debian-installer - en to ast translation catalogue (418 entries)

note: Type: select Description
en: Downloading local repository key failed:
ast: Fallu al baxar la clave llocal del sirvidor:

note: Type: select Description
en: This may be a problem with your network, or with the server hosting this key. You can choose to retry the download, or ignore the problem and continue without all the packages from this repository.
ast: Esto pue ser un problema cola to rede, o col sirvidor qu'agospia la clave. Pues intentar baxala otra vuelta, o inorar el problema y siguir ensin los paquetes d'esti sirvidor.

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
ast: Keymap a usar:

en: Africa
ast: África

en: Atlantic Ocean
ast: Océanu Atlánticu

en: Caribbean
ast: Caribe

en: Central America
ast: América Central

en: Europe
ast: Europa

en: Indian Ocean
ast: Océanu Índicu

en: North America
ast: Norteamérica

en: Oceania
ast: Oceanía

en: South America
ast: Sudamérica

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when loading udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Loading additional components
ast: Cargando componentes adicionales

note: Type: text Description (Progress bar) TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Retrieving ${PACKAGE}
ast: Descargando ${PACKAGE}

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when configuring udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Configuring ${PACKAGE}
ast: Configurando ${PACKAGE}

note: Type: text Description Main menu item MUST be kept below 55 characters/columns :sl1:
en: Configure the package manager
ast: Configura'l xestor de paquetes

note: Type: text Description Translators, "apt" is the program name so please do NOT translate it :sl1:
en: Configuring apt
ast: Configurando apt

note: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (base-installer)  #-#-#-#-# :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (finish-install)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (pkgsel)  #-#-#-#-#
en: Running ${SCRIPT}...
ast: Executando ${SCRIPT}…

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: security updates (from ${SEC_HOST})
ast: Anovamientos de seguridá (dende ${SEC_HOST})

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: release updates
ast: anovamientos de la distribución

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: backported software
ast: software retroportáu

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Services to use:
ast: Servicios a usar:

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Debian has two services that provide updates to releases: security and release updates.
ast: Debian tien dos servicios qu'ufre anovamientos a una versión espublizada: seguridá y anovamientos de la distribución.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Security updates help to keep your system secured against attacks. Enabling this service is strongly recommended.
ast: Anovamientos de Seguridá caltienen el to equipu seguru énte ataques. Encamiéntase enforma activar esti serviciu.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Release updates provide more current versions for software that changes relatively frequently and where not having the latest version could reduce the usability of the software. It also provides regression fixes. This service is only available for stable and oldstable releases.
ast: Los anovamientos de la distribución ufren versiones más recientes de programes que tienen munchos cambeos con relativa frecuencia y que si nun s'anovaran amenorgaríen la so utilidá. Un exemplu d'estos anovamientos son les robles de virus d'un analizador de virus. Esti serviciu namái ta disponible pa les distribuciones estable y «oldstable».

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Backported software are adapted from the development version to work with this release. Although this software has not gone through such complete testing as that contained in the release, it includes newer versions of some applications which may provide useful features. Enabling backports here does not cause any of them to be installed by default; it only allows you to manually select backports to use.
ast: Los programes retroportaos adautáronse dende la versión en desendolcu pa que funcione con esta versión. Anque esti software non pasó per unes pruebes tan completes como l'incluíu na distribución,  incluye versiones más de recién de dalgunes aplicaciones que puen ufrir carauterístiques útiles. Activar equí'l software retroportáu nun fai que s'instale de mou predetermináu; namái va permitite escoyer manualmente quéprogrames retroportaos usar.

note: Type: text Description :sl1:
en: Media change
ast: Camudar media

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Disabling netinst CD in sources.list...
ast: Desactivando netinst CD en sources.list…

note: Type: text Description :sl1:
en: Note that using a mirror can result in a large amount of data being downloaded during the next step of the installation.
ast: Decátate de que si uses una réplica, van descargase una gran cantidá de datos nel siguiente pasu de la instalación.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you don't have a good Internet connection, use of a mirror is recommended, especially if you plan to install a graphical desktop environment.
ast: Sacantes que nun tengas una bona conexón d'Internet, encamiéntase usar espeyu, especialmente si camientes instalar un entornu d'escritoriu gráficu.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you have a reasonably good Internet connection, use of a mirror is suggested if you plan to install a graphical desktop environment.
ast: Si tienes una razonablemente bona conexón a Internet, usa los espeyos suxeríos si camientes instalar un entornu d'escritoriu gráficu.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the mirror...
ast: Escaneando l'espeyu…

note: Type: boolean Description :sl5: :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want to have it available anyway.
ast: Por favor, escueyi si quies tenelu disponible.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use non-free software?
ast: ¿Usar software non llibre?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some non-free software has been made to work with Debian. Though this software is not at all a part of Debian, standard Debian tools can be used to install it. This software has varying licenses which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
ast: Dalgún software non llibre pue tar fechu pa trabayar con Debian. Camienta qu'esti software nun ye completamente una parte de Debian, ferramientes standards de Debian puede usase pa instalalu. Esti software tien variaciones de llicencies que pueden prevenir el so usu, modificación o compartición.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use contrib software?
ast: ¿Usar software contributivu?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some additional software has been made to work with Debian. Though this software is free, it depends on non-free software for its operation. This software is not a part of Debian, but standard Debian tools can be used to install it.
ast: Dalgún software adicional féxose pa trabayar con Debian. Camienta qu'esti software ye llibre, dependiendo de software non llibre pa esta operación. Esti software nun ye parte de Debian, pero ferramientes standards de Debian pueden usase pa instalalu.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want this software to be made available to you.
ast: Por favor, escueyi si quies que'l software tea disponible pa ti.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use a network mirror?
ast: ¿Usar un espeyu de rede?

note: Type: text Description :sl1:
en: Preparing to install the base system...
ast: Tresnando pa instalar el sistema base…

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the base system
ast: Instalando'l sistema base

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the base system...
ast: Afitando'l sistema base…

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring APT sources...
ast: Configurando fontes APT…

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating the list of available packages...
ast: Anovando la llista de paquetes disponibles…

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing extra packages...
ast: Instalando paquetes estra…

note: Type: text Description SUBST0 is a package name :sl1:
en: Installing extra packages - retrieving and installing ${SUBST0}...
ast: Instalando paquetes estra - recuperando ya instalando ${SUBST0}…

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package TRANSLATORS: <65 columns :sl1:
en: Install the base system
ast: Instalar sistema base

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file
ast: Algamando ficheru Release

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file signature
ast: Recuperando ficheru de robla de la Release

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Finding package sizes
ast: Atopando tamaños de paquete

