debian-installer - en to kk translation catalogue (703 entries)

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Enable source repositories in APT?
kk: APT үшін бастапқы код репозиторийлерін іске қосу керек пе?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: By default source repositories are listed in /etc/apt/sources.list (with appropriate "deb-src" lines) so that "apt-get source" works. However, if you don't need this feature, you can disable those entries and save some bandwidth during "apt-get update" operations.
kk: Үнсіз келісім бойынша, /etc/apt/sources.list ішінде тізілген бастапқы код репозиторийлері бар, оның арқасында "apt-get source" жұмыс жасайды. Алайда, бұл мүмкіндік сізге керек емес болса және "apt-get update" жасау кезінде желі деректерін қолдануды үнемдеу мақсатында бұл жазбаларды сөндіре аласыз.

note: Type: select Description :sl3:
en: Tool to use to generate boot initrd:
kk: Жүктелу initrd жасайтын құрал:

note: Type: select Description :sl3:
en: The list shows the available tools. If you are unsure which to select, you should select the default. If your system fails to boot, you can retry the installation using the other options.
kk: Тізімде қолжетерлік саймандар көрсетілген. Егер таңдай алмасаңыз, әдеттегісі қала берсін. Егер жүйеңіз жүктеле алмаса, осы мәнді басқасына ауыстырып көріңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unsupported initrd generator
kk: Жарамсыз initrd генераторы

note: Type: error Description :sl3:
en: The package ${GENERATOR} that was selected to generate the initrd is not supported.
kk: initrd генераторы ретінде таңдалған ${GENERATOR} дестесіне қолдау жоқ.

note: Type: select Choices :sl3:
en: generic: include all available drivers
kk: жалпы: барлық қол жеткілікті драйверді қосу

note: Type: select Choices :sl3:
en: targeted: only include drivers needed for this system
kk: арнаулы: осы жүйеге ғана қажетті драйверді қосу

note: Type: select Description :sl3:
en: Drivers to include in the initrd:
kk: initrd құрамына қосатын драйверлер:

note: Type: select Description :sl3:
en: The primary function of an initrd is to allow the kernel to mount the root file system. It therefore needs to contain all drivers and supporting programs required to do that.
kk: initrd негізгі мақсаты ядроға түбірлік файлық жүйені тіркеуге мүмкіндік беру болып табылады. Сондықтан оның құрамында тіркеуге қажетті барлық драйвер мен бағдарламалар болу керек.

note: Type: select Description :sl3:
en: A generic initrd is much larger than a targeted one and may even be so large that some boot loaders are unable to load it but has the advantage that it can be used to boot the target system on almost any hardware. With the smaller targeted initrd there is a very small chance that not all needed drivers are included.
kk: Жалпы initrd арнаулыға қарағанда көбірек орын алады, сондықтан кейбір жүктеушілер оны пайдалана алмауы мүмкін. Жалпы initrd кез-келген жабдықта жұмыс істей са, аз көлемді арнаулы initrd басқа жабдықта жұмыс істемеуі мүмкін.

note: Type: text Description :sl3:
en: Enter random characters
kk: Кездейсоқ таңбаларды енгізіңіз

note: Type: text Description :sl3:
en: You can help speed up the process by entering random characters on the keyboard, or just wait until enough key data has been collected (which can take a long time).
kk: Процесті жылдамдату үшін пернетақтадан кездейсоқ таңбалар енгізуге болады. Немесе жай ғана күте тұрыңыз.

note: Type: text Description :sl3:
en: Key data has been created successfully.
kk: Кілт сәтті жасалды.

note: Type: text Description :sl3:
en: Enter random characters or make random movements with the mouse
kk: Кездейсоқ таңбалар енгізіңіз не тышқанды жан-жаққа жылжытыңыз

note: Type: text Description :sl3:
en: You can help speed up the process by entering random characters on the keyboard or by making random movements with the mouse.
kk: Процесті жылдамдату үшін пернетақтадан кездейсоқ таңбалар енгізуге не тышқанды жан-жаққа жылжытуға болады.

note: Type: text Description :sl3:
en: Resume installation
kk: Орнатуды жалғастыру

note: Type: text Description :sl3:
en: Choose "Continue" to really exit the shell and resume the installation; any processes still running in the shell will be aborted.
kk: Қоршамды шынымен жауып, орнатуды жалғастыру үшін "Жалғастыру" тандаңыз; қоршамда орындалып жатқан үрдістер үзіледі.

note: Type: error Description :sl3:
en: Architecture not supported
kk: Архитектураға қолдау жоқ

note: Type: error Description :sl3:
en: The specified Debian archive mirror does not seem to support your architecture. Please try a different mirror.
kk: Debian архивінің таңдалған айнасы сіздің компьютеріңізге жарамайды. Басқа айна таңдап көріңіз.

note: Type: text Description :sl3:
en: Do not change the boot/kernel font
kk: boot/kernel қарібін өзгертпеу

note: Type: text Description :sl3:
en: Let the system select a suitable font
kk: Сәйкес келетін қаріпті жүйе өзі таңдасын

note: Type: text Description Used in the font size question like this: "12x24, framebuffer only" :sl3:
en: framebuffer only
kk: тек фреймбуфер

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Arabic
kk: . Араб

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Armenian
kk: # Армян

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Cyrillic - KOI8-R and KOI8-U
kk: # Кириллица - KOI8-R мен KOI8-U

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Cyrillic - non-Slavic languages
kk: # Кириллица - славян емес тілдері

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Cyrillic - non-Slavic languages (for blind users)
kk: . Кириллица - славян емес тілдері (көзі көрмейтін пайдаланушылар үшін)

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Cyrillic - Slavic languages (also Bosnian and Serbian Latin)
kk: # Кириллица - Славян тілдері (Босния мен Сербия латын қоса)

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Cyrillic - Slavic languages (for blind users)
kk: . Кириллица - славян тілдері (көзі көрмейтін пайдаланушылар үшін)

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Ethiopic
kk: . Эфиопия

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Georgian
kk: # Грузия

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Greek
kk: # Грек

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Greek (for blind users)
kk: . Грек (көзі көрмейтін пайдаланушылар үшін)

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Hebrew
kk: # Иврит

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Lao
kk: # Лао

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin1 and Latin5 - western Europe and Turkic languages
kk: # Latin1 мен Latin5 - батыс Еуропа мен Түркі тілдес

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin2 - central Europe and Romanian
kk: # Latin2 - орталық Еуропа мен румын

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin3 and Latin8 - Chichewa; Esperanto; Irish; Maltese and Welsh
kk: # Latin3 мен Latin8 - Чичева; эсперанто; ирланд; мальта мен уэльс

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin7 - Lithuanian; Latvian; Maori and Marshallese
kk: # Latin7 - Литва; латвия; маори мен маршалл аралдары

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Latin - Vietnamese
kk: . Latin - Вьетнам

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Thai
kk: # Тай

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Combined - Latin; Slavic Cyrillic; Hebrew; basic Arabic
kk: . Құрамдас - Латын; славян кириллица; иврит; негізгі араб

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Combined - Latin; Slavic Cyrillic; Greek
kk: . Құрамдас - Латын; славян кириллица; грек

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Combined - Latin; Slavic and non-Slavic Cyrillic
kk: . Құрамдас - Латын; славян мен славян емес кириллица

note: Type: select Choices :sl3:
en: Guess optimal character set
kk: Ықтимал таңбалар жиынын анықтап көру

note: Type: select Description :sl3:
en: Character set to support:
kk: Қолдау үшін таңбалар жиыны:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please choose the character set that should be supported by the console font.
kk: Консольдік қарібі қолдауы керек таңбалар жиынтығын таңдаңыз.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you don't use a framebuffer, the choices that start with "." will reduce the number of available colors on the console.
kk: Фреймбуферді қолданбасаңыз, "." таңбасынан басталатын нұсқалар консольдегі қолжетерлік түстердің санын азайтады.

note: Type: select Description The languages with many non-ASCII letters should not use formatted lists.  If you decide to use formatted lists then keep the lines relatively short. :sl3:
en: Font for the console:
kk: Консоль қарібі:

note: Type: select Description The languages with many non-ASCII letters should not use formatted lists.  If you decide to use formatted lists then keep the lines relatively short. :sl3:
en: If you prefer a bold version of the Terminus font, choose either TerminusBold (if you use a framebuffer) or TerminusBoldVGA (otherwise).
kk: Terminus қарібінің жуан түрін қаласаңыз, TerminusBold (фреймбуфер қолдансаңыз) немесе TerminusBoldVGA (қалған жағдайда) таңдаңыз.

note: Type: select Description :sl3:
en: Font size:
kk: Қаріп өлшемі:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the size of the font for the console. For reference, the font used when the computer boots has size 8x16.
kk: Консоль үшін қаріп өлшемін таңдаңыз. Салыстыру үшін, компьютер жүктелген кезде 8x16 өлшемді қаріп қолданылаған.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the size of the font for the console.  Some font sizes require framebuffer.
kk: Консоль үшін қаріп өлшемін таңдаңыз.  Кейбір қаріптер фреймбуферді талап етеді.

note: Type: select Description :sl3:
en: Encoding to use on the console:
kk: Консольде қолданылатын кодалау:

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep the current keyboard layout in the configuration file?
kk: Ағымдағы пернетақта жаймасын баптаулар файлында қалдыру керек пе?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The current keyboard layout in the configuration file /etc/default/keyboard is defined as XKBLAYOUT="${XKBLAYOUT}" and XKBVARIANT="${XKBVARIANT}".
kk: Ағымдағы пернетақта жаймасы /etc/default/keyboard баптаулар файлында XKBLAYOUT="${XKBLAYOUT}" және XKBVARIANT="${XKBVARIANT}" ретінде анықталған.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please choose whether you want to keep it. If you choose this option, no questions about the keyboard layout will be asked and the current configuration will be preserved.
kk: Оны қалдыруды қалайсыз ба, соны көрсетіңіз. Бұл опцияны қаласаңыз, пернетақта жаймасы жөнінде ешбір сұрақ қойылмайды, және ағымдағы баптаулар сақталады.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep default keyboard layout (${XKBLAYOUTVARIANT})?
kk: Бастапқы пернетақта жаймасын (${XKBLAYOUTVARIANT}) қалдыру керек пе?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The default value for the keyboard layout is XKBLAYOUT="${XKBLAYOUT}" and XKBVARIANT="${XKBVARIANT}".  This default value is based on the currently defined language/region and the settings in /etc/X11/xorg.conf.
kk: Пернетақта жаймасы үшін бастапқы мәні XKBLAYOUT="${XKBLAYOUT}" және XKBVARIANT="${XKBVARIANT}". Бастапқы мәндер ағымдағы ел/аймақ және /etc/X11/xorg.conf ішіндегі баптаулар негізінде алынған.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please choose whether you want to keep it. If you choose this option, no questions about the keyboard layout will be asked.
kk: Оны қалдыруды қалайсыз ба, соны көрсетіңіз. Бұл опцияны қаласаңыз, пернетақта жаймасы жөнінде ешбір сұрақ қойылмайтын болады.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current keyboard options in the configuration file?
kk: Ағымдағы пернетақта опцияларын баптаулар файлында қалдыру керек пе?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The current keyboard options in the configuration file /etc/default/keyboard are defined as XKBOPTIONS="${XKBOPTIONS}".
kk: Ағымдағы пернетақта опциялары /etc/default/keyboard файлында XKBOPTIONS="${XKBOPTIONS}" ретінде анықталған.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: If you choose to keep these options, no questions about the keyboard options will be asked.
kk: Ол опцияларды қалдыруды қаласаңыз, бұдан былай сізге пернетақта опциялары жөнінде ешбір сұрақ қойылмайды.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep default keyboard options (${XKBOPTIONS})?
kk: Бастапқы пернетақта опцияларын (${XKBOPTIONS}) қалдыру керек пе?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The default value for the options of the keyboard layout is XKBOPTIONS="${XKBOPTIONS}".  It is based on the currently defined language/region and the settings in /etc/X11/xorg.conf.
kk: Пернетақта опциялары үшін бастапқы мәні XKBOPTIONS="${XKBOPTIONS}". Ол ағымдағы ел/аймақ және /etc/X11/xorg.conf ішіндегі баптаулар негізінде алынған.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: If you choose to keep it, no questions about the keyboard options will be asked.
kk: Оны қалдыруды қаласаңыз, бұдан былай сізге пернетақта жаймасы жөнінде ешбір сұрақ қойылмайды.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Use Control+Alt+Backspace to terminate the X server?
kk: Control+Alt+Backspace пернелерін X серверінің жұмысын үзу үшін қолдану керек пе?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: By default the combination Control+Alt+Backspace does nothing.  If you want it can be used to terminate the X server.
kk: Бастапқыда, Control+Alt+Backspace тіркесі ешнәрсе істемейді. Қаласаңыз, ол X серверінің жұмысын үзу үшін қолданыла алады.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Check integrity of the installation media?
kk: Орнату тасушының бүтіндігін тексеру керек пе?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Warning: this check depends on your hardware and may take some time.
kk: Ескерту: тексеру уақыты сіздің жабдығыңызға байланысты біраз уақыт алуы мүмкін.

note: Type: note Description :sl3:
en: Insert Debian installation media
kk: Debian орнату тасушысын салыңыз

note: Type: note Description :sl3:
en: Please insert one of the official Debian installation media before continuing.
kk: Жалғастырмас бұрын Debian жүйесінің бір ресми орнату тасушысын салыңыз.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to mount installation media
kk: Орнату тасушысын тіркеу сәтсіз аяқталды

note: Type: error Description :sl3:
en: The device '${CDROM}' could not be mounted correctly. Please check the media and cables, and try it again.
kk: '${CDROM}' құрылғысын дұрыс тіркеу мүмкін болмады. Тасушыны, сымдарды тексеріп, әрекетті қайта орындаңыз.

note: Type: error Description :sl3:
en: No valid Debian installation media
kk: Жарамды Debian орнату тасушысы жоқ

note: Type: error Description :sl3:
en: What you have inserted is no valid Debian installation media. Please try again.
kk: Сіз салған тасушы жарамды Debian орнату тасушысы емес. Қайталап көріңіз.

note: Type: error Description TRANSLATORS: MD5 is a file name, don't translate it. :sl3:
en: Failed to open checksum file
kk: Бақылау сомасы бар файлды ашу сәтсіз аяқталды

note: Type: error Description TRANSLATORS: MD5 is a file name, don't translate it. :sl3:
en: Opening the MD5 file on the media failed. This file contains the checksums of the files located on the media.
kk: MD5 файлын тасушыдан ашу мүмкін болмады. Бұл файлда тасушыдағы файлдардың бақылау сомалары бар.

note: Type: note Description :sl3:
en: Integrity test successful
kk: Бүтіндікті тексеру сәтті аяқталды

note: Type: note Description :sl3:
en: The integrity test was successful. The installation image is valid.
kk: Бүтіндігін тексеру сәтті аяқталды. Орнату тасушысы жарамды.

