debian-installer - en to br translation catalogue (151 entries)

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: Installer components to load:
br: Parzhioù staliadur da garg :

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: All components of the installer needed to complete the install will be loaded automatically and are not listed here. Some other (optional) installer components are shown below. They are probably not necessary, but may be interesting to some users.
br: An holl barzhioù rekis evit echuiñ ar staliadur a vo karget ent emgefreek ha n'int ket diskwelet amañ. Parzhioù all gant pouezusted izeloc'h a zo diskwelet amañ dindan. Emichañs n'int ket rekis, met an implijer bennak a c'hellfe bezañ dudiet ganto.

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: Note that if you select a component that requires others, those components will also be loaded.
br: Gouezit ha ma diuzit ur parzh a rekiz all, ar parzhioù-se a vo karget ivez.

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: To save memory, only components that are certainly needed for an install are selected by default. The other installer components are not all necessary for a basic install, but you may need some of them, especially certain kernel modules, so look through the list carefully and select the components you need.
br: Evit arboellañ ar vemor e vez diuzet ar parzhioù a zo rekis evit ar staliadur dre ziouer. Parzhioù all ar meziant staliañ n'int ket holl rekis evit ur staliadur diazez. Newazh ho po ezhomm unan bennak anezho, evel molladoù zo ar c'hernel, rankout a rafec'h lenn gant evezh ar roll ha diuziñ ar parzhioù ho peus ezhomm.

note: Type: error Description :sl2:
en: Failed to load installer component
br: C'hwitet gant kargañ ar parzh staliadur

note: Type: error Description :sl2:
en: Loading ${PACKAGE} failed for unknown reasons. Aborting.
br: C'hwitet gant kargañ ${PACKAGE} evit abegoù dianav. O tilezel.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Continue the install without loading kernel modules?
br: Kenderc'hell da staliañ hep kargañ molladoù ar c'hernel ?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: No kernel modules were found. This probably is due to a mismatch between the kernel used by this version of the installer and the kernel version available in the archive.
br: Kavet ez eus bet molladoù ar c'hernel ebet. Moarvat ez eo ar c'hernel implijet gant ar goulev staliañ disheñvel diouzh hini a zo e-barzh diell Debian.

note: Type: text Description :sl2:
en: Scanning local repositories...
br: O c'hwilervañ ar mirlec'hioù lec'hel...

note: Type: text Description :sl2:
en: Scanning the security updates repository...
br: O c'hwilervañ mirlec'hioù an hizivadurioù a-fet diogelroez...

note: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-# Type: select Choices :sl2: These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form #-#-#-#-#  templates.pot (net-retriever)  #-#-#-#-#
en: Retry
br: Adklask

note: Type: select Choices :sl2: These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form
en: Ignore
br: Leuskel a-gostez

note: Type: error Description :sl2:
en: Cannot access repository
br: N'haller ket tizhout ar mirlec'h

note: Type: select Description :sl2:
en: Downloading a file failed:
br: C'hwitadenn war pellgargadur ur restr :

note: Type: error Description The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7 :sl2:
en: Cannot install base system
br: N'haller ket staliañ ar reizhiad diazez

note: #-#-#-#-#  templates.pot (base-installer)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (depthcharge-tools-installer)  #-#-#-#-# Same as base-installer/kernel/failed-package-install. :sl4:
en: Unable to install ${PACKAGE}
br: N'haller ket staliañ ${PACKAGE}

note: Type: error Description Debootstrap is a program name: should not be translated :sl2:
en: Warning: ${INFO}
br: Evezh : ${INFO}

note: Type: select Choices :sl2:
en: critical
br: eizik

note: Type: select Choices :sl2:
en: high
br: uhel

note: Type: select Choices :sl2:
en: medium
br: krenn

note: Type: select Choices :sl2:
en: low
br: izel

note: Type: select Description :sl2:
en: Ignore questions with a priority less than:
br: Leuskel ar goulennoù gant un  devetegezh izeloc'h eget :

note: Type: select Description :sl2:
en: Packages that use debconf for configuration prioritize the questions they might ask you. Only questions with a certain priority or higher are actually shown to you; all less important questions are skipped.
br: Ar pakadoù a implij debconf evit o c'hefluniadur a renk ar goulennoù d'ober hervez o zevetegezh. Ne vez diskouezet nemet ar goulennoù gant ur renk tevetegezh pe kevatal d'ar re a zo bet dibabet ; ne vo ket taolet pled deus ar goulennoù dister.

