debian-installer - en to kk translation catalogue (463 entries)

note: Type: select Description
en: Downloading local repository key failed:
kk: Жергілікті репозиторий кілтін жүктеу сәтсіз:

note: Type: select Description
en: This may be a problem with your network, or with the server hosting this key. You can choose to retry the download, or ignore the problem and continue without all the packages from this repository.
kk: Мәселе желіде, немесе кілт орналасқан серверде болуы мүмкін. Жүктеуді қайталап көре аласыз, немесе мәселені елемей, бұл айнадан барлық дестелерсіз-ақ, орнатуды жалғастыра беріңіз.

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
kk: Қолданылатын пернетақта жаймасы:

en: Africa
kk: Африка

en: Asia
kk: Азия

en: Atlantic Ocean
kk: Атлант мұхиты

en: Caribbean
kk: Кариб аралы

en: Central America
kk: Орталық Америка

en: Europe
kk: Еуропа

en: Indian Ocean
kk: Үнді мұхиты

en: North America
kk: Солтүстік Америка

en: Oceania
kk: Океания

en: South America
kk: Оңтүстік Америка

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when loading udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Loading additional components
kk: Қосымша құраманы жүктеу

note: Type: text Description (Progress bar) TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Retrieving ${PACKAGE}
kk: ${PACKAGE} алу

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when configuring udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Configuring ${PACKAGE}
kk: ${PACKAGE} баптау

note: Type: text Description Main menu item MUST be kept below 55 characters/columns :sl1:
en: Configure the package manager
kk: Дестелер менеджерін баптау

note: Type: text Description Translators, "apt" is the program name so please do NOT translate it :sl1:
en: Configuring apt
kk: Apt баптау

note: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (base-installer)  #-#-#-#-# :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (finish-install)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (pkgsel)  #-#-#-#-#
en: Running ${SCRIPT}...
kk: ${SCRIPT} іске қосу...

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: security updates (from ${SEC_HOST})
kk: қауіпсіздік жаңартулар (${SEC_HOST})

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: release updates
kk: шығарылым жаңартулары

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: backported software
kk: бэкпортталған БҚ

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Services to use:
kk: Қолданылатын қызметтер:

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Debian has two services that provide updates to releases: security and release updates.
kk: Шығарылымдарды жаңарту үшін Debian екі сервисті ұсынады: қауіпсіздік және шығарылым жаңартулары.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Security updates help to keep your system secured against attacks. Enabling this service is strongly recommended.
kk: Қауіпсіздік жаңартулары жүйеңіздің тұрақтылығын сақтауға көмектеседі. Осы сервисті қосу қатаң түрде ұсынылады.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Release updates provide more current versions for software that changes relatively frequently and where not having the latest version could reduce the usability of the software. It also provides regression fixes. This service is only available for stable and oldstable releases.
kk: Шығарылым жаңартулары жиі жаңартылатын және соңғы емес нұсқасын қолдану нәтижесінде бағдарламаны қолдану ыңғайлығын төмендете алатынына әкеп соға алатын бағдарламалық қамтаманы қамтиды. Ол тағы да регрессияларға түзетулерді әкеледі. Бұл сервис тек тұрақты және ескі шығарылымдар үшін бар.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Backported software are adapted from the development version to work with this release. Although this software has not gone through such complete testing as that contained in the release, it includes newer versions of some applications which may provide useful features. Enabling backports here does not cause any of them to be installed by default; it only allows you to manually select backports to use.
kk: Бэкпортталған БҚ өндірілетін нұсқасынан осы шығарылымға ауыстырылды. Бұл БҚ осы шығарылымның басқа БҚ-ы сияқты толық сынаудан өтпесе де, оның ішінде керек қасиеттері бар болуы мүмкін кейбір бағдарламалардың жаңа нұсқалары бар. Бэкпорттарды осында іске қосу олардың үнсіз келісім бойынша орнатылуына әкеп соқпайды, ол тек сізге қолдану үшін бэкпорттарды қолмен таңдауға мүмкіндік береді.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the installation media...
kk: Орнату тасушысы сканерленуде...

note: Type: error Description :sl2: Type: boolean :sl1:
en: An attempt to configure apt to install additional packages from the media failed.
kk: Apt бағдарламасын бейнеден қосымша дестелерді орнату үшін баптау сәтсіз аяқталды.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Scan extra installation media?
kk: Қосымша орнату тасушысын сканерлеу керек пе?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Scanning your installation media finds the label:
kk: Орнату тасушысын сканерлеу келесі белгіні тапты:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: You now have the option of scanning additional media for use by the package manager (apt). Normally these should be from the same set as the one you booted from. If you do not have any additional media, this step can just be skipped.
kk: Қазір қосымша тасушыларды дестелер менеджері (apt) арқылы қарап шығуыңызға болады. Әдетте ол сіз жүктелген тасушы жинағының өзі болады. Егер сізде қосымша тасушылар болмаса, осы қадамды өткізсеңіз де болады.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you wish to scan more media, please insert another one now.
kk: Көбірек тасушыны қарап шығу керек болса, оны қазір салыңыз.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The image with the following label has been scanned:
kk: Келесі белгісі бар бейне сканерленді:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The image with the following label has already been scanned:
kk: Келесі белгісі бар бейне бұрын сканерленді:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please replace it now, if you wish to scan another.
kk: Басқа тасушыны қарап шығу керек болса, оны қазір ауыстырыңыз.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please check that the media has been inserted correctly.
kk: Тасушы дұрыс салынғанына көз жеткізіңіз.

note: Type: text Description :sl1:
en: Media change
kk: Дискіні ауыстыру

note: Type: text Description :sl1:
en: Please insert the media labeled '${LABEL}' and press enter.
kk: '${LABEL}' деп белгіленген тасушыны салып, enter басыңыз.

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Disabling netinst CD in sources.list...
kk: Netinst CD sources.list файлынан өшіру...

note: Type: text Description :sl1: Type: boolean :sl2:
en: If you are installing from a netinst CD image and choose not to use a mirror, you will end up with only a very minimal base system.
kk: Егер орнату netinst CD бейнесінен жүргізілсе, және сіз желідегі серверді (айна) қолдануды таңдамасаңыз, орнату нәтижесінде минималды мүмкіндігі бар базалық жүйені аласыз.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a netinst CD image, which by itself only allows installation of a very minimal base system. Use a mirror to install a more complete system.
kk: Сіз орнатуды netinst CD бейнесінен жүргізіп тұрсыз, нәтижесінде минималды мүмкіндігі бар базалық жүйені аласыз. Жүйені толығырақ орнату үшін желідегі сервер (айна) қолдануыңыз керек.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from an image which contains a limited selection of packages.
kk: Сіз орнатуды бейнеден жүргізіп отырсыз, оның дестелер жиыны шектелген.

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be 2 or 3
en: You have scanned %i images. Even though these contain a fair selection of packages, some may be missing (notably some packages needed to support languages other than English).
kk: Сіз %i бейнені қарап шықтыңыз. Олардағы дестелер жиыны үлкен болса да, кейбір дестелер жоқ болуы мүмкін (әсіресе, ағылшыннан басқа тіл қолдауын ұсынатын дестелер).

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be from 4 to 8
en: You have scanned %i images. Even though these contain a large selection of packages, some may be missing.
kk: Сіз %i бейнені қарап шықтыңыз. Олардағы дестелер жиыны үлкен болғанымен, кейбір дестелер жоқ болуы мүмкін.

note: Type: text Description :sl1:
en: Note that using a mirror can result in a large amount of data being downloaded during the next step of the installation.
kk: Желідегі серверді (айна) қолдануды таңдасаңыз, орнатудың келесі қадамында Интернеттен үлкен көлемді ақпарат жүктелетінін ескертеміз.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a DVD image. Even though it contains a large selection of packages, some may be missing.
kk: Сіз DVD бейнесінен орнатуды таңдадыңыз. DVD құрамында дестелер жиыны үлкен болғанымен, сонда да кейбір дестелер жоқ болуы мүмкін.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you don't have a good Internet connection, use of a mirror is recommended, especially if you plan to install a graphical desktop environment.
kk: Интернетке қосылудың сапасы жоғары болып әрі графикалық жұмыс ортасын орнатуды қаласаңыз, айна пайдалану ұсынылады.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you have a reasonably good Internet connection, use of a mirror is suggested if you plan to install a graphical desktop environment.
kk: Интернетке қосылудың сапасы біршама жақсы болып әрі графикалық жұмыс ортасын орнатуды қаласаңыз, айна пайдалану мүмкіндігін қарастырыңыз.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the mirror...
kk: Айнаны сканерлеу...