note: Type: error Description :sl3:
en: Integrity test failed
kk: Бүтіндікті тексеру сәтсіз аяқталды

note: Type: error Description :sl3:
en: The file ${FILE} failed the MD5 checksum verification. Your installation media or this file may have been corrupted.
kk: ${FILE} файлы MD5 бақылау сомасы арқылы тексеруді сәтсіз аяқтады. Сіздің орнату тасушыңыз немесе бұл файл зақымданған болуы мүмкін.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Check the integrity of another installation image?
kk: Басқа орнату тасушының бүтіндігін тексеруді қалайсыз ба?

note: Type: note Description :sl3:
en: Insert Debian boot media
kk: Debian жүктеуші тасушысын салыңыз

note: Type: note Description :sl3:
en: Please make sure you have inserted the Debian installation media you booted from, to continue with the installation.
kk: Орнатуды жалғастыру үшін жүйеңіз жүктелген Debian орнату тасушысын салғаныңызды тексеріңіз.

note: Type: text Description :sl3:
en: Checking integrity of installation image
kk: Орнату тасушының бүтіндігін тексеру

note: Type: text Description :sl3:
en: Checking file: ${FILE}
kk: ${FILE} файлын тексеру:

note: Type: note Description :sl3:
en: UNetbootin media detected
kk: UNetbootin тасушысы анықталды

note: Type: note Description :sl3:
en: It appears that your installation medium was generated using UNetbootin. UNetbootin is regularly linked with difficult or unreproducible problem reports from users; if you have problems using this installation medium, please try your installation again without using UNetbootin before reporting issues.
kk: Сіздің орнату тасушыңыз UNetbootin көмегімен жасалған сияқты. UNetbootin пайдаланушылар хабарлаған және қайталауға қиын немесе тіпті мүмкін емес қателер хабарламаларының жиі себебі болады; егер сізде бұл тасушымен мәселелер пайда болса, қате жөнінде есептемені жіберу алдында UNetbootin қолданбай-ақ, орнатуды қайталап көріңіз.

note: Type: note Description :sl3:
en: The installation guide contains more information on how to create a USB installation medium directly without UNetbootin.
kk: Орнату нұсқаулығында UNetbootin қолданбай, USB орнату тасушысын қалай тікелей жасауға болатыны жөнінде ақпарат бар.

note: Type: title Description :sl3:
en: Kernel version mismatch
kk: Ядро нұсқасы сәйкес емес

note: Type: error Description :sl3:
en: Live system kernel and installer kernel don't match
kk: Тірі жүйе мен орнатқыштың ядролары өзара сәйкес келмейді

note: Type: error Description :sl3: Both LIVE_KERNEL and DI_KERNEL are kernel version numbers, such as 2.6.32-5-486, 2.6.32-5-amd64, or 2.6.32-5-powerpc etc.
en: The installer can only be used if the kernel versions of the live system (${LIVE_KERNEL}) and of the installer (${DI_KERNEL}) are the same.
kk: Орнатқыш тек тірі жүйенің ядросы (${LIVE_KERNEL}) және орнатқыштың ядро нұсқасы (${DI_KERNEL}) өзара сәйкес болған кезде ғана жұмыс жасай алады.

note: Type: error Description :sl3: Both LIVE_KERNEL and DI_KERNEL are kernel version numbers, such as 2.6.32-5-486, 2.6.32-5-amd64, or 2.6.32-5-powerpc etc.
en: Please reboot with the correct kernel (${DI_KERNEL}).
kk: Дұрыс (${DI_KERNEL}) ядросын қолданатындай компьютерді қайта қосыңыз.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Install the GRUB boot loader to the multipath device?
kk: GRUB жүктеуішсін multipath құрылғысына орнатуды қалайсыз ба?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Installation of GRUB on multipath is experimental.
kk: Multipath дискісіне GRUB орнату тәжірибелік мақсаттарға ғана арналған.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: GRUB is always installed to the master boot record (MBR) of the multipath device. It is also assumed that the WWID of this device is selected as boot device in the system's FibreChannel adapter BIOS.
kk: GRUB әрқашан Multipath дискінің бас жүктелу жазбасына орнатылады. Сонымен қатар дисктің WWID идентификаторы жүктелу реті бойынша бірінші болып табылады (BIOS) деп қарастырылады.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The GRUB root device is: ${GRUBROOT}.
kk: GRUB түбірлік құрылғысы: ${GRUBROOT}.

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while setting up GRUB for the multipath device.
kk: Сіздің multipath құрылғыңызға GRUB орнату кезінде қате кетті.

note: Type: error Description :sl3:
en: The GRUB installation has been aborted.
kk: GRUB орнатудан бас тартылды.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# Type: select Choices #-#-#-#-#  templates.pot (iso-scan)  #-#-#-#-# :sl3:
en: Enter device manually
kk: Құрылғы атын қолмен көрсету

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Do you intend to use FireWire Ethernet?
kk: Сіз FireWire Ethernet қолдануды қалайсыз ба?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: No Ethernet card was detected, but a FireWire interface is present. It's possible, though unlikely, that with the right FireWire hardware connected to it, this could be your primary Ethernet interface.
kk: Ethernet картасы табылмағанымен, FireWire бар екендігі анықталды. Дұрыс жабдықты пайдаланып, FireWire интерфейсін Ethernet интерфейсінің орнына пайдаланып көруге болады.

note: Type: string Description :sl3:
en: Additional parameters for module ${MODULE}:
kk: ${MODULE} модулінің қосымша параметрлері:

note: Type: string Description :sl3:
en: The module ${MODULE} failed to load. You may need to pass parameters to the module to make it work; this is common with older hardware. These parameters are often I/O port and IRQ numbers that vary from machine to machine and cannot be determined from the hardware. An example string looks something like "irq=7 io=0x220"
kk: ${MODULE} модулі жүктелуі сәтсіз аяқталды. Модуль дұрыс жұмыс істеуі үшін параметрлер жіберу керек шығар (ескі жабдық, көбіне, осылай ғана істейді). Мұндай параметрлер көбіне енгізу/шығару портын, үзу нөмірін білдіруі мүмкін. Мысалы, "irq=7 io=0x220"

note: Type: string Description :sl3:
en: If you don't know what to enter, consult your documentation, or leave it blank to not load the module.
kk: Егер сіз не жазатыныңызды білмесеңіз, құжаттаманы оқып көріңіз не модульді жүктемеу үшін жолды бос қалдырыңыз.

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl3:
en: Detect virtual driver disks from hardware manufacturer
kk: Жабдықтар шығарушысынан драйверлері бар виртуал дискіні анықтау

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Load drivers from internal virtual driver disk?
kk: Құрамындағы (ішкі) виртуалрды драйвер дискіден оларды жүктеу керек пе?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Installing on this hardware may require some drivers provided by the manufacturer to be loaded from the built-in driver injection disk.
kk: Осы жабдық жинағына орнату үшін жабдықтар шығарушысынан драйверді талап етуі мүмкін, құрамындағы дискіден іске асады.

note: Type: note Description :sl3:
en: Web server started, but network not running
kk: Веб сервер жұмысын бастады, бірақ желі іске қосылмаған

note: Type: note Description :sl3:
en: A simple web server has been started on this computer to serve log files and debug info. However, the network is not set up yet. The web server will be left running, and will be accessible once the network is configured.
kk: Компьютерде лог файлдар мен жөндеуге қажетті ақпаратты сақтайтын қарапайым веб сервер өз жұмысын бастады. Бірақ желі іске қосылмағандықтан, сервер қол жеткіліксіз болады.

note: Type: note Description :sl3:
en: Web server started
kk: Веб сервер жұмысын бастады

note: Type: note Description :sl3:
en: A simple web server has been started on this computer to serve log files and debug info. An index of all the available log files can be found at http://${ADDRESS}/
kk: Компьютерде лог файлдар мен жөндеуге қажетті ақпаратты сақтайтын қарапайым веб сервер өз жұмысын бастады. Қол жеткілікті лог файлдарды http://${ADDRESS}/ бойынша табуға болады

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to mount the floppy
kk: Дискетті тіркеу кезінде қате кетті

note: Type: error Description :sl3:
en: Either the floppy device cannot be found, or a formatted floppy is not in the drive.
kk: Дисковод табылмады, немесе оның ішінде пішімделген дискет жоқ.

note: Type: text Description :sl3:
en: Detecting hardware to find hard drives
kk: Қатты дискілерді анықтау

note: Type: text Description :sl3:
en: Searching drives for an installer ISO image
kk: Орнатылатын ISO бейнелерін тасушылардан іздеу

note: Type: text Description :sl3:
en: Mounting ${DRIVE}...
kk: ${DRIVE} тіркеу...

note: Type: text Description :sl3:
en: Scanning ${DRIVE} (in ${DIRECTORY})...
kk: ${DRIVE} қаралып жатыр (${DIRECTORY}) ...

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Do full disk search for installer ISO image?
kk: Орнатылатын ISO бейнелерді дискі бойынша іздеу керек пе?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The quick scan for installer ISO images, which looks only in common places, did not find an installer ISO image. It's possible that a more thorough search will find the ISO image, but it may take a long time.
kk: Стандартты жерлерден орнатылатын ISO іздеу ешқандай нәтиже бермеді. Мұқият іздестіруге болады, бірақ ол көбірек уақыт алады.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to find an installer ISO image
kk: Орнатылатын ISO бейнесін табу мүмкін болмады

note: Type: error Description :sl3:
en: No installer ISO images were found. If you downloaded the ISO image, it may have a bad filename (not ending in ".iso"), or it may be on a file system that could not be mounted.
kk: Ешбір ISO бейнелер табылмады. Егер сіз ISO бейнелерді жүктеп алсаңыз, онда олар дұрыс аталмаған (".iso" емес), немесе тіркелмейтін файлдық жүйеде сақталған.

note: Type: error Description :sl3:
en: You'll have to use an alternative installation method, select another device to look for ISO image, or try again after you've fixed it.
kk: Орнатудың басқаша әдісін пайдалануды таңдадыңыз, ISO бейнесін іздеу үшін басқа құрылғыны көрсетіңіз, немесе түзеткеннен кейін қайталап көріңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: While one or more possible ISO images were found, they could not be mounted. The ISO image you downloaded may be corrupt.
kk: Бір немесе бірнеше ISO бейнелер табылса да, оларды тіркеу мүмкін болмады. Сіз алған ISO бейне зақымданған болуы мүмкін.

note: Type: error Description :sl3:
en: No installer ISO image found
kk: Орнатылатын ISO бейнесі табылмады

note: Type: error Description :sl3:
en: While one or more possible ISO images were found, they did not look like valid installer ISO images.
kk: Бірнеше ISO бейнелер табылды, бірақ олардың ешқайсысы орнатылатын ISO бейнесі болып табылмайды.

note: Type: note Description :sl3:
en: Successfully mounted ${SUITE} installer ISO image
kk: ${SUITE} орнатушы ISO бейнесі сәтті тіркелді

note: Type: note Description :sl3:
en: The ISO file ${FILENAME} on ${DEVICE} (${SUITE}) will be used as the installation ISO image.
kk: ${DEVICE} құрылғысындағы ${FILENAME} ISO файлы ${SUITE} орнатушы ретінде қолданылады.

note: Type: select Choices :sl3:
en: All detected devices
kk: Барлық анықталған құрылғылар

note: Type: select Description :sl3:
en: Device or partition to search for installation ISO(s):
kk: Орнату ISO файл(дар)ын іздеу үшін құрылғы не диск бөлімі:

note: Type: select Description :sl3:
en: You can select a device, manually specify a non-detected device, or rescan available devices (useful for slow USB devices).
kk: Сіз құрылғыны таңдай аласыз, не анықталмаған құрылғыны қолмен көрсете аласыз, не қолжетерлік құрылғыларды қайта скандай аласыз (баяу USB құрылғылары үшін).

note: Type: string Description :sl3:
en: Device name:
kk: Құрылғы аты:

note: Type: select Choices :sl3:
en: Full search
kk: Толық іздеу

note: Type: select Description :sl3:
en: ISO file to use:
kk: Қолданылатын ISO файлы:

note: Type: select Description :sl3:
en: One or multiple ISO files have been detected on the selected device(s). Please choose which one you want to use, or ask for a more thorough search.
kk: Бір немесе бірнеше ISO файл көрсетілген құрылғы(лар)да табылды. Қолданылатын файлды көрсетіңіз, немесе тағы да мұқият іздеуді сұрай аласыз.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Is ISO file ${FILENAME} the correct image for installation?
kk: ${FILENAME} ISO файлы орнату үшін дұрыс бейне файлы ма?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The ISO file ${FILENAME} on ${DEVICE} (${SUITE}, code ${CODENAME}, self-described as '${DESCRIPTION}') will be used as the installation ISO image.
kk: ${DEVICE} құрылғысындағы ${FILENAME} ISO файлы (${SUITE}, коды ${CODENAME}, өздік сипаттамасы '${DESCRIPTION}') орнатушы ISO бейнесі ретінде қолданылады.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: If multiple ISO files exist on the same installer drive, you may select which one you want to use.
kk: Егер бірнеше орнату ISO файлы бір орнату тасушысында жатса, олардын арасынан керегін таңдай аласыз.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Copy the ISO image into RAM before mounting it?
kk: ISO бейнесін тіркеу алдында оны жадыға көшіру керек пе?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: There is enough available memory to be able to copy the ISO image into RAM.
kk: ISO бейнесін жадыға көшіру үшін жады жеткіліксіз.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Choosing this option allows reusing the disk hosting the ISO image. If you don't do it, the disk will be actively used to access the ISO image and it can't be partitioned by the installer.
kk: Бұл опцияны таңдау ISO бейнесі орналасқан дискіні қайта қолдануға мүмкіндік береді. Оны жасамасаңыз, диск ISO бейнесіне қатынау үшін белсенді қолданылып, оны орнату бағдарламасымен бөлімдеу мүмкін емес болады.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Note however that if you overwrite the disk containing the ISO image, you should not reboot before the end of the installation as you will not be able to restart the installer since the ISO image will be gone from the hard disk and memory.
kk: Есіңізде болсын, егер сіз ISO бейнесін сақтаған дискіні үстінен жазсаңыз, орнату аяқталғанша дейін компьютерді қайта жүктемеуіңіз керек болады, ISO дейнесі дисктен және жадыдан толығымен жойылған салдарынан орнату бағдарламасын қайта қоса алмайтын боласыз.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Activate existing volume groups?
kk: Бар болып тұрған томдар тобын белсендіру керек пе?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: ${COUNT} existing volume groups have been found. Please indicate whether you want to activate them.
kk: ${COUNT} томдардың тобы табылды. Оларды активтеуді қалайсыз ба, көрсетіңіз.