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages files
ast: Atopando ficheros de Paquetes

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages file
ast: Atopando ficheru de Paquetes

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Retrieving packages
ast: Algamando paquetes

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Extracting packages
ast: Estrayendo paquetes

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages
ast: Instalando paquetes core

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages
ast: Desempaquetando paquetes requeríos

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring required packages
ast: Configurando paquetes requeríos

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Unpacking the base system
ast: Desempaquetando'l sistema base

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Configuring the base system
ast: Configurando'l sistema base

note: Type: text Description :sl1:
en: ${SECTION}: ${INFO}...
ast: ${SECTION}: ${INFO}…

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Validating ${SUBST0}...
ast: Validando ${SUBST0}…

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Retrieving ${SUBST0}...
ast: Algamando ${SUBST0}…

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Extracting ${SUBST0}...
ast: Estrayendo ${SUBST0}…

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Unpacking ${SUBST0}...
ast: Desempaquetando ${SUBST0}…

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Configuring ${SUBST0}...
ast: Configurando ${SUBST0}…

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Checking Release signature
ast: Comprobando robla Release

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a gpg key id Release is a filename which should not be translated
en: Valid Release signature (key id ${SUBST0})
ast: Robla de la Release válida (clave id ${SUBST0})

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of base packages...
ast: Resolviendo dependencies de paquetes base…

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional base dependencies: ${SUBST0}
ast: Atopaes dependencies base adicionales: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional required dependencies: ${SUBST0}
ast: Atopaes dependencies requeríes adicionales: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found packages in base already in required: ${SUBST0}
ast: Atopaos paquetes en base yá requeríos: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of required packages...
ast: Resolviendo dependencies de los paquetes requeríos…

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is an archive component (main, etc) SUBST1 is a mirror
en: Checking component ${SUBST0} on ${SUBST1}...
ast: Comprobando componente ${SUBST0} en ${SUBST1}…

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages...
ast: Instalando paquetes core…

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages...
ast: Desempaquetando paquetes requeríos…

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Configuring required packages...
ast: Configurando paquetes requeríos…

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing base packages...
ast: Instalando paquetes base…

note: Type: text Description :sl1:
en: Unpacking the base system...
ast: Desempaquetando'l sistema base…

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the base system...
ast: Configurando'l sistema base…

note: Type: text Description :sl1:
en: Base system installed successfully.
ast: Sistema base instaláu dafechu.

note: Type: text Description :sl1:
en: Selecting the kernel to install...
ast: Seleicionando'l kernel a instalar…

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the kernel...
ast: Instalando'l kernel…

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Installing the kernel - retrieving and installing ${SUBST0}...
ast: Instalando'l kernel - algamando ya instalando ${SUBST0}…

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Continue
ast: Continuar

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Go Back
ast: Dir p'Atrás

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: Yes
ast: Sí

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: No
ast: Non

note: #-#-#-#-#  templates.pot (cdebconf)  #-#-#-#-# Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (mdcfg)  #-#-#-#-# Type: select Choices :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (net-retriever)  #-#-#-#-# These are choices of actions so this
en: Cancel
ast: Encaboxar

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
ast: <Tab> mover ente elementos; <Space> seleicionar; <Enter> activa botones

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <F1> for help; <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
ast: <F1> p'ayuda; <Tab> mover ente elementos; <Space> seleicionar; <Enter> activa botones

note: Type: text Description Appears as a checkbox in the newt and GTK interfaces. :sl1:
en: Show Password in Clear
ast: Amosar la contraseña en claru

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Help
ast: Ayuda

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT This button will allow users to virtually "shoot a picture" of the screen :sl1:
en: Screenshot
ast: Captura pantalla

note: Type: text Description Text that will appear in a dialog box mentioning which file the screenshot has been saved to. "%s" is a file name here :sl1:
en: Screenshot saved as %s
ast: Captura pantalla guardada como %s

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the Debian archive mirror
ast: Comprobando l'espeyu d'archivos Debian

note: Type: text Description :sl1:
en: Downloading Release files...
ast: Descargando los ficheros Release…

note: Type: text Description main-menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Choose a mirror of the Debian archive
ast: Escoyer un espeyu del archivu Debian

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: enter information manually
ast: amestar información manualmente

note: Type: select Default Translators, you should put here the ISO 3166 code of a country which you know hosts at least one Debian HTTP mirror. Please check that the country really has a Debian HTTP mirror before putting a random value here First check that the country you mention here is listed in https
en: US[ Default value for http]
ast: ES

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror country:
ast: País del espeyu del archivu de Debian:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: The goal is to find a mirror of the Debian archive that is close to you on the network -- be aware that nearby countries, or even your own, may not be the best choice.
ast: L'oxetivu ye atopar un espeyu del archivu Debian que tea cerca de ti -- remembra que los países cercanos, inclusu'l de to, pueden non ser una bona opción.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror:
ast: Espeyu archivu Debian:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Please select a Debian archive mirror. You should use a mirror in your country or region if you do not know which mirror has the best Internet connection to you.
ast: Por favor, seleiciona un espeyu d'archivu Debian. Pues usar un espeyu nel to país o rexón si nun sabes que espeyu tien la meyor conexón d'Internet pa ti.

note: Type: select Description :sl1:
en: Usually, deb.debian.org is a good choice.
ast: Usualmente, deb.debian.org ye una bona opción.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror hostname:
ast: Nome del agospiamientu del espeyu d'archivu Debian:

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Please enter the hostname of the mirror from which Debian will be downloaded.
ast: Por favor, introduz el nome del agospiamientu del espeyu del que va descargase Debian.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: An alternate port can be specified using the standard [hostname]:[port] format.
ast: Pue especificase un puertu alternativu usando'l formatu estándar [sirvidor]:[puertu].

note: Type: string Description :sl1:
en: HTTP proxy information (blank for none):
ast: Información del proxy HTTP (en blancu pa dengún):

note: Type: string Description :sl1:
en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
ast: Si tienes qu'usar un proxy HTTP p'acceder al mundu esterior, conseña la información del proxy equí. Sinón, déxalo en blanco.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
ast: La información proxy debiera ser dada nel formulariu standard de "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the keyboard
ast: Configurar el tecláu

note: Type: text Description :sl1:
en: Other
ast: Otru

note: Type: select Description :sl1:
en: Country of origin for the keyboard:
ast: País orixe pal tecláu:

note: Type: select Description :sl1:
en: The layout of keyboards varies per country, with some countries having multiple common layouts. Please select the country of origin for the keyboard of this computer.
ast: La disposición de teclaos varía por país, dalgunos países tienen delles distribuciones comunes. Por favor, seleiciona'l país d'orixe pal tecláu d'esti ordenador.

note: Type: select Description :sl1:
en: Keyboard layout:
ast: Distribución de tecláu:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please select the layout matching the keyboard for this machine.
ast: Por favor, seleiciona la distribución del tecláu pa esta máquina.