note: Type: boolean Description :sl5: :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want to have it available anyway.
kk: Осы БҚ сізге қолжетерлік бола ма, соны таңдаңыз.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use non-free software?
kk: Еркін емес (non-free) бағдарламаларды пайдалауды қалайсыз ба?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some non-free software has been made to work with Debian. Though this software is not at all a part of Debian, standard Debian tools can be used to install it. This software has varying licenses which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
kk: Debian үшін біраз еркін емес (non-free) бағдарламалық қамтама жасалған. Олар Debian бөлігі болмағанымен, орнатуға болады. Бағдарламалық қамтаманың  лицензиясы да әр түрлі болуы мүмкін, сонымен қатар сізді пайдалануға, өзгертуге, таратуға шектеуі мүмкін.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use contrib software?
kk: Contrib бөлімінен бағдарламалық қамтамасын қолдану керек пе?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some additional software has been made to work with Debian. Though this software is free, it depends on non-free software for its operation. This software is not a part of Debian, but standard Debian tools can be used to install it.
kk: Debian үшін біраз еркін емес бағдарламалық қамтама жасалған. Олар еркін болғанымен, еркін емес бағдарламаға тәуелді. Бағдарламалық қамтама Debian бөлігі болмағанымен, орнатуға болады.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want this software to be made available to you.
kk: Осы БҚ сізге қолжетерлік бола ма, соны таңдаңыз.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use a network mirror?
kk: Желідегі дестелер көзін қолданамыз ба?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: A network mirror can be used to supplement the software that is included on the installation media. This may also make newer versions of software available.
kk: Желідегі БҚ көзі орнату тасушысындағы БҚ-ға қосымша ретінде қолданыла алады. Сонымен қатар онда БҚ жаңа нұсқалары болуы мүмкін..

note: Type: text Description :sl1:
en: Preparing to install the base system...
kk: Базалық жүйені орнатуға дайындалу...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the base system
kk: Базалық жүйені орнату

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the base system...
kk: Негізгі жүйені орнату...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring APT sources...
kk: АРТ қайнар көздерін баптау...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating the list of available packages...
kk: Қолжетімді дестелер тізімін жаңарту...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing extra packages...
kk: Қосымша (extra) дестелерін орнату...

note: Type: text Description SUBST0 is a package name :sl1:
en: Installing extra packages - retrieving and installing ${SUBST0}...
kk: Қосымша (extra) дестелерін орнату - ${SUBST0} алу және орнату...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package TRANSLATORS: <65 columns :sl1:
en: Install the base system
kk: Базалық жүйені орнату

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file
kk: Release файлын алу

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file signature
kk: Release файлының қолтаңбасын алу

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Finding package sizes
kk: Дестелер өлшемдерін анықтау

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages files
kk: Packages файлдарын алу

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages file
kk: Packages файлын алу

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Retrieving packages
kk: Дестелерді алу

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Extracting packages
kk: Дестелерді тарқату

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages
kk: Негізгі (core) дестелерін орнату

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages
kk: Қажетті (required) дестелерді тарқату

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring required packages
kk: Қажетті дестелерді баптау

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Unpacking the base system
kk: Базалық жүйені тарқату

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Configuring the base system
kk: Базалық жүйені баптау

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Validating ${SUBST0}...
kk: ${SUBST0} тексеру...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Retrieving ${SUBST0}...
kk: ${SUBST0} алу...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Extracting ${SUBST0}...
kk: ${SUBST0} ашу...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Unpacking ${SUBST0}...
kk: ${SUBST0} тарқату...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Configuring ${SUBST0}...
kk: ${SUBST0} баптау...

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Checking Release signature
kk: Release файлының қолтаңбасын тексеру

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a gpg key id Release is a filename which should not be translated
en: Valid Release signature (key id ${SUBST0})
kk: Release файлының қолтаңбасы дұрыс (id ${SUBST0})

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of base packages...
kk: Базалық дестелердің тәуелділіктерін шешу...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional base dependencies: ${SUBST0}
kk: Базалық дестелер үшін келесі қосымша тәуелділіктері табылды: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional required dependencies: ${SUBST0}
kk: Қажетті дестелер үшін келесі қосымша тәуелділіктері табылды: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found packages in base already in required: ${SUBST0}
kk: Базалық дестелер ішінде қажеттілердің ішіндегі барлар табылды: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of required packages...
kk: Міндетті (required) дестелердің тәуелділіктерін шешу...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is an archive component (main, etc) SUBST1 is a mirror
en: Checking component ${SUBST0} on ${SUBST1}...
kk: ${SUBST1} ішіндегі ${SUBST0} құрамасын тексеру...

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages...
kk: Негізгі (core) дестелерін орнату...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages...
kk: Қажетті (required) дестелерді тарқату...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Configuring required packages...
kk: Қажетті (required) дестелерін баптау...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing base packages...
kk: Базалық (base) дестелерді орнату...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unpacking the base system...
kk: Базалық жүйені тарқату...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the base system...
kk: Базалық жүйені баптау...

note: Type: text Description :sl1:
en: Base system installed successfully.
kk: Базалық жүйені орнату сәтті аяқталды.

note: Type: text Description :sl1:
en: Selecting the kernel to install...
kk: Орнату үшін ядро таңдау...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the kernel...
kk: Ядроны орнату...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Installing the kernel - retrieving and installing ${SUBST0}...
kk: Ядроны орнату - ${SUBST0} алу және орнату...

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Continue
kk: Жалғастыру

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Go Back
kk: Қайту

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: Yes
kk: Иә

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: No
kk: Жоқ

note: #-#-#-#-#  templates.pot (cdebconf)  #-#-#-#-# Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (mdcfg)  #-#-#-#-# Type: select Choices :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (net-retriever)  #-#-#-#-# These are choices of actions so this
en: Cancel
kk: Бас тарту

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
kk: <Tab> жылжыту; <Space> таңдау; <Enter> пернелерді белсендіру

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <F1> for help; <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
kk: <F1> көмек алу; <Tab> жылжыту; <Space> таңдау; <Enter> батырманы белсендіру

note: Type: text Description Appears as a checkbox in the newt and GTK interfaces. :sl1:
en: Show Password in Clear
kk: Парольді көрсету

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Help
kk: Көмек

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT This button will allow users to virtually "shoot a picture" of the screen :sl1:
en: Screenshot
kk: Скриншот

note: Type: text Description Text that will appear in a dialog box mentioning which file the screenshot has been saved to. "%s" is a file name here :sl1:
en: Screenshot saved as %s
kk: Скриншот %s деп сақталды

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the Debian archive mirror
kk: Debian архивінің айнасын тексеру

note: Type: text Description :sl1:
en: Downloading Release files...
kk: Release файлдарын жүктеп алу...

note: Type: text Description main-menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Choose a mirror of the Debian archive
kk: Debian архивінің айнасын енгізіңіз

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: enter information manually
kk: ақпаратты қолмен енгізу

note: Type: select Default Translators, you should put here the ISO 3166 code of a country which you know hosts at least one Debian HTTP mirror. Please check that the country really has a Debian HTTP mirror before putting a random value here First check that the country you mention here is listed in https
en: US[ Default value for http]
kk: KZ

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror country:
kk: Debian архиві айнасының елі:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: The goal is to find a mirror of the Debian archive that is close to you on the network -- be aware that nearby countries, or even your own, may not be the best choice.
kk: Мақсат -- сіздің желіңізге жақын Debian архиві айнасын табу. Жақын елдегі айна (өз еліңіздегі болса да) әрдайым дұрыс бола бермейді.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror:
kk: Debian архивінің айнасы:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Please select a Debian archive mirror. You should use a mirror in your country or region if you do not know which mirror has the best Internet connection to you.
kk: Debian архивінің желідегі айнасын таңдаңыз. Қай айна жылдам екенін білмесеңіз, өзіңізге жақын орналасқан айнаны қолдану керек.

note: Type: select Description :sl1:
en: Usually, deb.debian.org is a good choice.
kk: Әдетте deb.debian.org дұрыс таңдау болып табылады.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror hostname:
kk: Debian архиві айнасының орналасуы:

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Please enter the hostname of the mirror from which Debian will be downloaded.
kk: Debian жүктеліп алынатын айнаның сервер атын енгізіңіз.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: An alternate port can be specified using the standard [hostname]:[port] format.
kk: Портты көрсету керек болса, келесі түрде енгізілсін: [хост]:[порт].

note: Type: string Description :sl1:
en: HTTP proxy information (blank for none):
kk: HTTP прокси туралы ақпарат (жоқ болса, бос қалдырыңыз):

note: Type: string Description :sl1:
en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
kk: Егер сізге сыртқы әлемге қатынауға HTTP прокси керек болса, прокси туралы ақпаратты осында енгізіңіз. Болмаса жолды бос қалдырыңыз.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
kk: Прокси туралы ақпаратты келесі түрде енгізу керек "http://[[қолданушы][:паролі]@]хост[:порт]/".

