debian-installer - en to pl translation catalogue (470 entries)

note: Type: select Description
en: Downloading local repository key failed:
pl: Pobieranie klucza lokalnego repozytorium nie powiodło się:

note: Type: select Description
en: This may be a problem with your network, or with the server hosting this key. You can choose to retry the download, or ignore the problem and continue without all the packages from this repository.
pl: Może to oznaczać problemy z siecią lub serwerem zawierającym ten klucz. Możesz wybrać ponowienie pobierania lub zignorowanie problemu i kontynuowanie bez pakietów z tego repozytorium.

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
pl: Układ klawiatury:

en: Africa
pl: Afryka

en: Asia
pl: Azja

en: Atlantic Ocean
pl: Ocean Atlantycki

en: Caribbean
pl: Karaiby

en: Central America
pl: Ameryka Środkowa

en: Europe
pl: Europa

en: Indian Ocean
pl: Ocean Indyjski

en: North America
pl: Ameryka Północna

en: South America
pl: Ameryka Południowa

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when loading udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Loading additional components
pl: Ładowanie dodatkowych składników

note: Type: text Description (Progress bar) TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Retrieving ${PACKAGE}
pl: Pobieranie ${PACKAGE}

note: Type: text Description (Progress bar) title displayed when configuring udebs TRANSLATORS : keep short :sl1:
en: Configuring ${PACKAGE}
pl: Konfigurowanie ${PACKAGE}

note: Type: text Description Main menu item MUST be kept below 55 characters/columns :sl1:
en: Configure the package manager
pl: Konfiguracja menedżera pakietów

note: Type: text Description Translators, "apt" is the program name so please do NOT translate it :sl1:
en: Configuring apt
pl: Konfigurowanie apta

note: #-#-#-#-#  templates.pot (apt-setup)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (base-installer)  #-#-#-#-# :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (finish-install)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (pkgsel)  #-#-#-#-#
en: Running ${SCRIPT}...
pl: Uruchamianie ${SCRIPT}...

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: security updates (from ${SEC_HOST})
pl: poprawki bezpieczeństwa (z ${SEC_HOST})

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: release updates
pl: aktualizacje wydania

note: Type: multiselect Choices SEC_HOST is a host name (e.g. security.debian.org) Translators: the *entire* string should be under 55 columns including host name. In short, KEEP THIS SHORT and, yes, that's tricky :sl1:
en: backported software
pl: nowsze wersje oprogramowania (backporty)

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Services to use:
pl: Wykorzystywane serwisy:

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Debian has two services that provide updates to releases: security and release updates.
pl: Debian posiada dwa serwisy, które umożliwiają aktualizacje dystrybucji: poprawki bezpieczeństwa oraz aktualizacje wydania.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Security updates help to keep your system secured against attacks. Enabling this service is strongly recommended.
pl: Poprawki bezpieczeństwa sprawiają, że system jest zabezpieczony przed atakami. Uaktywnienie tego serwisu jest bardzo zalecane.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Release updates provide more current versions for software that changes relatively frequently and where not having the latest version could reduce the usability of the software. It also provides regression fixes. This service is only available for stable and oldstable releases.
pl: Aktualizacje wydania dostarczają bardziej aktualnych wersji oprogramowania,które systematycznie się zmienia, a brak posiadania najnowszej wersji ogranicza jego użyteczność. Zawierają również poprawki regresji. Ten serwis jest dostępny tylko dla dystrybucji stabilnej oraz poprzedzającej ją.

note: Type: multiselect Description :sl1:
en: Backported software are adapted from the development version to work with this release. Although this software has not gone through such complete testing as that contained in the release, it includes newer versions of some applications which may provide useful features. Enabling backports here does not cause any of them to be installed by default; it only allows you to manually select backports to use.
pl: Nowsze wersje oprogramowania (backporty) pobrano z wersji rozwojowej i dostosowano do pracy z tym wydaniem. Mimo, iż pakiety te nie przeszły przez całą procedurę testową, zawierają nowsze wersje aplikacji, a przez to mogą zawierać użyteczne, nowe możliwości. Włączenie backportów w tym kroku instalacji nie spowoduje domyślnej instalacji nowszych wersji oprogramowania, pozwoli jedynie na ręczne wybranie konkretnych backportów.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the installation media...
pl: Skanowanie nośnika instalacyjnego...

note: Type: error Description :sl2: Type: boolean :sl1:
en: An attempt to configure apt to install additional packages from the media failed.
pl: Próba skonfigurowania apta do instalacji dodatkowych pakietów z nośnika instalacyjnego nie powiodła się.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Scan extra installation media?
pl: Przeskanować dodatkowy nośnik instalacyjny?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Scanning your installation media finds the label:
pl: Skanowanie nośnika instalacyjnego znalazło etykietę:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: You now have the option of scanning additional media for use by the package manager (apt). Normally these should be from the same set as the one you booted from. If you do not have any additional media, this step can just be skipped.
pl: Masz teraz możliwość przeskanowania dodatkowych nośników, które będą użyte przez menedżera pakietów (apt). Zazwyczaj są to kolejne nośniki, które rozprowadzane były w zestawie. Jeśli nie masz żadnych dodatkowych nośników, pomiń ten krok.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you wish to scan more media, please insert another one now.
pl: Jeśli chcesz przeskanować inny nośnik, włóż go teraz.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The image with the following label has been scanned:
pl: Nośnik instalacyjny o następującej etykiecie został przeskanowany:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The image with the following label has already been scanned:
pl: Nośnik instalacyjny z następującą etykietą został już przeskanowany:

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please replace it now, if you wish to scan another.
pl: Proszę go wymienić, jeśli chcesz przeskanować kolejny.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Please check that the media has been inserted correctly.
pl: Upewnij się, że nośnik instalacyjny jest dostępny.

note: Type: text Description :sl1:
en: Media change
pl: Zmiana nośnika

note: Type: text Description :sl1:
en: Please insert the media labeled '${LABEL}' and press enter.
pl: Włóż nośnik instalacyjny z etykietą '${LABEL}' i naciśnij enter.

