Debian-installer 1st-stage master file HR - en to hr translation catalogue (462 entries)

note: Type: select Description
en: Downloading local repository key failed:
hr: Preuzimanje ključa lokalnog repozitorija nije uspjelo:

note: Type: select Description
en: This may be a problem with your network, or with the server hosting this key. You can choose to retry the download, or ignore the problem and continue without all the packages from this repository.
hr: Ovo može biti problem vaše mreže ili problem poslužitelja na kojem se nalazi ključ. Možete pokušati ponoviti preuzimanje ili zanemariti problem te nastavi bez svih paketa sadržanih u ovom repozitoriju.

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
hr: Raspored tipkovnice:

en: Africa
hr: Afrika

en: Asia
hr: Azija

en: Atlantic Ocean
hr: Atlantski ocean

en: Caribbean
hr: Karibi

en: Central America
hr: Srednja Amerika

en: Europe
hr: Europa

en: Indian Ocean
hr: Indijski ocean

en: North America
hr: Sjeverna Amerika

en: Oceania
hr: Oceanija

en: South America
hr: Južna Amerika

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when loading udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Loading additional components
hr: Učitavanje dodatnih komponenti

note: Type: text Description (Progress bar) TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Retrieving ${PACKAGE}
hr: Preuzimam ${PACKAGE}

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when configuring udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Configuring ${PACKAGE}
hr: Podešavam ${PACKAGE}

note: Type: text Description Main menu item MUST be kept below 55 characters/columns :sl1:
en: Configure the package manager
hr: Podešavanje upravitelja paketima

note: Type: text Description Translators, "apt" is the program name so please do NOT translate it :sl1:
en: Configuring apt
hr: Podešavanje APT-a

note: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (base-installer)  #-#-#-#-# :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (finish-install)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (pkgsel)  #-#-#-#-#
en: Running ${SCRIPT}...
hr: Pokrećem ${SCRIPT}...

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: security updates (from ${SEC_HOST})
hr: sigurnosne nadopune (sa ${SEC_HOST})

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: release updates
hr: nadopune izdanja

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: backported software
hr: podržani softver

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Services to use:
hr: Usluge za korištenje:

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Debian has two services that provide updates to releases: security and release updates.
hr: Debian ima dvije usluge koje pružaju nadopune za izdanja: sigurnosne nadopune i nadopune izdanja.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Security updates help to keep your system secured against attacks. Enabling this service is strongly recommended.
hr: Sigurnosne nadopune vam pomažu u očuvanju vašeg sustava sigurnim od napada. Omogućavanje ove usluge je jako preporučljivo.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Release updates provide more current versions for software that changes relatively frequently and where not having the latest version could reduce the usability of the software. It also provides regression fixes. This service is only available for stable and oldstable releases.
hr: Nadopune izdanja pružaju vam novije inačice softvera koji se redovito mijenja i za koji neimanje najnovije inačice može umanjiti upotrebljivost softvera. Isto tako omogućuje popravke nestabilnosti. Usluga je samo dostupna za stabilna i starija stabilna izdanja.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Backported software are adapted from the development version to work with this release. Although this software has not gone through such complete testing as that contained in the release, it includes newer versions of some applications which may provide useful features. Enabling backports here does not cause any of them to be installed by default; it only allows you to manually select backports to use.
hr: Podržani softver je prilagođen iz razvojne inačice kako bi radio s ovim izdanjem. Iako ovaj softver nije prošao cjelovito testiranje kao onaj u ovom izdanju, uključuje novije inačice određenih aplikacija koje mogu pružati korisne značajke. Omogućavanje podržanog softvera ne uzrokuje automatsku instalaciju po zadanome, omogućuje vam samo ručni odabir instalacije podržanog softvera.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the installation media...
hr: Pretraživanje instalacijskog medija...

note: Type: error Description :sl2: Type: boolean :sl1:
en: An attempt to configure apt to install additional packages from the media failed.
hr: Pokušaj APT podešavanja za instalaciju dodatnih paketa s medija nije uspio.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Scan extra installation media?
hr: Pretraži dodatni instalacijski medij?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Scanning your installation media finds the label:
hr: Pretraga vašeg instalacijskog medija je pronašla oznaku:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: You now have the option of scanning additional media for use by the package manager (apt). Normally these should be from the same set as the one you booted from. If you do not have any additional media, this step can just be skipped.
hr: Sada imate mogućnost pretraživanja dodatnih medija koji će koristiti upravitelj paketa (apt). Uobičajeno ti dodatni mediji bi trebali biti iz istog skupa medija kao i glavni instalacijski medij. Ako nemate dodatnih medija, jednostavno preskočite ovaj korak.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you wish to scan more media, please insert another one now.
hr: Ako želite pretražiti dodatni medij, umetnite ga odmah.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The image with the following label has been scanned:
hr: Slika sa sljedećom oznakom je pretražena:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The image with the following label has already been scanned:
hr: Slika sa sljedećom oznakom je već pretražena:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please replace it now, if you wish to scan another.
hr: Zamijenite ga odmah, ako želite pretražiti drugi medij.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please check that the media has been inserted correctly.
hr: Provjerite je li medij umetnut ispravno.

note: Type: text Description :sl1:
en: Media change
hr: Promjena medija

note: Type: text Description :sl1:
en: Please insert the media labeled '${LABEL}' and press enter.
hr: Umetnite medij oznake '${LABEL}' i pritisnite enter.

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Disabling netinst CD in sources.list...
hr: Onemogućavanje CD-a mrežne instalacije u sources.list datoteci...

note: Type: text Description :sl1: Type: boolean :sl2:
en: If you are installing from a netinst CD image and choose not to use a mirror, you will end up with only a very minimal base system.
hr: Ako instalirate s CD slike mrežne instalacije i odaberete nekorištenje zrcalnog poslužitelja, završit ćete samo s minimalnim osnovnim sustavom.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a netinst CD image, which by itself only allows installation of a very minimal base system. Use a mirror to install a more complete system.
hr: Instalirate s CD slike mrežne instalacije, koja sama po sebi omogućuje instalaciju samo minimalnog osnovnog sustava. Koristite zrcalni poslužitelj za instalaciju cjelokupnog sustava.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from an image which contains a limited selection of packages.
hr: Instalirate sa slike koja sadrži ograničeni izbor paketa.

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be 2 or 3
en: You have scanned %i images. Even though these contain a fair selection of packages, some may be missing (notably some packages needed to support languages other than English).
hr: Pretražili ste %i slika. Iako one sadrže značajnu količinu paketa, pojedini paketi možda nedostaju (posebice pojedini paketi su potrebni za podršku drugih jezika osim engleskog).

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be from 4 to 8
en: You have scanned %i images. Even though these contain a large selection of packages, some may be missing.
hr: Pretražili ste %i slika. Iako one sadrže značajnu količinu paketa, pojedini paketi možda nedostaju.

note: Type: text Description :sl1:
en: Note that using a mirror can result in a large amount of data being downloaded during the next step of the installation.
hr: Uzmite u obzir da korištenje zrcalnog poslužitelja može uzrokovati preuzimanje velike količine podataka za vrijeme sljedećeg koraka instalacije.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a DVD image. Even though it contains a large selection of packages, some may be missing.
hr: Instalirate s DVD slike. Iako sadrži značajnu količinu paketa, pojedini možda nedostaju.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you don't have a good Internet connection, use of a mirror is recommended, especially if you plan to install a graphical desktop environment.
hr: Osim ako nemate dobar pristup Internetu, korištenje zrcalnog poslužitelja se preporučuje, pogotovo ako planirate instalirati grafičko radno okružje.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you have a reasonably good Internet connection, use of a mirror is suggested if you plan to install a graphical desktop environment.
hr: Ako imate razmjerno dobar pristup Internetu, korištenje zrcalnog poslužitelja se preporučuje ako planirate instalirati grafičko radno okružje.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the mirror...
hr: Pretraživanje zrcalnog poslužitelja...

