a flashable memory :sl4:
en: Preparing the system...
tr: Sistem hazırlanıyor...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system write the kernel to the flashable memory of the embedded device :sl4:
en: Writing the kernel to flash memory...
tr: Çekirdek silinebilir (flash) belleğe yazılıyor...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system generates a special boot image on disk for some embedded device so they can boot. :sl4:
en: Generating boot image on disk...
tr: Diskte bir önyükleme görüntüsü oluşturuluyor...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns This item is a menu entry for a step where the system configures the flashable memory used by many embedded devices (writing the kernel and initrd to it) :sl4:
en: Make the system bootable
tr: Sistemi önyüklenebilir yap

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Install GRUB?
tr: GRUB kurulsun mu?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: GRUB 2 is the next generation of GNU GRUB, the boot loader that is commonly used on i386/amd64 PCs. It is now also available for ${ARCH}.
tr: GRUB 2, i386/amd64 bilgisayarlarda yaygın olarak kullanılan açılış önyükleyicisi GNU GRUB'un yeni neslidir. GRUB 2 artık ${ARCH} mimârisinde de kullanıma hazırdır.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: It has interesting new features but is still experimental software for this architecture. If you choose to install it, you should be prepared for breakage, and have an idea on how to recover your system if it becomes unbootable. You're advised not to try this in production environments.
tr: GRUB 2 ilgi çekici yeni özelliklere sahiptir fakat kullandığınız mimâride hâlâ deneysel bir yazılımdır. GRUB 2'yi kurmanız halinde sorun yaşamaya hazır olmalısınız. Üretim ortamlarında kullanmamanız tavsiye edilir.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount ${PATH}
tr: ${PATH} bağlanamadı

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the ${FSTYPE} file system on ${PATH} failed.
tr: ${FSTYPE} dosya sisteminin ${PATH} yoluna bağlanması başarısız oldu.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
tr: Uyarı: Sisteminiz açılamaz duruma gelebilir!

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
tr: /target/proc bağlanması başarısız

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
tr: /target/proc üzerine proc dosya sistemi bağlanması başarısız.

note: Type: note Description :sl4:
en: Setting firmware variables for automatic boot
tr: Otomatik önyükleme için aygıt yazılımındaki değişkenler ayarlanıyor

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Genesi firmware in order for your system to boot automatically.  At the end of the installation, the system will reboot.  At the firmware prompt, set the following firmware variables to enable auto-booting:
tr: Sisteminizin otomatik olarak açılması için Genesi aygıt yazılımındaki bazı değişkenlerin ayarlanması gerekiyor. Bu kurulum aşamasının sonunda sistem tekrar başlatılacak. Otomatik önyüklemeyi etkinleştirmek için aygıt komut isteminde aşağıdaki aygıt yazılımı değişkenlerini ayarlayın:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to your newly installed system.
tr: Bu işlemi sadece bir kere yapmanız gerekiyor. Sonraki durumlarda "boot" komutunu girin veya yeni kurulu sisteminizle devam etmek için sistemi yeniden başlatın.

note: Type: note Description :sl4:
en: Alternatively, you will be able to boot the kernel manually by entering, at the firmware prompt:
tr: Alternatif olarak, aygıt komut isteminde şu satırı girerek çekirdeği elle önyüklemeniz de mümkündür:

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in CFE in order for your system to boot automatically. At the end of installation, the system will reboot. At the firmware prompt, set the following variables to simplify booting:
tr: Sisteminizin otomatik olarak açılması için bazı değişkenlerin CFE'de ayarlanması gerekiyor. Kurulumun sonunda sistem tekrar başlatılacak. Sistem açılışını basitleştirmek için aygıt yazılımının komut isteminde aşağıdaki değişkenleri ayarlayın:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once. This enables you to just issue the command "boot_debian" at the CFE prompt.
tr: Bunu yalnızca bir kez yapmanız yeterli olacak. Bu CFE komut isteminde "boot_debian" komutunu vermenizi sağlar.

note: Type: note Description :sl4:
en: If you prefer to auto-boot on every startup, you can set the following variable in addition to the ones above:
tr: Eğer her açılışta otomatik önyüklemeyi tercih ederseniz, yukarıdakilerin yanı sıra aşağıdaki değişkenleri de ayarlayabilirsiniz:

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1 (xvda) :sl4:
en: Virtual disk %s (%s)
tr: Sanal disk %s (%s)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1, partition #1 (xvda1) :sl4:
en: Virtual disk %s, partition #%s (%s)
tr: Sanal disk %s, bölüm #%s (%s)

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: acls - support POSIX.1e Access Control List
tr: acls - POSIX.1e Erişim Denetimi Listesi desteği