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Modify volume groups (VG)
kk: Томдарының тобын (VG) өзгерту

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Modify logical volumes (LV)
kk: Логикалық томдарды (LV) өзгерту

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path Volume groups configurati
en: Leave
kk: Қалдыру

note: Type: select Description :sl3:
en: LVM configuration action:
kk: LVM баптауы:

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the Logical Volume Manager configuration menu.
kk: Бұл логикалық томдар менеджерінің баптау мәзірі.

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Create volume groups
kk: Томдар тобын құру

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Delete volume groups
kk: Томдар тобын жою

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Extend volume groups
kk: Томдар тобын кеңейту

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Reduce volume groups
kk: Томдар тобын қысқарту

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume groups configuration action:
kk: Томдар тобын баптау әрекеті:

note: Type: select Choices :sl3: Logical volumes configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Create logical volumes
kk: Логикалық томдарды құру

note: Type: select Choices :sl3: Logical volumes configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Delete logical volumes
kk: Логикалық томдарды жою

note: Type: select Description :sl3:
en: Logical volumes configuration action:
kk: Логикалық томдарды баптау әрекеті:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices for the new volume group:
kk: Жаңа томдар тобы үшін құрылғылар:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices for the new volume group.
kk: Томдардың жаңа тобы үшін құрылғыларды таңдаңыз.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: multiselect Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-crypto)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: You can select one or more devices.
kk: Сіз бір немесе бірнеше құрылғыны таңдай аласыз.

note: Type: string Description :sl3:
en: Volume group name:
kk: Томдардың тобының аты:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the name you would like to use for the new volume group.
kk: Томдардың жаңа тобына бергіңіз келетін атауды енгізіңіз.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: No physical volumes selected
kk: Физикалық томдар таңдалған жоқ

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. The creation of a new volume group was aborted.
kk: Физикалық томдар таңдалған жоқ. Жаңа томдар тобын құрудан бас тартылды.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group name entered
kk: Томдар тобына атау берілген жоқ

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the volume group has been entered.  Please enter a name.
kk: Томдар тобына атау берілген жоқ. Басқа атау таңдаңыз.

note: Type: error Description :sl3:
en: Volume group name already in use
kk: Томдардың тобының мұндай атауы бар

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto-lvm)  #-#-#-#-# Type: string
en: The selected volume group name is already in use. Please choose another name.
kk: Томдар тобының мұндай атауы бар. Басқа атау таңдаңыз.

note: Type: error Description :sl3:
en: Volume group name overlaps with device name
kk: Томдар тобының атауы құрылғы атауына ұқсамауы керек

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group name overlaps with an existing device name. Please choose another name.
kk: Томдар тобының атауы құрылғы атауына ұқсайды. Басқа атау таңдаңыз.

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to delete:
kk: Жойылатын томдар тобы:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to delete.
kk: Жойылатын томдар тобын таңдаңыз.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: No volume group found
kk: Ешбір томдар тобы табылмады

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group has been found.
kk: Ешбір тодар тобы табылған жоқ.

note: Type: error Description :sl3:
en: The volume group may have already been deleted.
kk: Томдардың тобы өшірілген болуы мүмкін.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really delete the volume group?
kk: Сіз шынымен томдар тобын жоюды қалайсыз ба?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please confirm the ${VG} volume group removal.
kk: ${VG} томдар тобының жойылуын растаңыз.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while deleting volume group
kk: Томдар тобын жою кезінде қате кетті

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group could not be deleted. One or more logical volumes may currently be in use.
kk: Аталған томдар тобы жойыла алмайды. Бір немесе бірнеше логикалық томдар әлі де пайдалымда екені ықтимал.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group can be deleted.
kk: Томдар тобы жойыла алмайды.

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to extend:
kk: Кеңейтілетін томдар тобы:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to extend.
kk: Кеңейтілетін томдар тобын таңдаңыз.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices to add to the volume group:
kk: Томдар тобына қосылатын құрылғылар:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices you wish to add to the volume group.
kk: Томдар тобына қосу үшін құрылғыны таңдаңыз.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. Extension of the volume group was aborted.
kk: Физикалық томдар таңдалған жоқ. Томдарды кеңейтуден бас тартылды.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while extending volume group
kk: Томдарды кеңейту кезінде қате кетті

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PARTITION} could not be added to the selected volume group.
kk: ${PARTITION} физикалық томын таңдалған томдар тобына қосу сәтсіз аяқталды.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group can be reduced.
kk: Ешбір томдар тобы қысқартыла алмайды.

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to reduce:
kk: Қысқартылатын томдар тобы:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to reduce.
kk: Қысқартылатын томдар тобын таңдаңыз.

note: Type: select Description :sl3:
en: Device to remove from volume group:
kk: Томдар тобынан жойылатын құрылғылар:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the device you wish to remove from the volume group.
kk: Томдар тобынан жойылатын құрылғыларды таңдаңыз.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: Error while reducing volume group
kk: Томдар тобын жою кезінде қате кетті

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group (${VG}) could not be reduced. There is only one physical volume attached. Please delete the volume group instead.
kk: Таңдалған ${VG} томдар тобы қысқартылмайды. Бір-ақ физикалық том табылды, сондықтан топты түгел жойыңыз.

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PARTITION} could not be removed from the selected volume group.
kk: ${PARTITION} физикалық томын таңдалған томдар тобынан жою сәтсіз аяқталды.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume groups were found for creating a new logical volume.  Please create more physical volumes and volume groups.
kk: Логикалық том жасайтын томдар тобы табылмады. Қосымша физикалық томдар мен топтарды жасаңыз.

note: Type: error Description :sl3:
en: No free volume groups were found for creating a new logical volume. Please create more physical volumes and volume groups, or reduce an existing volume group.
kk: Жаңа логикалық томды жасау үшін бос томдар тобы табылмады. Қосымша физикалық томдар мен топтарды жасаңыз немесе бар томдар тобының қысқартыңыз.

note: Type: string Description :sl3:
en: Logical volume name:
kk: Логикалық томның атауы:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the name you would like to use for the new logical volume.
kk: Жаңа логиклақ томның атын енгізіңіз.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: select Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: Volume group:
kk: Томдар тобы:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group where the new logical volume should be created.
kk: Жаңа логиклаық том жасалатын томдар тобын таңдаңыз.

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume name entered
kk: Логикалық томның атауы көрсетілмеген

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the logical volume has been entered.  Please enter a name.
kk: Логикалық томға атауы берілген жоқ. Атауын енгізіңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while creating a new logical volume
kk: Логикалық том жасау кезінде қате кетті

note: Type: error Description :sl3:
en: The name ${LV} is already in use by another logical volume on the same volume group (${VG}).
kk: ${LV} атауы қазіргі кезде ${VG} тобындағы басқа логикалық томға берілген.

note: Type: string Description :sl3:
en: Logical volume size:
kk: Логикалық томның көлемі:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the size of the new logical volume. The size may be entered in the following formats: 10K (Kilobytes), 10M (Megabytes), 10G (Gigabytes), 10T (Terabytes). The default unit is Megabytes.
kk: Жаңа логикалық томның көлемін енгізіңіз. Көлемі келесі түрде көрсетілуі мүмкін: 10K (килобайт), 10M (мегабайт), 10G (гигабайт), 10T (терабайт). Әдетте мегабайт қолданылады.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unable to create a new logical volume (${LV}) on ${VG} with the new size ${SIZE}.
kk: ${VG} тобында ${SIZE} көлеміндегі жаңа ${LV} логикалық томын жасау мүмкін емес.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group has been found for deleting a logical volume.
kk: Логикалық томы жойылатын ешбір томдар тобы табылмады.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group which contains the logical volume to be deleted.
kk: Жойылатын логикалық томы бар томдар тобын көрсетіңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume found
kk: Ешбір логикалық том табылмады

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume has been found.  Please create a logical volume first.
kk: Ешбір логикалық том табылмады. Алдымен логикалық том жасаңыз.

note: Type: select Description :sl3:
en: Logical volume:
kk: Логикалық том:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the logical volume to be deleted on ${VG}.
kk: ${VG} тобынан жойылатын логикалық томды таңдаңыз.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while deleting the logical volume
kk: Логикалық томды жою кезінде қате кетті

note: Type: error Description :sl3:
en: The logical volume (${LV}) on ${VG} could not be deleted.
kk: ${VG} тобынан (${LV}) логикалық томы жойылмайды.

note: Type: error Description :sl3:
en: No usable physical volumes found
kk: Ешбір физикалық том табылмады

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes (i.e. partitions) were found in your system. All physical volumes may already be in use. You may also need to load some required kernel modules or re-partition the hard drives.
kk: Ешбір физикалық том (бөлім) табылмады. Барлық физикалық томдар қолданыста болуы мүмкін. Сонымен қатар арнайы ядролық модульдерді жүктеу не қатты дисктерді бөлу қажет болуы мүмкін.

note: Type: error Description :sl3:
en: Logical Volume Manager not available
kk: Логикалық Том Менеджері қолжетерсіз

note: Type: error Description :sl3:
en: The current kernel doesn't support the Logical Volume Manager. You may need to load the lvm-mod module.
kk: Бұл ядроның конфигурациясы Логикалық Томдардың Менеджерін қолдамайды. Ядроның бұл функциясы іске қосу үшін lvm-mod модулін жүктеу керек болуы мүмкін.

note: Type: error Description :sl3:
en: Multidisk (MD) not available
kk: Multidisk (MD) пайдалану мүмкін емес

note: Type: error Description :sl3:
en: The current kernel doesn't seem to support multidisk devices. This should be solved by loading the needed modules.
kk: Ядроның ағымдағы конфигурациясы miltidisk қондырғысын қолдамайды. Қажетті қолдауды керекті модульдерді жүктеп алуға болады.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Create MD device
kk: Мультидиск құрылғысын жасау

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Delete MD device
kk: Мультидиск құрылғысын жою

note: #-#-#-#-#  templates.pot (mdcfg)  #-#-#-#-# Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-crypto)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (partm
en: Finish
kk: Аяқтау

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk configuration actions
kk: Мультидиск баптау әрекеті

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the Multidisk (MD) and software RAID configuration menu.
kk: Бұл Мультидиск (MD) және бағдарламалық RAID мәзірі.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select one of the proposed actions to configure multidisk devices.
kk: Multidisk құрылғысын баптауға ұсынылған әрекеттердің біреуін таңдаңыз.

note: Type: error Description :sl3:
en: No RAID partitions available
kk: RAID бөлімдері жоқ

note: Type: error Description :sl3:
en: No unused partitions of the type "Linux RAID Autodetect" are available. Please create such a partition, or delete an already used multidisk device to free its partitions.
kk: "Linux RAID Autodetect" типі бар пайдаланылмай тұрған бөлімдер жоқ. Мұндай бөлім құрыңыз немесе ондағы бөлімдерді босату үшін қолданылған multidisk құрылғысын жойыңыз.

note: Type: error Description :sl3:
en: If you have such partitions, they might contain actual file systems, and are therefore not available for use by this configuration utility.
kk: Егер сізде осындай бөлімдер бар болып, баптау бағдарламасында көрінбей тұрса, оларға файлдық жүйе орнатылған болуы мүмкін.

note: Type: error Description :sl3:
en: Not enough RAID partitions available
kk: RAID бөлімдері жеткіліксіз

note: Type: error Description :sl3:
en: There are not enough RAID partitions available for your selected configuration.  You have ${NUM_PART} RAID partitions available but your configuration requires ${REQUIRED} partitions.
kk: Сіз таңдаған конфигурацияға қатынаулы RAID бөлімдері жеткіліксіз. Сізде ${NUM_PART} RAID бөлімі бар, бірақ бұл конфигурацияға ${REQUIRED} бөлімдердің керек.

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk device type:
kk: Мультидиск құрылғысының түрі:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please choose the type of the multidisk device to be created.
kk: Жасалатын мультидисктің түрін таңдаңыз.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID0 multidisk device:
kk: RAID0 мультидисктің активті құрылғысы:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create a RAID0 array. Please choose the active devices in this array.
kk: Сіз RAID0 массивін құруды таңдадыңыз. Бұл массивтегі активті бөлімдерді көрсетіңіз.

note: Type: string Description :sl3:
en: Number of active devices for the RAID${LEVEL} array:
kk: RAID${LEVEL} массиві үшін активті құрылғылар саны:

note: Type: string Description :sl3:
en: The RAID${LEVEL} array will consist of both active and spare partitions. The active partitions are those used, while the spare devices will only be used if one or more of the active devices fail. A minimum of ${MINIMUM} active devices is required.
kk: RAID${LEVEL} массиві активті және сақтық бөлімдерден тұрады. Активті бөлімдер үнемі қолданылады, ал сақтық бөлімдер активті бөлімдердің бірі істен шыққанда ғана қолданылады. Кем дегенде ${MINIMUM} активті құрылғы қажет.

note: Type: string Description :sl3:
en: NOTE: this setting cannot be changed later.
kk: ЕСКЕРТУ: бұл баптауды кейін өзгертуге болмайды.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID${LEVEL} multidisk device:
kk: RAID${LEVEL} мультидисктің активті құрылғысы:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create a RAID${LEVEL} array with ${COUNT} active devices.
kk: Сіз ${COUNT} активті құрылғысы бар RAID${LEVEL} массивін құруды таңдадыңыз.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please choose which partitions are active devices. You must select exactly ${COUNT} partitions.
kk: Активті түрде қолданылатын бөлімдерді таңдаңыз. Сіз ${COUNT} бөлімдерін дәл таңдауыңыз керек.

note: Type: string Description :sl3:
en: Number of spare devices for the RAID${LEVEL} array:
kk: RAID${LEVEL} массиві үшін сақтық құрылғылар саны:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Spare devices for the RAID${LEVEL} multidisk device:
kk: RAID${LEVEL} мультидисктің сақтық құрылғысы:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create a RAID${LEVEL} array with ${COUNT} spare devices.
kk: Сіз ${COUNT} сақтық құрылғысы бар RAID${LEVEL} массивін құруды таңдадыңыз.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please choose which partitions will be used as spare devices. You may choose up to ${COUNT} partitions. If you choose less than ${COUNT} devices, the remaining partitions will be added to the array as "missing". You will be able to add them later to the array.
kk: Сақтық құрылғы ретінде қолданылатын бөлімдерді көрсетіңіз. ${COUNT} бөлімге дейін таңдауға болады. Егер сіз ${COUNT} аз таңдасаңыз, қалған бөлімдер массивке"жетіспейтін" түрде қосылады. Сіз оларды массивте кейінірек іске қоса аласыз.

note: Type: string Description :sl3:
en: Layout of the RAID10 multidisk device:
kk: RAID10 мультидиск құрылғысының схемасы:

note: Type: string Description :sl3:
en: The layout must be n, o, or f (arrangement of the copies) followed by a number (number of copies of each chunk). The number must be smaller or equal to the number of active devices.
kk: Схеманы көрсету үшін n, o, немесе f (көшірмелердің орналасуы) және сан (әрбір бөлік көшірмесінің саны) енгізу керек. Сан құрылғылардың жалпы санынан аз не оған тең болуы керек.

note: Type: string Description :sl3:
en: The letter is the arrangement of the copies:
     n - near copies: Multiple copies of one data block are at similar
         offsets in different devices.
     f - far copies: Multiple copies have very different offsets
     o - offset copies: Rather than the chunks being duplicated within a
         stripe, whole stripes are duplicated but are rotated by one
         device so duplicate blocks are on different devices.
kk: Әріптер көшірменің орналасуын білдіреді:
     n - жақын көшірмелер: Бір деректің бірнеше көшірмесі
         әр түрлі құрылғының БІРДЕЙ ығысуы бойынша орналасады.
     f - алыс көшірмелер: Бір деректің бірнеше көшірмесі әр түрлі 
         құрылғының ӘР ТҮРЛІ ығысуы бойынша орналасады.
     o - ығысқан көшірмелер: Дерек пен оның көшірмесі
         құрылғыларға бөлшектеніп, кезек-кезек жазылады.