note: Type: select Description :sl2:
en: You can select the lowest priority of question you want to see:
     - 'critical' is for items that will probably break the system
        without user intervention.
     - 'high' is for items that don't have reasonable defaults.
     - 'medium' is for normal items that have reasonable defaults.
     - 'low' is for trivial items that have defaults that will work in
       the vast majority of cases.
br: Tu 'zo deoc'h dibab nebeutoc'h a c'houlennoù savet diganeoc'h :
     -'arvarus' a dalvez evit elfennoù a c'hellfe distruj ar sistem
        paneve an implijer.
     -'huel' a dalvez evit elfennoù n'o deus ket kinnigoù dre ziouer dizanjer.
     -'krenn' a dalvez evit elfennoù reizh hag o deus kinnigoù dre ziouer dizanjer.
     -'izel' a dalvez evit elfennoù anat hag o deus kinnigoù dre ziouer az aio en dro
       peurliesañ.

note: Type: select Description :sl2:
en: For example, this question is of medium priority, and if your priority were already 'high' or 'critical', you wouldn't see this question.
br: Da skouer, tevetegezh ar goulenn-mañ zo 'krenn', ha ma oa ho tevetegezh 'uhel' pe 'eizik' endeo, ne vefe ket posupl deoc'h gwelout ar goulenn-mañ.

note: Type: text Description :sl2:
en: Change debconf priority
br: Kemmañ tevetegezh debconf

note: Type: error Description :sl2:
en: Bad archive mirror
br: Melezour fall an diell

note: Type: select Description :sl2:
en: Keyboard model:
br: Rizh ar c'hlavier :

note: Type: select Choices :sl2:
en: Both Logo keys
br: An div stokell 'Siell'

note: Type: select Description :sl2:
en: Method for temporarily toggling between national and Latin input:
br: Hentenn a-benn trec'haoliñ gant un doare padennek etre an enankad broadel hag an hini latin.

note: Type: select Choices :sl2:
en: No AltGr key
br: N'eus stokell AltGr ebet

note: Type: select Choices :sl2:
en: No compose key
br: Stokell 'Kedaozañ' ebet

note: Type: select Description :sl2:
en: The Compose key (known also as Multi_key) causes the computer to interpret the next few keystrokes as a combination in order to produce a character not found on the keyboard.
br: Ar stokell 'Kedaozañ'  (anavezet ivez evel Stokell_lies) a laka an urzhiataer da jubenniñ ar pouezadurioù stokelloù da zont evel ur blokad a-benn krouiñ an arouezennoù n'emaint ket war ar c'hlavier.

note: Type: error Description Translators: DO NOT TRANSLATE "Release". This is the name of a file. :sl2:
en: Error reading Release file
br: Fazi e-pad ma oa o lenn ar restr Release

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Set the clock using NTP?
br: Kefluniañ an eurier en ur arverañ NTP ?

note: Type: note Description :sl2: Type: text
en: Interactive shell
br: Linenn-urzhiañ etregwezhiat

note: Type: note Description :sl2:
en: After this message, you will be running "ash", a Bourne-shell clone.
br: Goude ar gemenadenn-mañ, "ash" emaoc'h o vont da implij, un eilskrid eus Bourne-shell eo.

