Debian-installer 1st-stage master file HR - en to hr translation catalogue (63 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: !! ERROR: %s
hr: !! GREŠKA: %s

note: Type: text Description :sl4:
en: KEYSTROKES:
hr: PRITISCI TIPKA:

note: Type: text Description :sl4:
en: Display this help message
hr: Prikaži ovu poruku pomoći

note: Type: text Description :sl4:
en: Go back to previous question
hr: Natrag na prijašnje pitanje

note: Type: text Description :sl4:
en: Select an empty entry
hr: Odaberi prazan unos

note: Type: text Description :sl4:
en: Other choices are available with '%c' and '%c'
hr: Ostali odabiri su dostupni sa '%c' i '%c'

note: Type: text Description :sl4:
en: Previous choices are available with '%c'
hr: Prijašnji odabiri su dostupni sa '%c'

note: Type: text Description :sl4:
en: Next choices are available with '%c'
hr: Sljedeći odabiri su dostupni sa '%c'

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%d>
hr: Upitaj: '%c' za pomoć, zadano=%d>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help>
hr: Upitaj: '%c' za pomoć>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%s>
hr: Upitaj: '%c' za pomoć, zadano=%s>

note: Type: text Description :sl4:
en: [Press enter to continue]
hr: [Pritisnite Enter za nastavak]

note: Type: select Description :sl4:
en: Interface to use:
hr: Sučelje za korištenje:

note: Type: select Description :sl4:
en: Packages that use debconf for configuration share a common look and feel. You can select the type of user interface they use.
hr: Paketi koje koristi debconf za podešavanje dijele zajednički izgled i dojam. Možete odabrati vrstu sučelja koju oni koriste.

note: Type: string Description :sl4:
en: None
hr: Nikada

note: Type: string Description :sl4:
en: 'None' will never ask you any question.
hr: 'Nikada' neće postaviti bilo kakav upit.

note: Type: string Description :sl4:
en: Text
hr: Tekst

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Text' is a traditional plain text interface.
hr: 'Tekst' je uobičajeno tekstno sučelje.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Newt' is a full-screen, character based interface.
hr: 'Newt' je cjelozaslonsko, znakovima temeljeno sučelje.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'GTK' is a graphical interface that may be used in any graphical environment.
hr: 'GTK' je grafičko sučelje koje se može koristiti u svim grafičkim okruženjima.

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when the system configures some flashable memory used by many embedded devices :sl4:
en: Configuring flash memory to boot the system
hr: Podešavanje flash memorije za pokretanje sustava

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when an embedded device is configured so it will boot from disk :sl4:
en: Making the system bootable
hr: Stvaranje pokretljivog sustava

note: Type: text Description This is "preparing the system" to flash the kernel and initrd on a flashable memory :sl4:
en: Preparing the system...
hr: Pripremanje sustava...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system write the kernel to the flashable memory of the embedded device :sl4:
en: Writing the kernel to flash memory...
hr: Zapisivanje kernela u flash memoriju...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system generates a special boot image on disk for some embedded device so they can boot. :sl4:
en: Generating boot image on disk...
hr: Stvaranje slike pokretanja na disku...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns This item is a menu entry for a step where the system configures the flashable memory used by many embedded devices (writing the kernel and initrd to it) :sl4:
en: Make the system bootable
hr: Stvori pokretljivi sustav

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Install GRUB?
hr: Instaliraj GRUB?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: GRUB 2 is the next generation of GNU GRUB, the boot loader that is commonly used on i386/amd64 PCs. It is now also available for ${ARCH}.
hr: GRUB 2 je sljedeća generacija GNU GRUBA, učitača pokretanja koji se obično koristi na i386/amd64 PC-ima. Sada je isto tako dostupan i za ${ARCH}.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: It has interesting new features but is still experimental software for this architecture. If you choose to install it, you should be prepared for breakage, and have an idea on how to recover your system if it becomes unbootable. You're advised not to try this in production environments.
hr: Ima zanimljive nove značajke, ali je još eksperimentalan za ovu arhitekturu. Ako odaberete instalaciju, pripremite se na nestabilnosti te naučite kako oporaviti vaš sustav ako se više ne bude mogao pokrenuti. Preporuča se da ovo ne pokušavate u okruženjima koja zahtijevaju stabilnost.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
hr: Upozorenje: Vaš sustav se možda neće moći pokrenuti!

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
hr: Neuspjelo montiranje /target/proc

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
hr: Montiranje proc datotečnog sustava na /target/proc nije uspjelo.

note: Type: note Description :sl4:
en: Setting firmware variables for automatic boot
hr: Postavljanje varijabli firmvera za automatsko pokretanje sustava

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Genesi firmware in order for your system to boot automatically.  At the end of the installation, the system will reboot.  At the firmware prompt, set the following firmware variables to enable auto-booting:
hr: Kako bi se vaš sustav automatski pokretao, neke varijable moraju biti postavljene u Genesi firmveru.  Na kraju instalacije sustav će se ponovno pokrenuti.  Na upitu firmvera postavite sljedeće varijable firmvera za omogućavanje automatskog pokretanja sustava:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to your newly installed system.
hr: To ćete morati učiniti samo jednom.  Nakon toga upišite naredbu 'boot' ili ponovo pokrenite sustav kako bi došli do svog svježe instaliranog sustava.