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk device to be deleted:
kk: Жойылатын Multidisk құрылғысы:

note: Type: select Description :sl3:
en: Deleting a multidisk device will stop it and clear the superblock of all its components.
kk: Мультидиск құрылғысын жою оның жұмысын тоқтатып, суперблокты барлық компонентінен тазартады.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please note this will not immediately allow you to reuse the partitions or devices in a new multidisk device. The array will however be unusable after the deletion.
kk: Жаңа мультидиск құрылғысындағы бөлімдер мен құрылғыларды бірден пайдалану мүмкін болмайтынын ескеріңіз. Массивті жоюдан кейін қолдануға болмайды.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you select a device for deletion, you will get some information about it and you will be given the option of aborting this operation.
kk: Жойылатын құрылғы таңдағанда, сізге ол туралы қосымша ақпарат пен операцияны болдыртпау опциясы ұсынылады.

note: Type: error Description :sl3:
en: No multidisk devices available
kk: Ешбір мультидиск құрылғылары табылмады

note: Type: error Description :sl3:
en: No multidisk devices are available for deletion.
kk: Өшіру үшін ешбір мультидиск құрылғысы табылмады.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really delete this multidisk device?
kk: Сіз шынымен мультидиск құрылғысын жоюды қалайсыз ба?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please confirm whether you really want to delete the following multidisk device:
kk: Мультидиск құрылғысын шынымен жоюды қалайтыныңызды растаңыз:

note: Type: boolean Description :sl3:
en:  Device:            ${DEVICE}
     Type:              ${TYPE}
     Component devices:
kk:  Құрылғы:           ${DEVICE}
     Түрі:              ${TYPE}
     Құрылғы компоненттері:

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to delete the multidisk device
kk: Мультидиск құрылғысын жою сәтсіз аяқталды

note: Type: error Description :sl3:
en: There was an error deleting the multidisk device. It may be in use.
kk: Мультидиск құрылғысын жою кезінде қате кетті. Құрылғы қолданыста болуы мүмкін.

note: Type: string Description :sl3:
en: Waiting time (in seconds) for link detection:
kk: Желіде байланыс барын анықтауды күту уақыты (сек):

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the maximum time you would like to wait for network link detection.
kk: Желіде байланыс барын анықтауды максималды күту уақытын енгізіңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: Invalid network link detection waiting time
kk: Желіде байланыс барын анықтауды күту уақыты қате

note: Type: error Description :sl3:
en: The value you have provided is not valid. The maximum waiting time (in seconds) for network link detection must be a positive integer.
kk: Сіз енгізген мән қате. Желіде байланыс барын күту уақытының максималды шамасы (секундпен) оң сан болуы тиіс.

note: Type: error Description IPv6 :sl3:
en: IPv6 unsupported on point-to-point links
kk: Point-to-point байланыстары IPv6 қолдамайды

note: Type: error Description IPv6 :sl3:
en: IPv6 addresses cannot be configured on point-to-point links.  Please use an IPv4 address, or go back and select a different network interface.
kk: IPv6 адрестерін point-to-point байланыстарда баптау мүмкін емес. IPv4 адресін қолданыңыз, немесе артқа оралып, басқа желілік құрылғысын таңдаңыз.

note: Type: text Description :sl3:
en: Continue installation remotely using SSH
kk: Қашықтан орнатуды SSH арқылы жалғастыру

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start installer
kk: Орнату бағдарламасын бастау

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start installer (expert mode)
kk: Орнату бағдарламасын бастау (эксперт режимі)

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start shell
kk: Қоршамды бастау

note: Type: select Description :sl3:
en: Network console option:
kk: Желілік консоль опциясы:

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the network console for the Debian installer. From here, you may start the Debian installer, or execute an interactive shell.
kk: Бұл Debian орнату бағдарламасының желілік консолі. Осы жерден Debian орнату бағдарламасын не қоршамды бастауға болады.

note: Type: select Description :sl3:
en: To return to this menu, you will need to log in again.
kk: Осы мәзірге оралу үшін, жүйеге қайта кіру қажет болады.

note: Type: text Description :sl3:
en: Generating SSH host key
kk: SSH хост кілтін жасау

note: Type: password Description :sl3:
en: Remote installation password:
kk: Қашықтан орнату паролі:

note: Type: password Description :sl3:
en: You need to set a password for remote access to the Debian installer. A malicious or unqualified user with access to the installer can have disastrous results, so you should take care to choose a password that is not easy to guess. It should not be a word found in the dictionary, or a word that could be easily associated with you, like your middle name.
kk: Debian орнатушысына қашықтан қатынау үшін пароль орнатылуы тиіс. Пароль ешкім тауып алмайтындай әрі сөздіктен алынбаған, өзіңізге байланысты емес сөз болуы керек.

note: Type: password Description :sl3:
en: This password is used only by the Debian installer, and will be discarded once you finish the installation.
kk: Бұл парольді тек Debian орнату бағдарламасы қолданады, сондықтан орнату аяқталған соң оның қажеті жоқ.

note: Type: password Description :sl3:
en: Please enter the same remote installation password again to verify that you have typed it correctly.
kk: Парольдің дұрыстығын тексеру үшін қашықтан орнату паролін қайтадан енгізіңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: Password mismatch
kk: Парольдер ұқсамайды

note: Type: error Description :sl3:
en: The two passwords you entered were not the same. Please enter a password again.
kk: Екі пароль бір-біріне ұқсамайды. Парольді қайтадан енгізіп көріңіз.

note: Type: note Description :sl3:
en: Start SSH
kk: SSH бастау

note: Type: note Description :sl3:
en: To continue the installation, please use an SSH client to connect to the IP address ${ips} and log in as the "installer" user. For example:
kk: Орнатуды жалғастыру үшін ${ips} IP адресіне қосылатын SSH клиентін қолданып, "installer" ретінде кіруіңіз керек. Мысалы:

note: Type: note Description :sl3:
en: The fingerprint of this SSH server's host key is: ${fingerprint}
kk: SSH серверінің хост кілтінің ізі (fingerprint): ${fingerprint}

note: Type: note Description :sl3:
en: Please check this carefully against the fingerprint reported by your SSH client.
kk: SSH клиентіне қатысты осы хабарды мұқият тексеріңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: Could not fetch SSH authorized keys
kk: SSH авторизацияланған кілттерді алу мүмкін емес

note: Type: error Description :sl3: Translators: do NOT translate the "LOCATION" variable name
en: An error occurred while fetching SSH authorized keys from ${LOCATION}.
kk: ${LOCATION} жерінен SSH авторизацияланған кілттерді алу кезінде қате кетті.

note: Type: note Description :sl3:
en: No boot loader installed
kk: Жүйелік жүктеуіші орнатылмаған

note: Type: note Description :sl3:
en: No boot loader has been installed, either because you chose not to or because your specific architecture doesn't support a boot loader yet.
kk: Жүйелік жүктеуіш орнатылмаған, себебі сіз жүктеуішті орнатпауды ұйғардыңыз немесе оны компьютеріңізге орнату уақытша мүмкін емес.

note: Type: note Description :sl3:
en: You will need to boot manually with the ${KERNEL} kernel on partition ${BOOT} and ${ROOT} passed as a kernel argument.
kk: ${KERNEL} ядросын ${BOOT} бөлімінен қолдан жегіп, аргумент ретінде ${ROOT} беруіңіз керек.

note: Type: text Description :sl3: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up encrypted LVM
kk: Көмектесіп - түгел дискіні қолдану және шифрленген LVM баптау

note: Type: string Description :sl3:
en: Name of the volume group for the new system:
kk: Жаңа жүйенің томдар тобының аты:

note: Type: error Description :sl3:
en: This happened because the selected recipe does not contain any partition that can be created on LVM volumes.
kk: Мұның себебі: таңдалған шешімде (recipe) LVM томдарында жасауға болатын томдар көрсетілмеген.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Continue installation without /boot partition?
kk: Орнатуды /boot бөлімісіз жалғастыруды қалайсыз ба?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The recipe you selected does not contain a separate partition for /boot. This is normally needed to allow you to boot the system when using LVM.
kk: Сіз таңдаған шешімде (recipe) /boot үшін бөлек бөлім көрсетілмеген. Жүйені LVM пайдаланған кезде жүктеу үшін бөлек бөлімнің болуы қажет.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You can choose to ignore this warning, but that may result in a failure to reboot the system after the installation is completed.
kk: Бұл хабарды елемеуге болады, бірақ орнату аяқталған соң жүйе жүктеле алмауы мүмкін.

note: Type: error Description :sl3:
en: The volume group name used to automatically partition using LVM is already in use. Lowering the priority for configuration questions will allow you to specify an alternative name.
kk: LVM пайдаланып бөлуге арналған томдар тобының аты бос емес. Баптау сұрақтарының басымдылығын төмендету арқылы басқа ат беруге болады.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unexpected error while creating volume group
kk: Томдар тобын жасау кезінде күтпеген қате кетті

note: Type: error Description :sl3:
en: Autopartitioning using LVM failed because an error occurred while creating the volume group.
kk: LVM қолдана отырып бөлу сәтсіз аяқталды, себебі томдар тобын құру кезінде қате кетті.

note: Type: text Description :sl3:
en: Multiple disks (%s)
kk: Бірнеше диск (%s)

note: Type: error Description :sl3:
en: Non-existing physical volume
kk: Жоқ физикалық том

note: Type: error Description :sl3:
en: A volume group definition contains a reference to a non-existing physical volume.
kk: Томдар тобының сипаттамасы өзінде жоқ физикалық томға сілтеме жасайды.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please check that all devices are properly connected. Alternatively, please check the automatic partitioning recipe.
kk: Барлық құрылғылардың дұрыс қосылғандығын тексеріңіз. Сонымен қатар бөлу шешімін (recipe) тексеріңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volume defined in volume group
kk: Томдар тобында ешбір физикалық том көрсетілмеген

note: Type: error Description :sl3:
en: The automatic partitioning recipe contains the definition of a volume group that does not contain any physical volume.
kk: Өздігінен бөлу шешімінде (recipe) өзінде жоқ физикалық томға сілтеме жасайтын томдар тобы бар.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please check the automatic partitioning recipe.
kk: Өздігінен бөлу шешімін (recipe) тексеріңіз.

note: Type: string Description :sl3:
en: Amount of volume group to use for guided partitioning:
kk: Орнатылымда қолданылатын томдардың топтарының өлшемі:

note: Type: string Description :sl3:
en: You may use the whole volume group for guided partitioning, or part of it. If you use only part of it, or if you add more disks later, then you will be able to grow logical volumes later using the LVM tools, so using a smaller part of the volume group at installation time may offer more flexibility.
kk: Орнатылымға барлық бөлімдердің барлық тобын да, оның қайсыбір бөлігін қолдана аласыз. Тек бір бөлігін қолданам немесе бөлуден кейін басқа дискілер құрылғылар қосам десеңіз, онда сіз оларды кейінірек логикалық дискілер мөлшерін LVM утилиталарының көмегімен өзгерте аласыз, сондықтан орнатылым кезінде бөлімдердің тобының бір бөлігін қолдану туралы шешіміңіз, көбірек иілгішті әдісі болып келеді.

note: Type: string Description :sl3:
en: The minimum size of the selected partitioning recipe is ${MINSIZE} (or ${PERCENT}); please note that the packages you choose to install may require more space than this. The maximum available size is ${MAXSIZE}.
kk: Таңдалған орнатылым түріне сәйкес ең аз дегенде ${MINSIZE} (немесе ${PERCENT}) қажет; бірақ та таңдалған пакеттердің орнатылымына көбірек дискілік орын қажет болуы мүмкін туралы есіңізде болсын. Ең көп жетімді дискілік орын ${MAXSIZE}.

note: Type: error Description :sl3:
en: Invalid input
kk: Дұрыс емес енгізу

note: Type: error Description :sl3:
en: You entered "${INPUT}", which was not recognized as a valid size.
kk: Сіз "${INPUT}" еңгіздіңіз, бұл дұрыс емес өлшем.

note: Type: error Description :sl3:
en: ${SIZE} is too big
kk: ${SIZE} аса үлкен

note: Type: error Description :sl3:
en: You asked for ${SIZE} to be used for guided partitioning, but the available space is only ${MAXSIZE}.
kk: Бөлу үшін сіз ${SIZE} өлшемін енгіздіңіз, бірақ тек ${MAXSIZE} бос орын бар.

note: Type: error Description :sl3:
en: ${SIZE} is too small
kk: ${SIZE} аса кішкентай

note: Type: error Description :sl3:
en: You asked for ${SIZE} to be used for guided partitioning, but the selected partitioning recipe requires at least ${MINSIZE}.
kk: Бөлу үшін сіз ${SIZE} өлшемін енгіздіңіз, бірақ ағымдағы орнатылымға ең аз дегенде ${MINSIZE} бос орын қажет.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while setting up RAID
kk: RAID баптау кезінде қате кетті

note: Type: error Description :sl3:
en: An unexpected error occurred while setting up a preseeded RAID configuration.
kk: Алдын-ала жасалған RAID баптауын орындау кезінде қате кетті.

note: Type: error Description :sl3:
en: Not enough RAID partitions specified
kk: Көрсетілген RAID бөлімдері жеткіліксіз

note: Type: error Description :sl3:
en: There are not enough RAID partitions specified for your preseeded configuration. You need at least 3 devices for a RAID5 array.
kk: Алдын-ала баптауға RAID бөлімдері жеткіліксіз. RAID5 массиві үшін кем дегенде 3 құрылғы керек.

note: Type: text Description For example MMC/SD card #1 (mmcblk0) :sl3:
en: MMC/SD card #%s (%s)
kk: MMC/SD картасы №%s (%s)

note: Type: text Description For example MMC/SD card #1, partition #2 (mmcblk0p2) :sl3:
en: MMC/SD card #%s, partition #%s (%s)
kk: MMC/SD картасы №%s, бөлім №%s (%s)

note: Type: text Description :sl3:
en: RAID%s device #%s
kk: RAID%s құрылғы #%s

note: Type: text Description :sl3:
en: Encrypted volume (%s)
kk: (%s) шифрленген том

note: Type: text Description :sl3:
en: Multipath %s (partition #%s)
kk: Multipath %s (бөлім #%s)

note: Type: text Description File system name Keep translations short enough :sl3:
en: physical volume for encryption
kk: шифрленетін физикалық том

note: Type: text Description This is related to "encryption method" Encryption type for a file system :sl3:
en: not active
kk: ешқандай

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption method:
kk: Шифрлеу әдісі:

note: Type: select Description :sl3:
en: Encryption method for this partition:
kk: Осы бөлімді шифрлеу әдісі:

note: Type: select Description :sl3:
en: Changing the encryption method will set other encryption-related fields to their default values for the new encryption method.
kk: Шифрлеу әдісінің өзгеруі шифрлеуге қатысты өзге жолдарды әдеттегі мәндеріне асырады.