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Alt (AltGr)
ast: Alt drecha (AltGr)

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Control
ast: Control Derecha

note: Type: select Choices :sl1:
en: Right Shift
ast: Mayúscules Derecha

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Logo key
ast: Tecla Logu Derecha

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Menu key
ast: Tecla Menú

note: Type: select Choices :sl1:
en: Alt+Shift
ast: Alt+May

note: Type: select Choices :sl1:
en: Control+Shift
ast: Control+May

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control+Left Shift
ast: Control Izquierda+Left Izquierda

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Alt
ast: Alt Izquierda

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control
ast: Control Izquierda

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Shift
ast: May. Izquierda

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Logo key
ast: Tecla Logu Izquierda

note: Type: select Choices :sl1:
en: Scroll Lock key
ast: Tecla Bloq. Scroll

note: Type: select Choices :sl1:
en: No toggling
ast: Non alternar

note: Type: select Description :sl1:
en: Method for toggling between national and Latin mode:
ast: Métodu p'alternar ente nacional y mou Latinu:

note: Type: select Description :sl1:
en: You will need a way to toggle the keyboard between the national layout and the standard Latin layout.
ast: Necesites una manera d'alternar el tecláu ente la distribución nacional y la distribución standard Latina.

note: Type: select Description :sl1:
en: Right Alt or Caps Lock keys are often chosen for ergonomic reasons (in the latter case, use the combination Shift+Caps Lock for normal Caps toggle). Alt+Shift is also a popular combination; it will however lose its usual behavior in Emacs and other programs that use it for specific needs.
ast: Alt Derecha o tecla Caps Lock escuéyense normalmente por razones ergonómiques (nel casu caberu, usa la combinación May+Caps Lock p'alternar Caps). Alt+May ye tamién una combinación popular; Sicasí, perderáse'l so comportamientu habitual n'Emacs y otros programes que lo usen pa necesidaes específiques.

note: Type: select Description :sl1:
en: Not all listed keys are present on all keyboards.
ast: Non toles tecles llistaes tán en tolos teclaos.

note: Type: select Choices :sl1:
en: American English
ast: Inglés americanu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Albanian
ast: Albanu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Arabic
ast: Árabe

note: Type: select Choices :sl1:
en: Asturian
ast: Asturianu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Belarusian
ast: Bielorrusu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bengali
ast: Bengalí

note: Type: select Choices :sl1:
en: Belgian
ast: Belga

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bosnian
ast: Bosniu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Brazilian
ast: Brasileñu

note: Type: select Choices :sl1:
en: British English
ast: Inglés británicu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bulgarian (BDS layout)
ast: Búlgaru (disposición BDS)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bulgarian (phonetic layout)
ast: Búlgaru (disposición fonética)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Burmese
ast: Birmanu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Canadian French
ast: Francés canadianu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Canadian Multilingual
ast: Canadianu multillingüaxe

note: Type: select Choices :sl1:
en: Catalan
ast: Catalán

note: Type: select Choices :sl1:
en: Chinese
ast: Chinu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Croatian
ast: Croata

note: Type: select Choices :sl1:
en: Czech
ast: Checu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Danish
ast: Danés

note: Type: select Choices :sl1:
en: Dutch
ast: Holandés

note: Type: select Choices :sl1:
en: Esperanto
ast: Esperantu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Estonian
ast: Estoniu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Ethiopian
ast: Etíope

note: Type: select Choices :sl1:
en: Finnish
ast: Finladés

note: Type: select Choices :sl1:
en: French
ast: Francés

note: Type: select Choices :sl1:
en: Georgian
ast: Xeorxanu

note: Type: select Choices :sl1:
en: German
ast: Alemán

note: Type: select Choices :sl1:
en: Greek
ast: Griegu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Gurmukhi
ast: Gurmuqui

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hebrew
ast: Hebréu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hindi
ast: Hindí

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hungarian
ast: Húngaru

note: Type: select Choices :sl1:
en: Icelandic
ast: Islandés

note: Type: select Choices :sl1:
en: Irish
ast: Irlandés

note: Type: select Choices :sl1:
en: Italian
ast: Italianu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Japanese
ast: Xaponés

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kazakh
ast: Kazaḥu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Khmer
ast: Camboyanu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Korean
ast: Coreanu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kurdish (F layout)
ast: Kurdu (F layout)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kurdish (Q layout)
ast: Kurdu (Q layout)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Lao
ast: Laosianu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Latin American
ast: Llatinoamericanu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Latvian
ast: Letón

note: Type: select Choices :sl1:
en: Lithuanian
ast: Lituanu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Macedonian
ast: Macedoniu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Nepali
ast: Nepalí

note: Type: select Choices :sl1:
en: Northern Sami
ast: Sami del norte

note: Type: select Choices :sl1:
en: Norwegian
ast: Noruegu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Persian
ast: Persa

note: Type: select Choices :sl1:
en: Philippines
ast: Filipinu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Polish
ast: Polacu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Portuguese
ast: Portués

note: Type: select Choices :sl1:
en: Punjabi
ast: Panyabi

note: Type: select Choices :sl1:
en: Romanian
ast: Rumanu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Russian
ast: Rusu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Serbian (Cyrillic)
ast: Serbiu (Cirílicu)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Sinhala
ast: Cingalés

note: Type: select Choices :sl1:
en: Slovak
ast: Eslovacu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Slovenian
ast: Eslovenu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Spanish
ast: Castellanu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swedish
ast: Suecu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swiss French
ast: Francés de Suiza

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swiss German
ast: Alemán de Suiza

note: Type: select Choices :sl1:
en: Tajik
ast: Taxiquistanín

note: Type: select Choices :sl1:
en: Thai
ast: Tailandés

note: Type: select Choices :sl1:
en: Tibetan
ast: Tibetanu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Turkish (F layout)
ast: Turcu (F layout)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Turkish (Q layout)
ast: Turcu (Q layout)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Ukrainian
ast: Ucraín

note: Type: select Choices :sl1:
en: Uyghur
ast: Uigur

note: Type: select Choices :sl1:
en: Vietnamese
ast: Vietnamín

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning ${DIR}...
ast: Analizando ${DIR}…

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the clock
ast: Configurar el reló

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is the system clock set to UTC?
ast: ¿Ta afitáu'l reló del sistema a UTC?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: System clocks are generally set to Coordinated Universal Time (UTC). The operating system uses your time zone to convert system time into local time. This is recommended unless you also use another operating system that expects the clock to be set to local time.
ast: El reló del sistema xeneralmente afítase a Hora Universal Coordinada (UTC). El sistema operativu usa esta estaya horaria pa convertir la hora del sistema na to hora llocal. Esto ye recomendable si nun tienes otru sistema operativu qu'afite'l reló a la to hora llocal.