note: Type: boolean Description :sl5: :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want to have it available anyway.
hr: Odaberite hoćete li ga ipak imati omogućenim.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use non-free software?
hr: Koristi vlasnički softver?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some non-free software has been made to work with Debian. Though this software is not at all a part of Debian, standard Debian tools can be used to install it. This software has varying licenses which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
hr: Pojedini vlasnički softver je načinjen kako bi radio s Debianom. Iako taj softver ni na koji način nije dio Debiana, možete ga instalirati uobičajenim Debianovim alatima. Taj softver ima različite licence koje vas sprječavaju u korištenju, prilagođavanju ili dijeljenju tog softvera.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use contrib software?
hr: Koristi doprineseni softver?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some additional software has been made to work with Debian. Though this software is free, it depends on non-free software for its operation. This software is not a part of Debian, but standard Debian tools can be used to install it.
hr: Pojedini dodatni softver je načinjen kako bi radio s Debianom. Iako je taj softver slobodan, njegov rad ovisi o vlasničkom softveru. Taj softver nije dio Debiana, ali ga možete instalirati uobičajenim Debianovim alatima.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want this software to be made available to you.
hr: Odaberite želite li imati ovaj softver dostupnim.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use a network mirror?
hr: Koristi mrežni zrcalni poslužitelj?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: A network mirror can be used to supplement the software that is included on the installation media. This may also make newer versions of software available.
hr: Mrežni zrcalni poslužitelj se može koristiti za nadopunu softvera koji je uključen u instalacijski medij. Na taj način dostupne su i novije inačice softvera.

note: Type: text Description :sl1:
en: Preparing to install the base system...
hr: Pripremanje instalacije osnovnog sustava...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the base system
hr: Instalacija osnovnog sustava

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the base system...
hr: Postavljanje osnovnog sustava...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring APT sources...
hr: Podešavanje APT izvora...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating the list of available packages...
hr: Nadopunjavanje popisa dostupnih paketa...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing extra packages...
hr: Instalacija dodatnih paketa...

note: Type: text Description SUBST0 is a package name :sl1:
en: Installing extra packages - retrieving and installing ${SUBST0}...
hr: Instalacija dodatnih paketa - preuzimam i instaliram ${SUBST0}...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package TRANSLATORS: <65 columns :sl1:
en: Install the base system
hr: Instalacija osnovnog sustava

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file
hr: Preuzimanje Release datoteke

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file signature
hr: Preuzimanje potpisa Release datoteke

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Finding package sizes
hr: Pronalaženje veličine paketa

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages files
hr: Preuzimanje datoteka paketa

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages file
hr: Preuzimanje datoteke paketa

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Retrieving packages
hr: Preuzimanje paketa

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Extracting packages
hr: Raspakiravanje paketa

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages
hr: Instaliranje paketa jezgre

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages
hr: Raspakiravanje potrebnih paketa

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring required packages
hr: Podešavanje potrebnih paketa

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Unpacking the base system
hr: Raspakiravanje osnovnog sustava

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Configuring the base system
hr: Podešavanje osnovnog sustava

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Validating ${SUBST0}...
hr: Provjeravam ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Retrieving ${SUBST0}...
hr: Preuzimam ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Extracting ${SUBST0}...
hr: Raspakiravam ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Unpacking ${SUBST0}...
hr: Raspakiravam ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Configuring ${SUBST0}...
hr: Podešavam ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Checking Release signature
hr: Provjeravanje potpisa Release datoteke

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a gpg key id Release is a filename which should not be translated
en: Valid Release signature (key id ${SUBST0})
hr: Valjan potpis Release datoteke (id ključa ${SUBST0})

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of base packages...
hr: Razrješavanje zavisnosti osnovnih paketa...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional base dependencies: ${SUBST0}
hr: Pronađene su dodatne osnovne zavisnosti: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional required dependencies: ${SUBST0}
hr: Pronađene su dodatne potrebne zavisnosti: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found packages in base already in required: ${SUBST0}
hr: Pronađeni osnovni paketi već su zahtijevani: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of required packages...
hr: Razrješavanje zavisnosti potrebnih paketa...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is an archive component (main, etc) SUBST1 is a mirror
en: Checking component ${SUBST0} on ${SUBST1}...
hr: Provjeravanje komponente ${SUBST0} na ${SUBST1}...

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages...
hr: Instaliranje paketa jezgre...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages...
hr: Raspakiravanje potrebnih paketa...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Configuring required packages...
hr: Podešavanje potrebnih paketa...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing base packages...
hr: Instalacija osnovnih paketa...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unpacking the base system...
hr: Raspakiravanje osnovnog sustava...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the base system...
hr: Podešavanje osnovnog sustava...

note: Type: text Description :sl1:
en: Base system installed successfully.
hr: Osnovni sustav je uspješno instaliran.

note: Type: text Description :sl1:
en: Selecting the kernel to install...
hr: Odabir kernela za instalaciju...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the kernel...
hr: Instalacija kernela...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Installing the kernel - retrieving and installing ${SUBST0}...
hr: Instalacija kernela - preuzimam i instaliram ${SUBST0}...

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Continue
hr: Nastavi

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Go Back
hr: Natrag

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: Yes
hr: Da

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: No
hr: Ne

note: #-#-#-#-#  templates.pot (cdebconf)  #-#-#-#-# Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (mdcfg)  #-#-#-#-# Type: select Choices :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (net-retriever)  #-#-#-#-# These are choices of actions so this
en: Cancel
hr: Odustani

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
hr: <Tab> pomicanje; <Space> odabir; <Enter> aktivira tipke

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <F1> for help; <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
hr: <F1> pomoć; <Tab> pomicanje; <Space> odabir; <Enter> aktivira tipke

note: Type: text Description Appears as a checkbox in the newt and GTK interfaces. :sl1:
en: Show Password in Clear
hr: Prikaži lozinku

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Help
hr: Pomoć

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT This button will allow users to virtually "shoot a picture" of the screen :sl1:
en: Screenshot
hr: Slika zaslona

note: Type: text Description Text that will appear in a dialog box mentioning which file the screenshot has been saved to. "%s" is a file name here :sl1:
en: Screenshot saved as %s
hr: Slika zaslona je spremljena kao %s

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the Debian archive mirror
hr: Provjeravanje Debian zrcalnog poslužitelja

note: Type: text Description :sl1:
en: Downloading Release files...
hr: Preuzimanje Release datoteka...

note: Type: text Description main-menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Choose a mirror of the Debian archive
hr: Odabir zrcalne Debian arhive

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: enter information manually
hr: upišite informaciju ručno

note: Type: select Default Translators, you should put here the ISO 3166 code of a country which you know hosts at least one Debian HTTP mirror. Please check that the country really has a Debian HTTP mirror before putting a random value here First check that the country you mention here is listed in https
en: US[ Default value for http]
hr: HR

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror country:
hr: Država Debian zrcalne arhive:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: The goal is to find a mirror of the Debian archive that is close to you on the network -- be aware that nearby countries, or even your own, may not be the best choice.
hr: Namjera je pronaći zrcalni poslužitelj Debian arhive koji je najbliži vama na mreži -- ali znajte da susjedne države, pa čak i vaša vlastita, nisu nužno najbolji izbor.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror:
hr: Debian zrcalni poslužitelj:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Please select a Debian archive mirror. You should use a mirror in your country or region if you do not know which mirror has the best Internet connection to you.
hr: Odaberite zrcalni poslužitelj Debian arhive. Ako ne znate sa kojim imate najbrže internet povezivanje, trebali biste koristiti neki u svojoj državi ili regiji.

note: Type: select Description :sl1:
en: Usually, deb.debian.org is a good choice.
hr: Uobičajeno, deb.debian.org je najbolji odabir.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror hostname:
hr: Naziv zrcalnog poslužitelja Debianove arhive:

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Please enter the hostname of the mirror from which Debian will be downloaded.
hr: Upišite naziv zrcalnog poslužitelja s kojega će se Debian preuzeti.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: An alternate port can be specified using the standard [hostname]:[port] format.
hr: Alternativni ulaz se može postaviti koristeći standardni format [naziv-poslužitelja]:[ulaz].

note: Type: string Description :sl1:
en: HTTP proxy information (blank for none):
hr: HTTP proxy podaci (prazno ako su nedostupni):

note: Type: string Description :sl1:
en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
hr: Ako morate koristiti HTTP proxy za pristup vanjskom svijetu, ovdje upišite proxy postavke. U suprotnome, ostavite prazno.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
hr: Proxy postavke trebaju biti u standardnom obliku: "http://[[korisnik][:lozinka]@]poslužitelj[:ulaz]/".