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption:
kk: Шифрлеу:

note: Type: select Description :sl3:
en: Encryption for this partition:
kk: Осы бөлімді шифрлеу:

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Key size:
kk: Кілт көлемі:

note: Type: select Description :sl3:
en: Key size for this partition:
kk: Осы бөлім кілтінің көлемі:

note: Type: text Description An initialization vector is the initial value used to seed the encryption algorithm Should be kept below 24 columns :sl3:
en: IV algorithm:
kk: IV алгоритмі:

note: Type: select Description An initialization vector is the initial randomness used to seed the encryption algorithm :sl3:
en: Initialization vector generation algorithm for this partition:
kk: Осы бөлімнің инициализация векторын генерациялау алгоритмі:

note: Type: select Description An initialization vector is the initial randomness used to seed the encryption algorithm :sl3:
en: Different algorithms exist to derive the initialization vector for each sector. This choice influences the encryption security. Normally, there is no reason to change this from the recommended default, except for compatibility with older systems.
kk: Әрбір секторға жаңа инициализация веторын тудыратын алгоритмдер бар. Барлық алгоритмдер шифрлеу қауіпсіздігіне әсер етеді. Ескі жүйелермен үйлесімдік табу мақсатытан басқа жағдайда, әдеттегі мәндерді өзгерту қажет емес.

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption key:
kk: Шифрлеу кілті:

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of encryption key for this partition:
kk: Осы бөлімді шифрлеу кілтінің түрі:

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption key hash:
kk: Шифрлеу кілтінің хеші:

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of encryption key hash for this partition:
kk: Осы бөлімді шифрлеу кілті хешінің түрі:

note: Type: select Description :sl3:
en: The encryption key is derived from the passphrase by applying a one-way hash function to it. Normally, there is no reason to change this from the recommended default and doing so in the wrong way can reduce the encryption strength.
kk: Шифрлеу кілті парольге біржақты хеш функциясын пайдалану арқылы алынады, сондықтан шифрлеу беріктігін төмендетіп алмас үшін, әдеттегі мәндерді қалдыру ұсынылады.

note: Type: text Description This shows up in a screen summarizing options and will be followed by "yes" or "no" :sl3:
en: Erase data:
kk: Деректерді өшіру:

note: Type: text Description :sl3:
en: Erase data on this partition
kk: Осы бөлімдегі деректерді өшіру

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really erase the data on ${DEVICE}?
kk: Сіз шынымен ${DEVICE} құрылғысындағы деректерді өшіруді қалайсыз ба?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The data on ${DEVICE} will be overwritten with zeroes. It can no longer be recovered after this step has completed. This is the last opportunity to abort the erase.
kk: ${DEVICE} деректері нөлдермен үстінен жазылады. Бұл қадамнан кейін алдыңғы деректерді қалпына келтіру мүмкін болмайды. Өшіруден бас тарту бұдан былай мүмкін болмайды.

note: Type: text Description :sl3:
en: Erasing data on ${DEVICE}
kk: ${DEVICE} деректерін өшіру

note: Type: text Description :sl3:
en: The installer is now overwriting ${DEVICE} with zeroes to delete its previous contents. This step may be skipped by cancelling this action.
kk: Орнату қолданбасы ${DEVICE} құрылғысын оның алдыңғы құрамасын жою үшін нөлдермен үстінен жазуда. Бұл қадамды бұл әрекеттен бас тарту арқылы аттап кетуге болады.

note: Type: error Description :sl3:
en: Erasing data on ${DEVICE} failed
kk: ${DEVICE} деректерін өшіру сәтсіз аяқталды

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while trying to overwrite the data on ${DEVICE} with zeroes. The data has not been erased.
kk: ${DEVICE} құрамындағы деректерді нөлдермен үстінен жазу кезінде қате кетті. Деректер өшірілмеді.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The data on ${DEVICE} will be overwritten with random data. It can no longer be recovered after this step has completed. This is the last opportunity to abort the erase.
kk: ${DEVICE} үстіне кездейсоқ деректер жазылады. Бұл қадамнан кейін алдыңғы деректерді қалпына келтіру мүмкін болмайды. Өшіруден бас тарту бұдан былай мүмкін болмайды.

note: Type: text Description :sl3:
en: The installer is now overwriting ${DEVICE} with random data to prevent meta-information leaks from the encrypted volume. This step may be skipped by cancelling this action, albeit at the expense of a slight reduction of the quality of the encryption.
kk: Орнату қолданбасы ${DEVICE} құрылғысын шифрленген томнан метаақпараттың ұрлануын болдырмау үшін кездейсоқ деректермен үстінен жазуда. Бұл қадамды бұл әрекеттен бас тарту арқылы аттап кетуге болады, бірақ, нәтижелік шифрлеудің сапасы сәл төмендеу болады.

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while trying to overwrite ${DEVICE} with random data. Recovery of the device's previous contents is possible and meta-information of its new contents may be leaked.
kk: ${DEVICE} құрылғысын кездейсоқ деректермен үстінен жазу кезінде қате кетті. Құрылғының бұрыңғы деректерін қалпына келтіру, және оның жаңа құрамасының метаақпаратын ұрлау мүмкін болады.

note: Type: text Description :sl3:
en: Setting up encryption...
kk: Шифрлеуді баптау...

note: Type: text Description :sl3:
en: Configure encrypted volumes
kk: Шифрленген томдарды баптау

note: Type: note Description :sl3:
en: No partitions to encrypt
kk: Шифрлейтін бөлімдер жоқ

note: Type: note Description :sl3:
en: No partitions have been selected for encryption.
kk: Ешбір шифрлейтін бөлім таңдалмады.

note: Type: note Description :sl3:
en: Required programs missing
kk: Қажетті бағдарламалар жетіспейді

note: Type: note Description :sl3:
en: This build of debian-installer does not include one or more programs that are required for partman-crypto to function correctly.
kk: Debian орнату бағдарламасының бұл жинағы partman-crypto жұмысына қажетті кейбір бағдарламаны қамтымайды.

note: Type: error Description :sl3:
en: Required encryption options missing
kk: Қажетті шифрлеу опциялары жетіспейді

note: Type: error Description :sl3:
en: The encryption options for ${DEVICE} are incomplete. Please return to the partition menu and select all required options.
kk: ${DEVICE} шифрлеу үшін қажетті опциялар түгел көрсетілмеген. Мәзірге оралып, барлық қажетті опцияларды таңдаңыз.

note: Type: text Description :sl3: Translators: this string is used to assemble a string of the format "$specify_option: $missing". If this proves to be a problem in your language, please contact the maintainer and we can do it differently.
en: missing
kk: жетіспейді

note: Type: text Description :sl3: What is "in use" is a partition
en: In use as physical volume for encrypted volume ${DEV}
kk: ${DEV} шифрленген томына арналған физикалық томы ретінде қолданылады

note: Type: error Description :sl3:
en: Encryption package installation failure
kk: Шифрлеу дестесін орнату сәтсіз аяқталды

note: Type: error Description :sl3:
en: The kernel module package ${PACKAGE} could not be found or an error occurred during its installation.
kk: ${PACKAGE} ядролық құрама дестесі табылмады немесе оны орнату кезінде қате кетті.

note: Type: error Description :sl3:
en: It is likely that there will be problems setting up encrypted partitions when the system is rebooted. You may be able to correct this by installing the required package(s) later on.
kk: Жүйе қайта жүктелгеннен кейін шифрленген бөлімдерден қиындық байқалуы мүмкін. Оны шешу үшін кейінірек қажетті дестелерді орнатыңыз.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to disk and configure encrypted volumes?
kk: Сіз өзгерістерді дискке жазып, шифрленген томды баптауды қалайсыз ба?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before encrypted volumes can be configured, the current partitioning scheme has to be written to disk.  These changes cannot be undone.
kk: Шифрленген томды баптамай тұрып, бөлудің схемасын дискке жазу керек. Бұл өзгерістерді болдырмау мүмкін болмайды.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the encrypted volumes have been configured, no additional changes to the partitions on the disks containing encrypted volumes are allowed. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme for these disks before continuing.
kk: Шифрленген томдарды баптағаннан кейін, шифрленген томдардағы бөлімдерге ешқандай өзгеріс енгізу мүмкін болмайды. Жалғастырмас бұрын осы схеманың сізге жарайтындығына көз жеткізіңіз.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure encrypted volumes?
kk: Сіз бөлу схемасын сақтап, шифрленген томды баптауды қалайсыз ба?

note: Type: error Description :sl3:
en: Configuration of encrypted volumes failed
kk: Шифрленген томды баптау сәтсіз аяқталды

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while configuring encrypted volumes.
kk: Шифрленген томды баптау кезінде қате кетті.

note: Type: error Description :sl3:
en: The configuration has been aborted.
kk: Баптаудан бас тартылды.

note: Type: error Description :sl3:
en: Initialisation of encrypted volume failed
kk: Шифрленген томды инициализациялау сәтсіз аяқталды

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while setting up encrypted volumes.
kk: Шифрленген томды баптау кезінде қате кетті.

note: Type: text Description :sl3: This is a key type for encrypted file systems It can be either protected by a passphrase, a keyfile of a random key This text is one of these choices, so keep it short
en: Passphrase
kk: Пароль

note: Type: text Description :sl3: This is a key type for encrypted file systems It can be either protected by a passphrase, a keyfile of a random key This text is one of these choices, so keep it short
en: Keyfile (GnuPG)
kk: Кілттік файл (GnuPG)

note: Type: text Description :sl3: This is a key type for encrypted file systems It can be either protected by a passphrase, a keyfile of a random key This text is one of these choices, so keep it short
en: Random key
kk: Кездейсоқ кілт

note: Type: error Description :sl3:
en: Unsafe swap space detected
kk: Қауіпті своп аймағы табылды

note: Type: error Description :sl3:
en: An unsafe swap space has been detected.
kk: Қауіпсіз емес своп аймағы табылды.

note: Type: error Description :sl3:
en: This is a fatal error since sensitive data could be written out to disk unencrypted. This would allow someone with access to the disk to recover parts of the encryption key or passphrase.
kk: Бұл өте қауіпті қате болып табылады, себебі жеке деректер дискке шифрленбеген түрде жазылуы мүмкін. Дискіге қолы жететін қаскүнем мұндай файлдардан шифрлеу кілтін не паролін анықтап алуы мүмкін.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please disable the swap space (e.g. by running swapoff) or configure an encrypted swap space and then run setup of encrypted volumes again. This program will now abort.
kk: Своп аймағын пайдалануды өшіріңіз (swapoff арқылы) не своп аймағын шифрлеп алып, осы бағдарламаны қосыңыз. Бағдарлама жұмысын тоқтатады.

note: Type: password Description :sl3:
en: Encryption passphrase:
kk: Шифрлеу паролі:

note: Type: password Description :sl3:
en: You need to choose a passphrase to encrypt ${DEVICE}.
kk: ${DEVICE} шифрлеу үшін пароль көрсетуіңіз керек.

note: Type: password Description :sl3:
en: The overall strength of the encryption depends strongly on this passphrase, so you should take care to choose a passphrase that is not easy to guess. It should not be a word or sentence found in dictionaries, or a phrase that could be easily associated with you.
kk: Шифрлеудің жалпы беріктігі осы парольға байланысты, сондықтан сіз қиын пароль таңдауыңыз керек. Пароль сөздіктен алынған сөз немесе сізге байланысты сөз (мысалы, әкеңіздің аты) болмауы тиіс.

note: Type: password Description :sl3:
en: A good passphrase will contain a mixture of letters, numbers and punctuation. Passphrases are recommended to have a length of 20 or more characters.
kk: Жақсы пароль әріп, сан және пунктуация белгілерінен тұруы керек. Парольдің ұзындығы 20 не одан да көп таңбадан асуы керек.

note: Type: password Description :sl3:
en: Re-enter passphrase to verify:
kk: Парольді қайталап енгізіңіз:

note: Type: password Description :sl3:
en: Please enter the same passphrase again to verify that you have typed it correctly.
kk: Енгізілген парольдің дұрыстығын тексеру үшін, оны тағы да бір рет енгізіңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: Passphrase input error
kk: Пароль енгізу қатесі

note: Type: error Description :sl3:
en: The two passphrases you entered were not the same. Please try again.
kk: Сіз енгізген парольдар бір-бірімен сәйкес келмейді. Парольді қайта енгізіңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: Empty passphrase
kk: Бос пароль

note: Type: error Description :sl3:
en: You entered an empty passphrase, which is not allowed. Please choose a non-empty passphrase.
kk: Сіз бос пароль енгіздіңіз. Бос парольдер қолдануға болмайды.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Use weak passphrase?
kk: Әлсіз парольді қолдану керек пе?

note: Type: boolean Description :sl3: Translators: we unfortunately cannot use plural forms here So, you are suggested to use the plural form adapted for MINIMUM=8, which is the current hardcoded value
en: You entered a passphrase that consists of less than ${MINIMUM} characters, which is considered too weak. You should choose a stronger passphrase.
kk: Сіз ${MINIMUM} таңбадан кем тұратын пароль енгіздіңіз. Мұндай парольдер өте әлсіз болып табылады. Берік пароль енгізіңіз.

note: Type: entropy Description :sl3:
en: The encryption key for ${DEVICE} is now being created.
kk: ${DEVICE} шифрлеу кілті жасалып жатыр.

note: Type: error Description :sl3:
en: Keyfile creation failure
kk: Кілт файл жасау сәтсіз аяқталды

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while creating the keyfile.
kk: Кілт файлын жасау кезінде қате кетті.