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Configuring clock settings...
ast: Afitando configuraciones del reló…

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the clock
ast: Configurar el reló

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Getting the time from a network time server...
ast: Algamando la hora dende un sirvidor d'hora de rede…

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Setting the hardware clock...
ast: Afitando'l reló del hardware…

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Execute a shell
ast: Executar un intérprete d'órdenes

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Abort the installation
ast: Torgar la instalación

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Registering modules...
ast: Rexistrando módulos…

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Finish the installation
ast: Finando la instalación

note: Type: text Description :sl1:
en: Finishing the installation
ast: Finando la instalación

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring network...
ast: Configurando la rede…

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up frame buffer...
ast: Afitando'l buffer de marcu…

note: Type: text Description :sl1:
en: Unmounting file systems...
ast: Desmontando sistemes de ficheros…

note: Type: text Description :sl1:
en: Rebooting into your new system...
ast: Reaniciando nel to nuevu sistema…

note: Type: note Description Translators: translate <Continue> identical to the translation of the button! :sl1:
en: Installation complete
ast: Instalación finada ensembre

note: Type: note Description Translators: translate <Continue> identical to the translation of the button! :sl1:
en: Installation is complete, so it is time to boot into your new system. Make sure to remove the installation media, so that you boot into the new system rather than restarting the installation.
ast: La instalación completóse, ye momentu d'arrancar el to sistema nuevu. Asegúrate de quitar los medios d'instalación (pa que puedas arrancar col nuevu sistema en llugar de reaniciar la instalación.

note: Type: boolean Description :sl1: Very similar to grub2/disable_os_prober
en: The following other operating systems have been detected on this computer: ${OS_LIST}
ast: Deteutáronse los siguientes sistemes operativos nel to equipu: ${OS_LIST}

note: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# Type: password Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (network-console)  #-#-#-#-# :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (user-setup)  #-#-#-#-# :sl1:
en: Re-enter password to verify:
ast: Reintroduz la contraseña pa verificar:

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing GRUB boot loader
ast: Instalando cargador d'arranque GRUB

note: Type: text Description :sl1:
en: Looking for other operating systems...
ast: Guetando otros sistemes operativos…

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the '${GRUB}' package...
ast: Instalando'l paquete '${GRUB}'…

note: Type: text Description :sl1:
en: Determining GRUB boot device...
ast: Determinando preséu d'arranque GRUB…

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "grub-install ${BOOTDEV}"...
ast: Executando "grub-install ${BOOTDEV}"…

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "update-grub"...
ast: Executando "update-grub"…

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating /etc/kernel-img.conf...
ast: Anovando /etc/kernel-img.conf…

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking whether to force usage of the removable media path
ast: Comprobando si tien de forzase l'usu de la ruta del soporte estrayible

note: Type: text Description :sl1:
en: Mounting filesystems
ast: Montando sistemes de ficheros

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring grub-efi for future usage of the removable media path
ast: Configurando grub-efi pa que use nel futuru la ruta del soporte estrayible

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Force GRUB installation to the EFI removable media path?
ast: ¿Forzar la instalación de GRUB na ruta del mediu EFI estrayíble?

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting network hardware
ast: Deteutando el hardware de rede

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Detect network hardware
ast: Deteición del hardware de rede

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Detect disks
ast: Deteutar discos

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting disks and all other hardware
ast: Deteición de los discos y el restu del hardware

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware, please wait...
ast: Deteutando el hardware. Espere, por favor…

note: Type: text Description :sl1:
en: Loading module '${MODULE}' for '${CARDNAME}'...
ast: Cargando módulu '${MODULE}' pa '${CARDNAME}'…

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting PC card services...
ast: Aniciando los servicios de tarxetes de PC…

note: Type: text Description :sl1:
en: Waiting for hardware initialization...
ast: Esperando pol aniciu del hardware…

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking for firmware...
ast: Comprobando firmware…

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Save debug logs
ast: Guardar rexistros de debug

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Gathering information for installation report...
ast: Recoyendo los datos necesarios pal informe d'instalación …

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Scan hard drives for an installer ISO image
ast: Escanear discos duros por una imaxe ISO d'instalador

note: Type: text Description This menu entry may be translated. However, translators are required to keep "Choose language" as an alternative separated by the "/" character Example (french): Choisir la langue/Choose language :sl1:
en: Choose language
ast: Escueyi llingua/Choose language

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Storing language...
ast: Atroxando llingua…

note: Type: title Description Displayed as dialog title during language selection :sl1:
en: Select a language
ast: Seleiciona una llingua

note: Type: title Description Displayed as dialog title during country selection :sl1:
en: Select your location
ast: Seleiciona la llocalización

note: Type: title Description Displayed as dialog title during locale selection :sl1:
en: Configure locales
ast: Configurar "locales"

note: Type: note Description :sl1:
en: Language selection no longer possible
ast: Nun ye dable usar la Escoyeta de llingües

note: Type: note Description :sl1:
en: At this point it is no longer possible to change the language for the installation, but you can still change the country or locale.
ast: Nesti puntu, nun ye dable camudar la llingua de la instalación, pero entá pues camudar el país o la llocalización.

note: Type: note Description :sl1:
en: To select a different language you will need to abort this installation and reboot the installer.
ast: Pa seleicionar una llingua diferente necesites albortar esta instalación y reaniciar l'instalador.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Continue the installation in the selected language?
ast: ¿Continuar cola instalación na llingua seleicionada?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is incomplete for the selected language.
ast: La traducción del instalador ta incompleta pa la llingua seleicionada.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is not fully complete for the selected language.
ast: La traducción del instalador nun ta finada ensembre pa la llingua seleicionada.

note: Type: text Description :sl1:
en: This means that there is a significant chance that some dialogs will be displayed in English instead.
ast: Esto quier dicir qu'hai una posibilidá significativa de que dalgunos diálogos s'amuesen n'inglés.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you do anything other than a purely default installation, there is a real chance that some dialogs will be displayed in English instead.
ast: Si faes daqué más qu'una pura instalación predeterminada, esiste una probabilidá real de que dalgunes ventanes s'amuesen n'inglés.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, most dialogs should be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - some may be displayed in English instead.
ast: Si continúes la instalación na llingua seleicionada, la mayoría de los diálogos van amosase correchamente, -especialmente si uses les opciones más avanzaes del instalador - pero dalgunos podríen amosase n'inglés.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, dialogs should normally be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - there is a slight chance some may be displayed in English instead.
ast: Si continúes la instalación na llingua seleicionada, les ventanes deberíen amosase correchamente pero (especialmente si uses les opciones más avanzaes del instalador) esiste una llixera probabilidá de que dalgunos s'amuesen n'inglés.