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the keyboard
kk: Пернетақтаны баптау

note: Type: text Description :sl1:
en: Other
kk: Басқа

note: Type: select Description :sl1:
en: Country of origin for the keyboard:
kk: Пернетақта үшін сай ел:

note: Type: select Description :sl1:
en: The layout of keyboards varies per country, with some countries having multiple common layouts. Please select the country of origin for the keyboard of this computer.
kk: Пернетақта жаймалары ел-елге байланысты әр түрлі болады, кейбір елдерде бірнеше жайма қолданылауы мүмкін. Бұл компьютер үшін тиісті пернетақта жаймасы қолданылатын елді таңдаңыз.

note: Type: select Description :sl1:
en: Keyboard layout:
kk: Пернетақта жаймасы:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please select the layout matching the keyboard for this machine.
kk: Бұл компьютер пернетақтасына сай жайманы таңдаңыз.

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Alt (AltGr)
kk: Оң жақ Alt (AltGr)

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Control
kk: Оң жақ Control

note: Type: select Choices :sl1:
en: Right Shift
kk: Оң жақ Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Logo key
kk: Оң жақ Logo пернесі

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Menu key
kk: Menu пернесі

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control+Left Shift
kk: Сол жақ Control+Сол жақ Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Alt
kk: Сол жақ Alt

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control
kk: Сол жақ Control

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Shift
kk: Сол жақ Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Logo key
kk: Сол жақ Logo пернесі

note: Type: select Choices :sl1:
en: Scroll Lock key
kk: Scroll Lock пернесі

note: Type: select Choices :sl1:
en: No toggling
kk: Ауыстыру жоқ

note: Type: select Description :sl1:
en: Method for toggling between national and Latin mode:
kk: Ұлттық пен латын режимдері арасында ауысу тәсілі:

note: Type: select Description :sl1:
en: You will need a way to toggle the keyboard between the national layout and the standard Latin layout.
kk: Сізге пернетақтаның ұлттық пен латын жаймалары арасында ауысу жолы керек болады.

note: Type: select Description :sl1:
en: Right Alt or Caps Lock keys are often chosen for ergonomic reasons (in the latter case, use the combination Shift+Caps Lock for normal Caps toggle). Alt+Shift is also a popular combination; it will however lose its usual behavior in Emacs and other programs that use it for specific needs.
kk: Оң жақ Alt немесе Caps Lock пернелері жиі ыңғайлылық есебінен қолданылады (соңғы жағдайда, қалыпты Caps ауыстыру үшін Shift+Caps Lock қолданылады). Alt+Shift тіркесі де жиі қолданылады; бірақта, ол тіркесті қолданатын Emacs немесе басқа қолданбалар оны жоғалтатын болады.

note: Type: select Description :sl1:
en: Not all listed keys are present on all keyboards.
kk: Тізілген пернелердің барлығы барлық пернетақталарда кездесе бермейді.

note: Type: select Choices :sl1:
en: American English
kk: Американ ағылшын

note: Type: select Choices :sl1:
en: Albanian
kk: Албаниялық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Arabic
kk: Араб

note: Type: select Choices :sl1:
en: Asturian
kk: Астуриялық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bangladesh
kk: Бангладеш

note: Type: select Choices :sl1:
en: Belarusian
kk: Беларус

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bengali
kk: Бенгал

note: Type: select Choices :sl1:
en: Belgian
kk: Бельгиялық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Berber (Latin)
kk: Бербер (латын)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bosnian
kk: Босниялық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Brazilian
kk: Бразилиялық

note: Type: select Choices :sl1:
en: British English
kk: Ұлыбританиялық ағылшын

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bulgarian (BDS layout)
kk: Болгар (BDS layout)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bulgarian (phonetic layout)
kk: Болгар (phonetic layout)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Burmese
kk: Бирмалық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Canadian French
kk: Канадалық француз

note: Type: select Choices :sl1:
en: Canadian Multilingual
kk: Канадалық көптілді

note: Type: select Choices :sl1:
en: Catalan
kk: Каталан

note: Type: select Choices :sl1:
en: Chinese
kk: Қытайша

note: Type: select Choices :sl1:
en: Croatian
kk: Хорват

note: Type: select Choices :sl1:
en: Czech
kk: Чех

note: Type: select Choices :sl1:
en: Danish
kk: Даниялық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Dutch
kk: Голланд

note: Type: select Choices :sl1:
en: Dvorak
kk: Дворак

note: Type: select Choices :sl1:
en: Dzongkha
kk: Дзонг-кэ

note: Type: select Choices :sl1:
en: Esperanto
kk: Эсперанто

note: Type: select Choices :sl1:
en: Estonian
kk: Эстон

note: Type: select Choices :sl1:
en: Ethiopian
kk: Эфиопиялық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Finnish
kk: Финн

note: Type: select Choices :sl1:
en: French
kk: Француз

note: Type: select Choices :sl1:
en: Georgian
kk: Грузия

note: Type: select Choices :sl1:
en: German
kk: Неміс

note: Type: select Choices :sl1:
en: Greek
kk: Грек

note: Type: select Choices :sl1:
en: Gujarati
kk: Гуджарати

note: Type: select Choices :sl1:
en: Gurmukhi
kk: Гурмукхи

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hebrew
kk: Иврит

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hindi
kk: Хинди

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hungarian
kk: Венгр

note: Type: select Choices :sl1:
en: Icelandic
kk: Исландиялық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Irish
kk: Ирландиялық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Italian
kk: Италиян

note: Type: select Choices :sl1:
en: Japanese
kk: Жапон

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kannada
kk: Каннада

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kazakh
kk: Қазақ

note: Type: select Choices :sl1:
en: Khmer
kk: Хмер

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kirghiz
kk: Қырғыз

note: Type: select Choices :sl1:
en: Korean
kk: Кореялық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kurdish (F layout)
kk: Курд (F жаймасы)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kurdish (Q layout)
kk: Курд (Q жаймасы)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Lao
kk: Лао

note: Type: select Choices :sl1:
en: Latin American
kk: Латын америкалық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Latvian
kk: Латвиялық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Lithuanian
kk: Литвалық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Macedonian
kk: Македон

note: Type: select Choices :sl1:
en: Malayalam
kk: Малаялам

note: Type: select Choices :sl1:
en: Nepali
kk: Непалдық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Northern Sami
kk: Солтүстік Сами

note: Type: select Choices :sl1:
en: Norwegian
kk: Норвегиялық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Persian
kk: Парсы

note: Type: select Choices :sl1:
en: Philippines
kk: Филиппин

note: Type: select Choices :sl1:
en: Polish
kk: Польшалық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Portuguese
kk: Португал

note: Type: select Choices :sl1:
en: Punjabi
kk: Панджаби

note: Type: select Choices :sl1:
en: Romanian
kk: Румын

note: Type: select Choices :sl1:
en: Russian
kk: Орыс

note: Type: select Choices :sl1:
en: Serbian (Cyrillic)
kk: Серб (Cyrillic)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Sindhi
kk: Синди

note: Type: select Choices :sl1:
en: Sinhala
kk: Синхала

note: Type: select Choices :sl1:
en: Slovak
kk: Словакиялық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Slovenian
kk: Словениялық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Spanish
kk: Испан

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swedish
kk: Швециялық

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swiss French
kk: Швейцариялық француз

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swiss German
kk: Швейцариялық неміс

note: Type: select Choices :sl1:
en: Tajik
kk: Тәжік

note: Type: select Choices :sl1:
en: Tamil
kk: Тамил

note: Type: select Choices :sl1:
en: Telugu
kk: Телугу

note: Type: select Choices :sl1:
en: Thai
kk: Тай

note: Type: select Choices :sl1:
en: Tibetan
kk: Тибет

note: Type: select Choices :sl1:
en: Turkish (F layout)
kk: Түрік (F layout)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Turkish (Q layout)
kk: Түрік (Q layout)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Ukrainian
kk: Украин

note: Type: select Choices :sl1:
en: Uyghur
kk: Ұйғыр

note: Type: select Choices :sl1:
en: Vietnamese
kk: Вьетнам

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware to find installation media
kk: Орнату тасушысын табу үшін құрылғыларды анықтау

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning installation media
kk: Орнату тасушысын сканерлеу

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning ${DIR}...
kk: ${DIR} қаралып жатыр...