note: Type: error Description :sl3:
en: Encryption configuration failure
kk: Шифрлеуді баптау сәтсіз аяқталды

note: Type: error Description :sl3:
en: You have selected the /boot file system to be stored on an encrypted partition. This is not possible because the boot loader would be unable to load the kernel and initrd. Continuing now would result in an installation that cannot be used.
kk: Сіз /boot файлдық жүйені шифрленген бөлімде сақтауды таңдаңыз. Бұл мүмкін емес, себебі жүктеуші ядро мен initrd жүктей алмайтын болады. Жалғастыруды қаласаңыз, нәтижесінде пайдалануға жарамсыз жүйе аласыз.

note: Type: error Description :sl3:
en: You should go back and choose a non-encrypted partition for the /boot file system.
kk: Артқа шегініп, /boot файлдық жүйесіне шифрленбеген бөлім таңдаңыз.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Are you sure you want to use a random key?
kk: Сіз шынымен кездейсоқ кілтті пайдалануды қалайсыз ба?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You have chosen a random key type for ${DEVICE} but requested the partitioner to create a file system on it.
kk: ${DEVICE} үшін кездейсоқ кілт таңдалды. Сонымен қатар файлдық жүйе құру туралы сұрадыңыз.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Using a random key type means that the partition data is going to be destroyed upon each reboot. This should only be used for swap partitions.
kk: Кездейсоқ кілтті пайдалану кезінде бөлімдегі деректер компьютер жүктелген сайын жойылып отырады. Яғни кездейсоқ кілтті своп бөлімдер үшін ғана пайдалануға болады.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to download crypto components
kk: Криптографиялық құраманы жүктеу сәтсіз аяқталды

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred trying to download additional crypto components.
kk: Қосымша криптографиялық құраманы жүктеу кезінде қате кетті.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Proceed to install crypto components despite insufficient memory?
kk: Сіз криптографиялық құраманы жады жеткіліксіздігіне қарамастан орнатуды қалайсыз ба?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: There does not seem to be sufficient memory available to install additional crypto components. If you choose to go ahead and continue anyway, the installation process could fail.
kk: Қосымша криптографиялық құраманы орнатуға компьютердегі жады жетпеуі мүмкін. Жалғастыруды қаласаңыз, орнату процесі сәтсіз аяқталуы мүмкін.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Create encrypted volumes
kk: Шифрленген бөлімдерді жасау

note: Type: select Description :sl3:
en: Encryption configuration actions
kk: Шифрлеуді баптау әрекеттері

note: Type: select Description :sl3:
en: This menu allows you to configure encrypted volumes.
kk: Бұл мәзір көмегімен шифрленген бөлімдерді баптай аласыз.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices to encrypt:
kk: Шифрленетін құрылғылар:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices to be encrypted.
kk: Шифрлену үшін құрылғыларды көрсетіңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: No devices selected
kk: Құрылғылар таңдалмады

note: Type: error Description :sl3:
en: No devices were selected for encryption.
kk: Шифрлену үшін құрылғылар таңдалмады.

note: Type: text Description :sl3:
en: Configure iSCSI volumes
kk: iSCSI томдарын баптау

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Log into iSCSI targets
kk: iSCSI тораптарға кіру

note: Type: select Description :sl3:
en: iSCSI configuration actions
kk: iSCSI баптау әрекеті

note: Type: select Description :sl3:
en: This menu allows you to configure iSCSI volumes.
kk: Бұл мәзір көмегімен iSCSI томдарын баптай аласыз.

note: Type: string Description :sl3:
en: iSCSI target portal address:
kk: iSCSI мақсатының портал адресі:

note: Type: string Description :sl3:
en: Enter an IP address to scan for iSCSI targets. To use a port other than the default of 3260, use "IP:port" notation, for example "1.2.3.4:3261".
kk: iSCSI мақсаттарын іздеу үшін IP адресін енгізіңіз. Үнсіз келісім портынан (3260) басқа портты қолдану үшін, оны "IP:port" ретінде жазыңыз, мысалы, "1.2.3.4:3261".

note: Type: string Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: iSCSI initiator username for ${PORTAL}:
kk: ${PORTAL} үшін iSCSI инициатор пайдаланушы аты:

note: Type: string Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: Some iSCSI targets require the initiator (client) to authenticate using a username and password. If that is the case for this target, enter the username here. Otherwise, leave this blank.
kk: Кейбір  iSCSI мақсаттары инициатор (клиент) аутентификацияны пайдаланушы атын және парольді қолданып өтуін сұрайды. Осындай кезде пайдаланушы атын енгізіңіз. Болмаса, өрісті бос қалдырыңыз.

note: Type: password Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: iSCSI initiator password for ${PORTAL}:
kk: ${PORTAL} үшін iSCSI инициатор паролі:

note: Type: password Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: Enter the initiator password needed to authenticate to this iSCSI target.
kk: iSCSI мақсатына аутентификациядан өту үшін керек инициатор паролін енгізіңіз.

note: Type: string Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: iSCSI target username for ${PORTAL}:
kk: iSCSI мақсатының пайдаланушы аты, ${PORTAL} үшін:

note: Type: string Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: In some environments, the iSCSI target needs to authenticate to the initiator as well as the other way round. If that is the case here, enter the incoming username which the target is expected to supply. Otherwise, leave this blank.
kk: Кейбір орталарда, iSCSI мақсаты инициатор аутентификациясынан өтуі керек. Осындай кезде мақсат ұсынатын пайдаланушы атын енгізіңіз. Болмаса, өрісті бос қалдырыңыз.

note: Type: password Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: iSCSI target password for ${PORTAL}:
kk: ${PORTAL} үшін iSCSI мақсатының паролі:

note: Type: password Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: Enter the incoming password which the iSCSI target is expected to supply.
kk: iSCSI мақсаты жіберу керек кіріс паролін енгізіңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: No iSCSI targets discovered
kk: iSCSI мақсаттары табылмады

note: Type: error Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: No iSCSI targets were discovered on ${PORTAL}.
kk: ${PORTAL} жерінде iSCSI мақсаттары табылмады.

note: Type: multiselect Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: iSCSI targets on ${PORTAL}:
kk: ${PORTAL} жеріндегі iSCSI мақсаттары:

note: Type: multiselect Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable name (PORTAL)
en: Select the iSCSI targets you wish to use.
kk: Қолданғыңыз келетін iSCSI мақсаттарын таңдаңыз.

note: Type: error Description :sl3:
en: iSCSI login failed
kk: iSCSI торабына кіру сәтсіз аяқталды

note: Type: error Description :sl3: Translators : do NOT translate the variable names (PORTAL and TARGET)
en: Logging into the iSCSI target ${TARGET} on ${PORTAL} failed.
kk: ${TARGET} iSCSI мақсатына, ${PORTAL} жерінде, кіру сәтсіз аяқталды.

note: Type: text Description :sl3:
en: Unallocated physical volumes:
kk: Пайдаланылмаған физикалық томдар:

note: Type: text Description :sl3:
en: Volume groups:
kk: Томдар тобы:

note: Type: text Description :sl3:
en: Uses physical volume:
kk: Пайдаланатын физикалық томы:

note: Type: text Description :sl3:
en: Provides logical volume:
kk: Ұсынатын логикалық томы:

note: Type: text Description :sl3: "none" here == "No Physical Volumes"
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" relates to "Physical Volumes:" ]
kk: жоқ

note: Type: text Description :sl3: "none" here == "No Volume Groups"
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" relates to "Volume Groups:" ]
kk: жоқ

note: Type: text Description :sl3: Translators: use the acronym for "Physical Volume" in your language here
en: PV
kk: ФТ

note: Type: text Description :sl3: What is "in use" is a partition
en: In use by LVM volume group ${VG}
kk: ${VG} LVM томдар тобының қолданысында

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Display configuration details
kk: Баптау туралы мәліметті көрсету

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Create volume group
kk: Томдар тобын жасау

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Delete volume group
kk: Томдар тобын жою

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Extend volume group
kk: Томдар тобын кеңейту

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Reduce volume group
kk: Томдар тобын қысқарту

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Create logical volume
kk: Логикалық том құру

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Delete logical volume
kk: Логикалық томды жою

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to disks and configure LVM?
kk: Өзгерістерді дискке жазу керек пе?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before the Logical Volume Manager can be configured, the current partitioning scheme has to be written to disk. These changes cannot be undone.
kk: Логикалық томдар басқарушысы бапталу алдында, ағымдағы бөлімдер кестесі дискіге жазылуы керек. Бұл өзгерістерді болдырмау мүмкін болмайды.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the Logical Volume Manager is configured, no additional changes to the partitioning scheme of disks containing physical volumes are allowed during the installation. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme before continuing.
kk: Логикалық Том Менеджерін баптағаннан кейін, физикалық томдардағы бөлу схемасына ешқандай өзгеріс енгізу мүмкін болмайды. Жалғастырмас бұрын осы схеманың сізге жарайтындығына көз жеткізіңіз.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure LVM?
kk: Сіз бөлу схемасын сақтап, LVM баптауды қалайсыз ба?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the Logical Volume Manager is configured, no additional changes to the partitions in the disks containing physical volumes are allowed. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme in these disks before continuing.
kk: Логикалық Том Менеджерін баптағаннан кейін, физикалық томдардағы бөлімдерге ешқандай өзгеріс енгізу мүмкін болмайды. Жалғастырмас бұрын осы схеманың сізге жарайтындығына көз жеткізіңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: LVM configuration failure
kk: LVM баптау сәтсіз аяқталды

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while writing the changes to the disks.
kk: Өзгерістерді дискке жазу кезінде қате кетті.

note: Type: error Description :sl3:
en: Logical Volume Manager configuration has been aborted.
kk: Логикалық Томдар Менеджерін баптау тоқтатылды.

note: Type: text Description :sl3:
en: physical volume for LVM
kk: LVM-ге арналған физикалық том

note: Type: select Description :sl3:
en: Summary of current LVM configuration:
kk: Ағымдық LVM конфигурациясының қорытындысы:

note: Type: select Description :sl3:
en:  Free Physical Volumes:  ${FREE_PVS}
     Used Physical Volumes:  ${USED_PVS}
     Volume Groups:          ${VGS}
     Logical Volumes:        ${LVS}
kk:  Бос физикалық том:  ${FREE_PVS}
     Қолданыстағы физикалық том:  ${USED_PVS}
     Томдар тобы:          ${VGS}
     Логикалық томдар:        ${LVS}

note: Type: note Description :sl3:
en: Current LVM configuration:
kk: Ағымдық LVM конфигурациясы:

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. The creation of a new volume group has been aborted.
kk: Ешбір физикалық том таңдалмады. Жаңа томдар тобын құрудан бас тартылды.

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the volume group has been entered. Please enter a name.
kk: Томдар тобының аты көрсетілмеген. Атын енгізіңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group name is already in use. Please choose a different name.
kk: Томдар тобының көрсетілген аты бұрыннан бар. Басқа ат енгізіңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group name overlaps with an existing device name. Please choose a different name.
kk: Томдар тобының көрсетілген аты құрылғы атымен сәйкес келеді. Басқа ат енгізіңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while creating volume group
kk: Томдар тобын жасау кезінде қате кетті

note: Type: error Description :sl3:
en: The volume group ${VG} could not be created.
kk: ${VG} томдар тобын жасала алмайды.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. Extension of the volume group has been aborted.
kk: Ешбір физикалық том таңдалмады. Томдар тобын кеңейтуден бас тартылды.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices to remove from the volume group:
kk: Томдар тобынан жойылатын құрылғылар:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices you wish to remove from the volume group.
kk: Томдар тобынан жойылатын құрылғыларды таңдаңыз.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. Reduction of the volume group was aborted.
kk: Ешбір физикалық том таңдалмады. Томдар тобын қысқартудан бас тартылды.

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the logical volume has been entered. Please enter a name.
kk: Логикалық томға атау берілген жоқ. Атауын енгізіңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume has been found. Please create a logical volume first.
kk: Бірде-бір логикалық том табылмады. Алдымен логикалық томды жасаңыз.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the logical volume to delete.
kk: Жойылатын логикалық том таңдаңыз.

note: Type: text Description :sl3:
en: in VG ${VG}
kk: ${VG} тобында

note: Type: error Description :sl3:
en: The logical volume ${LV} on ${VG} could not be deleted.
kk: ${VG} тобынан (${LV}) логикалық томын өшіру мүмкін емес.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while initializing physical volume
kk: Физикалық томды инициализациялау кезінде қате кетті

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PV} could not be initialized.
kk: ${PV} физикалық томы инициализациялана алмайды.

note: Type: error Description :sl3:
en: Invalid logical volume or volume group name
kk: Логикалық томның не томдар тобының аты жарамсыз

note: Type: error Description :sl3:
en: Logical volume or volume group names may only contain alphanumeric characters, hyphen, plus, period, and underscore. They must be 128 characters or less and may not begin with a hyphen. The names "." and ".." are not allowed. In addition, logical volume names cannot begin with "snapshot".
kk: Логикалық томның не томдар тобының аты әріп, сан, дефис, плюс, нүкте, астын сызу белгсінен тұруы мүмкін. Оған қоса, 128 таңбадан аспайтын әрі дефистен басталмайтын болуы тиіс. "." және ".." аттары жарамайды. Сонымен қатар логикалық томның аты "snapshot" деп басталмауы тиіс.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please choose a different name.
kk: Басқа ат таңдаңыз.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Remove existing logical volume data?
kk: Логикалық томдағы деректерді жоюды қалайсыз ба?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The selected device already contains the following LVM logical volumes, volume groups and physical volumes which are about to be removed:
kk: Таңдалған құрылғы келесі жойылатын LVM логикалық томдарын, томдар тобын және физикалық томдарды қамтиды:

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Logical volume(s) to be removed: ${LVTARGETS}
kk: Жойылатын логикалық том: ${LVTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Volume group(s) to be removed: ${VGTARGETS}
kk: Жойылатын томдар тобы: ${VGTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Physical volume(s) to be removed: ${PVTARGETS}
kk: Жойылатын физикалық том: ${PVTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Note that this will also permanently erase any data currently on the logical volumes.
kk: ЕСКЕРТУ. Логикалық томдарда сақталған барлық деректер қайтымсыз өшіріледі.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unable to automatically remove LVM data
kk: LVM деректерін автожою мүмкін болмады

note: Type: error Description :sl3:
en: Because the volume group(s) on the selected device also consist of physical volumes on other devices, it is not considered safe to remove its LVM data automatically. If you wish to use this device for partitioning, please remove its LVM data first.
kk: Таңдалған құрылғыдағы томдар тобы басқа құрылғыдағы физикалық томдардың да негізінде жасалғандықтан, LVM дерегін өздігінен жою қауіпсіз емес. Осы құрылғыны бөлу үшін пайдалануды көздесеңі, алдымен LVM дерегін жойыңыз.

note: Type: note Description :sl3:
en: Logical Volume Management
kk: Логикалық томдарды басқару

note: Type: note Description :sl3:
en: A common situation for system administrators is to find that some disk partition (usually the most important one) is short on space, while some other partition is underused. The Logical Volume Manager (LVM) can help with this.
kk: Жүйелік администраторлар жиі кезігетін жағдай - дискінің кейбір бөлімдерінде аз орын қалса, басқалары аз қолданылады. Осы жағдайда Логикалық томдарды басқарушысы (LVM) көмектесе алады.