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the keyboard
hr: Podešavanje tipkovnice

note: Type: text Description :sl1:
en: Other
hr: Drugo

note: Type: select Description :sl1:
en: Country of origin for the keyboard:
hr: Zemlja podrijetla tipkovnice:

note: Type: select Description :sl1:
en: The layout of keyboards varies per country, with some countries having multiple common layouts. Please select the country of origin for the keyboard of this computer.
hr: Raspored tipkovnice ovisi o državi, neke države imaju više zajedničkih rasporeda. Odaberite državu podrijetla za tipkovnicu ovog računala.

note: Type: select Description :sl1:
en: Keyboard layout:
hr: Raspored tipkovnice:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please select the layout matching the keyboard for this machine.
hr: Odaberite odgovarajući raspored tipkovnice za ovo računalo.

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Alt (AltGr)
hr: Desni Alt (AltGr)

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Control
hr: Desna Control tipka

note: Type: select Choices :sl1:
en: Right Shift
hr: Desna Shift tipka

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Logo key
hr: Desna Logo tipka

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Menu key
hr: Tipka Izbornika

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control+Left Shift
hr: Lijeva Control tipka+Lijeva Shift tipka

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Alt
hr: Lijeva Alt tipka

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control
hr: Lijeva Control tipka

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Shift
hr: Lijeva Shift tipka

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Logo key
hr: Lijeva Logo tipka

note: Type: select Choices :sl1:
en: Scroll Lock key
hr: Tipka Scroll Lock

note: Type: select Choices :sl1:
en: No toggling
hr: Bez promjene

note: Type: select Description :sl1:
en: Method for toggling between national and Latin mode:
hr: Način promjene između nacionalnog i latinskog načina:

note: Type: select Description :sl1:
en: You will need a way to toggle the keyboard between the national layout and the standard Latin layout.
hr: Trebati ćete način za promjenu između nacionalnog i standardnog latinskog rasporeda.

note: Type: select Description :sl1:
en: Right Alt or Caps Lock keys are often chosen for ergonomic reasons (in the latter case, use the combination Shift+Caps Lock for normal Caps toggle). Alt+Shift is also a popular combination; it will however lose its usual behavior in Emacs and other programs that use it for specific needs.
hr: Tipke desni Alt ili Caps Lock često su odabrane iz ergonomskih razloga (u potonjem slučaju, koristite Shift+Caps Lock za uobičajeno uključivanje i isključivanje upisa velikih slova). Alt+Shift je također popularna kombinacija; međutim, može izgubiti svoje uobičajeno ponašanje u Emacsu i ostalim programima posebne namjene.

note: Type: select Description :sl1:
en: Not all listed keys are present on all keyboards.
hr: Nisu sve tipke s popisa prisutne na svim tipkovnicama.

note: Type: select Choices :sl1:
en: American English
hr: Američka engleska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Albanian
hr: Albanska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Arabic
hr: Arapska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Asturian
hr: Asturska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bangladesh
hr: Bangladeška

note: Type: select Choices :sl1:
en: Belarusian
hr: Bjeloruska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bengali
hr: Bengalska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Belgian
hr: Belgijska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Berber (Latin)
hr: Berberska (latinica)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bosnian
hr: Bosanska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Brazilian
hr: Brazilska

note: Type: select Choices :sl1:
en: British English
hr: Britanska engleska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bulgarian (BDS layout)
hr: Bugarska (BDS raspored)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bulgarian (phonetic layout)
hr: Bugarska (fonetski raspored)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Burmese
hr: Burmanska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Canadian French
hr: Kanadska francuska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Canadian Multilingual
hr: Kanadska višejezična

note: Type: select Choices :sl1:
en: Catalan
hr: Katalonska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Chinese
hr: Kineska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Croatian
hr: Hrvatska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Czech
hr: Češka

note: Type: select Choices :sl1:
en: Danish
hr: Danska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Dutch
hr: Nizozemska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Dzongkha
hr: Džongkhaška

note: Type: select Choices :sl1:
en: Estonian
hr: Estonska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Ethiopian
hr: Etiopska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Finnish
hr: Finska

note: Type: select Choices :sl1:
en: French
hr: Francuska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Georgian
hr: Gruzijska

note: Type: select Choices :sl1:
en: German
hr: Njemačka

note: Type: select Choices :sl1:
en: Greek
hr: Grčka

note: Type: select Choices :sl1:
en: Gujarati
hr: Gudžaratska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Gurmukhi
hr: Gurmukhijska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hebrew
hr: Hebrejska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hindi
hr: Hindska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hungarian
hr: Mađarska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Icelandic
hr: Islandska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Irish
hr: Irska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Italian
hr: Talijanska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Japanese
hr: Japanska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kannada
hr: Kanadska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kazakh
hr: Kazaška

note: Type: select Choices :sl1:
en: Khmer
hr: Kmerska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kirghiz
hr: Kirgiška

note: Type: select Choices :sl1:
en: Korean
hr: Korejska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kurdish (F layout)
hr: Kurdska (F raspored)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kurdish (Q layout)
hr: Kurdska (Q raspored)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Lao
hr: Laoska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Latin American
hr: Latinoamerička

note: Type: select Choices :sl1:
en: Latvian
hr: Letonska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Lithuanian
hr: Litavska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Macedonian
hr: Makedonska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Malayalam
hr: Malajalamska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Nepali
hr: Nepalska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Northern Sami
hr: Sjeverno samska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Norwegian
hr: Norveška

note: Type: select Choices :sl1:
en: Persian
hr: Perzijska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Philippines
hr: Filipinska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Polish
hr: Poljska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Portuguese
hr: Portugalska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Punjabi
hr: Pandžapska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Romanian
hr: Rumunjska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Russian
hr: Ruska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Serbian (Cyrillic)
hr: Srpska (ćirilična)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Sindhi
hr: Sindska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Sinhala
hr: Singaleška

note: Type: select Choices :sl1:
en: Slovak
hr: Slovačka

note: Type: select Choices :sl1:
en: Slovenian
hr: Slovenska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Spanish
hr: Španjolska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swedish
hr: Švedska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swiss French
hr: Švicarsko-francuska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swiss German
hr: Švicarsko-njemačka

note: Type: select Choices :sl1:
en: Tajik
hr: Tadžikistanska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Tamil
hr: Tamilska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Telugu
hr: Teluška

note: Type: select Choices :sl1:
en: Thai
hr: Tajlandska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Tibetan
hr: Tibetska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Turkish (F layout)
hr: Turska (F raspored)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Turkish (Q layout)
hr: Turska (Q raspored)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Ukrainian
hr: Ukrajinska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Uyghur
hr: Ujgurska

note: Type: select Choices :sl1:
en: Vietnamese
hr: Vijetnamska

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware to find installation media
hr: Prepoznavanje hardvera u svrhu pronalaska instalacijskog medija

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning installation media
hr: Pretraživanje instalacijskog medija

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning ${DIR}...
hr: Pretražujem ${DIR}...