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Disabling netinst CD in sources.list...
pl: Wyłączanie płyty netinst z sources.list...

note: Type: text Description :sl1: Type: boolean :sl2:
en: If you are installing from a netinst CD image and choose not to use a mirror, you will end up with only a very minimal base system.
pl: Instalując system z wykorzystaniem płyty netinst i nie wybierając serwera lustrzanego zakończysz instalację z bardzo okrojonym systemem.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a netinst CD image, which by itself only allows installation of a very minimal base system. Use a mirror to install a more complete system.
pl: Instalujesz z płyty netinst, która pozwala na instalację jedynie minimalnego systemu podstawowego. Użyj serwera lustrzanego by zainstalować bardziej kompletny system.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from an image which contains a limited selection of packages.
pl: Instalujesz z nośnika zawierającego ograniczoną liczbę pakietów.

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be 2 or 3
en: You have scanned %i images. Even though these contain a fair selection of packages, some may be missing (notably some packages needed to support languages other than English).
pl: Przeskanowano nośnik %1 . Mimo, że zawierają one sporą ilość pakietów, to nadal niektóre mogą być niedostępne (zapewne pakiety wymagane do obsługi języków innych niż angielski).

note: Type: text Description :sl1: The value of %i can be from 4 to 8
en: You have scanned %i images. Even though these contain a large selection of packages, some may be missing.
pl: Przeskanowano %1 nośnik. Mimo, że zawierają one dużą ilość pakietów, to nadal część może być niedostępna.

note: Type: text Description :sl1:
en: Note that using a mirror can result in a large amount of data being downloaded during the next step of the installation.
pl: Zauważ, że korzystanie z serwera lustrzanego może spowodować konieczność ściągnięcia dużej ilości danych podczas następnego kroku instalacji.

note: Type: text Description :sl1:
en: You are installing from a DVD image. Even though it contains a large selection of packages, some may be missing.
pl: Instalujesz z płyty DVD. Mimo, że zawiera ona dużą liczbę pakietów, to nadal część może być niedostępna.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you don't have a good Internet connection, use of a mirror is recommended, especially if you plan to install a graphical desktop environment.
pl: Jeżeli nie masz dobrego połączenia z Internetem, użycie serwera lustrzanego jest zalecane, zwłaszcza jeśli planujesz instalację środowiska graficznego.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you have a reasonably good Internet connection, use of a mirror is suggested if you plan to install a graphical desktop environment.
pl: Jeżeli masz dobre połączenie z Internetem, użycie serwera lustrzanego jest zalecane, zwłaszcza jeśli planujesz instalację środowiska.graficznego.

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning the mirror...
pl: Skanowanie serwera lustrzanego...

note: Type: boolean Description :sl5: :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want to have it available anyway.
pl: Proszę wybrać, czy chcesz mieć je mimo wszystko dostępne.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use non-free software?
pl: Czy używać niewolnego oprogramowania?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some non-free software has been made to work with Debian. Though this software is not at all a part of Debian, standard Debian tools can be used to install it. This software has varying licenses which may prevent you from using, modifying, or sharing it.
pl: Do działania w systemie Debian przystosowano różne programy, które nie są wolnodostępne. Choć nie są one w żadnym przypadku częścią Debiana, standardowe narzędzia Debiana umożliwiają ich instalację. Programy te mają różne licencje, które mogą uniemożliwić Ci ich używanie, modyfikację lub rozprowadzanie.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use contrib software?
pl: Czy używać oprogramowania zależnego od oprogramowania niewolnego?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Some additional software has been made to work with Debian. Though this software is free, it depends on non-free software for its operation. This software is not a part of Debian, but standard Debian tools can be used to install it.
pl: Do działania w systemie Debian przystosowano różne dodatkowe programy. Choć są one wolnodostępne, wymagają do działania oprogramowania niewolnodostępnego. Choć nie są one w żadnym przypadku częścią Debiana, standardowe narzędzia Debiana umożliwiają ich instalację.

note: Type: boolean Description :sl1: This template is used by the Ubuntu version of d-i. :sl2:
en: Please choose whether you want this software to be made available to you.
pl: Proszę wybrać, czy chcesz, aby to oprogramowanie było dla Ciebie dostępne.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Use a network mirror?
pl: Użyć sieciowego serwera lustrzanego?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: A network mirror can be used to supplement the software that is included on the installation media. This may also make newer versions of software available.
pl: Sieciowy serwer lustrzany może uzupełnić oprogramowanie, które dostępne jest na nośniku instalacyjnym. Może też dostarczyć nowszych wersji oprogramowania.

note: Type: text Description :sl1:
en: Preparing to install the base system...
pl: Przygotowanie do instalacji systemu podstawowego...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the base system
pl: Instalowanie systemu podstawowego

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the base system...
pl: Konfigurowanie systemu podstawowego...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring APT sources...
pl: Konfigurowanie źródeł APT...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating the list of available packages...
pl: Aktualizowanie listy dostępnych pakietów...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing extra packages...
pl: Instalowanie pakietów dodatkowych...

note: Type: text Description SUBST0 is a package name :sl1:
en: Installing extra packages - retrieving and installing ${SUBST0}...
pl: Instalacja pakietów dodatkowych - pobieranie i instalacja ${SUBST0}...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package TRANSLATORS: <65 columns :sl1:
en: Install the base system
pl: Zainstaluj system podstawowy

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file
pl: Pobieranie pliku Release

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Retrieving Release file signature
pl: Pobieranie sygnatury pliku Release

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Finding package sizes
pl: Określanie rozmiarów pakietów

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages files
pl: Pobieranie plików Packages

note: Type: text Description :sl1: Packages is a filename which should not be translated
en: Retrieving Packages file
pl: Pobieranie pliku Packages

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Retrieving packages
pl: Pobieranie pakietów

note: Type: text Description :sl1: "packages" here can be translated
en: Extracting packages
pl: Rozpakowywanie pakietów

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages
pl: Instalowanie pakietów rdzennych

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages
pl: Rozpakowywanie wymaganych pakietów

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring required packages
pl: Konfigurowanie wymaganych pakietów

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Unpacking the base system
pl: Rozpakowywanie systemu podstawowego

note: Type: text Description :sl1: The base system is the minimal Debian system See http://www.debian.org/doc/debian-policy/ch-binary.html#s3.7
en: Configuring the base system
pl: Konfigurowanie systemu podstawowego