note: Type: note Description :sl3:
en: LVM allows combining disk or partition devices ("physical volumes") to form a virtual disk ("volume group"), which can then be divided into virtual partitions ("logical volumes"). Volume groups and logical volumes may span several physical disks. New physical volumes may be added to a volume group at any time, and logical volumes can be resized up to the amount of unallocated space in the volume group.
kk: LVM диск пен бөлімдерді ("физикалық томдар") виртуалды диск ("томдар тобы") түріне біріктіреді, өз кезегінде оларды виртуалды бөлімдерге ("логикалық томдар") бөлуге алады. Томдар топтары мен логикалық томдар бірнеше физикалық дискіні қамтуы мүмкін. Жаңа физикалық томдарды томдар тобына кез-келген уақытта қосуға болады, ал логикалық томдар өлшемдерін жаңа қосылған дисктер ұсынатын бос орынды қамтитындай өзгертуге болады.

note: Type: note Description :sl3:
en: The items on the LVM configuration menu can be used to edit volume groups and logical volumes. After you return to the main partition manager screen, logical volumes will be displayed in the same way as ordinary partitions, and should be treated as such.
kk: LVM баптау мәзіріндегі нұсқаларды томдар топтарын мен логикалық томдарды түзетуге қолдануға болады. Негізгі бөлімдер басқарушысы терезесіне оралған кезде, логикалық томдар қалыпты бөлімдер ретінде көрсетіледі, және ол ретінде саналуы керек.

note: Type: text Description :sl3:
en: Software RAID device
kk: Бағдарламалық RAID құрылғысы

note: Type: text Description :sl3:
en: Configure software RAID
kk: Бағдарламалық RAID-ті баптау

note: Type: text Description :sl3: What is "in use" is a partition
en: In use by software RAID device ${DEVICE}
kk: Бағдарламалық RAID ${DEVICE} құрылғысымен қолданылуда

note: Type: error Description :sl3:
en: Software RAID not available
kk: Бағдарламалық RAID қолжетерсіз

note: Type: error Description :sl3:
en: The current kernel doesn't seem to support software RAID (MD) devices. This should be solved by loading the necessary modules.
kk: Ядроның ағымдағы конфигурациясы бағдарламалық RAID (MD) құрылғысын қолдамайды. Қажетті қолдауды керекті модульдерді жүктеп алуға болады.

note: Type: select Description :sl3:
en: Software RAID configuration actions
kk: Бағдарламалық RAID баптау әрекеттері

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the software RAID (or MD, "multiple device") configuration menu.
kk: Бұл бағдарламалық RAID (не MD, "көптік құрылғылар") баптау мәзірі.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select one of the proposed actions to configure software RAID.
kk: Бағдарламалық RAID құрылғысын баптауға ұсынылған әрекеттердің біреуін таңдаңыз.

note: Type: select Description :sl3:
en: Software RAID device type:
kk: Бағдарламалық RAID құрылғы түрі:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please choose the type of the software RAID device to be created.
kk: Жасалатын бағдарламалық RAID түрін көрсетіңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: No unused partitions of the type "Linux RAID Autodetect" are available. Please create such a partition, or delete an already used software RAID device to free its partitions.
kk: "Linux RAID Autodetect" типі бар пайдаланылмай тұрған бөлімдер жоқ. Мұндай бөлім құрыңыз немесе ондағы бөлімдерді босату үшін қолданылған бағдарламалық RAID құрылғысын өшіріңіз.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID0 array:
kk: RAID0 массиві үшін белсенді құрылғылар:

note: Type: string Description :sl3:
en: The RAID${LEVEL} array will consist of both active and spare devices. The active devices are those used, while the spare devices will only be used if one or more of the active devices fail. A minimum of ${MINIMUM} active devices is required.
kk: RAID${LEVEL} массиві активті және сақтық бөлімдерден тұрады. Активті бөлімдер үнемі қолданылады, ал сақтық бөлімдер активті бөлімдердің бірі істен шыққанда ғана қолданылады. Кем дегенде ${MINIMUM} активті құрылғы қажет.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID${LEVEL} array:
kk: RAID${LEVEL} массиві үшін белсенді құрылғылар:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Spare devices for the RAID${LEVEL} array:
kk: RAID${LEVEL} массиві үшін сақтық құрылғылары:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please choose which partitions will be used as spare devices. You may choose up to ${COUNT} partitions. If you choose less than ${COUNT} devices, the remaining partitions will be added to the array as "missing". You will be able to add them to the array later.
kk: Сақтық құрылғы ретінде қолданылатын бөлімдерді көрсетіңіз. ${COUNT} бөлімге дейін таңдауға болады. Егер сіз ${COUNT} аз таңдасаңыз, қалған бөлімдер массивке"жетіспейтін" түрде қосылады. Сіз оларды массивке кейінірек қоса аласыз.

note: Type: string Description :sl3:
en: Layout of the RAID10 array:
kk: RAID10 массивінің жаймасы:

note: Type: select Description :sl3:
en: Software RAID device to be deleted:
kk: Өшірілетін бағдарламалық RAID:

note: Type: select Description :sl3:
en: Deleting a software RAID device will stop it and clear the superblock of all its components.
kk: Бағдарламалық RAID құрылғысын өшіру оның жұмысын тоқтатып, суперблокты барлық компонентінен тазартады.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please note this will not immediately allow you to reuse the partitions or devices in a new software RAID device. The array will however be unusable after the deletion.
kk: Жаңа бағдарламалық RAID құрылғысындағы бөлімдер мен құрылғыларды бірден пайдалану мүмкін болмайтынын ескеріңіз. Массивті өшіруден кейін қолдануға болмайды.

note: Type: error Description :sl3:
en: No software RAID devices available
kk: Бірде-бір бағдарламалық RAID құрылғысы қолжетерсіз

note: Type: error Description :sl3:
en: No software RAID devices are available for deletion.
kk: Өшіру үшін ешбір бағдарламалық RAID құрылғылары қолжетерсіз.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really delete this software RAID device?
kk: Сіз осы бағдарламалық RAID құрылғысын жоюды қалайсыз ба?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please confirm whether you really want to delete the following software RAID device:
kk: Бағдарламалық RAID құрылғысын шынымен өшіру қалайтыныңызды растаңыз:

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to delete the software RAID device
kk: Бағдарламалық RAID құрылғысы өшіру сәтсіз аяқталды

note: Type: error Description :sl3:
en: There was an error deleting the software RAID device. It may be in use.
kk: Бағдарламалық RAID құрылғысын өшіру кезінде қате кетті. Құрылғы қолдануда болуы мүмкін.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to the storage devices and configure RAID?
kk: Сақтау құрылғыларына өзгерістерді сақтап, RAID-ті баптауды қалайсыз ба?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before RAID can be configured, the changes have to be written to the storage devices.  These changes cannot be undone.
kk: RAID-ті баптау алдында, өзгерістер сақтау құрылғыларына жазылады. Бұл өзгерістерді содан кейін болдырмау мүмкін емес.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: When RAID is configured, no additional changes to the partitions in the disks containing physical volumes are allowed.  Please convince yourself that you are satisfied with the current partitioning scheme in these disks.
kk: RAID баптағаннан кейін, физикалық томдардағы бөлімдерге ешқандай өзгеріс енгізу мүмкін болмайды. Жалғастырмас бұрын осы схеманың сізге жарайтындығына көз жеткізіңіз.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure RAID?
kk: Сіз бөлу схемасын сақтап, RAID баптауды қалайсыз ба?

note: Type: error Description :sl3:
en: RAID configuration failure
kk: RAID баптау сәтсіз аяқталды

note: Type: error Description :sl3:
en: RAID configuration has been aborted.
kk: RAID баптаудан бас тартылды.

note: Type: text Description :sl3:
en: physical volume for RAID
kk: RAID-ке арналған физикалық том

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Remove existing software RAID partitions?
kk: Бұрыннан бар бағдарламалаық RAID бөлімдерін жоюды қалайсыз ба?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The selected device contains partitions used for software RAID devices. The following devices and partitions are about to be removed:
kk: Таңдалған құрылғы құрамында бағдарламалық RAID құрылғысына пайдаланылатын бөлімдеп бар. Келесі құрылғылар мен бөлімдер жойылады:

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Software RAID devices about to be removed: ${REMOVED_DEVICES}
kk: Бағдарламалық RAID құрылғылары жойылады: ${REMOVED_DEVICES}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Partitions used by these RAID devices: ${REMOVED_PARTITIONS}
kk: Осы RAID құрылғылары пайдаланатын бөлімдер: ${REMOVED_PARTITIONS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Note that this will also permanently erase any data currently on the software RAID devices.
kk: ЕСКЕРТУ. Бағдарламалық RAID құрылғыларда сақталған барлық деректер қайтымсыз өшіріледі.

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl3:
en: Download debconf preconfiguration file
kk: Автоматты түрде баптау debconf файлын алу

note: Type: string Description :sl3:
en: Location of initial preconfiguration file:
kk: Бастапқы баптаулар файлының орналасуы:

note: Type: string Description :sl3:
en: In order to perform an automated install, you need to supply a preconfiguration file (which can in turn pull in other files). To do that, you need to provide a (perhaps partial) URL.
kk: Автоматты орнатуды іске асыру үшін, сізге автобаптау файлын қосып жіберу керек (ол файлда басқа файлдар қалай алынатыны беріле алады). Ондайды жасау үшін, сізге (жартылай болса да) сілтемені (URL) көрсету керек.

note: Type: string Description :sl3:
en: This can be as simple as the machine name where your preseed files reside up to a full URL. Any of these could be made to work:
      intra		[for example.com, these three are equivalent]
      intra.example.com
      http://intra.example.com/d-i/./lenny/preseed.cfg
      http://192.168.0.1/~phil/test47.txt
      floppy://preseed.cfg
      file:///hd-media/kiosk/./preseed.cfg
kk: Ол болса, орналасқан машина аты мен файл атынан тұратын, толық сілтемені жасайтындай құрастырылады. Келесі мысалдар дұрыс сілтемені көрсетеді
      intra		[example.com үшін, бұл үштік бірдей]
      intra.example.com
      http://intra.example.com/d-i/./lenny/preseed.cfg
      http://192.168.0.1/~phil/test47.txt
      floppy://preseed.cfg
      file:///hd-media/kiosk/./preseed.cfg

note: Type: string Description :sl3:
en: For fully automated installs, preseed/url should itself be preseeded (via kernel command line, DHCP, or syslinux.cfg on customised media).
kk: Толығымен автоорнатулар үшін, preseed/url сілтемесі параметр ретінде берілуі керек (ядрның командалық жолында, DHCP, syslinux.cfg не бапталған тасушыда).

note: Type: string Description :sl3:
en: See http://wiki.debian.org/DebianInstaller/Preseed for inspiration.
kk: Көбірек білу үшін http://wiki.debian.org/DebianInstaller/Preseed қараңыз.

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl3:
en: Load debconf preconfiguration file
kk: Автоматты түрде баптау debconf файлын жүктеу

note: Type: text Description :sl3:
en: No partitions found
kk: Ешбір бөлім табылмады

note: Type: text Description :sl3:
en: The installer could not find any partitions, so you will not be able to mount a root file system. This may be caused by the kernel failing to detect your hard disk drive or failing to read the partition table, or the disk may be unpartitioned. If you wish, you may investigate this from a shell in the installer environment.
kk: Орнату бағдарламасы ешбір бөлім таба алмағандықтан, түбірлік файлдық жүйені тіркеу мүмкін емес. Мұның себебі ретінде ядроның қатты дискті анықтай алмауы, файлдардың орналасу кестесін оқи алмауы не дисктің бөлінбегені болуы мүмкін. Орнату бағдарламасының қоршамы арқылы бұл мәселенің шешімін тауып көруге болады.

note: Type: select Choices :sl3:
en: Assemble RAID array
kk: RAID массивін жинау

note: Type: select Choices :sl3:
en: Do not use a root file system
kk: Түбірлік файлдық жүйесін қолданбау

note: Type: select Description :sl3:
en: Device to use as root file system:
kk: Түбірлік файлдық жүйе ретінде қолданылатын құрылғы:

note: Type: select Description :sl3:
en: Enter a device you wish to use as your root file system. You will be able to choose among various rescue operations to perform on this file system.
kk: Түбірлік файлдық жүйе ретінде қолданғыңыз келетін құрылғыны көрсетіңіз. Оған әр түрлі қалпына келтіру операцияларын қолдануға болады.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you choose not to use a root file system, you will be given a reduced choice of operations that can be performed without one. This may be useful if you need to correct a partitioning problem.
kk: Егер сіз түбірлік файлдық жүйені қолданбауды таңдасаңыз, сізге онсыз жасауға болатын әрекеттердің қысқа тізімі беріледі. Бұл әрекеттер дискілерді бөлімдеуді түзету үшін пайдалы болуы мүмкін.

note: Type: error Description :sl3:
en: No such device
kk: Мұндай құрылғы жоқ

note: Type: error Description :sl3:
en: The device you entered for your root file system (${DEVICE}) does not exist. Please try again.
kk: Түбірлік файлдық жүйе үшін көрсетілген ${DEVICE} құрылғысы жоқ. Қайталап көріңіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: Mount failed
kk: Тіркеу сәтсіз аяқталды

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while mounting the device you entered for your root file system (${DEVICE}) on /target.
kk: Түбірлік файлдық жүйе үшін көрсетілген ${DEVICE} құрылғысын /target-ке тіркеу кезінде қате кетті.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please check the syslog for more information.
kk: Толық мәлімет алу үшін syslog тексеріңіз.

note: Type: select Description :sl3:
en: Rescue operations
kk: Қалпына келтіру әрекеттері

note: Type: error Description :sl3:
en: Rescue operation failed
kk: Қалпына келтіру сәтсіз аяқталды

note: Type: error Description :sl3:
en: The rescue operation '${OPERATION}' failed with exit code ${CODE}.
kk: "${OPERATION}" қалпына келтіру командасы ${CODE} қателер кодымен сәтсіз аяқталды.