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: shortnames - only use the old MS-DOS 8.3 style filenames
tr: shortnames - Yalnızca eski 8.3 MS-DOS tarzı dosya adları kullan

note: Type: text Description :sl4:
en: ChromeOS kernel partition
tr: ChromeOS çekirdek bölümü

note: Type: boolean Description Users are familiar with boot methods as necessary to boot d-i itself. :sl4:
en: No usable ChromeOS kernel partition is found. At least one such partition is necessary for your machine to be bootable with ChromeOS' verified boot methods (with CTRL+D or CTRL+U). These partitions must reside on the same physical disk as either the root or the boot partition. Two 512 MB partitions should be fine for most installations.
tr: Kullanılabilir bir ChromeOS çekirdek bölümü bulunamadı. Makinenizin ChromeOS'un doğrulanmış önyükleme yöntemleriyle (CTRL+D veya CTRL+U ile) önyüklenebilmesi için en az bir böyle bir bölüm gereklidir. Bu bölmeler, kök veya önyükleme bölümü ile aynı fiziksel diske yerleştirilmelidir. Çoğu kurulum için iki adet 512 MB bölüm yeterli olacaktır.

note: Type: boolean Description Users are familiar with boot methods as necessary to boot d-i itself. :sl4:
en: If you cannot boot into the installed system in another way (like legacy boot with CTRL+L), continuing the installation would result in an unbootable machine.
tr: Eğer başka bir yöntemle (CTRL+L ile legacy modda) kurulu sisteme önyükleyemiyorsanız, kurulumu devam ettirmek önyükleme yapılamayan bir makineyle sonuçlanacaktır.

note: Type: text Description :sl4:
en: Configure the Network Block Device
tr: Ağ Blok Aygıtını yapılandır

note: Type: select Description :sl4:
en: NBD configuration action:
tr: NBD yapılandırma eylemi:

note: Type: select Description :sl4:
en: There are currently ${NUMBER} devices connected.
tr: Şu anda ${NUMBER} aygıt bağlı.

note: Type: string Description :sl4:
en: Network Block Device server:
tr: Ağ Blok Aygıtı sunucusu:

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the host name or the IP address of the system running nbd-server.
tr: Lütfen ağ blok aygıtı sunucusunun makine adını ya da IP adresini girin.

note: Type: string Description :sl4:
en: Name for NBD export
tr: NBD dışa aktarım adı

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the NBD export name needed to access nbd-server. The name entered here should match an existing export on the server.
tr: Lütfen NBD sunucusuna erişim için gerekli olan NBD dışa aktarım adını girin. Burada verilen ad, sunucuda bulunan NBD dışa aktarım adı ile eşleşmelidir.

note: Type: select Description :sl4:
en: Network Block Device device node:
tr: Ağ Blok Aygıtının aygıt düğümü:

note: Type: select Description :sl4:
en: Please select the NBD device node that you wish to connect or disconnect.
tr: Lütfen bağlanmak ya da bağlantı kesmek istediğiniz NBD aygıt düğümünü seçin.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to connect to the NBD server
tr: NBD sunucusuna bağlanılamadı

note: Type: error Description :sl4:
en: Connecting to the nbd-server failed. Please ensure that the host and the export name which you entered are correct, that the nbd-server process is running on that host, that the network is configured correctly, and retry.
tr: NBD sunucusuna bağlanılamadı. Lütfen ana makine adı ve dışa aktarım adının doğru olduğuna, nbd-server sürecinin bu makinede çalışmakta olduğuna ve ağın doğru olarak yapılandırıldığına emin olun ve tekrar deneyin.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more Network Block Device nodes left
tr: Ağ Blok Aygıtı düğümleri tükendi

note: Type: error Description :sl4:
en: Either all available NBD device nodes are in use or something went wrong with the detection of the device nodes.
tr: Tüm ağ blok aygıtı düğümleri tükendi ya da aygıt düğümlerinin algılanmasında sorun yaşandı.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more NBD device nodes can be configured until a configured one is disconnected.
tr: Yapılandırılmış olanın bağlantısı kesilene kadar başka bir NBD aygıt düğümü yapılandırılamaz.

note: Type: error Description :sl4:
en: No connected Network Block Device nodes were found
tr: Bağlı Ağ Blok Aygıtı bulunamadı

note: Type: error Description :sl4:
en: There are currently no Network Block Device nodes connected to any server. As such, you can't disconnect any of them.
tr: Şu an herhangi bir sunucuya bağlı hiçbir ağ blok aygıtı düğümü yok. Bu durumda bu aygıtların hiçbirine bağlanamazsınız.

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Connect a Network Block Device
tr: Ağ Blok Aygıtı Bağla

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Disconnect a Network Block Device
tr: Ağ Blok Aygıtı Bağlantısını Kes

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Finish and return to the partitioner
tr: İşi bitir ve bölümleme menüsüne geri dön

note: Type: text Description :sl4:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It is installed in a boot partition.  You must set the bootable flag for the partition.  Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
tr: Yeni sisteminizi başlatmak için önyükleyici denilen bir program kullanılır. Bu program bir önyükleme bölümüne kurulur. Bu bölümün önyüklenebilir bayrağını etkinleştirmelisiniz. Böyle bir bölüm ana bölümleme menüsünde "${BOOTABLE}" olarak işaretlenecektir.