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Unmounting/ejecting installation media...
hr: Demontiranje/Izbacivanje instalacijskog medija...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Load installer components from installation media
hr: Učitaj komponente instalacijskog programa s instalacijskog medija

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the clock
hr: Podešavanje sata

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is the system clock set to UTC?
hr: Je li sat sustava podešen na UTC?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: System clocks are generally set to Coordinated Universal Time (UTC). The operating system uses your time zone to convert system time into local time. This is recommended unless you also use another operating system that expects the clock to be set to local time.
hr: Satovi sustava su obično postavljeni na Koordinirano svjetsko vrijeme (UTC). Operativni sustav koristi vašu vremensku zonu kako bi vrijeme sustava pretvorio u lokalno vrijeme. Ovo je preporučen način rada osim ako koristite i neki drugi operativni sustav koji očekuje da sat sustava pokazuje lokalno vrijeme.

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Configuring clock settings...
hr: Podešavanje postavki sata...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the clock
hr: Podešavanje sata

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Getting the time from a network time server...
hr: Preuzimam vrijeme s mrežnog poslužitelja točnog vremena...

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Setting the hardware clock...
hr: Postavljanje sata hardvera...

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Execute a shell
hr: Pokretanje ljuske

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Abort the installation
hr: Prekid instalacije

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Registering modules...
hr: Registracija modula...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Finish the installation
hr: Završi instalaciju

note: Type: text Description :sl1:
en: Finishing the installation
hr: Završavanje instalacije

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring network...
hr: Podešavanje mreže...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up frame buffer...
hr: Postavljanje okvira međuspremnika...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unmounting file systems...
hr: Demontiranje datotečnog sustava...

note: Type: text Description :sl1:
en: Rebooting into your new system...
hr: Ponovno pokretanje u vaš novi sustav...

note: Type: note Description Translators: translate <Continue> identical to the translation of the button! :sl1:
en: Installation complete
hr: Instalacija završena

note: Type: note Description Translators: translate <Continue> identical to the translation of the button! :sl1:
en: Installation is complete, so it is time to boot into your new system. Make sure to remove the installation media, so that you boot into the new system rather than restarting the installation.
hr: Instalacija je završena, stoga je vrijeme da pokrenete svoj novi sustav. Pobrinite se da je instalacijski medij uklonjen, kako bi mogli pokrenuti svoj novi sustav radije nego ponovno pokrenuti instalaciju.

note: Type: note Description Translators: translate <Continue> identical to the translation of the button! :sl1:
en: Please choose <Continue> to reboot.
hr: Odaberi <Nastavi> za ponovno pokretanje računala.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Install the GRUB boot loader to your primary drive?
hr: Instalacija GRUB učitača pokretanja na čvrsti disk

note: Type: boolean Description :sl1: Very similar to grub2/disable_os_prober
en: The following other operating systems have been detected on this computer: ${OS_LIST}
hr: Na ovom računalu pronađeni su sljedeći operativni sustavi: ${OS_LIST}

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If all of your operating systems are listed above, then it should be safe to install the boot loader to your primary drive (UEFI partition/boot record). When your computer boots, you will be able to choose to load one of these operating systems or the newly installed Debian system.
hr: Ako su svi vaši operativni sustavi navedeni gore, tada bi trebalo biti sigurno instalirati učitač pokretanja sustava na vaš glavni disk (UEFI particija/zapis pokretanja). Kad se vaše računalo pokrene, moći ćete odabrati učitavanje jednog od tih operativnih sustava ili novoinstalirani Debianov sustav.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: It seems that this new installation is the only operating system on this computer. If so, it should be safe to install the GRUB boot loader to your primary drive (UEFI partition/boot record).
hr: Izgleda kako je nova instalacija jedini operativni sustav na ovom računalu. Ako je tako, instalacija GRUB učitača pokretanja sustava na vaš glavni disk (UEFI particija/zapis pokretanja) trebala bi biti bezopasna.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If your computer has another operating system that the installer failed to detect, this will make that operating system temporarily unbootable, though GRUB can be manually configured later to boot it.
hr: Upozorenje: ako vaše računalo sadrži drugi operativni sustav koji instalacijski program nije pronašao, to će učiniti operativni sustav privremeno nedostupnim. GRUB možete kasnije ručno podesiti za pokretanje tog operativnog sustava.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# Type: password Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (network-console)  #-#-#-#-# :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (user-setup)  #-#-#-#-# :sl1:
en: Re-enter password to verify:
hr: Ponovno upišite lozinku za potvrdu:

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing GRUB boot loader
hr: Instalacija GRUB učitača pokretanja

note: Type: text Description :sl1:
en: Looking for other operating systems...
hr: Pretraživanje drugih operativnih sustava...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the '${GRUB}' package...
hr: Instaliram '${GRUB}' paket...

note: Type: text Description :sl1:
en: Determining GRUB boot device...
hr: Određujem uređaj GRUB učitača...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "grub-install ${BOOTDEV}"...
hr: Pokrećem "grub-install ${BOOTDEV}"...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "update-grub"...
hr: Pokrećem "update-grub"...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating /etc/kernel-img.conf...
hr: Nadopunjavam /etc/kernel-img.conf...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking whether to force usage of the removable media path
hr: Provjeravam treba li prisilno koristiti uklonjivi uređaj

note: Type: text Description :sl1:
en: Mounting filesystems
hr: Montiranje datotečnih sustava

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring grub-efi for future usage of the removable media path
hr: Podešavanje grub-efi za buduće korištenje uklonjivih medija

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Install the GRUB boot loader
hr: Instalacija GRUB učitača pokretanja

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Force GRUB installation to the EFI removable media path?
hr: Prisili instalaciju GRUBA na EFI uklonjive medije?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: It seems that this computer is configured to boot via EFI, but maybe that configuration will not work for booting from the hard drive. Some EFI firmware implementations do not meet the EFI specification (i.e. they are buggy!) and do not support proper configuration of boot options from system hard drives.
hr: Izgleda da je ovo računalo podešeno za pokretanje putem EFI-ja, ali možda to podešavanje neće raditi za pokretanje s čvrstog diska. Određene EFI implementacije ne zadovoljavaju EFI specifikaciju (tj. sadrže greške!) i ne podržavaju ispravno podešavanje mogućnosti pokretanja s čvrstog diska sustava.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: A workaround for this problem is to install an extra copy of the EFI version of the GRUB boot loader to a fallback location, the "removable media path". Almost all EFI systems, no matter how buggy, will boot GRUB that way.
hr: Zaobilazno rješenje za ovaj problem je instalacija dodatne kopije EFI inačice GRUB učitača pokretanja na pričuvnu lokaciju, "uklonjiv medij". Gotovo svi EFI sustavi, bez obzira koliko grešaka sadrže, pokrenuti će GRUB na taj način.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If the installer failed to detect another operating system that is present on your computer that also depends on this fallback, installing GRUB there will make that operating system temporarily unbootable. GRUB can be manually configured later to boot it if necessary.
hr: Upozorenje: Ako instalacijski program ne uspije otkriti drugi operativni sustav koji je prisutan na vašem računalu koji isto ovisi o ovoj pričuvnoj lokaciji, instalacija GRUBA tamo učiniti će taj operativni sustav privremeno nepokretljivim. GRUB se može ručno podesiti kasnije ako je potrebno.

note: Type: boolean Description Same as grub2/update_nvram :sl1:
en: Update NVRAM variables to automatically boot into Debian?
hr: Ažurirati NVRAM varijable za automatsko učitavanje Debiana?

note: Type: boolean Description Same as grub2/update_nvram :sl1:
en: GRUB can configure your platform's NVRAM variables so that it boots into Debian automatically when powered on. However, you may prefer to disable this behavior and avoid changes to your boot configuration. For example, if your NVRAM variables have been set up such that your system contacts a PXE server on every boot, this would preserve that behavior.
hr: GRUB može postaviti NVRAM varijable vaše platforme da se automatski učita Debian pri uključivanju. Međutim, možda će vam biti praktičnije onemogućiti ovakvo ponašanje i izbjeći promjene vaših postavki. Na primjer, ako su vaše NVRAM varijable postavljene tako da se vaš sustav povezuje s PXE poslužiteljem pri svakom učitavanju, ovo će očuvati takvo ponašanje.