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Unmounting/ejecting installation media...
kk: Орнату тасушысын тіркеуден босату/шығару...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Load installer components from installation media
kk: Орнатқыш құрамасын орнату бейнесінен жүктеу

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the clock
kk: Уақытты баптау

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is the system clock set to UTC?
kk: Жүйелік сағат UTC уақытын көрсетіп тұр ма?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: System clocks are generally set to Coordinated Universal Time (UTC). The operating system uses your time zone to convert system time into local time. This is recommended unless you also use another operating system that expects the clock to be set to local time.
kk: Жүйелік сағат көбінесе универсал уақытты (UTC) көрсетеді. Жүйелік сағаттың көрсетуін жергілікті сағат мәніне ауыстыру үшін операциялық жүйе уақыт белдеуі туралы ақпаратты қолданады. Компьютеріңізде жүйелік сағат жергілікті уақытты көрсетуді талап ететін басқа операциялық жүйелер болмаса, жүйелік сағатты UTC мәніне орнатылуы ұсынылады.

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Configuring clock settings...
kk: Сағатты баптау...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the clock
kk: Уақытты баптау

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Getting the time from a network time server...
kk: Уақыт серверінен уақыт мәнін алу...

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Setting the hardware clock...
kk: Құрылғылық сағат бапталуда...

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Execute a shell
kk: Қоршамды іске қосу

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Abort the installation
kk: Орнатуды тоқтату

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Registering modules...
kk: Модульдерді тіркеу...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Finish the installation
kk: Орнатуды аяқтау

note: Type: text Description :sl1:
en: Finishing the installation
kk: Орнату аяқталуда

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring network...
kk: Желіні баптау...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up frame buffer...
kk: Frame buffer баптау...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unmounting file systems...
kk: Файлдық жүйелерді тіркеуден босату...

note: Type: text Description :sl1:
en: Rebooting into your new system...
kk: Жаңа жүйеңізге кіру үшін қайта жүктелу...

note: Type: note Description Translators: translate <Continue> identical to the translation of the button! :sl1:
en: Installation complete
kk: Орнату аяқталды

note: Type: note Description Translators: translate <Continue> identical to the translation of the button! :sl1:
en: Installation is complete, so it is time to boot into your new system. Make sure to remove the installation media, so that you boot into the new system rather than restarting the installation.
kk: Орнату аяқталды, жаңа жүйеңізге жүктелудің уақыты келді. Жүйеңізге жүктелудің орнына орнатуды қайта бастамау үшін барлық орнатқыш ауыстырмалы тасушыларын алып тастаңыз.

note: Type: note Description Translators: translate <Continue> identical to the translation of the button! :sl1:
en: Please choose <Continue> to reboot.
kk: Қайта жүктеу үшін <Жалғастыру> таңдаңыз.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Install the GRUB boot loader to your primary drive?
kk: GRUB жүйелік жүктеуішін біріншілік жетекке орнату керек пе?

note: Type: boolean Description :sl1: Very similar to grub2/disable_os_prober
en: The following other operating systems have been detected on this computer: ${OS_LIST}
kk: Бұл компьютерде келесі операциялық жүйелер табылды: ${OS_LIST}

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If all of your operating systems are listed above, then it should be safe to install the boot loader to your primary drive (UEFI partition/boot record). When your computer boots, you will be able to choose to load one of these operating systems or the newly installed Debian system.
kk: Егер барлық орнатылған операциялық жүйелер жоғарыда көрсетілсе, жүктеушіні біріншілік жетекке (UEFI бөлімі/жүктелу жазбасы) орнатуға қауіпсіз болады. Компьютерді іске қосқан кезде осы операциялық жүйелердің біреуін немесе жаңа орнатылған Debian жүйесін таңдай алатын боласыз.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: It seems that this new installation is the only operating system on this computer. If so, it should be safe to install the GRUB boot loader to your primary drive (UEFI partition/boot record).
kk: Орнатылайын деп жатқан жүйе компьютеріңіздегі жалғыз жүйе сияқты. Расымен солай болса, GRUB жүктеуішін біріншілік жетекке (UEFI бөлімі/жүктелу жазбасы) орнату қауіпсіз сияқты.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If your computer has another operating system that the installer failed to detect, this will make that operating system temporarily unbootable, though GRUB can be manually configured later to boot it.
kk: Ескерту: Егер орнатқыш компьютеріңізде бар болып тұрған басқа операциялық жүйені таппаса, бас жүктелетін жазбаның өзгеруі бұл операциялық жүйені жүктелмейтін етеді, бірақ GRUB-ты оның жүктелуі үшін кейінірек баптауға болады.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# Type: password Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (network-console)  #-#-#-#-# :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (user-setup)  #-#-#-#-# :sl1:
en: Re-enter password to verify:
kk: Тексеру үшін парольді қайта енгізіңіз:

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing GRUB boot loader
kk: GRUB жүйелік жүктеуішін орнату

note: Type: text Description :sl1:
en: Looking for other operating systems...
kk: Басқа операциялық жүйелерді іздеу...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the '${GRUB}' package...
kk: '${GRUB}' дестесін орнату...

note: Type: text Description :sl1:
en: Determining GRUB boot device...
kk: GRUB үшін жүктеуші құрылғысын анықтау...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "grub-install ${BOOTDEV}"...
kk: "grub-install ${BOOTDEV}" іске қосу...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "update-grub"...
kk: "update-grub" іске қосу...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating /etc/kernel-img.conf...
kk: /etc/kernel-img.conf жаңарту...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking whether to force usage of the removable media path
kk: Ауыстырмалы тасушы жолын қолдануды мәжбүрлету керек пе, соны тексеру

note: Type: text Description :sl1:
en: Mounting filesystems
kk: Файлдық жүйелерді тіркеу

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring grub-efi for future usage of the removable media path
kk: grub-efi дестесін болашақта ауыстырмалы тасушы жолын қолдану үшін баптау

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Install the GRUB boot loader
kk: GRUB жүйелік жүктеуішін орнату

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Force GRUB installation to the EFI removable media path?
kk: GRUB орнатуын EFI ауыстырмалы тасушы жолында болуын мәжбүрлету керек пе?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: It seems that this computer is configured to boot via EFI, but maybe that configuration will not work for booting from the hard drive. Some EFI firmware implementations do not meet the EFI specification (i.e. they are buggy!) and do not support proper configuration of boot options from system hard drives.
kk: Бұл компьютер EFI арқылы жүктелуге бапталған сияқты, бірақ, бұл баптау қатты дискіден жүктелген кезде істемеуі мүмкін. Кейбір EFI firmware нұсқалары EFI талаптарына сай келмейді (яғни, оларда қателер бар) және жүйелік қатты дискілерден жүктелу опцияларын дұрыс баптауды қолдамайды.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: A workaround for this problem is to install an extra copy of the EFI version of the GRUB boot loader to a fallback location, the "removable media path". Almost all EFI systems, no matter how buggy, will boot GRUB that way.
kk: Бұл мәселенің қосымша шешуі ретінде GRUB жүктеушінің EFI нұсқасын қосымша орынға, яғни, "ауыстырмалы тасушы жолына", орнату бола алады. Қанша қатесі болса да, EFI жүйелердің көбі GRUB-ты осы тәсілмен жүктей алады.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If the installer failed to detect another operating system that is present on your computer that also depends on this fallback, installing GRUB there will make that operating system temporarily unbootable. GRUB can be manually configured later to boot it if necessary.
kk: Ескерту: егер орнатқыш компьютеріңізде орнатылған және бұл қосымша жүктелу тәсіліне тәуелді болып тұрған басқа операциялық жүйелерді таба алмаса, ол жерге GRUB-ты орнату ол операциялық жүйелерді уақытша жүктелмейтін қылады. Керек болса, GRUB-ты оларды жүктеуге кейінірек де баптауға болады.

note: Type: boolean Description Same as grub2/update_nvram :sl1:
en: Update NVRAM variables to automatically boot into Debian?
kk: Debian ішіне автожүктелу үшін NVRAM айнымалыларын жаңарту керек пе?

note: Type: boolean Description Same as grub2/update_nvram :sl1:
en: GRUB can configure your platform's NVRAM variables so that it boots into Debian automatically when powered on. However, you may prefer to disable this behavior and avoid changes to your boot configuration. For example, if your NVRAM variables have been set up such that your system contacts a PXE server on every boot, this would preserve that behavior.
kk: GRUB сіздің платформаңыз іске қосылған кезде Debian ішіне автожүктелетіндей етіп NVRAM айнымалыларын баптай алады. Алайда, сіз бұл өзгерісті сөндіріп, жүктелу баптауларын өзгертпеуді қалауыңыз мүмкін. Мысалы, NVRAM айнымалылары жүйеңіз әр жүктелген кезде PXE серверімен байланысатындай бапталған болса, онда осындай әрекет сақталады.

