2.1. Підтримуване обладнання

Debian не накладає вимог до апаратного забезпечення окрім вимог до ядер Linux та наборів інструментів GNU. Таким чином, будь-яка архітектура чи платформа, на яку перенесені ядра Linux, libc, gcc тощо, і для якої Debian порт існує, може запускати Debian. Більш докладно про 64-bit MIPS (little-endian) архітектурні системи, перевірені за допомогою Debian GNU/Linux можете переглянути за адресою https://www.debian.org/ports/mips/.

Замість спроби описати всі різні конфігурації обладнання, які підтримуються для 64-bit MIPS (little-endian), цей розділ містить загальну інформацію та вказівки на те, де можна знайти додаткову інформацію.

2.1.1. Підтримувані архітектури

Debian GNU/Linux 13 підтримує 7 основні архітектури та декілька варіантів кожної архітектури, відомі як «смаки».

Архітектура Debian Призначення Підархітектура Аромат
AMD64 & Intel 64 amd64    
ARM із апаратним FPU armhf мультиплатформа armmp
64-бітна ARM arm64    
64-бітні MIPS (little-endian) mips64el MIPS Malta 5kc-malta
Cavium Octeon octeon
Лунсон 3 loongson-3
Системи живлення ppc64el IBM POWER8 або новіші машини  
64-розрядний RISC-V (з прямим порядком байтів) riscv64    
64-бітні IBM S/390 s390x IPL від VM-reader та DASD загальний

У цьому документі описано встановлення для архітектури 64-bit MIPS (little-endian) за допомогою ядра Linux. Якщо ви шукаєте інформацію про будь-яку іншу Debian-підтримувану архітектуру, перегляньте сторінки Debian-Порти.

Це перший офіційний випуск Debian GNU/Linux для архітектури 64-bit MIPS (little-endian). Ми вважаємо, що він достатньо себе зарекомендував, щоб бути випущеним. Однак, оскільки вона не мала такого впливу (а отже, і тестування користувачами), як деякі інші архітектури, ви можете зіткнутися з деякими помилками. Використовуйте нашу Систему відстеження помилок, щоб повідомити про будь-які проблеми; не забудьте згадати той факт, що помилка виникла на платформі 64-bit MIPS (little-endian) з використанням ядра Linux. Також може знадобитися використання списку розсилки debian-mips.

2.1.2. Багато процесорів

Підтримка багатопроцесорності — яку також називають «симетричною багатопроцесорною обробкою» або SMP — доступна для цієї архітектури і підтримується попередньо скомпільованим Debian образом ядра. Залежно від вашого інсталяційного носія, це ядро з підтримкою SMP може бути встановлене або не встановлене за замовчуванням. Це не повинно перешкоджати встановленню, оскільки стандартне, не-SMP ядро має завантажуватися на SMP-системах; ядро просто використовуватиме перший процесор.

Щоб скористатися перевагами декількох процесорів, слід перевірити, чи встановлено пакет ядра, який підтримує SMP, і якщо ні, вибрати відповідний пакет ядра.

Ви також можете зібрати власне кастомізоване ядро для підтримки SMP. Обговорення того, як це зробити, можна знайти у Розділ 8.5, «Компіляція нового ядра». Наразі (версія ядра 3.16) спосіб увімкнення SMP полягає у виборі «Multi-Processing support» у розділі «Kernel type» конфігурації ядра.

2.1.3. Підтримка графічного апаратного забезпечення

Підтримка графічних інтерфейсів у Debian визначається базовою підтримкою системи X11 від X.Org та ядром. Базова графіка фреймбуфера забезпечується ядром, тоді як десктопні середовища використовують X11. Доступність розширених можливостей відеокарти, таких як апаратне прискорення 3D або апаратне прискорення відео, залежить від фактичного графічного обладнання, яке використовується у системі, а у деяких випадках - від встановлення додаткових блоків «прошивки» (див. Розділ 2.2, «Пристрої, що потребують прошивки»).

Детальну інформацію про підтримуване графічне обладнання та пристрої вказівки можна знайти за посиланням https://wiki.freedesktop.org/xorg/. Debian 13 постачається з версією X.Org 7.7.

2.1.4. Апаратне забезпечення мережевого з'єднання

Майже будь-яка мережева інтерфейсна карта (NIC), що підтримується ядром Linux, також має підтримуватися системою встановлення; драйвери зазвичай завантажуються автоматично.

2.1.5. Периферійне та інше обладнання

Linux підтримує велику кількість апаратних пристроїв, таких як миші, принтери, сканери, PCMCIA/CardBus/ExpressCard та USB-пристрої. Втім, більшість з цих пристроїв не потрібні під час інсталяції системи.