note: Type: boolean Description Very similar to grub2/disable_os_prober :sl1:
en: Run os-prober automatically to detect and boot other OSes?
hr: Koristi os-prober za automatsko prepoznavanje i pokretanje drugih operativnih sustava?

note: Type: boolean Description Very similar to grub2/disable_os_prober :sl1:
en: GRUB can use the os-prober tool to attempt to detect other operating systems on your computer and add them to its list of boot options automatically.
hr: GRUB može koristiti alat os-prober za prepoznavanje drugih operativnih sustava na vašem računalu, te ih automatski dodati u popis mogućnosti kod pokretanja računala.

note: Type: boolean Description Very similar to grub2/disable_os_prober :sl1:
en: If your computer has multiple operating systems installed, then this is probably what you want. However, if your computer is a host for guest OSes installed via LVM or raw disk devices, running os-prober can cause damage to those guest OSes as it mounts filesystems to look for things.
hr: Ako vaše računalo ima instalirano više operativnih sustava, preporuča se uključiti ovu mogućnost. Međutim, koristite li računalo za pokretanje virtualnih operativnih sustava koji su instalirani na LVM ili običnim disk uređajima, pokretanje os-prober alata može dovesti do oštećenja virtualnih operativnih sustava jer navedeni alat montira njihove datotečne sustave tijekom pretrage.

note: Type: boolean Description Very similar to grub2/disable_os_prober :sl1:
en: os-prober did not detect any other operating systems on your computer at this time, but you may still wish to enable it in case you install more in the future.
hr: os-prober nije prepoznao ni jedan drugi operativni sustav na vašem računalu, ali svejedno možete uključiti ovu mogućnost za slučaj da u budućnosti instalirate neki drugi operativni sustav.

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting network hardware
hr: Prepoznavanje mrežnog hardvera

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Detect network hardware
hr: Prepoznaj mrežni hardver

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Detect disks
hr: Prepoznaj diskove

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting disks and all other hardware
hr: Prepoznavanje diskova i svog ostalog hardvera

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware, please wait...
hr: Prepoznavanje hardvera, pričekajte...

note: Type: text Description :sl1:
en: Loading module '${MODULE}' for '${CARDNAME}'...
hr: Učitavam modul '${MODULE}' za '${CARDNAME}'...

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting PC card services...
hr: Pokretanje usluga za PC kartice...

note: Type: text Description :sl1:
en: Waiting for hardware initialization...
hr: Čekanje pokretanja hardvera...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking for firmware...
hr: Provjeravam firmver...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Save debug logs
hr: Spremi zapise otklanjanja greške

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Gathering information for installation report...
hr: Prikupljanje informacija za instalacijski izvještaj...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Scan hard drives for an installer ISO image
hr: Pretraži čvrste diskove za instalacijskom ISO slikom

note: Type: text Description This menu entry may be translated. However, translators are required to keep "Choose language" as an alternative separated by the "/" character Example (french): Choisir la langue/Choose language :sl1:
en: Choose language
hr: Odabir jezika / Choose language

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Storing language...
hr: Spremanje jezika...

note: Type: title Description Displayed as dialog title during language selection :sl1:
en: Select a language
hr: Odabir jezika

note: Type: title Description Displayed as dialog title during country selection :sl1:
en: Select your location
hr: Odabir vaše lokacije

note: Type: title Description Displayed as dialog title during locale selection :sl1:
en: Configure locales
hr: Podešavanje lokalizacije

note: Type: note Description :sl1:
en: Language selection no longer possible
hr: Odabir jezika više nije moguć

note: Type: note Description :sl1:
en: At this point it is no longer possible to change the language for the installation, but you can still change the country or locale.
hr: U ovom trenutku više nije moguće promijeniti jezik za instalaciju, ali još uvijek možete promijeniti zemlju ili lokaciju.

note: Type: note Description :sl1:
en: To select a different language you will need to abort this installation and reboot the installer.
hr: Za odabir drugog jezika, morati ćete prekinuti ovu instalaciju i ponovo pokrenuti instalacijski program.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Continue the installation in the selected language?
hr: Nastaviti instalaciju na odabranom jeziku?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is incomplete for the selected language.
hr: Prijevod instalacijskog programa na odabrani jezik nije potpun.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is not fully complete for the selected language.
hr: Prijevod instalacijskog programa na odabrani jezik nije sasvim potpun.

note: Type: text Description :sl1:
en: This means that there is a significant chance that some dialogs will be displayed in English instead.
hr: To znači da postoji mogućnost da će neki izbornici biti pokazani na engleskom jeziku.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you do anything other than a purely default installation, there is a real chance that some dialogs will be displayed in English instead.
hr: Ako napravite bilo što osim zadane instalacije, postoji stvarna mogućnost da će neki izbornici biti prikazani na engleskom jeziku.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, most dialogs should be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - some may be displayed in English instead.
hr: Ako nastavite instalaciju na odabranom jeziku, većina izbornika bi trebala biti prikazana ispravno, ali neki bi mogli biti prikazani na engleskom - pogotovo ako koristite napredne mogućnosti instalacijskog programa.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, dialogs should normally be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - there is a slight chance some may be displayed in English instead.
hr: Ako nastavite instalaciju na odabranom jeziku, izbornici bi trebali biti prikazani ispravno, ali postoji mala vjerojatnost da će se neki prikazati na engleskom - pogotovo ako koristite napredne mogućnosti instalacijskog programa.

note: Type: text Description :sl1:
en: The chance that you will actually encounter a dialog that is not translated into the selected language is extremely small, but it cannot be ruled out completely.
hr: Vjerojatnost da ćete vidjeti izbornik koji nije preveden na odabrani jezik je jako malena, ali se to ne može sasvim isključiti.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you have a good understanding of the alternative language, it is recommended to either select a different language or abort the installation.
hr: Ako nemate dobro razumijevanje alternativnog jezika, preporučuje se ili odabir nekog drugog jezika ili prekid instalacije.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you choose not to continue, you will be given the option of selecting a different language, or you can abort the installation.
hr: Ako odaberete prekid, dobit ćete mogućnost odabira drugog jezika, ili ćete moći prekinuti instalaciju.

note: Type: select Choices "other", here, is added to the list of countries that will be displayed for users to choose among them For instance, choosing "Italian" will show: Italy, Switzerland, other :sl1:
en: other
hr: druga

note: Type: text Description :sl1:
en: Country, territory or area:
hr: Država, teritorij ili područje:

note: Type: text Description :sl1:
en: Continent or region:
hr: Kontinent ili regija:

note: Type: text Description :sl1:
en: The selected location will be used to set your time zone and also for example to help select the system locale. Normally this should be the country where you live.
hr: Odabrana lokacija će biti korištena za postavku vaše vremenske zone te za npr. odabira lokalizacije sustava. Ovo je u pravilu zemlja u kojoj živite.

note: Type: text Description :sl1:
en: This is a shortlist of locations based on the language you selected. Choose "other" if your location is not listed.
hr: Ovo je skraćeni popis lokacija na temelju jezika koji ste odabrali. Odaberite "druga" ako vaša lokacija nije na popisu.

note: Type: text Description :sl1:
en: Select the continent or region to which your location belongs.
hr: Odaberite kontinent ili regiju u kojoj se nalazi vaša lokacija.

note: Type: text Description '%s' will be replaced with the name of the currently selected continent/region :sl1:
en: Listed are locations for: %s. Use the <Go Back> option to select a different continent or region if your location is not listed.
hr: Na popisu su lokacije za: %s. Ako vaša lokacija nije na popisu, koristite mogućnost <Natrag> kako bi odabrali neki drugi kontinent ili regiju.

note: Type: select Description :sl1:
en: Country to base default locale settings on:
hr: Zemlja na osnovu koje treba postaviti lokalizaciju sustava:

note: Type: text Description :sl1:
en: There is no locale defined for the combination of language and country you have selected. You can now select your preference from the locales available for the selected language. The locale that will be used is listed in the second column.
hr: Nije odabrana lokalizacija za kombinaciju jezika i zemlje koju ste odabrali. Sada možete odabrati lokalne postavke dostupne za vaš odabrani jezik. Postavka lokalizacije koja će se koristiti je navedena u drugom stupcu.

note: Type: text Description :sl1:
en: There are multiple locales defined for the language you have selected. You can now select your preference from those locales. The locale that will be used is listed in the second column.
hr: Postoji više lokalizacija za jezik koji ste odabrali. Sada možete odabrati jednu od lokalizacija. Postavka lokalizacije koja će se koristiti je navedena u drugom stupcu.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-# :sl3: Use infinitive form
en: Configure the Logical Volume Manager
hr: Podešavanje Upravitelja logičkim uređajima

note: Type: text Description :sl1:
en: Debian installer main menu
hr: Glavni izbornik Debian instalacije

note: Type: select Description :sl1:
en: Choose the next step in the install process:
hr: Odaberite sljedeći korak instalacije:

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure MD devices
hr: Podesi VD višediskovne uređaje

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Auto-configure networking?
hr: Automatski podesi mrežu?

