debian-installer - en to cs translation catalogue (81 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: !! ERROR: %s
cs: !! CHYBA: %s

note: Type: text Description :sl4:
en: KEYSTROKES:
cs: KLÁVESY:

note: Type: text Description :sl4:
en: '%c'
cs: „%c“

note: Type: text Description :sl4:
en: Display this help message
cs: Zobrazí tuto nápovědu

note: Type: text Description :sl4:
en: Go back to previous question
cs: Vrátí se na předchozí otázku

note: Type: text Description :sl4:
en: Select an empty entry
cs: Vybrat prázdnou položku

note: Type: text Description :sl4:
en: Other choices are available with '%c' and '%c'
cs: Ostatní volby jsou dostupné pomocí „%c“ a „%c“

note: Type: text Description :sl4:
en: Previous choices are available with '%c'
cs: Předchozí volby jsou dostupné pomocí „%c“

note: Type: text Description :sl4:
en: Next choices are available with '%c'
cs: Další volby jsou dostupné pomocí „%c“

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%d>
cs: Prompt: „%c“ pro nápovědu, předvoleno=%d>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help>
cs: Prompt: „%c“ pro nápovědu>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%s>
cs: Prompt: „%c“ pro nápovědu, předvoleno=%s>

note: Type: text Description :sl4:
en: [Press enter to continue]
cs: [Pro pokračování stiskněte enter]

note: Type: select Description :sl4:
en: Interface to use:
cs: Použít rozhraní:

note: Type: select Description :sl4:
en: Packages that use debconf for configuration share a common look and feel. You can select the type of user interface they use.
cs: Balíky, které pro svou konfiguraci využívají debconf, sdílí stejný vzhled a ovládání. Nyní si můžete zvolit typ uživatelského rozhraní, které budou používat.

note: Type: string Description :sl4:
en: None
cs: Žádné

note: Type: string Description :sl4:
en: 'None' will never ask you any question.
cs: „Žádné“ se nikdy na nic neptá.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Text' is a traditional plain text interface.
cs: „Text“ je tradiční textové rozhraní.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Newt' is a full-screen, character based interface.
cs: „Newt“ je celoobrazovkové textové rozhraní.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'GTK' is a graphical interface that may be used in any graphical environment.
cs: „GTK“ je grafické rozhraní, které lze použít v libovolném grafickém prostředí.

note: Type: note Description Main menu entry. :sl4:
en: Make this ChromeOS board bootable
cs: Nastavit zavádění na této ChromeOS desce

note: Type: note Description Progress bar title. :sl4:
en: Making this ChromeOS board bootable
cs: Nastavuje se zavádění na této ChromeOS desce

note: Type: note Description Progress bar step. :sl4:
en: Installing tools to manage ChromeOS boot images
cs: Instalují se nástroje pro správu zaváděcích obrazů ChromeOS

note: Type: note Description Progress bar step. :sl4:
en: Checking ChromeOS kernel partitions
cs: Kontrolují se ChromeOS oblasti s jádry

note: Type: note Description Progress bar step. :sl4:
en: Updating initramfs
cs: Aktualizuje se initramfs

note: Type: note Description Progress bar step. :sl4:
en: Building a boot image
cs: Sestavuje se zaváděcí obraz

note: Type: note Description Progress bar step. :sl4:
en: Writing the boot image to disk
cs: Zaváděcí obraz se zapisuje na disk

note: Type: error Description :sl4:
en: No usable ChromeOS kernel partition is found
cs: Nebyla nalezena použitelná oblast s ChromeOS jádry

note: Type: error Description :sl4:
en: An error was returned while searching for a ChromeOS kernel partition.
cs: Při hledání oblasti s ChromeOS jádry byla vrácena chyba.

note: Type: error Description :sl4:
en: Cannot build a boot image
cs: Nelze sestavit zaváděcí obraz

note: Type: error Description :sl4:
en: An error was returned while building a boot image.
cs: Při sestavování zaváděcího obrazu byla vrácena chyba.

note: Type: error Description :sl4:
en: Cannot write boot image to disk
cs: Nelze zapsat zaváděcí obraz na disk

note: Type: error Description :sl4:
en: An error was returned while writing the boot image to disk.
cs: Během zápisu zaváděcího obrazu na disk byla vrácena chyba.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Reconfigure initramfs policies?
cs: Změnit nastavení initramfs?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Could not generate a small enough boot image for this board. Usually this can be resolved by including less modules in the initramfs.
cs: Pro tuto desku nebylo možno vytvořit dostatečně malý zaváděcí obraz. To se dá obvykle vyřešit zahrnutím méně modulů do initramfs.