note: Type: text Description :sl1:
en: The chance that you will actually encounter a dialog that is not translated into the selected language is extremely small, but it cannot be ruled out completely.
ast: La posibilidá de qu'alcuentres realmente un diálogu que nun tea tornáu a la llingua seleicionada ye braeramente baxa, pero nun pue descartase ensembre.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you have a good understanding of the alternative language, it is recommended to either select a different language or abort the installation.
ast: A menos que tengas un bon atalantamientu de la llingua alternativa, encamiéntase qu'esbilles una llingua distinta o albuertes la instalación.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you choose not to continue, you will be given the option of selecting a different language, or you can abort the installation.
ast: Si escueyes non continuar, darásete la opción de seleicionar una llingua distinta, o pues albortar la instalación.

note: Type: select Choices "other", here, is added to the list of countries that will be displayed for users to choose among them For instance, choosing "Italian" will show: Italy, Switzerland, other :sl1:
en: other
ast: otru

note: Type: text Description :sl1:
en: Country, territory or area:
ast: País, territoriu o área:

note: Type: text Description :sl1:
en: Continent or region:
ast: Continente o rexón:

note: Type: text Description :sl1:
en: The selected location will be used to set your time zone and also for example to help select the system locale. Normally this should be the country where you live.
ast: La llocalización seleicionada va usase p'afitar la to estaya horaria y tamién por exemplu p'ayudar na seleición del sistema llocal. Normalmente esto tendría de ser el país au vives.

note: Type: text Description :sl1:
en: This is a shortlist of locations based on the language you selected. Choose "other" if your location is not listed.
ast: Esto ye una llista curtia de llocalizaciones basada na llingua que seleicionaste. Escueyi "otru" si la to llocalización nun ta na llista.

note: Type: text Description :sl1:
en: Select the continent or region to which your location belongs.
ast: Seleiciona'l continente o rexón que concase cola to llocalización.

note: Type: text Description '%s' will be replaced with the name of the currently selected continent/region :sl1:
en: Listed are locations for: %s. Use the <Go Back> option to select a different continent or region if your location is not listed.
ast: Lo llistao son llocalizaciones pa: %s. Usa la opción <Volver> pa seleicionar un continente o rexón distintu si la to llocalización nun ta llistada.

note: Type: select Description :sl1:
en: Country to base default locale settings on:
ast: País pa la configuración base por defeutu del locale en:

note: Type: text Description :sl1:
en: There is no locale defined for the combination of language and country you have selected. You can now select your preference from the locales available for the selected language. The locale that will be used is listed in the second column.
ast: Nun hai un "locale" definíu pa la combinación de llingua y país qu'esbillasti. Pues esbillar les tos preferencies dende los locales disponibles pa la llingua esbillada. El "locale" a usar va llistase na segunda columna.

note: Type: text Description :sl1:
en: There are multiple locales defined for the language you have selected. You can now select your preference from those locales. The locale that will be used is listed in the second column.
ast: Hai múltiples llocalizaciones definíes pa la llingua escoyida. Pues seleicionar agora la to preferencia dende eses llocalizaciones. La llocalización que va usase ta llistada na segunda columna.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-# :sl3: Use infinitive form
en: Configure the Logical Volume Manager
ast: Configurar el Xestor de Volúmenes Lóxicos

note: Type: text Description :sl1:
en: Debian installer main menu
ast: Menú principal del instalador Debian

note: Type: select Description :sl1:
en: Choose the next step in the install process:
ast: Escueyi'l próximu pasu nel procesu d'instalación:

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure MD devices
ast: Configurar preseos MD

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Auto-configure networking?
ast: ¿Deseya configurar automáticamente la rede?

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Networking can be configured either by entering all the information manually, or by using DHCP (or a variety of IPv6-specific methods) to detect network settings automatically. If you choose to use autoconfiguration and the installer is unable to get a working configuration from the network, you will be given the opportunity to configure the network manually.
ast: La rede pue configurase escribiendo manualmente tola información o por DHCP (o una variedá de métodos específicos IPv6) pa deteutar automáticamente la configuración de rede. Si escueyes usar DHCP y l'instalador nun puede algamar una configuración que funcione na to rede, va dásete la oportunidá de configurar la rede manualmente.

note: Type: string Description :sl1:
en: Domain name:
ast: Nome de dominiu:

note: Type: string Description :sl1:
en: The domain name is the part of your Internet address to the right of your host name.  It is often something that ends in .com, .net, .edu, or .org.  If you are setting up a home network, you can make something up, but make sure you use the same domain name on all your computers.
ast: El nome de dominiu ye la parte de les señes d'Internet a la derecha del nome de la to máquina. Aveza a ser daqué terminao en .com, .net, .edu, o .org.  Si tas afitando una rede casera, pues inventalu; pero atalanta n'usar el mesmu nome de dominiu en tolos ordenadores.

note: Type: string Description :sl1:
en: Name server addresses:
ast: Direiciones de sirvidores de nomes:

note: Type: string Description :sl1:
en: The name servers are used to look up host names on the network. Please enter the IP addresses (not host names) of up to 3 name servers, separated by spaces. Do not use commas. The first name server in the list will be the first to be queried. If you don't want to use any name server, just leave this field blank.
ast: Los sirvidores de nome úsense pa restolar nomes de máquines na rede. Inxerta les direiciones IP (non los nomes de host) de hasta 3 sirvidores de nome, separtaos por espacios. Nun uses comes. El primer sirvidor de nome na llista va ser el primeru en consultase. Si nun quies usar sirvidor de nome dalu, dexa esti campu en blancu.

note: Type: select Description :sl1:
en: Primary network interface:
ast: Interface de rede primaria:

note: Type: select Description :sl1:
en: Your system has multiple network interfaces. Choose the one to use as the primary network interface during the installation. If possible, the first connected network interface found has been selected.
ast: El to sistema tien múltiples interfaces de rede. Escueyi la que vayas a usar como interface primaria de rede durante la instalación. Si ye posible, la primera interface de rede coneutada que s'atopó tará seleicionada.

note: Type: string Description :sl2: :sl1:
en: Wireless ESSID for ${iface}:
ast: ESSID inalámbrica pa ${iface}:

note: Type: string Description :sl1:
en: Attempting to find an available wireless network failed.
ast: Hebo un fallu al intentar alcontrar una rede inalámbrica.