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Networking can be configured either by entering all the information manually, or by using DHCP (or a variety of IPv6-specific methods) to detect network settings automatically. If you choose to use autoconfiguration and the installer is unable to get a working configuration from the network, you will be given the opportunity to configure the network manually.
hr: Umrežavanje se može podesiti upisivanjem svih informacija ručno ili DHCP korištenjem (ili raznim IPv6 određenim metodama) za automatskim otkrivanje mrežnih postavki. Ako odaberete automatsko podešavanje i instalacijski program ne može dobiti ispravno podešavanje iz mreže, imati ćete priliku za ručno podešavanje mreže.

note: Type: string Description :sl1:
en: Domain name:
hr: Naziv domene:

note: Type: string Description :sl1:
en: The domain name is the part of your Internet address to the right of your host name.  It is often something that ends in .com, .net, .edu, or .org.  If you are setting up a home network, you can make something up, but make sure you use the same domain name on all your computers.
hr: Naziv domene je dio vaše Internet adrese pokraj vašeg naziva računala. To je obično nešto što završava s .hr, .com, .net, .edu ili .org.  Ako postavljate kućnu mrežu, možete ga proizvoljno odrediti, ali morate koristiti isti naziv domene na svim vašim računalima.

note: Type: string Description :sl1:
en: Name server addresses:
hr: Adrese naziva poslužitelja:

note: Type: string Description :sl1:
en: The name servers are used to look up host names on the network. Please enter the IP addresses (not host names) of up to 3 name servers, separated by spaces. Do not use commas. The first name server in the list will be the first to be queried. If you don't want to use any name server, just leave this field blank.
hr: Nazivi poslužitelja koriste se za traženje naziva računala na mreži. Upišite IP adrese (ne nazive računala) do 3 naziva poslužitelja, odvojene razmacima. Ne koristite zareze. Prvi naziv poslužitelja na popisu će biti prvi upitan. Ako ne želite koristiti nazive poslužitelja, ostavite prazno.

note: Type: select Description :sl1:
en: Primary network interface:
hr: Glavno mrežno sučelje:

note: Type: select Description :sl1:
en: Your system has multiple network interfaces. Choose the one to use as the primary network interface during the installation. If possible, the first connected network interface found has been selected.
hr: Vaš sustav ima više mrežnih sučelja. Odredite koje ćete koristiti kao glavno mrežno sučelje tijekom instalacije. Ako je moguće, odabrano će biti prvo pronađeno povezano mrežno sučelje.

note: Type: string Description :sl2: :sl1:
en: Wireless ESSID for ${iface}:
hr: Bežični ESSID za ${iface}:

note: Type: string Description :sl1:
en: Attempting to find an available wireless network failed.
hr: Pokušaj pronalaska dostupne bežične mreže nije uspio.

note: Type: string Description :sl1:
en: ${iface} is a wireless network interface. Please enter the name (the ESSID) of the wireless network you would like ${iface} to use. To connect to any available network, leave this field blank.
hr: ${iface} je sučelje bežične mreže. Upišite naziv (ESSID) bežične mreže koji želite da ${iface} koristi. Za povezivanje s bilo kojom dostupnom bežičnom mrežom ostavite ovo polje prazno.

note: Type: text Description :sl2: :sl1:
en: This may take some time.
hr: Ovo može potrajati određeno vrijeme.

note: Type: string Description :sl1:
en: Hostname:
hr: Naziv računala:

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the hostname for this system.
hr: Upišite naziv računala za ovaj sustav.

note: Type: string Description :sl1:
en: The hostname is a single word that identifies your system to the network. If you don't know what your hostname should be, consult your network administrator. If you are setting up your own home network, you can make something up here.
hr: Naziv računala je jedna riječ koja identificira vaše računalo na mreži. Ako ne znate kakvo ono treba biti, pitajte svog mrežnog administratora. Ako podešavate svoju kućnu mrežu, možete ga proizvoljno odrediti.

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Storing network settings...
hr: Spremanje mrežnih postavki...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the network
hr: Podešavanje mreže

note: Type: select Choices Translators: please do not translate the variable essid_list :sl1:
en: ${essid_list} Enter ESSID manually
hr: ${essid_list} Upišite ESSID ručno

note: Type: select Description :sl1:
en: Wireless network:
hr: Bežična mreža:

note: Type: select Description :sl1:
en: Select the wireless network to use during the installation process.
hr: Odaberite bežičnu mrežu koja će se koristiti tijekom instalacije.

note: Type: string Description :sl1:
en: DHCP hostname:
hr: DHCP naziv računala:

note: Type: string Description :sl1:
en: You may need to supply a DHCP host name. If you are using a cable modem, you might need to specify an account number here.
hr: Možda trebate upisati DHCP naziv računala. Ako koristite kabelski modem, ovdje trebate upisati broj računa.

note: Type: string Description :sl1:
en: Most other users can just leave this blank.
hr: Većina ostalih korisnika može ovo ostaviti prazno.

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the network with DHCP
hr: Podešavanje mrežu pomoću DHCP-a

note: Type: text Description :sl1:
en: Network autoconfiguration has succeeded
hr: Automatsko podešavanje mreže uspjelo

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration
hr: Ponovno pokušaj automatsko podešavanje mreže

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration with a DHCP hostname
hr: Ponovno pokušaj automatsko podešavanje mreže s DHCP nazivom računala

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Configure network manually
hr: Ručno podesi mrežu

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Do not configure the network at this time
hr: Trenutno nemoj podesiti mrežu

note: Type: select Description :sl1:
en: Network configuration method:
hr: Način podešavanja mreže:

note: Type: select Description :sl1:
en: From here you can choose to retry DHCP network autoconfiguration (which may succeed if your DHCP server takes a long time to respond) or to configure the network manually. Some DHCP servers require a DHCP hostname to be sent by the client, so you can also choose to retry DHCP network autoconfiguration with a hostname that you provide.
hr: Odavde možete ponovo pokušati automatsko DHCP podešavanje mreže (možda je vašem DHCP poslužitelju potrebno dulje vrijeme za odgovor), ili ručno podesiti mrežu. Neki DHCP poslužitelji traže da klijent pošalje naziv računala DHCP-om, stoga možete pokušati i na taj način.

note: Type: note Description :sl1:
en: Network autoconfiguration failed
hr: Automatsko podešavanje mreže nije uspjelo

note: Type: note Description :sl1:
en: Your network is probably not using the DHCP protocol. Alternatively, the DHCP server may be slow or some network hardware is not working properly.
hr: Vaša mreža vjerojatno ne koristi DHCP protokol. Stoga je možda DHCP poslužitelj spor ili određeni mrežni hardver ne radi ispravno.

note: Type: text Description :sl1:
en: Reconfigure the wireless network
hr: Ponovno podesi bežičnu mrežu

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: IP address:
hr: IP adresa:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: The IP address is unique to your computer and may be:
hr: IP adresa je jedinstvena za vaše računalo i može biti u obliku:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en:  * four numbers separated by periods (IPv4);
     * blocks of hexadecimal characters separated by colons (IPv6).
hr:  * četiri broja odvojena točkama (IPv4);
     * blokovi heksadekadskih znakova odvojenih dvotočkama (IPv6).