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when the system configures some flashable memory used by many embedded devices :sl4:
en: Configuring flash memory to boot the system
cs: Nastavuje se flash paměť pro zavedení systému

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when an embedded device is configured so it will boot from disk :sl4:
en: Making the system bootable
cs: Nastavuje se zavádění systému

note: Type: text Description This is "preparing the system" to flash the kernel and initrd on a flashable memory :sl4:
en: Preparing the system...
cs: Připravuje se systém...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system write the kernel to the flashable memory of the embedded device :sl4:
en: Writing the kernel to flash memory...
cs: Zapisuje se jádro do flash paměti...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system generates a special boot image on disk for some embedded device so they can boot. :sl4:
en: Generating boot image on disk...
cs: Na disku se vytváří zaváděcí obraz...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns This item is a menu entry for a step where the system configures the flashable memory used by many embedded devices (writing the kernel and initrd to it) :sl4:
en: Make the system bootable
cs: Nastavit zavádění systému

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Install GRUB?
cs: Instalovat GRUB?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: GRUB 2 is the next generation of GNU GRUB, the boot loader that is commonly used on i386/amd64 PCs. It is now also available for ${ARCH}.
cs: GRUB 2 je novou generací zavaděče GNU GRUB, který se používá na počítačích i386/amd64, a nyní je dostupný také pro ${ARCH}.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: It has interesting new features but is still experimental software for this architecture. If you choose to install it, you should be prepared for breakage, and have an idea on how to recover your system if it becomes unbootable. You're advised not to try this in production environments.
cs: Má některé zajímavé vlastnosti, avšak na této architektuře je zatím v experimentální fázi. Pokud se rozhodnete pro jeho instalaci, měli byste počítat s chybami a hlavně byste měli mít plán B, kterým byste mohli obnovit zavádění svého systému v případě, že se něco pokazí. Doporučujeme nezkoušet to v produkčním prostředí.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
cs: Varování: Váš systém nemusí nabootovat!

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
cs: Připojení /target/proc selhalo

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
cs: Připojení souborového systému proc pod /target/proc selhalo.

note: Type: note Description :sl4:
en: Setting firmware variables for automatic boot
cs: Nastavení proměnných firmwaru pro automatické zavádění

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Genesi firmware in order for your system to boot automatically.  At the end of the installation, the system will reboot.  At the firmware prompt, set the following firmware variables to enable auto-booting:
cs: Pro automatické zavádění systému se musí v Genesi firmwaru nastavit některé proměnné. Na závěr této fáze instalace se systém restartuje. Na výzvě firmwaru nastavte následující proměnné povolující automatické zavádění:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to your newly installed system.
cs: Toto stačí zadat pouze jednou. Poté použijte příkaz „boot“ nebo restartujte počítač a pokračujte do svého nově nainstalovaného systému.

note: Type: note Description :sl4:
en: Alternatively, you will be able to boot the kernel manually by entering, at the firmware prompt:
cs: Volitelně budete moci zavést jádro ručně, když na výzvě firmwaru zadáte:

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in CFE in order for your system to boot automatically. At the end of installation, the system will reboot. At the firmware prompt, set the following variables to simplify booting:
cs: Pro automatické zavádění systému se musí v CFE nastavit některé proměnné. Na závěr této fáze instalace se systém restartuje. Na výzvě firmwaru nastavte následující proměnné zjednodušující zavádění:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once. This enables you to just issue the command "boot_debian" at the CFE prompt.
cs: Toto stačí zadat pouze jednou. Poté můžete na výzvě firmwaru zadat příkaz „boot_debian“.

note: Type: note Description :sl4:
en: If you prefer to auto-boot on every startup, you can set the following variable in addition to the ones above:
cs: Přejete-li si, aby se systém zavedl automaticky při každém zapnutí, stačí k dříve nastaveným proměnným přidat ještě:

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1 (xvda) :sl4:
en: Virtual disk %s (%s)
cs: Virtuální disk %s (%s)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1, partition #1 (xvda1) :sl4:
en: Virtual disk %s, partition #%s (%s)
cs: Virtuální disk %s, oblast č.%s (%s)

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: acls - support POSIX.1e Access Control List
cs: acls - podpora POSIX.1e Access Control List