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Validating ${SUBST0}...
pl: Sprawdzanie poprawności ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Retrieving ${SUBST0}...
pl: Pobieranie ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Extracting ${SUBST0}...
pl: Rozpakowywanie ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Unpacking ${SUBST0}...
pl: Rozpakowywanie ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Configuring ${SUBST0}...
pl: Konfigurowanie ${SUBST0}...

note: Type: text Description :sl1: Release is a filename which should not be translated
en: Checking Release signature
pl: Sprawdzenie sygnatury Release

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a gpg key id Release is a filename which should not be translated
en: Valid Release signature (key id ${SUBST0})
pl: Poprawna sygnatura Release (id klucza ${SUBST0})

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of base packages...
pl: Rozwiązywanie zależności dla pakietów podstawowych...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional base dependencies: ${SUBST0}
pl: Znaleziono dodatkowe zależności podstawowe: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found additional required dependencies: ${SUBST0}
pl: Znaleziono dodatkowe zależności wymagane: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a list of packages
en: Found packages in base already in required: ${SUBST0}
pl: Znaleziono pakiety podstawowe znajdujące się już w wymaganych: ${SUBST0}

note: Type: text Description :sl1:
en: Resolving dependencies of required packages...
pl: Rozwiązywanie zależności dla pakietów wymaganych...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is an archive component (main, etc) SUBST1 is a mirror
en: Checking component ${SUBST0} on ${SUBST1}...
pl: Sprawdzanie składnika ${SUBST0} na ${SUBST1}...

note: Type: text Description :sl1: Core packages are packages that are part of the Debian base system The "core" packages are indeed packages that are specifically recorded as part of the base system. Other packages may be installed on the base system because of dependency resolution
en: Installing core packages...
pl: Instalowanie pakietów rdzennych...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Unpacking required packages...
pl: Rozpakowywanie wymaganych pakietów...

note: Type: text Description :sl1: Required packages are packages which installation is triggered by the dependency chain of core packages In short, they are "required" because at least one of the packages from the core packages depends on them
en: Configuring required packages...
pl: Konfigurowanie wymaganych pakietów...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing base packages...
pl: Instalowanie pakietów podstawowych...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unpacking the base system...
pl: Rozpakowywanie systemu podstawowego...

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the base system...
pl: Konfigurowanie systemu podstawowego...

note: Type: text Description :sl1:
en: Base system installed successfully.
pl: Instalacja systemu podstawowego zakończyła się z sukcesem.

note: Type: text Description :sl1:
en: Selecting the kernel to install...
pl: Wybieranie jądra do instalacji...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the kernel...
pl: Instalowanie jądra...

note: Type: text Description :sl1: SUBST0 is a package name
en: Installing the kernel - retrieving and installing ${SUBST0}...
pl: Instalowanie jądra - pobieranie i instalacja ${SUBST0}...

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Continue
pl: Dalej

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Go Back
pl: Wstecz

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: Yes
pl: Tak

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: :sl4:
en: No
pl: Nie

note: #-#-#-#-#  templates.pot (cdebconf)  #-#-#-#-# Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (mdcfg)  #-#-#-#-# Type: select Choices :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (net-retriever)  #-#-#-#-# These are choices of actions so this
en: Cancel
pl: Anuluj

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
pl: <Tab> przenosi; <Spacja> wybiera; <Enter> aktywuje

note: Type: text Description Help line displayed at the bottom of the cdebconf newt interface. Translators: must fit within 80 characters. :sl1:
en: <F1> for help; <Tab> moves; <Space> selects; <Enter> activates buttons
pl: <F1> pomoc; <Tab> przenosi; <Spacja> wybiera; <Enter> aktywuje

note: Type: text Description Appears as a checkbox in the newt and GTK interfaces. :sl1:
en: Show Password in Clear
pl: Pokaż hasło

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT :sl1:
en: Help
pl: Pomoc

note: Type: text Description Translators, this text will appear on a button, so KEEP IT SHORT This button will allow users to virtually "shoot a picture" of the screen :sl1:
en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

note: Type: text Description Text that will appear in a dialog box mentioning which file the screenshot has been saved to. "%s" is a file name here :sl1:
en: Screenshot saved as %s
pl: Zrzut zapisano jako %s

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the Debian archive mirror
pl: Sprawdzanie serwera lustrzanego z archiwum Debiana

note: Type: text Description :sl1:
en: Downloading Release files...
pl: Pobieranie plików Release...

note: Type: text Description main-menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Choose a mirror of the Debian archive
pl: Wybierz serwer lustrzany z archiwum Debiana

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: enter information manually
pl: wprowadź informację ręcznie

note: Type: select Default Translators, you should put here the ISO 3166 code of a country which you know hosts at least one Debian HTTP mirror. Please check that the country really has a Debian HTTP mirror before putting a random value here First check that the country you mention here is listed in https
en: US[ Default value for http]
pl: PL

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror country:
pl: Kraj serwera lustrzanego z archiwum Debiana:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: The goal is to find a mirror of the Debian archive that is close to you on the network -- be aware that nearby countries, or even your own, may not be the best choice.
pl: Celem jest znalezienie serwera lustrzanego, który znajduje się blisko Ciebie w sieci -- pamiętaj, że pobliskie kraje, lub nawet Twój własny kraj, może nie być najlepszym wyborem.

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror:
pl: Serwer lustrzany z archiwum Debiana:

note: Type: select Description :sl1: :sl2:
en: Please select a Debian archive mirror. You should use a mirror in your country or region if you do not know which mirror has the best Internet connection to you.
pl: Proszę wybrać serwer lustrzany Debiana. Jeśli nie wiesz, który serwer posiada najlepsze połączenie do Ciebie, powinieneś/powinnaś wybrać serwer ze swojego kraju lub regionu.

note: Type: select Description :sl1:
en: Usually, deb.debian.org is a good choice.
pl: Zazwyczaj deb.debian.org jest dobrym wyborem.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Debian archive mirror hostname:
pl: Nazwa hosta serwera lustrzanego Debiana:

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: Please enter the hostname of the mirror from which Debian will be downloaded.
pl: Wpisz nazwę hosta serwera lustrzanego, z którego będzie pobierany Debian.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: An alternate port can be specified using the standard [hostname]:[port] format.
pl: Alternatywny port może zostać podany używając standardowego formatu [nazwa]:[port].