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: You can also optionally append a CIDR netmask (such as "/24").
hr: Neobavezno možete dodati CIDR mrežnu masku (poput "/24").

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: If you don't know what to use here, consult your network administrator.
hr: Ako ne znate što treba koristiti ovdje, posavjetujte se s vašim mrežnim administratorom.

note: Type: string Description :sl1:
en: Netmask:
hr: Mrežna maska:

note: Type: string Description :sl1:
en: The netmask is used to determine which machines are local to your network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The netmask should be entered as four numbers separated by periods.
hr: Mrežna maska se rabi za određivanje koja su lokalna računala na vašoj mreži.  Upitajte svog mrežnog administratora ako je ne znate.  Mrežna maska se upisuje kao četiri broja odvojena točkama.

note: Type: string Description :sl1:
en: Gateway:
hr: Pristupnik:

note: Type: string Description :sl1:
en: The gateway is an IP address (four numbers separated by periods) that indicates the gateway router, also known as the default router.  All traffic that goes outside your LAN (for instance, to the Internet) is sent through this router.  In rare circumstances, you may have no router; in that case, you can leave this blank.  If you don't know the proper answer to this question, consult your network administrator.
hr: Pristupnik je IP adresa (četiri broja odvojena točkama) koja ukazuje na pristupni usmjerivač, koji je zadani usmjerivač prometa.  Sav mrežni promet koji ide izvan vaše LAN mreže (naprimjer, na Internet) šalje se kroz njega.  U rijetkim slučajevima, možda nemate usmjerivač; ako je tako, ostavite prazno.  Ako ne znate odgovor, upitajte svog mrežnog administratora.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is this information correct?
hr: Jesu li ovi podaci točni?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Currently configured network parameters:
hr: Trenutno podešeni mrežni parametri:

note: Type: boolean Description :sl1:
en:  interface     = ${interface}
     ipaddress     = ${ipaddress}
     netmask       = ${netmask}
     gateway       = ${gateway}
     pointopoint   = ${pointopoint}
     nameservers   = ${nameservers}
hr:  sučelje              = ${interface}
     ip adresa            = ${ipaddress}
     mrežna maska         = ${netmask}
     pristupnik           = ${gateway}
     točka-u-točku        = ${pointopoint}
     nazivi poslužitelja  = ${nameservers}

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure a network using static addressing
hr: Podesi mrežu koristeći nepromjenjivo adresiranje

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Continue without boot loader
hr: Nastavi bez učitača pokretanja

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-base)  #-#-#-#-# :sl2:
en: Please wait...
hr: Malo pričekajte...

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new partitions...
hr: Određivanje nove particije...

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning method:
hr: Način particioniranja:

note: Type: select Description :sl1:
en: The installer can guide you through partitioning a disk (using different standard schemes) or, if you prefer, you can do it manually. With guided partitioning you will still have a chance later to review and customise the results.
hr: Program za instalaciju vas može provesti kroz particioniranje diskova (koristeći razne standardne sheme), ili ako želite, to možete učiniti ručno. Ako upotrijebite alat za navođeno particioniranje, kasnije ćete moći vidjeti rezultate i po potrebi ih prilagoditi.

note: Type: select Description :sl1:
en: If you choose guided partitioning for an entire disk, you will next be asked which disk should be used.
hr: Ako odaberete navođeno particioniranje za cijeli disk, sljedeće pitanje će biti koji disk treba koristiti.

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning scheme:
hr: Shema particioniranja:

note: Type: select Description :sl1: "Selected for partitioning" can be either an entire disk of "the largest continuous free space" on an existing disk TRANSLATORS, please take care to choose something appropriate for both It is followed by a variable giving the chosen disk, hence the colon at the end of
en: Selected for partitioning:
hr: Odabrano za particioniranje:

note: Type: select Description :sl1:
en: The disk can be partitioned using one of several different schemes. If you are unsure, choose the first one.
hr: Disk možete particionirati koristeći jednu ili više različitih shema. Ako niste sigurni, odaberite prvu.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided partitioning
hr: Navođeno particioniranje

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use the largest continuous free space
hr: Navođeno - na najvećem dijelu slobodnog prostora

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk
hr: Navođeno - koristi cijeli disk

note: Type: select Description :sl1:
en: Select disk to partition:
hr: Odaberi disk za particionairanje:

note: Type: select Description :sl1:
en: Note that all data on the disk you select will be erased, but not before you have confirmed that you really want to make the changes.
hr: Uzmite u obzir da će svi podaci na odabranom disku biti obrisani, ali ne prije nego što potvrdite kako uistinu želite napraviti te promjene.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters This is a method for partioning - as in guided (automatic) versus manual
en: Manual
hr: Ručno

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Automatically partition the free space
hr: Automatski particioniraj slobodan prostor

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: All files in one partition (recommended for new users)
hr: Sve datoteke na jednoj particiji (preporučeno za nove korisnike)

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home partition
hr: Odvojena /home particija

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home, /var, and /tmp partitions
hr: Odvojene /home, /var i /tmp particije

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up LVM
hr: Navođeno - koristi cijeli disk i podesi ULU

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting up the partitioner
hr: Pokretanje programa za particioniranje

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning disks...
hr: Pretraživanje diskova...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting file systems...
hr: Prepoznavanje datotečnih sustava...

note: Type: select Description :sl1:
en: This is an overview of your currently configured partitions and mount points. Select a partition to modify its settings (file system, mount point, etc.), a free space to create partitions, or a device to initialize its partition table.
hr: Ovo je pregled vaših trenutnih particija i točaka montiranja. Odaberite particiju za promjenu njezinih postavki (datotečnih sustava, točka montiranja itd.), slobodnog prostora kako bi stvorili particije ili cijeli uređaj kako bi podesili njegovu particijsku tablicu.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Write the changes to disks?
hr: Zapiši promjene na diskove?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you continue, the changes listed below will be written to the disks. Otherwise, you will be able to make further changes manually.
hr: Ako nastavite, dolje navedene promjene bit će zapisane na diskove. U suprotnome, moći ćete napraviti daljnje promjene ručno.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: WARNING: This will destroy all data on any partitions you have removed as well as on the partitions that are going to be formatted.
hr: UPOZORENJE: ovo će uništiti sve podatke na particijama koje ste uklonili, kao i na particijama koje će biti formatirane.

note: Type: text Description :sl1:
en: Partitions formatting
hr: Formatiranje particija

note: Type: text Description :sl1:
en: Processing...
hr: Obrađujem...

note: Type: text Description :sl1:
en: Finish partitioning and write changes to disk
hr: Završi particioniranje i zapiši promjene na disk

note: Type: text Description :sl1:
en: Undo changes to partitions
hr: Poništi promjene na particijama

note: Type: text Description Keep short :sl1:
en: FREE SPACE
hr: SLOBODAN PROSTOR

note: Type: text Description "unusable free space".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: unusable
hr: ništa

note: Type: text Description "primary partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: primary
hr: primarna

note: Type: text Description "logical partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: logical
hr: logička

note: Type: text Description How to print the partition numbers in your language Examples: %s. No %s N. %s :sl1:
en: #%s
hr: br. %s

note: Type: text Description For example ATA1, partition #5 (ad0s5) :sl1:
en: ATA%s, partition #%s (%s)
hr: ATA%s, particija br. %s (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 master, partition #5 (hdc5) :sl1:
en: IDE%s master, partition #%s (%s)
hr: IDE%s master, particija br. %s (%s)

note: Type: text Description For example IDE2 slave, partition #5 (hdf5) :sl1:
en: IDE%s slave, partition #%s (%s)
hr: IDE%s slave, particija br. %s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s (%s,%s,%s), partition #%s (%s)
hr: SCSI%s (%s,%s,%s), particija br. %s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s, partition #%s (%s)
hr: SCSI%s, particija br. %s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: Cancel this menu
hr: Otkaži ovaj izbornik

note: Type: text Description Main menu entry Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Partition disks
hr: Particioniranje diskova