note: Type: note Description :sl2:
en: The root file system is a RAM disk. The hard disk file systems are mounted on "/target". The editor available to you is nano. It's very small and easy to figure out. To get an idea of what Unix utilities are available to you, use the "help" command.
br: Ar reizhiad pennrestroù a zo ur gantenn vemor. Ar reizhiadoù restroù hag a zo war ar gantenn galet a zo liammet ouzh "/target". An aozer skridoù hegerz zo nano. Bihan hag aes eo-eñ d'ober gantañ. Evit kaout ur mennozh eus peseurt arloadoù mod Unix talvoudus a zo hegerz, grit gant an arc'had "help".

note: Type: note Description :sl2:
en: Use the "exit" command to return to the installation menu.
br: Grit gant an arc'had "exit" evit distreiñ d'al lañser staliañ.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Are you sure you want to exit now?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h kuitaat bremañ ?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: If you have not finished the install, your system may be left in an unusable state.
br: Ma n'eo ket echu ar staliañ ganeoc'h, e chomo ar reizhiad en ur stad ken na c'hallot ket ober gantañ.

note: Type: error Description :sl2:
en: Terminal plugin not available
br: N'eo ket hegerz enlugellad an dermenell

note: Type: error Description :sl2:
en: This build of the debian-installer requires the terminal plugin in order to display a shell. Unfortunately, this plugin is currently unavailable.
br: Ret eo ur mollad helebini termenell ar stumm staliader evit reiñ un haez linenn urzhiañ. War an tu all n'eo ket da vak ar mollad-se.

note: Type: error Description :sl2:
en: It should be available after reaching the "Loading additional components" installation step.
br: Ret eo bezañ da vak war lerc'h tennad " kargañ parzhioù ouzhpenn".

note: Type: text Description :sl2:
en: Alternatively, you can open a shell by pressing Ctrl+Alt+F2. Use Alt+F5 to get back to the installer.
br: War an eil tu, gallout a rit mont el linenn urzhiañ o pouezañ Ctrl+Alt+F2. Gallout a reot mont en dro staliader oc'h implij Alt+F5.

note: Type: password Description :sl2:
en: GRUB password:
br: Ger tremen GRUB :

note: Type: select Choices :sl2:
en: no ethernet card
br: Kartenn Ethernet ebet

note: Type: select Description :sl2:
en: Driver needed by your Ethernet card:
br: Stur goulennet gant ho kartenn Ethernet :

note: Type: select Description :sl2:
en: No Ethernet card was detected. If you know the name of the driver needed by your Ethernet card, you can select it from the list.
br: N'eus ket bet dinoet kartenn Ethernet ebet. Ma n'anavezit ket anv ar stur goulennet gant ho kartenn Ethernet e vez diuzet diwar ar roll.

note: Type: error Description :sl2:
en: Ethernet card not found
br: Kartenn Ethernet n'eo ket bet kavet

note: Type: error Description :sl2:
en: No Ethernet card was found on the system.
br: N'eo ket bet kavet ar gartenn Ethernet war ar reizhiad.

note: Type: select Choices :sl2:
en: continue with no disk drive
br: kenderc'hel hep ul lenner kantennoù

note: Type: select Description :sl2:
en: Driver needed for your disk drive:
br: Stur ret evit ho lenner kantennoù :

note: Type: select Description :sl2:
en: No disk drive was detected. If you know the name of the driver needed by your disk drive, you can select it from the list.
br: Dinoet ez eus bet lenner ebet. Mard anavezit anv ar stur goulennet gant ho lenner kantennoù e c'hallit diuzañ eñ diwar ar roll.

note: Type: error Description :sl2:
en: No partitionable media
br: Media parzhus ebet

note: Type: error Description :sl2:
en: No partitionable media were found.
br: Kavez ez eus bet media parzhus ebet

note: Type: error Description :sl2:
en: Please check that a hard disk is attached to this machine.
br: Mar plij, gwiriit emañ staget ar gantenn galet ouzh an urzhiataer-mañ.