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting network hardware
kk: Желі құрылғылары анықталуда

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Detect network hardware
kk: Желі құрылғыларын анықтау

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Detect disks
kk: Дисктерді анықтау

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting disks and all other hardware
kk: Дисктер мен басқа құрылғылар анықталуда

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware, please wait...
kk: Құрылғылар анықталуда, күте тұрыңыз...

note: Type: text Description :sl1:
en: Loading module '${MODULE}' for '${CARDNAME}'...
kk: '${CARDNAME}' құрылғысы үшін '${MODULE}' модулі жүктелуде...

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting PC card services...
kk: PC-карта қызметтерін іске қосу...

note: Type: text Description :sl1:
en: Waiting for hardware initialization...
kk: Құрылғылар дайындығын күтү...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking for firmware...
kk: Firmware тексеру...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Save debug logs
kk: Журнал файлдарын жөндеуші информациямен сақтау

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Gathering information for installation report...
kk: Орнату туралы есеп беру үшін ақпарат жинау...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Scan hard drives for an installer ISO image
kk: Дисктерде орнатылатын ISO бейнелерін іздеу

note: Type: text Description This menu entry may be translated. However, translators are required to keep "Choose language" as an alternative separated by the "/" character Example (french): Choisir la langue/Choose language :sl1:
en: Choose language
kk: Тілді таңдау / Choose language

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Storing language...
kk: Тілді сақтау...

note: Type: title Description Displayed as dialog title during language selection :sl1:
en: Select a language
kk: Тілді таңдаңыз

note: Type: title Description Displayed as dialog title during country selection :sl1:
en: Select your location
kk: Орналасуыңызды таңдаңыз

note: Type: title Description Displayed as dialog title during locale selection :sl1:
en: Configure locales
kk: Локальдерді баптау

note: Type: note Description :sl1:
en: Language selection no longer possible
kk: Тілді таңдау әрі қарай мүмкін емес

note: Type: note Description :sl1:
en: At this point it is no longer possible to change the language for the installation, but you can still change the country or locale.
kk: Осы мезеттен бастап, орнату бағдарламасының тілін өзгертуге болмайды, бірақ басқа ел мен локальды таңдасаңыз болады.

note: Type: note Description :sl1:
en: To select a different language you will need to abort this installation and reboot the installer.
kk: Басқа тілді таңдау үшін, орнатуды үзіп, қайтадан жіберу керек.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Continue the installation in the selected language?
kk: Таңдалған тілде орнатуды жалғастыру керек пе?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is incomplete for the selected language.
kk: Таңдалған тіл үшін орнату бағдарламасы толығымен аударылмаған.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is not fully complete for the selected language.
kk: Таңдалған тіл үшін орнату бағдарламасын аудару аяқталмаған.

note: Type: text Description :sl1:
en: This means that there is a significant chance that some dialogs will be displayed in English instead.
kk: Бұл дегеніміз, орнату бағдарламасының кейбір сұхбаттары ағылшын тілінде болуы мүмкін.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you do anything other than a purely default installation, there is a real chance that some dialogs will be displayed in English instead.
kk: Егер сіз орнатуды бастапқыдан басқаша өткізсеңіз, кейбір сұхбат терезелері ағылшын тілінде болуы мүмкін.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, most dialogs should be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - some may be displayed in English instead.
kk: Егер сіз таңдалған тілде орнатуды жалғастырсаңыз, сұхбат терезелерінің көбі күткеніңіздей болады, бірақта, әсіресе кеңейтілген баптауларды қолдансаңыз, кейбір сұхбат терезелері ағылшын тілінде болуы мүмкін.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, dialogs should normally be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - there is a slight chance some may be displayed in English instead.
kk: Егер сіз таңдалған тілде орнатуды жалғастырсаңыз, сұхбат терезелерінің көбі күткеніңіздей болады, бірақта, әсіресе кеңейтілген баптауларды қолдансаңыз, кейбір сұхбат терезелері ағылшын тілінде болуы мүмкіндігі бар.

note: Type: text Description :sl1:
en: The chance that you will actually encounter a dialog that is not translated into the selected language is extremely small, but it cannot be ruled out completely.
kk: Сізге аударылмаған сұхбат терезесінің кездесу мүмкіндігі өте аз, бірақта ол бар.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you have a good understanding of the alternative language, it is recommended to either select a different language or abort the installation.
kk: Альтернативті тілді жақсы түсінем демесеңіз, басқа тілді таңдау немесе орнатуды тоқтату ұсынылады.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you choose not to continue, you will be given the option of selecting a different language, or you can abort the installation.
kk: Егер сіз жалғастырмауды таңдасаңыз, басқа тілді таңдау немесе орнатуды болдырмау ұсынылады.

note: Type: select Choices "other", here, is added to the list of countries that will be displayed for users to choose among them For instance, choosing "Italian" will show: Italy, Switzerland, other :sl1:
en: other
kk: басқа

note: Type: text Description :sl1:
en: Country, territory or area:
kk: Ел, аймақ немесе жер:

note: Type: text Description :sl1:
en: Continent or region:
kk: Континент немесе аймақ:

note: Type: text Description :sl1:
en: The selected location will be used to set your time zone and also for example to help select the system locale. Normally this should be the country where you live.
kk: Таңдалған орналасуыңыз сіздің уақыт белдеуіңіз үшін және басқа да, мысалы, жүйе локалін таңдауға көмектесуде қолданылады. Әдетте, бұл сіздің тұратын еліңіз болуы керек.

note: Type: text Description :sl1:
en: This is a shortlist of locations based on the language you selected. Choose "other" if your location is not listed.
kk: Бұл - сіз таңдаған тілге негізделген орналасулардың қысқа тізімі. Керегі жоқ болса, "басқа"-ны таңдаңыз.

note: Type: text Description :sl1:
en: Select the continent or region to which your location belongs.
kk: Сіз орналасқан ел немесе континентті таңдаңыз.

note: Type: text Description '%s' will be replaced with the name of the currently selected continent/region :sl1:
en: Listed are locations for: %s. Use the <Go Back> option to select a different continent or region if your location is not listed.
kk: Тізілген орналасулар: %s үшін. Орналасуыңыз жоқ болса, <Қайту> опциясын қолданып, басқа континент немесе аймақты таңдаңыз.

note: Type: select Description :sl1:
en: Country to base default locale settings on:
kk: Негізгі локаль баптаулары негізделетін ел:

note: Type: text Description :sl1:
en: There is no locale defined for the combination of language and country you have selected. You can now select your preference from the locales available for the selected language. The locale that will be used is listed in the second column.
kk: Сіз таңдаған тіл мен елге бірдей сәйкес келетін локальдер жоқ. Таңдалған тіл үшін қазір локальді таңдай аласыз. Ол локальдар екінші бағанда тізіледі.

note: Type: text Description :sl1:
en: There are multiple locales defined for the language you have selected. You can now select your preference from those locales. The locale that will be used is listed in the second column.
kk: Сіз таңдаған тіл үшін бірнеше локаль бар. Қазір сіз керегін олардың арасынан таңдай аласыз. Локальдар екінші бағанда тізіледі.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-# :sl3: Use infinitive form
en: Configure the Logical Volume Manager
kk: Логикалық томдардың менеджерін (LVM) баптау

note: Type: text Description :sl1:
en: Debian installer main menu
kk: Debian installer бас мәзірі

note: Type: select Description :sl1:
en: Choose the next step in the install process:
kk: Орнатудың келесі қадамын таңдаңыз:

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure MD devices
kk: MD құрылғыларын баптау

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Auto-configure networking?
kk: Желіні автоматты түрде баптау керек пе?