note: Type: string Description :sl1:
en: ${iface} is a wireless network interface. Please enter the name (the ESSID) of the wireless network you would like ${iface} to use. To connect to any available network, leave this field blank.
ast: ${iface} ye una interface de rede inalámbrica. Escribi'l nome (la ESSID) de la rede inalámbrica que quieras qu'use ${iface}. Si prefieres usar cualesquier rede disponible, dexa en blancu esti campu.

note: Type: text Description :sl2: :sl1:
en: This may take some time.
ast: Esto pue tardar daqué de tiempu.

note: Type: string Description :sl1:
en: Hostname:
ast: Nome del equipu:

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the hostname for this system.
ast: Por favor, introduz el nome del equipu.

note: Type: string Description :sl1:
en: The hostname is a single word that identifies your system to the network. If you don't know what your hostname should be, consult your network administrator. If you are setting up your own home network, you can make something up here.
ast: El nome del equipu ye una sola pallabra qu'identifica el sistema na rede. Consulta al alministrador de rede si nun sabes qué nome tendríes de tener. Si tas configurando una rede doméstica pues inventar esti nome.

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Storing network settings...
ast: Atroxando los axustes de rede…

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the network
ast: Configurar la rede

note: Type: select Choices Translators: please do not translate the variable essid_list :sl1:
en: ${essid_list} Enter ESSID manually
ast: ${essid_list} Introducir ESSID manualmente

note: Type: select Description :sl1:
en: Wireless network:
ast: Rede inalámbrica:

note: Type: select Description :sl1:
en: Select the wireless network to use during the installation process.
ast: Escueye la rede inalámbrica a usar durante'l procesu d'instalación.

note: Type: string Description :sl1:
en: DHCP hostname:
ast: Nome del host DHCP:

note: Type: string Description :sl1:
en: You may need to supply a DHCP host name. If you are using a cable modem, you might need to specify an account number here.
ast: Necesitarás conseñar un nome de host DHCP. Si uses un modem de cable, puede que necesites conseñar equí un númberu de cuenta.

note: Type: string Description :sl1:
en: Most other users can just leave this blank.
ast: La mayoría de los usuarios pueden dexar esto en blancu.

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the network with DHCP
ast: Configurando la rede con DHCP

note: Type: text Description :sl1:
en: Network autoconfiguration has succeeded
ast: Funcionó la configuración automática de la rede

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration
ast: Reintentar la configuración de rede automática

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration with a DHCP hostname
ast: Reintentar la configuración de rede automática con un nome de host DHCP

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Configure network manually
ast: Configurar la rede manualmente

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Do not configure the network at this time
ast: Nun configurar la rede nesti intre

note: Type: select Description :sl1:
en: Network configuration method:
ast: Métodu de configuración de rede:

note: Type: select Description :sl1:
en: From here you can choose to retry DHCP network autoconfiguration (which may succeed if your DHCP server takes a long time to respond) or to configure the network manually. Some DHCP servers require a DHCP hostname to be sent by the client, so you can also choose to retry DHCP network autoconfiguration with a hostname that you provide.
ast: Equí pues escoyer retentar l'autoconfiguración DHCP de la rede (que pue necesitase si'l to sirvidor DHCP tarda munchu tiempu en responder) o configurar la rede manualmente. Dellos sirvidores DHCP requieren que'l veceru unvie un nome de host DHCP, poro tamién pues escoyer retentar l' autoconfiguración DHCP de la rede amestando un nome de host.

note: Type: note Description :sl1:
en: Network autoconfiguration failed
ast: Falló l'autoconfiguración de la rede

note: Type: note Description :sl1:
en: Your network is probably not using the DHCP protocol. Alternatively, the DHCP server may be slow or some network hardware is not working properly.
ast: Ye probable que la to rede nun use'l protocolu DHCP. Ye dable, que'l sirvidor DHCP vaya daqué sele o que dalgún preséu de rede nun furrule correcho.

note: Type: text Description :sl1:
en: Reconfigure the wireless network
ast: Reconfigurar la rede inalámbrica

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: IP address:
ast: Direición IP:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: The IP address is unique to your computer and may be:
ast: La direición IP ye única pal to equipu y pue ser:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en:  * four numbers separated by periods (IPv4);
     * blocks of hexadecimal characters separated by colons (IPv6).
ast:  * cuatro númberos separtaos por puntos (IPv4);
     * bloques de caráuteres hexadecimales separtaos por dos puntos (IPv6).

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: You can also optionally append a CIDR netmask (such as "/24").
ast: Tamién pues amestar una mázcara de rede CIDR al final (como por exemplu "/24").

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: If you don't know what to use here, consult your network administrator.
ast: Consulta col to alministrador si nun sabes qué escribir equí.

note: Type: string Description :sl1:
en: Netmask:
ast: Mázcara de rede:

note: Type: string Description :sl1:
en: The netmask is used to determine which machines are local to your network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The netmask should be entered as four numbers separated by periods.
ast: La mázcara de rede úsase pa determinar qué máquines son llocales pa la to rede.  Consulta al alministrador de la to rede si nun sabes esti valor.  La mázcara de rede tendría que conseñase como cuatro númberos separtaos por puntos.

note: Type: string Description :sl1:
en: Gateway:
ast: Pasera:

note: Type: string Description :sl1:
en: The gateway is an IP address (four numbers separated by periods) that indicates the gateway router, also known as the default router.  All traffic that goes outside your LAN (for instance, to the Internet) is sent through this router.  In rare circumstances, you may have no router; in that case, you can leave this blank.  If you don't know the proper answer to this question, consult your network administrator.
ast: La pasera ye una direición IP (cuatro númberos separtaos por puntos) que indica el router pasera, tamién nomáu router por omisión.  Tol traficu que sal de la so rede llocal (per exemplu, a Internet) mándase al traviés d'esti router.  En rares circunstancies, puede nun tener router; nesi casu, puede dexar esto en blancu.  Si nun sabe la respuesta correuta a esta cuestión, consulte col alministrador de la so rede.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is this information correct?
ast: ¿Ye correuta esta información?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Currently configured network parameters:
ast: Parámetros de rede configuraos anguaño:

note: Type: boolean Description :sl1:
en:  interface     = ${interface}
     ipaddress     = ${ipaddress}
     netmask       = ${netmask}
     gateway       = ${gateway}
     pointopoint   = ${pointopoint}
     nameservers   = ${nameservers}
ast:  interfaz     = ${interface}
     dir. ip     = ${ipaddress}
     mázcara       = ${netmask}
     pasera       = ${gateway}
     puntuapuntu   = ${pointopoint}
     sirv. nomes   = ${nameservers}