note: Type: string Description :sl1:
en: HTTP proxy information (blank for none):
pl: Dane serwera pośredniczącego (puste, jeśli brak):

note: Type: string Description :sl1:
en: If you need to use a HTTP proxy to access the outside world, enter the proxy information here. Otherwise, leave this blank.
pl: Jeśli korzystasz z serwera pośredniczącego HTTP w celu dostępu do świata zewnętrznego, podaj tu jego dane. W przeciwnym przypadku pozostaw to pole puste.

note: Type: string Description :sl1: :sl2:
en: The proxy information should be given in the standard form of "http://[[user][:pass]@]host[:port]/".
pl: Informacje o serwerze pośredniczącym powinny być wpisane w standardowej formie: "http://[[nazwa_użytkownika][:hasło]]@host[:port]/".

note: Type: text Description Main menu item. Please keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the keyboard
pl: Konfiguruj klawiaturę

note: Type: text Description :sl1:
en: Other
pl: inne

note: Type: select Description :sl1:
en: Country of origin for the keyboard:
pl: Kraj pochodzenia klawiatury:

note: Type: select Description :sl1:
en: The layout of keyboards varies per country, with some countries having multiple common layouts. Please select the country of origin for the keyboard of this computer.
pl: W różnych krajach stosowane są różne układy klawiatury, a w niektórych popularny jest więcej niż jeden układ. Proszę wybrać kraj pochodzenia klawiatury tego komputera.

note: Type: select Description :sl1:
en: Keyboard layout:
pl: Układ klawiatury:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please select the layout matching the keyboard for this machine.
pl: Proszę wybrać układ pasujący do klawiatury tej maszyny.

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Alt (AltGr)
pl: Prawy Alt (AltGr)

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Control
pl: Prawy Control

note: Type: select Choices :sl1:
en: Right Shift
pl: Prawy Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Right Logo key
pl: Prawy klawisz logo

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Menu key
pl: Klawisz menu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control+Left Shift
pl: Prawy Control + lewy Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Alt
pl: Lewy Alt

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Control
pl: Lewy Control

note: Type: select Choices :sl1:
en: Left Shift
pl: Lewy Shift

note: Type: select Choices :sl1: :sl2:
en: Left Logo key
pl: Lewy klawisz logo

note: Type: select Choices :sl1:
en: Scroll Lock key
pl: Klawisz Scroll Lock

note: Type: select Choices :sl1:
en: No toggling
pl: Bez przełączania

note: Type: select Description :sl1:
en: Method for toggling between national and Latin mode:
pl: Metoda przełączania pomiędzy trybem narodowym i łacińskim:

note: Type: select Description :sl1:
en: You will need a way to toggle the keyboard between the national layout and the standard Latin layout.
pl: Potrzebny będzie sposób przełączania klawiatury pomiędzy układem narodowym a standardowym układem łacińskim.

note: Type: select Description :sl1:
en: Right Alt or Caps Lock keys are often chosen for ergonomic reasons (in the latter case, use the combination Shift+Caps Lock for normal Caps toggle). Alt+Shift is also a popular combination; it will however lose its usual behavior in Emacs and other programs that use it for specific needs.
pl: Z powodów ergonomii często wybiera się prawy klawisz Alt lub Caps Lock (w tym drugim przypadku zwykła funkcja Caps Lock jest dostępna w kombinacji z klawiszem Shift). Innym popularnym ustawieniem jest Alt+Shift, jednak ta kombinacja straci swoje zachowanie w programie Emacs lub innych, które używają je do swoich potrzeb.

note: Type: select Description :sl1:
en: Not all listed keys are present on all keyboards.
pl: Nie wszystkie wymienione klawisze są dostępne na wszystkich klawiaturach.

note: Type: select Choices :sl1:
en: American English
pl: angielski w wersji amerykańskiej

note: Type: select Choices :sl1:
en: Albanian
pl: albański

note: Type: select Choices :sl1:
en: Arabic
pl: arabski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Asturian
pl: asturyjski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bangladesh
pl: Bangladesz

note: Type: select Choices :sl1:
en: Belarusian
pl: białoruski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bengali
pl: bengalski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Belgian
pl: belgijski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Berber (Latin)
pl: berberyjski (łaciński)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bosnian
pl: bośniacki

note: Type: select Choices :sl1:
en: Brazilian
pl: brazylijski

note: Type: select Choices :sl1:
en: British English
pl: angielski w wersji brytyjskiej

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bulgarian (BDS layout)
pl: bułgarski (układ BDS)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Bulgarian (phonetic layout)
pl: bułgarski (układ fonetyczny)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Burmese
pl: birmański

note: Type: select Choices :sl1:
en: Canadian French
pl: francuski w wersji kanadyjskiej

note: Type: select Choices :sl1:
en: Canadian Multilingual
pl: kanadyjski wielojęzykowy

note: Type: select Choices :sl1:
en: Catalan
pl: kataloński

note: Type: select Choices :sl1:
en: Chinese
pl: chiński

note: Type: select Choices :sl1:
en: Croatian
pl: chorwacki

note: Type: select Choices :sl1:
en: Czech
pl: czeski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Danish
pl: duński

note: Type: select Choices :sl1:
en: Dutch
pl: niderlandzki

note: Type: select Choices :sl1:
en: Dzongkha
pl: dzongkha

note: Type: select Choices :sl1:
en: Esperanto
pl: esperanto

note: Type: select Choices :sl1:
en: Estonian
pl: estoński

note: Type: select Choices :sl1:
en: Ethiopian
pl: etiopski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Finnish
pl: fiński

note: Type: select Choices :sl1:
en: French
pl: francuski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Georgian
pl: gruziński

note: Type: select Choices :sl1:
en: German
pl: niemiecki

note: Type: select Choices :sl1:
en: Greek
pl: grecki

note: Type: select Choices :sl1:
en: Gujarati
pl: gudźarati

note: Type: select Choices :sl1:
en: Gurmukhi
pl: gurmukhi

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hebrew
pl: hebrajski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hindi
pl: hindi

note: Type: select Choices :sl1:
en: Hungarian
pl: węgierski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Icelandic
pl: islandzki

note: Type: select Choices :sl1:
en: Irish
pl: irlandzki

note: Type: select Choices :sl1:
en: Italian
pl: włoski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Japanese
pl: japoński