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Networking can be configured either by entering all the information manually, or by using DHCP (or a variety of IPv6-specific methods) to detect network settings automatically. If you choose to use autoconfiguration and the installer is unable to get a working configuration from the network, you will be given the opportunity to configure the network manually.
kk: Желі барлық ақпаратты қолмен енгізу немесе баптауларды автоанықтау үшін DHCP (немесе IPv6-ға тән тәсілдер) қолдану арқылы бапталады. Автобаптау таңдалса, және орнату бағдарламасы желіден қажетті жұмысқа жарамды ақпаратты ала алмаса, желіні колмен баптау мүмкіндігі беріледі.

note: Type: string Description :sl1:
en: Domain name:
kk: Домен аты:

note: Type: string Description :sl1:
en: The domain name is the part of your Internet address to the right of your host name.  It is often something that ends in .com, .net, .edu, or .org.  If you are setting up a home network, you can make something up, but make sure you use the same domain name on all your computers.
kk: Домен аты – бұл сіздің интернет-мекенжайыңызды анықтайтын компьютер атының оң жақ бөлігі. Көбінесе ол келесідей аяқталады: .сom, .net, .edu немесе .оrg. Егер сіз желіні үйіңізде орнатсаңыз, онда сіз өзіңіз бірдеңе көрсете аласыз, бірақ компьютерлеріңіздің бәрінде домен аты бірдей болуы керек.

note: Type: string Description :sl1:
en: Name server addresses:
kk: DNS сервер адресі:

note: Type: string Description :sl1:
en: The name servers are used to look up host names on the network. Please enter the IP addresses (not host names) of up to 3 name servers, separated by spaces. Do not use commas. The first name server in the list will be the first to be queried. If you don't want to use any name server, just leave this field blank.
kk: DNS серверлері желіден компьютерлерді аттары бойынша іздеу үшін қолданылады. Үш сервердің IP адресін көрсетуге болады. Ажырату үшін үтір емес бос орын қолданылады. Серверлер көрсетілген рет бойынша сұралады. Егер сіз DNS қолданғыңыз келмесе орынды бос қалдырыңыз.

note: Type: select Description :sl1:
en: Primary network interface:
kk: Біріншілік желі интерфейсі:

note: Type: select Description :sl1:
en: Your system has multiple network interfaces. Choose the one to use as the primary network interface during the installation. If possible, the first connected network interface found has been selected.
kk: Жүйеңізден бірнеше желілік интерфейс табылды. Орнату кезінде негізгі ретінде қолданылатын интерфейсті таңдаңыз. Мүмкіндігінше бірінші болып қосылған интерфейс таңдалды.

note: Type: string Description :sl2: :sl1:
en: Wireless ESSID for ${iface}:
kk: ${iface} үшін сымсыз ESSID:

note: Type: string Description :sl1:
en: Attempting to find an available wireless network failed.
kk: Қолжетімді сымсыз байланыс табылмады.

note: Type: string Description :sl1:
en: ${iface} is a wireless network interface. Please enter the name (the ESSID) of the wireless network you would like ${iface} to use. To connect to any available network, leave this field blank.
kk: ${iface} - сымсыз желі интерфейсі болып табылады. ${iface} үшін пайдаланғыңыз келетін сымсыз желі атын (ESSID) енгізіңіз. Кез-келген қолжетерлік желіні пайдалана алу үшін, бұл жолды бос қалдырыңыз.

note: Type: text Description :sl2: :sl1:
en: This may take some time.
kk: Бұл әрекет біраз уақытты алуы мүмкін.

note: Type: string Description :sl1:
en: Hostname:
kk: Компьютер аты:

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the hostname for this system.
kk: Осы компьютердің атын енгізіңіз.

note: Type: string Description :sl1:
en: The hostname is a single word that identifies your system to the network. If you don't know what your hostname should be, consult your network administrator. If you are setting up your own home network, you can make something up here.
kk: Компьютер аты - жүйеңізді желіден табуға арналған бір сөз. Егер сіз жүйеңіздің қандай болу керек екендігін білмесеңіз желілік администраторыңызбен ақылдасыңыз. Егер сіз жеке желі өз үйіңізге орнатсаңыз, кез келген атты таңдауға болады.

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Storing network settings...
kk: Желі баптауларын сақтау...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the network
kk: Желіні баптау

note: Type: select Choices Translators: please do not translate the variable essid_list :sl1:
en: ${essid_list} Enter ESSID manually
kk: ${essid_list} ESSID қолмен енгізіңіз

note: Type: select Description :sl1:
en: Wireless network:
kk: Сымсыз желі:

note: Type: select Description :sl1:
en: Select the wireless network to use during the installation process.
kk: Орнату кезінде қолдану үшін сымсыз желіні таңдаңыз.

note: Type: string Description :sl1:
en: DHCP hostname:
kk: DHCP хост аты:

note: Type: string Description :sl1:
en: You may need to supply a DHCP host name. If you are using a cable modem, you might need to specify an account number here.
kk: DHCP хост атын көрсету керек болуы мүмкін. Егер сіз кәбілдік модем пайдалансаңыз, тіркелгі нөмірін осында көрсетуіңізге болады.

note: Type: string Description :sl1:
en: Most other users can just leave this blank.
kk: Көп жағдайда мына жолды бос қалдыруға болады.

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the network with DHCP
kk: Желіні DHCP көмегімен баптау

note: Type: text Description :sl1:
en: Network autoconfiguration has succeeded
kk: Желіні автобаптау сәтті аяқталды

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration
kk: Желіні автобаптауды қайталау

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration with a DHCP hostname
kk: Желіні DHCP көмегімен баптауды қайталау

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Configure network manually
kk: Желіні қолмен баптау

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Do not configure the network at this time
kk: Желіні қолдан баптауды кейінге қалдыру

note: Type: select Description :sl1:
en: Network configuration method:
kk: Желіні баптау әдісі:

note: Type: select Description :sl1:
en: From here you can choose to retry DHCP network autoconfiguration (which may succeed if your DHCP server takes a long time to respond) or to configure the network manually. Some DHCP servers require a DHCP hostname to be sent by the client, so you can also choose to retry DHCP network autoconfiguration with a hostname that you provide.
kk: Осы жерден DHCP автобаптауды қайталап көруге болады (DHCP сервері баяу жұмыс істесе, қайталап көріңіз) немесе желіні қолмен баптап көруге болады. Кейбір DHCP серверлер қайталанбайтын DHCP атын клиентке жіберіп барып, автобаптауды орындайды.

note: Type: note Description :sl1:
en: Network autoconfiguration failed
kk: Желіні автобаптау сәтсіз аяқталды

note: Type: note Description :sl1:
en: Your network is probably not using the DHCP protocol. Alternatively, the DHCP server may be slow or some network hardware is not working properly.
kk: Сіздің желі DHCP хаттамасын пайдаланбайтын сияқты. Немесе DHCP сервер баяу жұмыс істейді не/және жабдығы тозған.

note: Type: text Description :sl1:
en: Reconfigure the wireless network
kk: Сымсыз желіні қайта баптау

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: IP address:
kk: IP адрес:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: The IP address is unique to your computer and may be:
kk: IP адресі компьютеріңіз үшін бірегей, және келесідей болуы мүмкін:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en:  * four numbers separated by periods (IPv4);
     * blocks of hexadecimal characters separated by colons (IPv6).
kk:  * нүктелермен ажыратылған төрт сан (IPv4);
     * оналтылық таңбалар блоктары, қос нүктелермен ажыратылған (IPv6).

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: You can also optionally append a CIDR netmask (such as "/24").
kk: Қосымша түрде CIDR желілік маскасы көрсетілуі мүмкін ("/24" сияқты).