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: Modules to load:
br: Molladoù da gargañ :

note: Type: boolean Description FIXME: not in use and kept just while we're still in doubt it will be needed :sl2:
en: Start PC card services?
br: Loc'hañ gwazerezhioù kartennoù an urzhiataer ?

note: Type: boolean Description FIXME: not in use and kept just while we're still in doubt it will be needed :sl2:
en: Please choose whether PC card services should be started in order to allow the use of PCMCIA cards.
br: Mar plij, dibabit mar bez loc'het gwazerezhioù kartennoù an urzhiataer a-benn reiñ an aotre da arverañ kartennoù mod PCMCIA.

note: Type: string Description :sl2:
en: PCMCIA resource range options:
br: Dibarzhioù ledad al loazioù evit PCMCIA :

note: Type: string Description :sl2:
en: For most hardware, you do not need to specify anything here.
br: Evit al lod brasañ eus an dafarioù n'eo ket ret erspizañ un dra bennak amañ.

note: Type: error Description :sl2:
en: Error while running '${CMD_LINE_PARAM}'
br: Fazi e-pad ma oa o lañsañ '${CMD_LINE_PARAM}'

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Load missing drivers from removable media?
br: Kargañ ar sturioù a vank diouzh ar media helam ?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Load missing firmware from removable media?
br: Kargañ ar c'horrc'houleveg a vank diouzh ur media helam ?

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Some of your hardware needs non-free firmware files to operate. The firmware can be loaded from removable media, such as a USB stick or floppy.
br: Ezhomm eus euz restroù korrc'houleveg dizigor gant ho tafar evit mont en-dro. Karget e vez ar c'horrc'houleveg diouzh medioù helam evit un alc'hwez USB pe ur gantennig.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: The missing firmware files are: ${FILES}
br: Restroù ar c'horrc'houleveg hag a vank zo : ${FILES}

note: Type: error Description :sl2:
en: Cannot save logs
br: N'haller ket enrollañ ar c'herzhlevrioù

note: Type: error Description :sl2:
en: The directory "${DIR}" does not exist.
br: Ar c'havlec'hiad "${DIR}" n'euz ket anezhañ.

note: Type: error Description :sl2:
en: Installation step failed
br: Pazenn staliañ c'hwitet

note: Type: error Description :sl2:
en: An installation step failed. You can try to run the failing item again from the menu, or skip it and choose something else. The failing step is: ${ITEM}
br: C'hwitet eo ar bazenn staliañ. Posubl eo deoc'h klask loc'hañ an elfenn sac'het adalek al lañser, pe leuskel a-gostez ha dibab un dra bennak all. An elfenn sac'het eo : ${ITEM}

note: Type: select Description :sl2:
en: Choose an installation step:
br: Dibabit ur bazenn staliañ :

note: Type: select Description :sl2:
en: This installation step depends on one or more other steps that have not yet been performed.
br: Ar bazenn staliañ-mañ a zo e dalc'h ur bazenn all pe veur a hini. Ar re-se n'int ket bet kaset da benn c'hoazh.

note: Type: string Description :sl2:
en: WEP key for wireless device ${iface}:
br: Alc'hwez WEP evit an drobarzhell hep orjalenn ${iface} :

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid WEP key
br: Alc'hwez WEP didalvoudek

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid hostname
br: Anv ostiz didalvoudek

note: Type: error Description :sl2:
en: The name "${hostname}" is invalid.
br: Didalvoudek eo an anv "${hostname}".

note: Type: error Description :sl2:
en: Error
br: Fazi

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of wireless network:
br: Skouer rouedad diorjal :

note: Type: text Description :sl2:
en: Wireless network configuration
br: Kefluniadur rouedad diorjal

note: Type: text Description :sl2:
en: <none>
br: <tra ebet>

note: Type: text Description :sl2:
en: Wireless ethernet (802.11x)
br: Ethernet diorjal (802.11x)

note: Type: text Description :sl2:
en: wireless
br: hep orjalenn

note: Type: text Description :sl2:
en: Point-to-Point Protocol
br: Komenad Point-to-Point

note: Type: text Description :sl2:
en: ISDN Point-to-Point Protocol
br: Komenad ISDN Point-to-Point

note: Type: text Description :sl2:
en: Unknown interface
br: Ketal dianav

note: Type: string Description :sl2:
en: Point-to-point address:
br: Chomlec'h Point-to-point :