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kannada
pl: kannada

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kazakh
pl: kazaski; kazachski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Khmer
pl: khmerski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kirghiz
pl: kirgiski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Korean
pl: koreański

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kurdish (F layout)
pl: kurdyjski (układ F)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Kurdish (Q layout)
pl: kurdyjski (układ Q)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Lao
pl: laotański

note: Type: select Choices :sl1:
en: Latin American
pl: latynoamerykański

note: Type: select Choices :sl1:
en: Latvian
pl: łotewski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Lithuanian
pl: litewski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Macedonian
pl: macedoński

note: Type: select Choices :sl1:
en: Malayalam
pl: malajalam

note: Type: select Choices :sl1:
en: Nepali
pl: nepalski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Northern Sami
pl: północnolapoński

note: Type: select Choices :sl1:
en: Norwegian
pl: norweski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Persian
pl: perski; nowoperski; farsi

note: Type: select Choices :sl1:
en: Philippines
pl: filipiński

note: Type: select Choices :sl1:
en: Polish
pl: polski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Portuguese
pl: portugalski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Punjabi
pl: pendżabski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Romanian
pl: rumuński

note: Type: select Choices :sl1:
en: Russian
pl: rosyjski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Serbian (Cyrillic)
pl: serbski (cyrylica)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Sindhi
pl: sindhi

note: Type: select Choices :sl1:
en: Sinhala
pl: syngaleski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Slovak
pl: słowacki

note: Type: select Choices :sl1:
en: Slovenian
pl: słoweński

note: Type: select Choices :sl1:
en: Spanish
pl: hiszpański

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swedish
pl: szwedzki

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swiss French
pl: francuski w wersji szwajcarskiej

note: Type: select Choices :sl1:
en: Swiss German
pl: niemiecki w wersji szwajcarskiej

note: Type: select Choices :sl1:
en: Tajik
pl: tadżycki

note: Type: select Choices :sl1:
en: Tamil
pl: tamilski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Telugu
pl: telugu

note: Type: select Choices :sl1:
en: Thai
pl: tajski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Tibetan
pl: tybetański

note: Type: select Choices :sl1:
en: Turkish (F layout)
pl: turecki (układ F)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Turkish (Q layout)
pl: turecki (układ Q)

note: Type: select Choices :sl1:
en: Taiwanese
pl: Tajwański

note: Type: select Choices :sl1:
en: Ukrainian
pl: ukraiński

note: Type: select Choices :sl1:
en: Uyghur
pl: ujgurski

note: Type: select Choices :sl1:
en: Vietnamese
pl: wietnamski

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware to find installation media
pl: Wykrywanie sprzętu w poszukiwaniu nośników instalacyjnych

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning installation media
pl: Skanowanie nośników instalacyjnych

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning ${DIR}...
pl: Skanowanie ${DIR}...

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Unmounting/ejecting installation media...
pl: Odmontowanie/wysuwanie nośników instalacyjnych...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Load installer components from installation media
pl: Załaduj składniki instalatora z nośnika instalacyjnego

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the clock
pl: Konfiguruj zegar

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is the system clock set to UTC?
pl: Czy zegar systemowy jest ustawiony na UTC?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: System clocks are generally set to Coordinated Universal Time (UTC). The operating system uses your time zone to convert system time into local time. This is recommended unless you also use another operating system that expects the clock to be set to local time.
pl: Zegary systemowe są zazwyczaj ustawione na uniwersalny czas (UTC). System operacyjny używając Twojej strefy czasowej konwertuje czas na lokalny. To zalecane ustawienie chyba, że używasz innego systemu operacyjnego, który zakłada, że zegar jest ustawiony na czas lokalny.

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Configuring clock settings...
pl: Konfigurowanie ustawień zegara...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up the clock
pl: Ustawianie zegara

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Getting the time from a network time server...
pl: Pobieranie czasu z sieciowego serwera...

note: Type: text Description progress bar item :sl1:
en: Setting the hardware clock...
pl: Ustawianie zegara sprzętowego...

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Execute a shell
pl: Uruchom powłokę

note: Type: text Description Main menu item The translation should not exceed 55 columns except for languages that are only supported in the graphical version of the installer :sl1:
en: Abort the installation
pl: Przerwij instalację

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Registering modules...
pl: Rejestrowanie modułów...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Finish the installation
pl: Zakończ instalację

note: Type: text Description :sl1:
en: Finishing the installation
pl: Kończenie instalacji

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring network...
pl: Konfigurowanie sieci...

note: Type: text Description :sl1:
en: Setting up frame buffer...
pl: Ustawianie bufora ramki...

note: Type: text Description :sl1:
en: Unmounting file systems...
pl: Odmontowywanie systemów plików...

note: Type: text Description :sl1:
en: Rebooting into your new system...
pl: Ponowne uruchamianie nowego systemu...

note: Type: note Description Translators: translate <Continue> identical to the translation of the button! :sl1:
en: Installation complete
pl: Instalacja zakończona

note: Type: note Description Translators: translate <Continue> identical to the translation of the button! :sl1:
en: Installation is complete, so it is time to boot into your new system. Make sure to remove the installation media, so that you boot into the new system rather than restarting the installation.
pl: Instalacja zakończona, więc to czas na uruchomienie Twojego nowego systemu. Upewnij się, że usunąłeś wszelkie media instalacyjne, tak by system uruchomił się z dysku twardego, a nie zaczął instalację od początku.

note: Type: note Description Translators: translate <Continue> identical to the translation of the button! :sl1:
en: Please choose <Continue> to reboot.
pl: Wybierz <Dalej>, aby ponownie uruchomić komputer.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Install the GRUB boot loader to your primary drive?
pl: Zainstalować program rozruchowy GRUB na głównym dysku twardym?

note: Type: boolean Description :sl1: Very similar to grub2/disable_os_prober
en: The following other operating systems have been detected on this computer: ${OS_LIST}
pl: Następujące systemy operacyjne zostały wykryte w komputerze: ${OS_LIST}