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure a network using static addressing
ast: Configurar una rede usando direiciones estátiques

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Continue without boot loader
ast: Siguir ensin cargador d'arranque

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-base)  #-#-#-#-# :sl2:
en: Please wait...
ast: Por favor, espera…

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new partitions...
ast: Calculando les nueves particiones…

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning method:
ast: Métodu de particionáu:

note: Type: select Description :sl1:
en: The installer can guide you through partitioning a disk (using different standard schemes) or, if you prefer, you can do it manually. With guided partitioning you will still have a chance later to review and customise the results.
ast: L'instalador pue guiate a traviés del particionáu del discu (usando diferentes esquemes standard) o, si lo prefieres, pues facelo de mou manual. Col particionáu guiáu pues revisalo too al final y personalizar los resultaos.

note: Type: select Description :sl1:
en: If you choose guided partitioning for an entire disk, you will next be asked which disk should be used.
ast: Si escueyes particionáu guiáu pa un discu enteru, va entrugásete qué discu debiera usase.

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning scheme:
ast: Esquema de particionáu:

note: Type: select Description :sl1: "Selected for partitioning" can be either an entire disk of "the largest continuous free space" on an existing disk TRANSLATORS, please take care to choose something appropriate for both It is followed by a variable giving the chosen disk, hence the colon at the end of
en: Selected for partitioning:
ast: Seleicionáu pa particionar:

note: Type: select Description :sl1:
en: The disk can be partitioned using one of several different schemes. If you are unsure, choose the first one.
ast: El discu pue particionase usando munchos esquemes diferentes. Si nun tas seguru, escueye'l primeru d'ellos.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided partitioning
ast: Particionáu guiáu

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use the largest continuous free space
ast: Guiáu - usar l'espaciu llibre contiguu más grande

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk
ast: Guiáu - usar el discu enteru

note: Type: select Description :sl1:
en: Select disk to partition:
ast: Seleicionar discu a particionar:

note: Type: select Description :sl1:
en: Note that all data on the disk you select will be erased, but not before you have confirmed that you really want to make the changes.
ast: Nota que tolos datos nel discu que seleicionaste van desaniciase, pero non enantes de que confirmes que daveres quies facer los cambeos.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Automatically partition the free space
ast: Particionar automáticamente l'espaciu llibre

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: All files in one partition (recommended for new users)
ast: Tolos ficheros nuna partición (recomendáu pa usuarios nuevos)

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home partition
ast: Dixebrar partición /home

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home, /var, and /tmp partitions
ast: Dixebrar particiones /home, /var y /tmp

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up LVM
ast: Guiáu - usa'l discu enteru y afita LVM

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting up the partitioner
ast: Aniciando'l particionador

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning disks...
ast: Desaminando los discos…

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting file systems...
ast: Deteutando sistemes de ficheros…

note: Type: select Description :sl1:
en: This is an overview of your currently configured partitions and mount points. Select a partition to modify its settings (file system, mount point, etc.), a free space to create partitions, or a device to initialize its partition table.
ast: Esto ye una revisión de les tos particiones y puntos de montaxe configuraos anguaño. Esbilla una partición pa modificar la to configuración (sistema de ficheros, puntu de montaxe, etc.), un espaciu llibre pa crear particiones, o un preséu p'anicializar la tabla de particiones.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Write the changes to disks?
ast: ¿Grabar los cambeos nos discos?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you continue, the changes listed below will be written to the disks. Otherwise, you will be able to make further changes manually.
ast: Si sigues, los cambeos llistaos abaxo van escribise nos discos. En tou casu, podrás facer los cambeos manualmente.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: WARNING: This will destroy all data on any partitions you have removed as well as on the partitions that are going to be formatted.
ast: AVISU: Esto va desaniciar tolos datos de cualesquier partición que vas esborrar o bien nes particiones que vas formatear.

note: Type: text Description :sl1:
en: Partitions formatting
ast: Formatéu de particiones

note: Type: text Description :sl1:
en: Processing...
ast: Procesando…

note: Type: text Description :sl1:
en: Finish partitioning and write changes to disk
ast: Finar particionáu y escribir cambeos al discu

note: Type: text Description :sl1:
en: Undo changes to partitions
ast: Desfacer cambeos a les particiones

note: Type: text Description Keep short :sl1:
en: FREE SPACE
ast: ESPACIU LLIBRE

note: Type: text Description "unusable free space".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: unusable
ast: non usable

note: Type: text Description "primary partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: primary
ast: primaria

note: Type: text Description "logical partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: logical
ast: lóxica

note: Type: text Description "primary or logical".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: pri/log
ast: pri/lóx

note: Type: text Description For example ATA1, partition #5 (ad0s5) :sl1:
en: ATA%s, partition #%s (%s)
ast: ATA%s, partición #%s (%s)

note: Type: text Description For example IDE0 master (hda) :sl1:
en: IDE%s master (%s)
ast: IDE%s maestru (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 slave (hdd) :sl1:
en: IDE%s slave (%s)
ast: IDE%s esclavu (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 master, partition #5 (hdc5) :sl1:
en: IDE%s master, partition #%s (%s)
ast: IDE%s maestru, partición #%s (%s)

note: Type: text Description For example IDE2 slave, partition #5 (hdf5) :sl1:
en: IDE%s slave, partition #%s (%s)
ast: IDE%s esclavu, partición #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s (%s,%s,%s), partition #%s (%s)
ast: SCSI%s (%s,%s,%s), partición #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s, partition #%s (%s)
ast: SCSI%s, partición #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: Cancel this menu
ast: Encaboxar esti menú

note: Type: text Description Main menu entry Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Partition disks
ast: Discos partición

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
ast: non usada

note: Type: text Description short variant of `format the partition' :sl1:
en: format
ast: formatiar

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
ast: caltener

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ast: Comprobando'l ${TYPE} sistema de ficheros na partición #${PARTITION} del ${DEVICE}…

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ast: Comprobando l'espaciu swap na partición #${PARTITION} de ${DEVICE}…

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ast: Creando ${TYPE} sistema ficheros na partición #${PARTITION} de ${DEVICE}…

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system for ${MOUNT_POINT} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ast: Creando ${TYPE} sistema de ficheros pa ${MOUNT_POINT} na partición #${PARTITION} de ${DEVICE}…

note: Type: text Description :sl1:
en: Formatting swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
ast: Formatiando espaciu swap na partición #${PARTITION} de ${DEVICE}…

