debian-installer - en to hy translation catalogue (14 entries)

note: Type: multiselect Description :sl2:
en: Installer components to load:
hy: Տեղադրիչի բեռնվող բաղադրիչները.

note: Type: error Description :sl2:
en: Failed to load installer component
hy: Հնարավոր չէ բեռնել տեղադրիչի բաղադրիչը

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Continue the install without loading kernel modules?
hy: Շարունակե՞լ տեղադրումը առանց միջուկի մոդուլների։

note: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-# Type: select Choices :sl2: These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form #-#-#-#-#  templates.pot (net-retriever)  #-#-#-#-#
en: Retry
hy: Վերափորձել

note: Type: select Choices :sl2: These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form
en: Ignore
hy: Անտեսել

note: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-# Type: select Choices :sl2: These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form #-#-#-#-#  templates.pot (net-retriever)  #-#-#-#-#
en: Change mirror
hy: Փոխել հայելին

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Load drivers from removable media now?
hy: Բեռնե՞լ դրայվերները հանվող կրիչից։

note: Type: text Description main-menu item Translators: keep below 55 columns :sl2:
en: Load drivers from removable media
hy: Բեռնել դրայվերները հանվող կրիչից

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Unknown removable media. Try to load anyway?
hy: Հանվող կրիչը հայտնաբերված չէ։ Փորձե՞լ բեռնել։

note: Type: text Description :sl2:
en: Please insert ${DISK_LABEL} ('${DISK_NAME}') first.
hy: Մտցրեք ${DISK_LABEL} ('${DISK_NAME}') սկզբում։

note: Type: boolean Description :sl2:
en: Load drivers from another removable media?
hy: Բեռնե՞լ դրայվերները այլ հանվող կրիչից։

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of wireless network:
hy: Ռադիո ցանցի տիպը՝

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl2:
en: Download installer components
hy: Բեռնավորել տեղադրիչի բաղադրիչները

note: Type: select Description :sl2:
en: How to use this partition:
hy: Ի՞նչպես օգտագործել այս բաժանումը՝