note: Type: note Description :sl4:
en: Alternatively, you will be able to boot the kernel manually by entering, at the firmware prompt:
hr: Alternativno, moći ćete ručno pokrenuti kernel upisivanjem na firmvare upitu:

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in CFE in order for your system to boot automatically. At the end of installation, the system will reboot. At the firmware prompt, set the following variables to simplify booting:
hr: Kako bi se vaš sustav automatski pokretao, neke varijable moraju biti postavljene u CFE-u. Na kraju instalacije sustav će se ponovo pokrenuti. Na upitu firmvera postavite sljedeće varijable firmvara kako bi pojednostavili pokretanje sustava:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once. This enables you to just issue the command "boot_debian" at the CFE prompt.
hr: Ovo ćete morati napraviti samo jednom. To će vam omogućiti da na CFE upitu upisujete samo naredbu "boot_debian".

note: Type: note Description :sl4:
en: If you prefer to auto-boot on every startup, you can set the following variable in addition to the ones above:
hr: Ako želite automatsko pokretanje svaki puta, možete postaviti sljedeću varijablu, uz one gore navedene:

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1 (xvda) :sl4:
en: Virtual disk %s (%s)
hr: Virtualni disk %s (%s)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1, partition #1 (xvda1) :sl4:
en: Virtual disk %s, partition #%s (%s)
hr: Virtualni disk %s, particija br. %s (%s)

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: acls - support POSIX.1e Access Control List
hr: acls: podrška za POSIX.1e Popis upravljanja pristupom

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: shortnames - only use the old MS-DOS 8.3 style filenames
hr: shortnames: koristi nazive datoteka samo u 8.3 (DOS) stilu

note: Type: text Description :sl4:
en: Configure the Network Block Device
hr: Podesite Uređaj mrežnog bloka

note: Type: select Description :sl4:
en: NBD configuration action:
hr: Radnja UMB podešavanja:

note: Type: select Description :sl4:
en: There are currently ${NUMBER} devices connected.
hr: Trenutno je povezano ${NUMBER} uređaja.

note: Type: string Description :sl4:
en: Network Block Device server:
hr: Poslužitelj uređaja mrežnog bloka:

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the host name or the IP address of the system running nbd-server.
hr: Upišite naziv poslužitelja ili IP adresu sustava na kojem je pokrenut nbd-server.

note: Type: string Description :sl4:
en: Name for NBD export
hr: Naziv UMB izvoza

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the NBD export name needed to access nbd-server. The name entered here should match an existing export on the server.
hr: Upišite naziv UMB izvoza potreban za nbd-server pristup. Naziv upisan ovdje treba se podudarati s postojećim izvozu na poslužitelju.

note: Type: select Description :sl4:
en: Network Block Device device node:
hr: Čvorišta uređaja mrežnog bloka:

note: Type: select Description :sl4:
en: Please select the NBD device node that you wish to connect or disconnect.
hr: Odaberite čvorište UMB uređaja s kojim se želite povezati ili prekinuti povezivanje.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to connect to the NBD server
hr: Neuspjelo povezivanje sa UMB poslužiteljem

note: Type: error Description :sl4:
en: Connecting to the nbd-server failed. Please ensure that the host and the export name which you entered are correct, that the nbd-server process is running on that host, that the network is configured correctly, and retry.
hr: Neuspjelo nbd-server povezivanje. Pobrinite se da su naziv poslužitelja i naziv izvoza koje ste upisali ispravni, da je nbd-server proces pokrenut na poslužitelju, mreža je podešena ispravno a zatim ponovno pokušajte.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more Network Block Device nodes left
hr: Nema više preostalih čvorišta Uređaja mrežnog bloka

note: Type: error Description :sl4:
en: Either all available NBD device nodes are in use or something went wrong with the detection of the device nodes.
hr: Ili se sva UMB čvorišta koriste ili je nešto pošlo po krivu u otkrivanju čvorišta uređaja.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more NBD device nodes can be configured until a configured one is disconnected.
hr: Više se čvorišta UMB uređaja ne mogu podesiti sve dok se jedan podešeni ne odspoji.

note: Type: error Description :sl4:
en: No connected Network Block Device nodes were found
hr: Nema pronađenih čvorišta Uređaja mrežnog bloka

note: Type: error Description :sl4:
en: There are currently no Network Block Device nodes connected to any server. As such, you can't disconnect any of them.
hr: Trenutno nema povezanih čvorišta Uređaja mrežnog bloka ni sa jednim poslužiteljem. Kao takvo, ne možete odspojiti ni jedan od njih.

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Connect a Network Block Device
hr: Poveži Uređaj mrežnog bloka

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Disconnect a Network Block Device
hr: Prekini povezivanje Uređaja mrežnog bloka

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Finish and return to the partitioner
hr: Završi i vrati se na particioniranje

note: Type: text Description :sl4:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It is installed in a boot partition.  You must set the bootable flag for the partition.  Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
hr: Kako biste pokrenuli svoj novi sustav, koristit ćete tzv. učitač pokretanja.  On je instaliran na particiju pokretanja koju morate označiti sa oznakom pokretanja.  Takva particija bit će označena sa "${BOOTABLE}" u glavnom izborniku particioniranja.