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl2:
en: Download installer components
br: Pellgargañ parzhoù ar staliadur

note: #-#-#-#-#  templates.pot (network-console)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-iscsi)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (user-setup)  #-#-#-#-# :sl2:
en: Empty password
br: Ger tremen goullo

note: Type: error Description :sl2:
en: Device in use
br: Trobarzhell war arver

note: Type: error Description :sl2:
en: No modifications can be made to the device ${DEVICE} for the following reasons:
br: N'haller ket ober kemmoù war an drobarzhell ${DEVICE} evit an abegoù da heul :

note: Type: error Description :sl2:
en: Partition in use
br: Parzhad war arver

note: Type: text Description :sl2: for example: "partition #6 of IDE0 master as ext3 journaling file system"
en: partition #${PARTITION} of ${DEVICE} as ${TYPE}
br: parzhad #${PARTITION} eus ${DEVICE} evel ${TYPE}

note: Type: text Description :sl2: for devices which have no partitions for example: "LVM VG Debian, LV Root as ext3 journaling file system"
en: ${DEVICE} as ${TYPE}
br: ${DEVICE} evel ${TYPE}

note: Type: select Description :sl2:
en: What to do with this device:
br: Pezh zo d'ober gant an drobarzhell-mañ :

note: Type: select Description :sl2:
en: How to use this free space:
br: Penaos ober gant an egor dieub-mañ :

note: Type: select Description :sl2:
en: Partition settings:
br: Arventennoù ar parzhad :

note: Type: text Description :sl2:
en: This partition is formatted with the ${FILESYSTEM}.
br: Mentrezhet eo ar parzhad-mañ dre ${FILESYSTEM}.

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Go back to the menu?
br: Distreiñ d'al lañser ?

note: Type: text Description :sl2:
en: do not use the partition
br: arabat arverañ ar parzhad

note: Type: text Description up to 25 character positions :sl2:
en: Format the partition:
br: Mentrezhañ ar parzhad :

note: Type: text Description :sl2:
en: yes, format it
br: ya, mentrezhañ eñ

note: Type: text Description :sl2:
en: no, keep existing data
br: ket, mirout ar roadennoù ez eus anezho

note: Type: text Description :sl2:
en: do not use
br: arabat arverañ

note: Type: text Description :sl2:
en: format the partition
br: mentrezhañ ar parzhad

note: Type: text Description :sl2:
en: keep and use the existing data
br: mirout hag arverañ ar roadennoù ez eus anezho

note: Type: error Description :sl2:
en: Failed to create a file system
br: N'eus ket tu da grouiñ ur reizhiad restroù

note: Type: error Description :sl2:
en: The file system type ${FILESYSTEM} cannot be mounted on ${MOUNTPOINT}, because it is not a fully-functional Unix file system. Please choose a different file system, such as ${EXT2}.
br: Ar rizh reizhiad restroù ${FILESYSTEM} n'hall ket bezañ savet war ${MOUNTPOINT} rak n'eo ket ur reizhiad restroù o vont en-dro penn da benn gant Unix. Dibabit ur reizhiad restroù disheñvel, evel ${EXT2}.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: / - the root file system
br: / - reizhiad restroù gwrizhienn

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: /tmp - temporary files
br: /tmp - restroù amzeriat

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: Enter manually
br: Enankañ dre zorn

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path :sl2:
en: Do not mount it
br: Arabat sevel eñ

note: Type: select Description Type: string :sl2:
en: Mount point for this partition:
br: Poent savadenn evit ar parzhad-mañ :

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid mount point
br: Poent sevel didalvoudek

note: Type: error Description :sl2:
en: The mount point you entered is invalid.
br: Didalvoudek eo ar poent sevel hoc'h eus enanket.

note: Type: error Description :sl2:
en: Mount points must start with "/". They cannot contain spaces.
br: Gant "/" e rank kregiñ ar poentoù sevel. Arabat dezho bezañ gant esaouioù enno.