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: If you don't know what to use here, consult your network administrator.
kk: Осында не жазатыңызды білмесеңіз, желілік әкімшіңізге хабарласыңыз.

note: Type: string Description :sl1:
en: Netmask:
kk: Желі маскасы:

note: Type: string Description :sl1:
en: The netmask is used to determine which machines are local to your network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The netmask should be entered as four numbers separated by periods.
kk: Желі маскасы бір желіні бір желіден ажырату үшін қажет. Оның мәнін білмесеңіз, желілік администраторыңызбен ақылдасыңыз. Маска нүктемен ажыратылған төрт саннан тұрады.

note: Type: string Description :sl1:
en: Gateway:
kk: Шлюз:

note: Type: string Description :sl1:
en: The gateway is an IP address (four numbers separated by periods) that indicates the gateway router, also known as the default router.  All traffic that goes outside your LAN (for instance, to the Internet) is sent through this router.  In rare circumstances, you may have no router; in that case, you can leave this blank.  If you don't know the proper answer to this question, consult your network administrator.
kk: Бұл IP-адрес (нүктелермен ажыратылған төрт сан) әдеттегі роутерді көрсетеді. Сіздің жергілікті желіңізден тыс шығатын барлық трафик (мысалы, интернет) осы роутер арқылы өтеді. Кей жағдайда сізде мұндай роутер болмауы да мүмкін; бұл жағдайда жолды бос қалдыру керек. Не жазарын білмесеңіз, желілік әкімшіңізбен ақылдасыңыз.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is this information correct?
kk: Осы ақпарат дұрыс па?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Currently configured network parameters:
kk: Ағымдағы желілік баптаулар:

note: Type: boolean Description :sl1:
en:  interface     = ${interface}
     ipaddress     = ${ipaddress}
     netmask       = ${netmask}
     gateway       = ${gateway}
     pointopoint   = ${pointopoint}
     nameservers   = ${nameservers}
kk:  интерфейс         = ${interface}
     ip-адрес             = ${ipaddress}
     желі маскасы     = ${netmask}
     шлюз                 = ${gateway}
     PPP адресі         = ${pointopoint}
     DNS серверлері = ${nameservers}

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure a network using static addressing
kk: Желіні статикалық адрестеу арқылы баптау

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Continue without boot loader
kk: Жүйелік жүктеушісіз жалғастыру

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-base)  #-#-#-#-# :sl2:
en: Please wait...
kk: Күтіңіз...

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new partitions...
kk: Жаңа бөлімдерді есептеу...

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning method:
kk: Бөлу әдісі:

note: Type: select Description :sl1:
en: The installer can guide you through partitioning a disk (using different standard schemes) or, if you prefer, you can do it manually. With guided partitioning you will still have a chance later to review and customise the results.
kk: Орнату бағдарламасы сіздің дискті бөле алады (әр түрлі қалыпты бөлу түрлерін ұсынып). Қаласаңыз, оны қолдан да істеуге болады. Дискіні бөлу сайманның көмегін таңдағанның өзінде, нәтижесін қарап шығып, қолдан түзету мүмкіндігі бар.

note: Type: select Description :sl1:
en: If you choose guided partitioning for an entire disk, you will next be asked which disk should be used.
kk: Егер сіз дискіні бөлу сайманның көмегін таңдасаңыз, ол сізден керек дискіні көрсетуді сұрайды.

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning scheme:
kk: Бөлу схемасы:

note: Type: select Description :sl1: "Selected for partitioning" can be either an entire disk of "the largest continuous free space" on an existing disk TRANSLATORS, please take care to choose something appropriate for both It is followed by a variable giving the chosen disk, hence the colon at the end of
en: Selected for partitioning:
kk: Бөлінетін диск:

note: Type: select Description :sl1:
en: The disk can be partitioned using one of several different schemes. If you are unsure, choose the first one.
kk: Диск көрсетілген схеманың біреуі бойынша бөлінеді. Егер сенімсіз болсаңыз, алғашқысын таңдаңыз.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided partitioning
kk: Көмектесіп бөлу

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use the largest continuous free space
kk: Көмектесіп - ең үлкен бос кеңістікті қолдану

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk
kk: Көмектесіп - түгел дискіні қолдану

note: Type: select Description :sl1:
en: Select disk to partition:
kk: Бөлінетін дискті таңдаңыз:

note: Type: select Description :sl1:
en: Note that all data on the disk you select will be erased, but not before you have confirmed that you really want to make the changes.
kk: Таңдалған дискіде барлық ақпарат өшіріледі, бірақ оның алдында сіз осы әрекетті растауыңыз керек.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters This is a method for partioning - as in guided (automatic) versus manual
en: Manual
kk: Қолдан

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Automatically partition the free space
kk: Автоматты түрде бос кеңістікті бөлшектеу

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: All files in one partition (recommended for new users)
kk: Барлық файл бір бөлімде (жаңа пайдаланушылар үшін)

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home partition
kk: Бөлек /home бөлімі

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home, /var, and /tmp partitions
kk: /home, /var мен /tmp үшін бөлек бөлімдер

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up LVM
kk: Көмектесіп - түгел диск, LVM орнату

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting up the partitioner
kk: Бөлімдерге бөлу бағдарламасын іске қосу

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning disks...
kk: Дисктер қаралуда...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting file systems...
kk: Файлдық жүйелерді анықтау...

note: Type: select Description :sl1:
en: This is an overview of your currently configured partitions and mount points. Select a partition to modify its settings (file system, mount point, etc.), a free space to create partitions, or a device to initialize its partition table.
kk: Бұл - бапталған бөлімдер мен олардың тіркеу нүктелерінің тізімі. Баптауларды (файлдық жүйе түрі, тіркеу нүктесі, т.б.) өзгерту үшін бөлімді; жаңа бөлімді құру үшін бос кеңістікті; ал бөлімдер кестесін құру үшін құрылғыны таңдаңыз.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Write the changes to disks?
kk: Өзгерістерді дискіге жазу керек пе?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you continue, the changes listed below will be written to the disks. Otherwise, you will be able to make further changes manually.
kk: Жалғастырсаңыз, төмендегі өзгерістер дисктерге жазылады. Басқаша, керек өзгерістерді кейін жасай аласыз.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: WARNING: This will destroy all data on any partitions you have removed as well as on the partitions that are going to be formatted.
kk: ЕСКЕРТУ: Бұл әрекет сіз өшірген барлық бөлімдердегі, сондай-ақ жаңа файлдық жүйелер құрылуы тиіс бөлімдердегі де деректерді өшіреді.

note: Type: text Description :sl1:
en: Partitions formatting
kk: Бөлімдерді пішімдеу

note: Type: text Description :sl1:
en: Processing...
kk: Өңдеу...

note: Type: text Description :sl1:
en: Finish partitioning and write changes to disk
kk: Бөлуді аяқтап, өзгерістерді дискіге жазу

note: Type: text Description :sl1:
en: Undo changes to partitions
kk: Бөлімдердегі өзгерісті болдырмау

note: Type: text Description Keep short :sl1:
en: FREE SPACE
kk: БОС КЕҢІСТІК

note: Type: text Description "unusable free space".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: unusable
kk: қолданылмайтын

note: Type: text Description "primary partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: primary
kk: бірінш.

note: Type: text Description "logical partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: logical
kk: логик.

note: Type: text Description "primary or logical".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: pri/log
kk: бір/лог

note: Type: text Description For example ATA1, partition #5 (ad0s5) :sl1:
en: ATA%s, partition #%s (%s)
kk: ATA%s, бөлімі #%s (%s)

note: Type: text Description For example IDE0 master (hda) :sl1:
en: IDE%s master (%s)
kk: IDE%s негізгі (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 slave (hdd) :sl1:
en: IDE%s slave (%s)
kk: IDE%s қосалқы (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 master, partition #5 (hdc5) :sl1:
en: IDE%s master, partition #%s (%s)
kk: IDE%s негізгі, #%s бөлім (%s)

note: Type: text Description For example IDE2 slave, partition #5 (hdf5) :sl1:
en: IDE%s slave, partition #%s (%s)
kk: IDE%s қосалқы, #%s бөлім (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s (%s,%s,%s), partition #%s (%s)
kk: SCSI%s (%s,%s,%s), #%s бөлім (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s, partition #%s (%s)
kk: SCSI%s, бөлімі #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: Cancel this menu
kk: Бұл мәзірден бас тарту

note: Type: text Description Main menu entry Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Partition disks
kk: Дисктерді бөлу

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
kk: қолданылмайды

note: Type: text Description short variant of `format the partition' :sl1:
en: format
kk: пішімдеу

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
kk: қалдыру

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
kk: ${DEVICE} құрылғысының #${PARTITION} бөліміндегі ${TYPE} файлдық жүйелерін тексеру...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
kk: ${DEVICE} құрылғысының #${PARTITION} бөлімінде swap тексеру ...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
kk: ${DEVICE} құрылғысының #${PARTITION} бөліміндегі ${TYPE} файлдық жүйелерін құру...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system for ${MOUNT_POINT} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
kk: ${DEVICE} құрылғысының #${PARTITION} бөліміне ${MOUNT_POINT} тіркеу нүктесі үшін ${TYPE} файлдық жүйесін құру...