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If all of your operating systems are listed above, then it should be safe to install the boot loader to your primary drive (UEFI partition/boot record). When your computer boots, you will be able to choose to load one of these operating systems or the newly installed Debian system.
pl: Jeśli powyższa lista zawiera wszystkie Twoje systemy operacyjne, to instalacja programu rozruchowego na pierwszym dysku twardym (partycja UEFI / główny rekord rozruchowy) powinna być bezpieczna. Podczas uruchamiania komputera będzie możliwość wyboru spośród tych systemów operacyjnych i nowo zainstalowanego systemu Debian.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: It seems that this new installation is the only operating system on this computer. If so, it should be safe to install the GRUB boot loader to your primary drive (UEFI partition/boot record).
pl: Wygląda na to, że ta instalacja jest jedynym systemem operacyjnym w tym komputerze. Jeśli tak jest to instalacja programu rozruchowego na pierwszym dysku (partycja UEFI / główny rekord rozruchowy) powinna być bezpieczna.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If your computer has another operating system that the installer failed to detect, this will make that operating system temporarily unbootable, though GRUB can be manually configured later to boot it.
pl: Ostrzeżenie: Jeśli na komputerze jest inny system operacyjny, którego instalator nie wykrył, ta operacja sprawi, że uruchomienie tego systemu może być niemożliwe. Można jednakże w późniejszym czasie ręcznie skonfigurować GRUB-a odpowiednio.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# Type: password Description :sl2: #-#-#-#-#  templates.pot (network-console)  #-#-#-#-# :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (user-setup)  #-#-#-#-# :sl1:
en: Re-enter password to verify:
pl: Potwierdź hasło:

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing GRUB boot loader
pl: Instalowanie programu rozruchowego GRUB

note: Type: text Description :sl1:
en: Looking for other operating systems...
pl: Poszukiwanie innych systemów operacyjnych...

note: Type: text Description :sl1:
en: Installing the '${GRUB}' package...
pl: Instalowanie pakietu '${GRUB}'...

note: Type: text Description :sl1:
en: Determining GRUB boot device...
pl: Ustalanie urządzenia rozruchowego GRUB...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "grub-install ${BOOTDEV}"...
pl: Uruchamianie "grub install ${BOOTDEV}"...

note: Type: text Description :sl1:
en: Running "update-grub"...
pl: Uruchamianie "update-grub"...

note: Type: text Description :sl1:
en: Updating /etc/kernel-img.conf...
pl: Aktualizowanie /etc/kernel-img.conf...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking whether to force usage of the removable media path
pl: Sprawdzanie czy trzeba wymusić korzystanie ze ścieżki nośników wymiennych

note: Type: text Description :sl1:
en: Mounting filesystems
pl: Montowanie systemów plików

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring grub-efi for future usage of the removable media path
pl: Konfigurowanie grub-efi do korzystania ze ścieżki nośników wymiennych

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Install the GRUB boot loader
pl: Instalacja programu rozruchowego GRUB

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Force GRUB installation to the EFI removable media path?
pl: Wymusić instalację GRUB w ścieżce nośników wymiennych EFI?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: It seems that this computer is configured to boot via EFI, but maybe that configuration will not work for booting from the hard drive. Some EFI firmware implementations do not meet the EFI specification (i.e. they are buggy!) and do not support proper configuration of boot options from system hard drives.
pl: Wygląda na to, że ten komputer skonfigurowano do korzystania z rozruchu EFI, lecz konfiguracja ta może nie działać przy rozruchu z dysku twardego. Niektóre implementacje oprogramowania układowego EFI nie spełniają specyfikacji EFI (tzn. są błędne!) i nie obsługują właściwej konfiguracji opcji rozruchu z systemowych dysków twardych.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: A workaround for this problem is to install an extra copy of the EFI version of the GRUB boot loader to a fallback location, the "removable media path". Almost all EFI systems, no matter how buggy, will boot GRUB that way.
pl: Obejściem tego problemu jest instalacja dodatkowej kopii programu rozruchowego GRUB w wersji EFI w lokalizacji zapasowej, "ścieżce nośników wymiennych". Właściwie wszystkie systemy EFI, bez względu na swoje niedopracowanie, uruchomią w ten sposób GRUB-a.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Warning: If the installer failed to detect another operating system that is present on your computer that also depends on this fallback, installing GRUB there will make that operating system temporarily unbootable. GRUB can be manually configured later to boot it if necessary.
pl: Ostrzeżenie: Jeśli instalatorowi nie uda się wykryć innego systemu operacyjnego dostępnego w tym komputerze korzystającego również z tej lokalizacji zapasowej, zainstalowanie tutaj GRUB-a sprawi, że nie będzie można go uruchomić. Można w późniejszym czasie odpowiednio skonfigurować GRUB-a ręcznie, jeśli będzie to konieczne.

note: Type: boolean Description Same as grub2/update_nvram :sl1:
en: Update NVRAM variables to automatically boot into Debian?
pl: Zaktualizować zmienne NVRAM, aby automatycznie ładować Debiana?

note: Type: boolean Description Same as grub2/update_nvram :sl1:
en: GRUB can configure your platform's NVRAM variables so that it boots into Debian automatically when powered on. However, you may prefer to disable this behavior and avoid changes to your boot configuration. For example, if your NVRAM variables have been set up such that your system contacts a PXE server on every boot, this would preserve that behavior.
pl: GRUB może skonfigurować zmienne NVRAM platformy tak, aby automatycznie ładowała Debiana po uruchomieniu. Można też wyłączyć to zachowanie i nie zmieniać konfiguracji rozruchu. To pozwala na przykład pozostawić ustawienia zmiennych NVRAM takie, że system kontaktuje się z serwerem PXE przy każdym uruchomieniu.

note: Type: boolean Description Very similar to grub2/disable_os_prober :sl1:
en: Run os-prober automatically to detect and boot other OSes?
pl: Uruchomić os-prober automatycznie, aby wykryć i uruchomić inne systemy operacyjne?

note: Type: boolean Description Very similar to grub2/disable_os_prober :sl1:
en: GRUB can use the os-prober tool to attempt to detect other operating systems on your computer and add them to its list of boot options automatically.
pl: GRUB może użyć narzędzia os-prober do próby wykrycia innych systemów operacyjnych na komputerze i automatycznego dodania ich do listy opcji rozruchu.