note: Type: string Description :sl2:
en: Label for the file system in this partition:
br: Skritell evit ar reizhiad restroù er parzhad-mañ :

note: Type: text Description :sl2:
en: Format the swap area:
br: Mentrezhañ ar maez eskemm :

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-basicfilesystems)  #-#-#-#-# Type: text Description In the following context: "Format the partition: yes" :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-crypto)  #-#-#-#-# :sl3:
en: yes
br: ya

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-basicfilesystems)  #-#-#-#-# Type: text Description In the following context: "Format the partition: no" :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-crypto)  #-#-#-#-# :sl3:
en: no
br: ket

note: Type: text Description label of file system :sl2:
en: Label:
br: Skritellig :

note: Type: text Description for partman-basicfilesystems: in the following context: "Label: none" :sl2:
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" relates to "Label:" ]
br: ebet

note: Type: text Description Up to 24 character positions :sl2:
en: Reserved blocks:
br: Bloc'hadoù amberzet :

note: Type: text Description :sl2: In the following context: "Typical usage: standard"
en: standard
br: skoueriek

note: Type: text Description This is an item in the menu "Partition settings" :sl2:
en: Mount point:
br: Poent savadenn :

note: Type: text Description :sl2: In the following context: "Mount point: none"
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" relates to "Mount point:" ]
br: poent ebet

note: Type: text Description :sl2:
en: Ext2 file system
br: Reizhiad restroù mod Ext2

note: Type: text Description :sl2:
en: FAT16 file system
br: Reizhiad restroù mod FAT16

note: Type: text Description :sl2:
en: FAT32 file system
br: Reizhiad restroù mod FAT23

note: Type: text Description :sl2:
en: swap area
br: maez eskemm

note: Type: text Description Type: multiselect :sl2:
en: Mount options:
br: Dibarzhioù sevel :

note: Type: text Description :sl2:
en: Resizing partition...
br: Oc'h admentañ ar parzhad...

note: Type: string Description :sl2:
en: New partition size:
br: Ment ar parzhad nevez :

note: Type: error Description :sl2:
en: Resize operation failure
br: C'hwitadenn war an admentañ

note: Type: error Description :sl2:
en: The resize operation has been aborted.
br: Dilezet eo bet an admentañ.

note: Type: string Description :sl2:
en: The maximum size for this partition is ${MAXSIZE}.
br: Ar vent uc'hek evit ar parzhad-mañ a dalv ${MAXSIZE}.

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid size
br: Didalvoudek eo ar vent

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: Flags for the new partition:
br: Baniell evit ar parzhad nevez :

note: Type: string Description :sl2:
en: Partition name:
br: Anv ar parzhad

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Continue with partitioning?
br: Kenderc'hel gant ar parzhiñ ?

note: Type: text Description :sl2:
en: Name:
br: Anv :

note: Type: text Description :sl2:
en: on
br: Gweredekaat

note: Type: text Description :sl2:
en: off
br: Diweredekaat

note: Type: text Description :sl2:
en: Resize the partition (currently ${SIZE})
br: Admentañ ar parzhad (bremañ ${SIZE})

note: Type: text Description :sl2:
en: Delete the partition
br: Dilemel ar parzhad

note: Type: text Description :sl2:
en: Create a new partition
br: Krouiñ ur parzhad nevez

note: Type: text Description :sl2:
en: Create a new empty partition table on this device
br: Krouiñ un daol barzhad goullo nevez war an drobarzhell-mañ

note: Type: text Description :sl2:
en: Use as:
br: Arverañ evel :

note: Type: error Description :sl2:
en: Invalid username
br: Anv arveriad didalvoudek

note: Type: error Description :sl2:
en: Reserved username
br: Anv arveriad amberzet

note: Type: error Description :sl2:
en: The username you entered (${USERNAME}) is reserved for use by the system. Please select a different one.
br: Miret eo arver an anv arveriad hoc'h eus enanket (${USERNAME}) evit ar reizhiad. Dibabit unan all mar plij.