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: shortnames - only use the old MS-DOS 8.3 style filenames
cs: shortnames - povolí názvy souborů jen ve starém formátu 8.3

note: Type: text Description :sl4:
en: ChromeOS kernel partition
cs: Oblast s jádry ChromeOS

note: Type: boolean Description Users are familiar with boot methods as necessary to boot d-i itself. :sl4:
en: No usable ChromeOS kernel partition is found. At least one such partition is necessary for your machine to be bootable with ChromeOS' verified boot methods (with CTRL+D or CTRL+U). These partitions must reside on the same physical disk as either the root or the boot partition. Two 512 MB partitions should be fine for most installations.
cs: Nebyly nalezeny žádné použitelné oblasti s ChromeOS jádry. Aby byl počítač schopný zavádění pomocí ověřeného zavádění ChromeOS (pomocí CTRL+D nebo CTRL+U), je nutná alespoň jedna taková oblast. Tyto oblasti musí ležet na stejném fyzickém disku jako kořenová nebo zaváděcí oblast. Dvě 512 MB oblasti by měly dostačovat většině instalací.

note: Type: boolean Description Users are familiar with boot methods as necessary to boot d-i itself. :sl4:
en: If you cannot boot into the installed system in another way (like legacy boot with CTRL+L), continuing the installation would result in an unbootable machine.
cs: Pokud nemůžete zavést instalovaný systém jiným způsobem (např. starou metodou CTRL+L), pokračováním v instalaci skončíte s nezaveditelným počítačem.

note: Type: text Description :sl4:
en: Configure the Network Block Device
cs: Nastavit síťové blokové zařízení (NBD)

note: Type: select Description :sl4:
en: NBD configuration action:
cs: Krok nastavení NBD:

note: Type: select Description :sl4:
en: There are currently ${NUMBER} devices connected.
cs: Momentálně je připojeno ${NUMBER} zařízení.

note: Type: string Description :sl4:
en: Network Block Device server:
cs: Server se síťovým blokovým zařízením:

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the host name or the IP address of the system running nbd-server.
cs: Zadejte jméno nebo IP adresu počítače, na kterém běží nbd-server.

note: Type: string Description :sl4:
en: Name for NBD export
cs: Jméno NBD exportu

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the NBD export name needed to access nbd-server. The name entered here should match an existing export on the server.
cs: Zadejte jméno NBD exportu, ke kterému se chcete na ndb-serveru připojit. Toto jméno by mělo na serveru existovat.

note: Type: select Description :sl4:
en: Network Block Device device node:
cs: Zařízení uzlu síťového blokového zařízení:

note: Type: select Description :sl4:
en: Please select the NBD device node that you wish to connect or disconnect.
cs: Vyberte zařízení reprezentující uzel síťového blokového zařízení (NBD), který chcete připojit nebo odpojit.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to connect to the NBD server
cs: Připojení k NBD serveru selhalo

note: Type: error Description :sl4:
en: Connecting to the nbd-server failed. Please ensure that the host and the export name which you entered are correct, that the nbd-server process is running on that host, that the network is configured correctly, and retry.
cs: Připojení k nbd-serveru selhalo. Ujistěte se, že je zadané jméno počítače i jméno exportu správné, že proces nbd-server opravdu na daném počítači běží a že je síť nastavena správně a zkuste to znovu.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more Network Block Device nodes left
cs: Žádná další síťová bloková zařízení (NBD) neexistují

note: Type: error Description :sl4:
en: Either all available NBD device nodes are in use or something went wrong with the detection of the device nodes.
cs: Buď se již všechna dostupná NBD zařízení používají, nebo se něco pokazilo při jejich rozpoznávání.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more NBD device nodes can be configured until a configured one is disconnected.
cs: Další NBD uzly mohou být nastaveny teprve poté, co odpojíte některé z těch nastavených.

note: Type: error Description :sl4:
en: No connected Network Block Device nodes were found
cs: Nebyla nalezena žádná připojená síťová bloková zařízení (NBD)

note: Type: error Description :sl4:
en: There are currently no Network Block Device nodes connected to any server. As such, you can't disconnect any of them.
cs: Momentálně neexistují žádná síťová bloková zažízení (NBD) připojená k serverům a proto je nemůžete odpojit.

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Connect a Network Block Device
cs: Připojit síťové blokové zařízení (NBD)

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Disconnect a Network Block Device
cs: Odpojit síťové blokové zařízení (NBD)

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Finish and return to the partitioner
cs: Skončit a vrátit se do rozdělovacího menu

note: Type: text Description :sl4:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It is installed in a boot partition.  You must set the bootable flag for the partition.  Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
cs: Pro spuštění operačního systému se používá takzvaný zavaděč. Ten je nainstalovaný v zaváděcí oblasti. Zaváděcí oblast musí mít příznak zavádění. Tyto oblasti jsou v hlavní rozdělovací nabídce označeny symbolem „${BOOTABLE}“.