note: Type: boolean Description Very similar to grub2/disable_os_prober :sl1:
en: If your computer has multiple operating systems installed, then this is probably what you want. However, if your computer is a host for guest OSes installed via LVM or raw disk devices, running os-prober can cause damage to those guest OSes as it mounts filesystems to look for things.
pl: Jeśli na komputerze jest zainstalowanych wiele systemów operacyjnych, prawdopodobnie właśnie tego potrzebujesz. Jeśli jednak komputer jest hostem dla systemów-gości zainstalowanych za pośrednictwem LVM lub surowych urządzeń dyskowych, uruchomienie os-prober może spowodować uszkodzenie tych systemów-gości, ponieważ montuje systemy plików w celu wyszukania rzeczy.

note: Type: boolean Description Very similar to grub2/disable_os_prober :sl1:
en: os-prober did not detect any other operating systems on your computer at this time, but you may still wish to enable it in case you install more in the future.
pl: os-prober nie wykrył w tej chwili żadnych innych systemów operacyjnych na tym komputerze, ale nadal możesz chcieć go włączyć w razie instalacji kolejnych w przyszłości.

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting network hardware
pl: Wykrywanie sprzętu sieciowego

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Detect network hardware
pl: Wykryj sprzęt sieciowy

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Detect disks
pl: Wykryj dyski

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting disks and all other hardware
pl: Wykrywanie dysków i innego sprzętu

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting hardware, please wait...
pl: Wykrywanie sprzętu, proszę czekać...

note: Type: text Description :sl1:
en: Loading module '${MODULE}' for '${CARDNAME}'...
pl: Ładowanie modułu '${MODULE}' dla '${CARDNAME}'...

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting PC card services...
pl: Uruchamianie usług kart PC...

note: Type: text Description :sl1:
en: Waiting for hardware initialization...
pl: Oczekiwanie na inicjalizację sprzętu...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking for firmware...
pl: Sprawdzanie firmware...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Save debug logs
pl: Zapisz dzienniki debugowania

note: Type: text Description :sl1: finish-install progress bar item
en: Gathering information for installation report...
pl: Pobieranie informacji dla celów raportu instalacyjnego...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Scan hard drives for an installer ISO image
pl: Wyszukiwanie ISO instalacyjnego na dyskach twardych

note: Type: text Description This menu entry may be translated. However, translators are required to keep "Choose language" as an alternative separated by the "/" character Example (french): Choisir la langue/Choose language :sl1:
en: Choose language
pl: Wybierz język/Choose language

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Storing language...
pl: Zapisywanie języka...

note: Type: title Description Displayed as dialog title during language selection :sl1:
en: Select a language
pl: Wybierz język

note: Type: title Description Displayed as dialog title during country selection :sl1:
en: Select your location
pl: Wybierz swoją lokalizację

note: Type: title Description Displayed as dialog title during locale selection :sl1:
en: Configure locales
pl: Konfiguruj locale

note: Type: note Description :sl1:
en: Language selection no longer possible
pl: Wybór języka nie jest już możliwy

note: Type: note Description :sl1:
en: At this point it is no longer possible to change the language for the installation, but you can still change the country or locale.
pl: W tym momencie nie ma już możliwości zmiany języka używanego podczas instalacji, ale nadal można zmienić kraj lub ustawienia lokalne.

note: Type: note Description :sl1:
en: To select a different language you will need to abort this installation and reboot the installer.
pl: By wybrać inny język należy anulować instalację i ponownie ją zacząć.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Continue the installation in the selected language?
pl: Kontynuować instalację w wybranym języku?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is incomplete for the selected language.
pl: Tłumaczenie instalatora jest niekompletne dla wybranego języka.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: The translation of the installer is not fully complete for the selected language.
pl: Tłumaczenie instalatora nie jest w pełni ukończone dla wybranego języka.

note: Type: text Description :sl1:
en: This means that there is a significant chance that some dialogs will be displayed in English instead.
pl: To oznacza, że jest spora szansa na pojawienie się komunikatów, które wyświetlone będą w języku angielskim.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you do anything other than a purely default installation, there is a real chance that some dialogs will be displayed in English instead.
pl: Jeśli skorzystasz z opcji innych niż podstawowa instalacja, jest spora szansa na pojawienie się komunikatów w języku angielskim.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, most dialogs should be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - some may be displayed in English instead.
pl: Jeśli kontynuujesz instalację w wybranym języku, większość komunikatów wyświetli się prawidłowo, ale część (zwłaszcza bardziej zaawansowanych opcji instalatora) wyświetli się w języku angielskim.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you continue the installation in the selected language, dialogs should normally be displayed correctly but - especially if you use the more advanced options of the installer - there is a slight chance some may be displayed in English instead.
pl: Jeśli kontynuujesz instalację w wybranym języku, większość komunikatów wyświetli się prawidłowo, ale część (zwłaszcza bardziej zaawansowanych opcji instalatora) może wyświetlić się w języku angielskim.

note: Type: text Description :sl1:
en: The chance that you will actually encounter a dialog that is not translated into the selected language is extremely small, but it cannot be ruled out completely.
pl: Szansa, że pojawi się komunikat nie przetłumaczony na wybrany język jest bardzo mała, ale nie może zostać wykluczona.

note: Type: text Description :sl1:
en: Unless you have a good understanding of the alternative language, it is recommended to either select a different language or abort the installation.
pl: Jeśli nie znasz dobrze języka alternatywnego, zalecane jest wybranie innego języka lub przerwanie instalacji.

note: Type: text Description :sl1:
en: If you choose not to continue, you will be given the option of selecting a different language, or you can abort the installation.
pl: Jeśli nie będziesz kontynuować pojawi się możliwość wyboru innego języka lub zaniechania instalacji.

note: Type: select Choices "other", here, is added to the list of countries that will be displayed for users to choose among them For instance, choosing "Italian" will show: Italy, Switzerland, other :sl1:
en: other
pl: inny

note: Type: text Description :sl1:
en: Country, territory or area:
pl: Kraj, terytorium lub obszar:

note: Type: text Description :sl1:
en: Continent or region:
pl: Kontynent lub obszar:

note: Type: text Description :sl1:
en: The selected location will be used to set your time zone and also for example to help select the system locale. Normally this should be the country where you live.
pl: Wybrana lokalizacja zostanie użyta do ustawienia strefy czasowej oraz parametrów locale. Zazwyczaj powinien to być kraj, w którym żyjesz.