note: Type: text Description :sl3:
en: Execute a shell in ${DEVICE}
kk: ${DEVICE} ішінде қоршамды іске қосу

note: Type: text Description :sl3:
en: Execute a shell in the installer environment
kk: Ортану бағдарламасының жұмыс ортасында қоршамды іске қосу

note: Type: text Description :sl3:
en: Choose a different root file system
kk: Басқа түбірлік файлдық жүйесін таңдаңыз

note: Type: text Description :sl3:
en: Reboot the system
kk: Жүйені қайта қосу

note: Type: text Description :sl3:
en: Executing a shell
kk: Қоршам ашылуды

note: Type: text Description :sl3:
en: After this message, you will be given a shell with ${DEVICE} mounted on "/". If you need any other file systems (such as a separate "/usr"), you will have to mount those yourself.
kk: Осы хабардан кейін, "/" нүктесіне тіркелген ${DEVICE} құрылғысы бар қоршам беріледі. Егер сіз басқа файлдық жүйені қаласаңыз, (мысалы  бөлек "/usr") оларды өзіңіз қолдан тіркейсіз.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error running shell in /target
kk: Қоршамды /target ішінен бастау кезінде қате кетті

note: Type: error Description :sl3:
en: A shell (${SHELL}) was found on your root file system (${DEVICE}), but an error occurred while running it.
kk: ${SHELL} қоршамы ${DEVICE} түбірлік файлдық жүйеден табылды, бірақ оны іске қосуда қате кетті.

note: Type: error Description :sl3:
en: No shell found in /target
kk: /target ішінен қоршам табылмады

note: Type: error Description :sl3:
en: No usable shell was found on your root file system (${DEVICE}).
kk: ${DEVICE} түбірлік файлдық жүйеде қоршам табылмады.

note: Type: text Description :sl3:
en: Interactive shell on ${DEVICE}
kk: ${DEVICE} құрылғысындағы интерактивті қоршам

note: Type: text Description :sl3:
en: After this message, you will be given a shell with ${DEVICE} mounted on "/target". You may work on it using the tools available in the installer environment. If you want to make it your root file system temporarily, run "chroot /target". If you need any other file systems (such as a separate "/usr"), you will have to mount those yourself.
kk: Осы хабардан кейін, "/target" нүктесіне тіркелген ${DEVICE} құрылғысы бар қоршам беріледі. Онда жұмыс істеу үшін орнатушы ортасындағы құралдар жеткілікті. Осы нүктені уақытша түбірлік файлдық жүйе ретінде пайдалуды қаласаңыз, "chroot /target" командасын беріңіз. Егер сіз басқа файлдық жүйені қаласаңыз, (мысалы  бөлек "/usr") оларды өзіңіз қолдан тіркейсіз.

note: Type: text Description :sl3:
en: After this message, you will be given a shell in the installer environment. No file systems have been mounted.
kk: Осы хабардан кейін, орнату бағдарламасының ортасындағы қоршам беріледі. Бірде-бір файлдық жүйе тіркелмеген.

note: Type: text Description :sl3:
en: Interactive shell in the installer environment
kk: Орнату бағдарламасы ортасындағы интерактивті қоршам

note: Type: password Description :sl3:
en: Passphrase for ${DEVICE}:
kk: ${DEVICE} құрылғысының кілт фразасы:

note: Type: password Description :sl3:
en: Please enter the passphrase for the encrypted volume ${DEVICE}.
kk: Шифрленген ${DEVICE} томы үшін кілттік фразаны енгізіңіз.

note: Type: password Description :sl3:
en: If you don't enter anything, the volume will not be available during rescue operations.
kk: Егер Сіз ешнәрсе енгізбесеңіз, қалпына келтіру үрдісі кезінде томға қатынау мүмкін болмайды.

note: Type: multiselect Choices :sl3:
en: Automatic
kk: Автоматты түрде

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Partitions to assemble:
kk: Жинау үшін бөлімдер:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Select the partitions to assemble into a RAID array. If you select "Automatic", then all devices containing RAID physical volumes will be scanned and assembled.
kk: RAID массивіне жинау үшін бөлімдерді таңдаңыз. Егер "Автоматты" нұсқасын таңдасаңыз, RAID физикалық томдары бар барлық құрылғылар қаралады және жинауға қолданылады.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Note that a RAID partition at the end of a disk may sometimes cause that disk to be mistakenly detected as containing a RAID physical volume. In that case, you should select the appropriate partitions individually.
kk: Еске сақтаңыз, RAID бөлімі дисктің аяғында орналасатын болса, кейбір кезде ол диск RAID физикалық томы бар диск ретінде қате анықталуы мүмкін. Ондай кезде, сәйкес бөлімдерді қолмен көрсету керек болады.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Mount separate ${FILESYSTEM} partition?
kk: Бөлек ${FILESYSTEM} бөлімін тіркеу керек пе?

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The installed system appears to use a separate ${FILESYSTEM} partition.
kk: Орнатылған жүйе бөлек ${FILESYSTEM} бөлімін қолданатын сияқты.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: It is normally a good idea to mount it as it will allow operations such as reinstalling the boot loader. However, if the file system on ${FILESYSTEM} is corrupt then you may want to avoid mounting it.
kk: Жалпы, оны тіркеу ұсынылады, өйткені ол бөлім жүктеушіні қайта орнату сияқты әрекеттерін мүмкін қылады. Бірақ, егер ${FILESYSTEM} файлдық жүйесі зақымдалған болса, оны тіркеуден бас тарта аласыз.

note: Type: select Description :sl3:
en: If the desired time zone is not listed, then please go back to the step "Choose language" and select a country that uses the desired time zone (the country where you live or are located).
kk: Керек уақыт белдеуі тізімде жоқ болса, артқа қарай "Тілді таңдау" қадамына барыңыз да, осы белдеуді қолданатын елді таңдаңыз (өзіңіз тұратын не қазір орналасқан еліңіз).

note: Type: text Description :sl3:
en: Coordinated Universal Time (UTC)
kk: Бүкіләлемдік координацияланған уақыты (UTC)

note: Type: text Description :sl3:
en: Select your time zone:
kk: Уақыт белдеуін таңдаңыз:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select a location in your time zone:
kk: Уақыт белдеуіндегі өзіңіздің орналасуыңызды көрсетіңіз:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select a city in your time zone:
kk: Уақыт белдеуіңізге сай қаланы таңдаңыз:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select the state or province to set your time zone:
kk: Уақыт белдеуін орнату үшін облыс не аймақты таңдаңыз:

note: Type: select Choices :sl3:
en: McMurdo
kk: Мак-Мердо

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rothera
kk: Ротера

note: Type: select Choices :sl3:
en: Palmer
kk: Палмер

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mawson
kk: Моусон

note: Type: select Choices :sl3:
en: Davis
kk: Дейвис

note: Type: select Choices :sl3:
en: Casey
kk: Кейси

note: Type: select Choices :sl3:
en: Vostok
kk: Шығыс

note: Type: select Choices :sl3:
en: Dumont-d'Urville
kk: Дюмон-д'Юрвиль

note: Type: select Choices :sl3:
en: Syowa
kk: Сёва

note: Type: select Choices :sl3:
en: Australian Capital Territory
kk: Австралиялық астаналық территориясы

note: Type: select Choices :sl3:
en: New South Wales
kk: Жаңа Оңтүстік Уэльс

note: Type: select Choices :sl3:
en: Victoria
kk: Виктория

note: Type: select Choices :sl3:
en: Northern Territory
kk: Солтүстік территория

note: Type: select Choices :sl3:
en: Queensland
kk: Квинсленд

note: Type: select Choices :sl3:
en: South Australia
kk: Оңтүстік Австралия

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tasmania
kk: Тасмания

note: Type: select Choices :sl3:
en: Western Australia
kk: Батыс Австралия

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eyre Highway
kk: Эйр тас жолы

note: Type: select Choices :sl3:
en: Yancowinna County
kk: Янковинна графствосы

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lord Howe Island
kk: Лорд-Хау

note: Type: select Choices :sl3:
en: Acre
kk: Акри

note: Type: select Choices :sl3:
en: Alagoas
kk: Алагоас

note: Type: select Choices :sl3:
en: Amazonas
kk: Амазонас

note: Type: select Choices :sl3:
en: Amapá
kk: Амапа

note: Type: select Choices :sl3:
en: Bahia
kk: Баия

note: Type: select Choices :sl3:
en: Ceará
kk: Сеара

note: Type: select Choices :sl3:
en: Distrito Federal
kk: Федералды аймақ

note: Type: select Choices :sl3:
en: Espírito Santo
kk: Эспириту-Санту

note: Type: select Choices :sl3:
en: Fernando de Noronha
kk: Фернанду-ди-Норонья

note: Type: select Choices :sl3:
en: Goiás
kk: Гояс

note: Type: select Choices :sl3:
en: Maranhão
kk: Мараньян

note: Type: select Choices :sl3:
en: Minas Gerais
kk: Минас-Жерайс

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mato Grosso do Sul
kk: Мату-Гросу-ду-Сул

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mato Grosso
kk: Мату-Гросу

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pará
kk: Пара

note: Type: select Choices :sl3:
en: Paraíba
kk: Параиба

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pernambuco
kk: Пернамбуку

note: Type: select Choices :sl3:
en: Piauí
kk: Пиауи

note: Type: select Choices :sl3:
en: Paraná
kk: Парана

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rio de Janeiro
kk: Рио-де-Жанейро

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rio Grande do Norte
kk: Риу-Гранди-ду-Норти

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rondônia
kk: Рондония

note: Type: select Choices :sl3:
en: Roraima
kk: Рорайма

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rio Grande do Sul
kk: Риу-Гранди-ду-Сул

note: Type: select Choices :sl3:
en: Santa Catarina
kk: Санта-Катарина

note: Type: select Choices :sl3:
en: Sergipe
kk: Сержипи

note: Type: select Choices :sl3:
en: São Paulo
kk: Сан-Паулу

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tocantins
kk: Токантинс

note: Type: select Choices :sl3:
en: Newfoundland
kk: Ньюфаундленд

note: Type: select Choices :sl3:
en: Atlantic
kk: Атлант мұхиты

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eastern
kk: Шығыс

note: Type: select Choices :sl3:
en: Central
kk: Орталық

note: Type: select Choices :sl3:
en: East Saskatchewan
kk: Шығыс Саскачеван

note: Type: select Choices :sl3:
en: Saskatchewan
kk: Саскачеван

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mountain
kk: Таулар уақыты

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pacific
kk: Тынық мұхиты

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kinshasa
kk: Киншаса

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lubumbashi
kk: Лубумбаши

note: Type: select Choices :sl3:
en: Santiago
kk: Сантьяго

note: Type: select Choices :sl3:
en: Easter Island
kk: Пасха аралдары

note: Type: select Choices :sl3:
en: Guayaquil
kk: Гуаякиль

note: Type: select Choices :sl3:
en: Galapagos
kk: Галапагос аралдары

note: Type: select Choices :sl3:
en: Madrid
kk: Мадрид

note: Type: select Choices :sl3:
en: Ceuta
kk: Сеута

note: Type: select Choices :sl3:
en: Canary Islands
kk: Канар аралдарыы

note: Type: select Choices :sl3:
en: Yap
kk: Яп

note: Type: select Choices :sl3:
en: Truk
kk: Трук

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pohnpei
kk: Понпей

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kosrae
kk: Кусаие

note: Type: select Choices :sl3:
en: Godthab
kk: Готхоб

note: Type: select Choices :sl3:
en: Danmarkshavn
kk: Данмарксхавн

note: Type: select Choices :sl3:
en: Scoresbysund
kk: Скорсбисунн

note: Type: select Choices :sl3:
en: Thule
kk: Туле

note: Type: select Choices :sl3:
en: Western (Sumatra, Jakarta, Java, West and Central Kalimantan)
kk: Батыс (Суматра, Джакарта, Ява, Батыс және Орталық Калимантан)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Central (Sulawesi, Bali, Nusa Tenggara, East and South Kalimantan)
kk: Орталық (Сулавеси, Бали, Батыс Кіші Зонд аралдары, Шығыс пен Орталық Калимантан)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eastern (Maluku, Papua)
kk: Шығыс (Малуку, Папуа)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tarawa (Gilbert Islands)
kk: Тарава

note: Type: select Choices :sl3:
en: Enderbury (Phoenix Islands)
kk: Эндербери

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kiritimati (Line Islands)
kk: Киритимати

note: Type: select Choices :sl3:
en: Almaty
kk: Алматы

note: Type: select Choices :sl3:
en: Qyzylorda
kk: Қызылорда

note: Type: select Choices :sl3:
en: Aqtobe
kk: Ақтөбе

note: Type: select Choices :sl3:
en: Atyrau
kk: Атырау

note: Type: select Choices :sl3:
en: Oral
kk: Орал

note: Type: select Choices :sl3:
en: Ulaanbaatar
kk: Улан-Батор

note: Type: select Choices :sl3:
en: Hovd
kk: Ховд

note: Type: select Choices :sl3:
en: Choibalsan
kk: Чойбалсан

note: Type: select Choices :sl3:
en: North-West
kk: Солтүстік-Батыс

note: Type: select Choices :sl3:
en: Sonora
kk: Сонора

note: Type: select Choices :sl3:
en: South-East
kk: Оңтүстік-Шығыс

note: Type: select Choices :sl3:
en: Auckland
kk: Окленд

note: Type: select Choices :sl3:
en: Chatham Islands
kk: Чатем

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tahiti (Society Islands)
kk: Таити аралдары

note: Type: select Choices :sl3:
en: Marquesas Islands
kk: Маркиз аралдары

note: Type: select Choices :sl3:
en: Gambier Islands
kk: Гамбье аралдары

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lisbon
kk: Лиссабон

note: Type: select Choices :sl3:
en: Madeira Islands
kk: Мадейра

note: Type: select Choices :sl3:
en: Azores
kk: Азор аралдары

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow-01 - Kaliningrad
kk: Калининград

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+00 - Moscow
kk: Moscow+00 - Мәскеу

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+01 - Samara
kk: Самара

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+02 - Yekaterinburg
kk: Moscow+02 - Екатеринбург

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+03 - Omsk
kk: Moscow+03 - Омбы

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+04 - Krasnoyarsk
kk: Moscow+04 - Красноярск

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+05 - Irkutsk
kk: Moscow+05 - Иркутск

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+06 - Yakutsk
kk: Moscow+06 - Якутск

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+07 - Vladivostok
kk: Moscow+07 - Владивосток

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+08 - Magadan
kk: Магадан

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+09 - Kamchatka
kk: Камчатка

note: Type: select Choices :sl3:
en: Johnston Atoll
kk: Джонстон

note: Type: select Choices :sl3:
en: Midway Islands
kk: Мидуэй аралдары

note: Type: select Choices :sl3:
en: Wake Island
kk: Уэйк-Айленд

note: Type: select Choices :sl3:
en: Alaska
kk: Аляска

note: Type: select Choices :sl3:
en: Hawaii
kk: Гавайи аралдары

note: Type: select Choices :sl3:
en: Arizona
kk: Аризона штаты

note: Type: select Choices :sl3:
en: East Indiana
kk: Шығыс Индиана штаты

note: Type: select Choices :sl3:
en: Samoa
kk: Самоа

note: Type: select Choices Time zone for Papua New Guinea :sl3:
en: Port Moresby
kk: Порт-Морсби

note: Type: select Choices Time zone for Papua New Guinea :sl3:
en: Bougainville
kk: Бугенвиль