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
hr: nekorišteno

note: Type: text Description short variant of `format the partition' :sl1:
en: format
hr: formatiraj

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
hr: zadrži

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
hr: Provjeravanje datotečnog sustava vrste ${TYPE} na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
hr: Provjeravanje swap prostora na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
hr: Stvaranje datotečnog sustava vrste ${TYPE} na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system for ${MOUNT_POINT} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
hr: Stvaranje datotečnog sustava vrste ${TYPE} za točku montiranja ${MOUNT_POINT} na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Formatting swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
hr: Formatiranje swap prostora na particiji #${PARTITION} uređaja ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: EFI System Partition
hr: EFI sistemska particija

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new state of the partition table...
hr: Određivanje novog stanje particijske tablice...

note: Type: select Choices :sl1:
en: Beginning
hr: Na početku

note: Type: select Choices :sl1:
en: End
hr: Na kraju

note: Type: select Description :sl1:
en: Location for the new partition:
hr: Lokacija nove particije:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please choose whether you want the new partition to be created at the beginning or at the end of the available space.
hr: Odredite želite li novu particiju na početku ili na kraju raspoloživoga prostora.

note: Type: select Choices :sl1:
en: Primary
hr: primarna

note: Type: select Choices :sl1:
en: Logical
hr: logička

note: Type: select Description :sl1:
en: Type for the new partition:
hr: Vrsta nove particije:

note: Type: note Description :sl1: Type: text
en: Help on partitioning
hr: Pomoć pri particioniranju

note: Type: note Description :sl1:
en: Partitioning a hard drive consists of dividing it to create the space needed to install your new system.  You need to choose which partition(s) will be used for the installation.
hr: Particioniranje čvrstog diska znači njegovu podjelu radi stvaranja prostora potrebnog za instalaciju vašeg novog sustava.  Trebate odrediti koja particija ili koje particije će se koristiti za instalaciju.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a free space to create partitions in it.
hr: Odaberite slobodan prostor za stvaranje particije.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a device to remove all partitions in it and create a new empty partition table.
hr: Odaberite cijeli uređaj kako bi uklonili sve particije s njega i stvorite novu praznu particijsku tablicu.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a partition to remove it or to specify how it should be used. At a bare minimum, you need one partition to contain the root of the file system (whose mount point is /).  Most people also feel that a separate swap partition is a necessity.  "Swap" is scratch space for an operating system, which allows the system to use disk storage as "virtual memory".
hr: Odaberite particiju za uklanjanje ili da bi odredili kako je treba koristiti. Potrebno je imati najmanje jednu particiju koja će sadržavati korijenski datotečni sustav (čija je točka montiranja "/").  Većina korisnika koristi i odvojenu swap particiju.  "Swap" je prostor na disku odvojen za to kako bi ga operativni sustav računala koristio kao "virtualnu memoriju".

note: Type: note Description :sl1:
en: When the partition is already formatted you may choose to keep and use the existing data in the partition.  Partitions that will be used in this way are marked with "${KEEP}" in the main partitioning menu.
hr: Kada je particija već formatirana možete odabrati da želite očuvati i koristiti postojeće podatke na particiji.  Particije koje ćete tako koristiti označene su sa "${KEEP}" u glavnom izborniku particioniranja.

note: Type: note Description :sl1:
en: In general you will want to format the partition with a newly created file system.  NOTE: all data in the partition will be irreversibly deleted.  If you decide to format a partition that is already formatted, it will be marked with "${DESTROY}" in the main partitioning menu.  Otherwise it will be marked with "${FORMAT}".
hr: Općenito trebate formatirati particiju novim datotečnim sustavom.  NAPOMENA: svi podaci na particiji bit će nepovratno obrisani.  Ako odlučite ponovno formatirati već formatiranu particiju, bit će označena sa "${DESTROY}" u glavnom izborniku particioniranja.  Inače će biti označena sa "${FORMAT}".

note: Type: text Description :sl1:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It can be installed either in the master boot record of the first hard disk, or in a partition.  When the boot loader is installed in a partition, you must set the bootable flag for it. Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
hr: Kako biste pokrenuli svoj novi sustav, koristit ćete tzv. učitač pokretanja.  On može biti instaliran ili u osnovni zapis pokretanja na prvom čvrstom disku, ili na particiju.  Kad je instaliran na particiju, morate je označiti sa oznakom pokretanja. Takva particija bit će označena sa "${BOOTABLE}" u glavnom izborniku particioniranja.

note: Type: text Description Main menu item should not be more than 55 columns pkgsel is the module that installs packages by running tasksel to select "tasks". Please use "install *software*" and not "install *packages*" which is less adapted for non technical users :sl1:
en: Select and install software
hr: Odabir i instalacija softvera

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when pkgsel is launched, before it installs packages :sl1:
en: Setting up...
hr: Postavljanje...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when upgrading already installed packages. :sl1:
en: Upgrading software...
hr: Nadogradnja softvera...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when running tasksel to allow selecting packages Tasksel will then display its own screens :sl1:
en: Running tasksel...
hr: Pokretanje tasksela...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used at the end of the installation phase while cleaning up pkgsel's stuff :sl1:
en: Cleaning up...
hr: Uklanjanje...

note: Type: text Description :sl1:
en: Enter rescue mode
hr: Uđi u način popravka

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Saving the time zone...
hr: Spremanje vremenske zone...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Allow login as root?
hr: Dopusti korijensku prijavu?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you choose not to allow root to log in, then a user account will be created and given the power to become root using the 'sudo' command.
hr: Ako ne odaberete korijensku prijavu, tada će se napraviti korisnički račun koji će dobiti korijenske ovlasti koristeći naredbu 'sudo'.

note: Type: password Description :sl1:
en: Root password:
hr: Korijenska lozinka:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same root password again to verify that you have typed it correctly.
hr: Upišite ponovno istu korijensku lozinku kao potvrdu da ste ju ispravno utipkali.

note: Type: string Description :sl1:
en: Full name for the new user:
hr: Puno ime novog korisnika:

note: Type: string Description :sl1:
en: A user account will be created for you to use instead of the root account for non-administrative activities.
hr: Običan korisnički račun biti će napravljen za korištenje umjesto korijenskog računa za svakodnevne aktivnosti.

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the real name of this user. This information will be used for instance as default origin for emails sent by this user as well as any program which displays or uses the user's real name. Your full name is a reasonable choice.
hr: Upišite stvarno ime ovog korisnika. Ova informacija će se koristiti na primjer kao zadani izvor za e-poštu koju taj korisnik pošalje, kao i u bilo kojem programu koji prikazuje ili koristi stvarno ime korisnika. Vaše puno ime je prihvatljiv izbor.

note: Type: string Description :sl1:
en: Username for your account:
hr: Korisničko ime za vaš račun:

note: Type: string Description :sl1:
en: Select a username for the new account. Your first name is a reasonable choice. The username should start with a lower-case letter, which can be followed by any combination of numbers and more lower-case letters.
hr: Odaberite ime za novi korisnički račun. Vaše ime je prihvatljiv izbor. Korisničko ime treba počinjati malim slovom, a može se sastojati od bilo koje kombinacije brojaka i malih slova.

note: Type: password Description :sl1:
en: Choose a password for the new user:
hr: Odaberite lozinku za novoga korisnika:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same user password again to verify you have typed it correctly.
hr: Upišite istu korisničku lozinku kao potvrdu da ste ju ispravno utipkali.

note: Type: title Description :sl1:
en: Set up users and passwords
hr: Postavljanje korisnika i lozinki

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Setting users and passwords...
hr: Postavljanje korisnika i lozinki...