note: Type: text Description :sl1:
en: Formatting swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
kk: ${DEVICE} құрылғысының #${PARTITION} бөлімінде swap бөлімін құру...

note: Type: text Description :sl1: Short variant of `swap space'
en: swap
kk: своп

note: Type: text Description :sl1:
en: EFI System Partition
kk: EFI жүйелік бөлімі

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new state of the partition table...
kk: Бөлім кестесінің жаңа күйін анықтау...

note: Type: select Choices :sl1:
en: Beginning
kk: Басы

note: Type: select Choices :sl1:
en: End
kk: Соңы

note: Type: select Description :sl1:
en: Location for the new partition:
kk: Жаңа бөлімнің орналасуы:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please choose whether you want the new partition to be created at the beginning or at the end of the available space.
kk: Жаңа бөлімді қай жерде жасағыңыз келетінін таңдаңыз: бос кеңістіктің басында ма, әлде соңыда ма.

note: Type: select Choices :sl1:
en: Primary
kk: Негізгі

note: Type: select Choices :sl1:
en: Logical
kk: Логикалық

note: Type: select Description :sl1:
en: Type for the new partition:
kk: Жаңа бөлімнің түрі:

note: Type: note Description :sl1: Type: text
en: Help on partitioning
kk: Бөлуге көмектесу

note: Type: note Description :sl1:
en: Partitioning a hard drive consists of dividing it to create the space needed to install your new system.  You need to choose which partition(s) will be used for the installation.
kk: Қатты дискті бөлу орнатылатын жүйеге қажетті орын жасау болып табылады. Орнатуға қандай бөлімдер қолданылатынын таңдаңыз.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a free space to create partitions in it.
kk: Бөлім жасалатын бос кеңістікті таңдаңыз.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a device to remove all partitions in it and create a new empty partition table.
kk: Барлық бөлімдері жойылып және жаңа бос бөлімдер кестесі орналасатын құрылғыны таңдаңыз.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a partition to remove it or to specify how it should be used. At a bare minimum, you need one partition to contain the root of the file system (whose mount point is /).  Most people also feel that a separate swap partition is a necessity.  "Swap" is scratch space for an operating system, which allows the system to use disk storage as "virtual memory".
kk: Бөлімді өшіру үшін немесе қалай қолдану керектігін көрсету үшін таңдаңыз. Кем дегенде түбірлік файлдық жүйесі бар бөлім керек (тіркеу нүктесі /). Кейбір пайдаланушылар бұған қоса, swap бөлімін де керек санайды. "Swap" операциялық жүйеге арналған бос орын, ол "виртуалды жады" ретінде қолданылады.

note: Type: note Description :sl1:
en: When the partition is already formatted you may choose to keep and use the existing data in the partition.  Partitions that will be used in this way are marked with "${KEEP}" in the main partitioning menu.
kk: Егер бөлім бұрыннан пішімделіп қойылған болса, мұндай бөлімдерді ішіндегі ақпаратымен бірге сақтап қалуға болады. Бөлудің негізгі мәзірінде мұндай бөлімдер "${KEEP}" деп белгіленеді.

note: Type: note Description :sl1:
en: In general you will want to format the partition with a newly created file system.  NOTE: all data in the partition will be irreversibly deleted.  If you decide to format a partition that is already formatted, it will be marked with "${DESTROY}" in the main partitioning menu.  Otherwise it will be marked with "${FORMAT}".
kk: Жалпы алғанда, бөлімді қайта пішімдеуге бет бұрыуыңыз мүмкін. ЕСКЕРТУ: бұл бөлімдегі барлық деректер бір жола жойылады. Егер сіз файлдық жүйесі бар бөлімді қайта пішімдеуге тәуекел етсеңіз, ол бас мәзірде "${DESTROY}" ретінде белгіленеді, орындалмаған белгі "${FORMAT}" түрінде болады.

note: Type: text Description :sl1:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It can be installed either in the master boot record of the first hard disk, or in a partition.  When the boot loader is installed in a partition, you must set the bootable flag for it. Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
kk: Жаңа жүйені қосыла алатындай ету үшін, жүктеуші деп аталатын бағдарлама қолданылады, ол бірінші қатты дискінің бас жүктелу жазбасына (MBR) немесе жүктелетін бөлімге жазылады. Жүктелетін бөлімнің арнайы белгісі болуы керек. Бөлудің негізгі мәзірінде мұндай бөлімдер "${BOOTABLE}" деп белгіленеді.

note: Type: text Description Main menu item should not be more than 55 columns pkgsel is the module that installs packages by running tasksel to select "tasks". Please use "install *software*" and not "install *packages*" which is less adapted for non technical users :sl1:
en: Select and install software
kk: Бағдарламалық қамтаманы таңдап, орнату

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when pkgsel is launched, before it installs packages :sl1:
en: Setting up...
kk: Баптау...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when upgrading already installed packages. :sl1:
en: Upgrading software...
kk: Бағдарламалық қамтаманы жаңарту...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when running tasksel to allow selecting packages Tasksel will then display its own screens :sl1:
en: Running tasksel...
kk: Tasksel іске қосу...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used at the end of the installation phase while cleaning up pkgsel's stuff :sl1:
en: Cleaning up...
kk: Тазарту...

note: Type: text Description :sl1:
en: Enter rescue mode
kk: Қалпына келтіру режіміне кіру

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Saving the time zone...
kk: Уақыт белдеуі туралы ақпаратты сақтау...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Allow login as root?
kk: Root cуперпайдаланушы ретінде жүйеге кіруге рұқсат беру керек пе?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you choose not to allow root to log in, then a user account will be created and given the power to become root using the 'sudo' command.
kk: Егер сіз жүйеңізге root атымен кіруге рұқсат бермесеңіз, онда тек кәдімгі пайдаланушы тіркеу жазбасы құрылады, ал суперпайдаланушы құқығын алу үшін 'sudo' командасын қолдану керек.

note: Type: password Description :sl1:
en: Root password:
kk: Root паролі:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same root password again to verify that you have typed it correctly.
kk: Енгізген суперпайдаланушы паролінің дұрыстығын тексеру үшін, оны тағы да бір рет енгізіңіз.

note: Type: string Description :sl1:
en: Full name for the new user:
kk: Жаңа пайдаланушының толық аты:

note: Type: string Description :sl1:
en: A user account will be created for you to use instead of the root account for non-administrative activities.
kk: Әкімшілік емес әрекеттерді жасауда суперпайдаланушы тіркелгісі орнына қолдану үшін кәдімгі пайдаланушы тіркелгісі жасалады.

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the real name of this user. This information will be used for instance as default origin for emails sent by this user as well as any program which displays or uses the user's real name. Your full name is a reasonable choice.
kk: Пайдаланушының шын атын енгізіңіз. Бұл ақпарат  пайдаланушы электронды пошта жібергенде "Кімнен" жолында, басқа да пайдаланушының шын атын керек ететін бағдарламалар үшін қолданылады. Сіздің толық атыңызды қолдануға болады.

note: Type: string Description :sl1:
en: Username for your account:
kk: Тіркелгіңіз үшін пайдаланушы аты:

note: Type: string Description :sl1:
en: Select a username for the new account. Your first name is a reasonable choice. The username should start with a lower-case letter, which can be followed by any combination of numbers and more lower-case letters.
kk: Жүйеңізде тіркелетін пайдаланушы атын (тіркелгі) таңдаңыз. Ол ретінде сіздің шын атыңызды қолдануға болады. Пайдаланушы аты кіші латын әрпінен басталуы керек, одан кейін сандар мен кіші латын әріптерінің кез-келген саны болуы мүмкін.

note: Type: password Description :sl1:
en: Choose a password for the new user:
kk: Жаңа пайдаланушының паролін енгізіңіз:

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same user password again to verify you have typed it correctly.
kk: Енгізген парольдің дұрыстығын тексеру үшін, парольді тағы да бір рет енгізіңіз.

note: Type: title Description :sl1:
en: Set up users and passwords
kk: Пайдаланушылардың тіркелгілерін мен парольдерін баптау

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Setting users and passwords...
kk: Пайдаланушылардың тіркелгілерін мен парольдерін баптау...