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new state of the partition table...
ast: Calculando'l nuevu estáu de la tabla de particiones…

note: Type: select Choices :sl1:
en: Beginning
ast: Entamu

note: Type: select Choices :sl1:
en: End
ast: Fin

note: Type: select Description :sl1:
en: Location for the new partition:
ast: Llocalización pa la nueva partición:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please choose whether you want the new partition to be created at the beginning or at the end of the available space.
ast: Por favor, escueyi aú quies que se faiga la nueva partición: al entamu o al final del espaciu disponible.

note: Type: select Choices :sl1:
en: Primary
ast: Primariu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Logical
ast: Lóxicu

note: Type: select Description :sl1:
en: Type for the new partition:
ast: Triba pa la nueva partición:

note: Type: note Description :sl1: Type: text
en: Help on partitioning
ast: Ayuda nel particionáu

note: Type: note Description :sl1:
en: Partitioning a hard drive consists of dividing it to create the space needed to install your new system.  You need to choose which partition(s) will be used for the installation.
ast: Particionar un discu duru ye dividilu pa crear espaciu necesariu pa instalar el to sistema nuevu. Necesites escoyer qué partición(es) van usase pa la instalación.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a free space to create partitions in it.
ast: Seleiciona un espaciu llibre pa crear particiones nél.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a device to remove all partitions in it and create a new empty partition table.
ast: Seleiciona un preséu pa desaniciar toles particiones nél y crear una nueva tabla de particiones erma.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a partition to remove it or to specify how it should be used. At a bare minimum, you need one partition to contain the root of the file system (whose mount point is /).  Most people also feel that a separate swap partition is a necessity.  "Swap" is scratch space for an operating system, which allows the system to use disk storage as "virtual memory".
ast: Seleiciona una partición pa desaniciala o especificar cómo tendríen d'usase. Como mínimo, necesites una partición que contenga'l sistema de ficheros raíz (el so puntu de montax ye  «/»). La mayor parte de les persones tamién consideren imprescindible una partición d'intercambéu separtada. La «estaya d'intercambéu» (tamién denomada «swap») ye una estaya del discu que'l sistema operativu usa como atroxu en discu como «memoria virtual».

note: Type: note Description :sl1:
en: When the partition is already formatted you may choose to keep and use the existing data in the partition.  Partitions that will be used in this way are marked with "${KEEP}" in the main partitioning menu.
ast: Cuando la partición tea formatiada dafechu pues escoyer qué caltenimientu y usu de los datos existentes na partición. Les particiones que van usase son les marcaes con "${KEEP}" nel menú de particionáu principal.

note: Type: note Description :sl1:
en: In general you will want to format the partition with a newly created file system.  NOTE: all data in the partition will be irreversibly deleted.  If you decide to format a partition that is already formatted, it will be marked with "${DESTROY}" in the main partitioning menu.  Otherwise it will be marked with "${FORMAT}".
ast: En xeneral, vas querer formatiar la partición con un nuevu sistema de ficheros. NOTA: Tolos datos na partición desaniciaránse irreversiblemente. Si decides formatiar una partición que yá ta formatiada, conseñaráse como "${DESTROY}" nel menú de partición principal. N'otru casu conseñaráse como "${FORMAT}".

note: Type: text Description :sl1:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It can be installed either in the master boot record of the first hard disk, or in a partition.  When the boot loader is installed in a partition, you must set the bootable flag for it. Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
ast: P'aniciar el to nuevu sistema, hai d'usar un cargador d'arranque. Pue instalase nel master boot record del primer discu duru, o nuna partición. Cuando'l cargador d'arranque s'instale nuna partición, tienes d'afitar la etiqueta d'arrancable. Como partición conseñaráse con "${BOOTABLE}" nel menú de particionáu principal.

note: Type: text Description Main menu item should not be more than 55 columns pkgsel is the module that installs packages by running tasksel to select "tasks". Please use "install *software*" and not "install *packages*" which is less adapted for non technical users :sl1:
en: Select and install software
ast: Seleicionar ya instalar software

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when pkgsel is launched, before it installs packages :sl1:
en: Setting up...
ast: Afitando…

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when upgrading already installed packages. :sl1:
en: Upgrading software...
ast: Anovando software…

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when running tasksel to allow selecting packages Tasksel will then display its own screens :sl1:
en: Running tasksel...
ast: Executando xeres seleicionaes…

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used at the end of the installation phase while cleaning up pkgsel's stuff :sl1:
en: Cleaning up...
ast: Llimpiando…

note: Type: text Description :sl1:
en: Enter rescue mode
ast: Introduz mou recuperación

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Saving the time zone...
ast: Guardando la estaya horaria…

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Allow login as root?
ast: ¿Permitir identificación como root?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you choose not to allow root to log in, then a user account will be created and given the power to become root using the 'sudo' command.
ast: Si escueyes nun permitir identificación de root, entós crearáse una cuenta d'usuariu que tendrá'l poder de root, usando'l comandu 'sudo'.

note: Type: password Description :sl1:
en: Root password:
ast: Contraseña root:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same root password again to verify that you have typed it correctly.
ast: Por favor, introduz la mesma contraseña root otra vegada pa comprobar que la escribisti bien.

note: Type: string Description :sl1:
en: Full name for the new user:
ast: Nome completu pal nuevu usuariu:

note: Type: string Description :sl1:
en: A user account will be created for you to use instead of the root account for non-administrative activities.
ast: Va crease una cuenta d'usuariu pa tí, pa usar en cuentes de la cuenta root, pa xeres non alministratives.

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the real name of this user. This information will be used for instance as default origin for emails sent by this user as well as any program which displays or uses the user's real name. Your full name is a reasonable choice.
ast: Por favor, introduz el nome real d'esti usuariu. Esta información va usase por defeutu como orixe d'emails unviaos por esti usuariu y por cualesquier otru programa que visualice o use'l nome real del usuariu. El to nome completu ye una bona eleición.

note: Type: string Description :sl1:
en: Username for your account:
ast: Nome d'usuariu pa la to cuenta:

note: Type: string Description :sl1:
en: Select a username for the new account. Your first name is a reasonable choice. The username should start with a lower-case letter, which can be followed by any combination of numbers and more lower-case letters.
ast: Seleiciona un nome d'usuariu pa la nueva cuenta. El to primer nome ye una bona eleición. El nome d'usuariu pue entamar con lletres minúscules, que pueden siguise de cualesquier entemzu de númberos y más lletres minúscules.

note: Type: password Description :sl1:
en: Choose a password for the new user:
ast: Escueye una contraseña pal nuevu usuariu:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same user password again to verify you have typed it correctly.
ast: Por favor, introduz la mesma contraseña otra vegada pa comprobar que la escribisti bien.

note: Type: title Description :sl1:
en: Set up users and passwords
ast: Afitar usuarios y contraseñes

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Setting users and passwords...
ast: Afitando usuarios y contraseñes…