note: Type: text Description :sl1:
en: This is a shortlist of locations based on the language you selected. Choose "other" if your location is not listed.
pl: Lista bazująca na wybranym języku. Wybierz "inny", jeśli odpowiednia lokalizacja nie znajduje się na liście.

note: Type: text Description :sl1:
en: Select the continent or region to which your location belongs.
pl: Wybierz kontynent lub obszar, w którym znajduje się lokalizacja.

note: Type: text Description '%s' will be replaced with the name of the currently selected continent/region :sl1:
en: Listed are locations for: %s. Use the <Go Back> option to select a different continent or region if your location is not listed.
pl: Poniżej lokalizacje dla: %s. Użyj opcji <Wróć>, by wybrać inny kontynent lub region, jeśli na liście nie ma odpowiedniej lokalizacji.

note: Type: select Description :sl1:
en: Country to base default locale settings on:
pl: Kraj, na którym bazować będą parametry locale:

note: Type: text Description :sl1:
en: There is no locale defined for the combination of language and country you have selected. You can now select your preference from the locales available for the selected language. The locale that will be used is listed in the second column.
pl: Dla wybranej kombinacji języka i kraju nie ma zdefiniowanych parametrów locale. Możesz wybrać locale samodzielnie spośród dostępnych dla wybranego języka. Locale, które zostaną użyte znajdują się w drugiej kolumnie.

note: Type: text Description :sl1:
en: There are multiple locales defined for the language you have selected. You can now select your preference from those locales. The locale that will be used is listed in the second column.
pl: Dla wybranej kombinacji języka i kraju zdefiniowanych jest wiele parametrów locale. Możesz wybrać locale samodzielnie spośród nich. Locale, które zostaną użyte znajdują się w drugiej kolumnie.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-# :sl3: Use infinitive form
en: Configure the Logical Volume Manager
pl: Konfiguruj menedżera woluminów logicznych

note: Type: text Description :sl1:
en: Debian installer main menu
pl: Menu główne instalatora Debiana

note: Type: select Description :sl1:
en: Choose the next step in the install process:
pl: Wybierz następny etap instalacji:

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure MD devices
pl: Konfiguruj urządzenia wielodyskowe (MD)

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Auto-configure networking?
pl: Skonfigurować sieć automatycznie?

note: Type: boolean Description IPv6 :sl1:
en: Networking can be configured either by entering all the information manually, or by using DHCP (or a variety of IPv6-specific methods) to detect network settings automatically. If you choose to use autoconfiguration and the installer is unable to get a working configuration from the network, you will be given the opportunity to configure the network manually.
pl: Ustawienia sieci mogą być konfigurowane albo ręcznie, wprowadzając odpowiednie informacje, albo przez DHCP (lub wiele metod ograniczonych do IPv6). W przypadku wybrania automatycznej konfiguracji, gdy instalator nie będzie w stanie pobrać działającej konfiguracji z sieci, pojawi się możliwość skonfigurowania ustawień sieciowych ręcznie.

note: Type: string Description :sl1:
en: Domain name:
pl: Nazwa domeny:

note: Type: string Description :sl1:
en: The domain name is the part of your Internet address to the right of your host name.  It is often something that ends in .com, .net, .edu, or .org.  If you are setting up a home network, you can make something up, but make sure you use the same domain name on all your computers.
pl: Nazwa domeny jest częścią Twojego Internetowego adresu podawaną po prawej stronie Twojej nazwy hosta. Zazwyczaj kończy się na .com, .net, .edu lub .org. Jeśli robisz domową sieć, możesz dowolnie dobrać nazwę, ale pamiętaj, by używać tej samej nazwy domeny na wszystkich komputerach.

note: Type: string Description :sl1:
en: Name server addresses:
pl: Adresy serwerów nazw:

note: Type: string Description :sl1:
en: The name servers are used to look up host names on the network. Please enter the IP addresses (not host names) of up to 3 name servers, separated by spaces. Do not use commas. The first name server in the list will be the first to be queried. If you don't want to use any name server, just leave this field blank.
pl: Serwery nazw są używane do rozwiązywania nazw komputerów w sieci. Proszę podać adresy IP (a nie nazwy hostów) maksymalnie trzech serwerów nazw oddzielonych spacjami. Nie używaj przecinków. Pierwszy serwer z listy będzie pierwszym odpytywanym. Jeśli nie chcesz korzystać z serwerów nazw, pozostaw to pole puste.

note: Type: select Description :sl1:
en: Primary network interface:
pl: Podstawowy interfejs sieciowy:

note: Type: select Description :sl1:
en: Your system has multiple network interfaces. Choose the one to use as the primary network interface during the installation. If possible, the first connected network interface found has been selected.
pl: Twój system posiada wiele interfejsów sieciowych. Wybierz jeden, który ma być używany jako podstawowy podczas instalacji. Jeśli było to możliwe, pierwszy znaleziony, podłączony interfejs został użyty.

note: Type: string Description :sl2: :sl1:
en: Wireless ESSID for ${iface}:
pl: Bezprzewodowy ESSID dla ${iface}:

note: Type: string Description :sl1:
en: Attempting to find an available wireless network failed.
pl: Próba wyszukania dostępnych sieci bezprzewodowych nie powiodła się.

note: Type: string Description :sl1:
en: ${iface} is a wireless network interface. Please enter the name (the ESSID) of the wireless network you would like ${iface} to use. To connect to any available network, leave this field blank.
pl: ${iface} jest bezprzewodowym interfejsem sieciowym. Proszę wprowadzić nazwę (ESSID) bezprzewodowej sieci, którą chce się użyć z ${iface}. Aby połączyć się z jakąkolwiek dostępną siecią, proszę zostawić to pole puste.

note: Type: text Description :sl2: :sl1:
en: This may take some time.
pl: To może chwilę potrwać.

note: Type: string Description :sl1:
en: Hostname:
pl: Nazwa hosta:

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the hostname for this system.
pl: Wprowadź nazwę hosta dla tego systemu.

note: Type: string Description :sl1:
en: The hostname is a single word that identifies your system to the network. If you don't know what your hostname should be, consult your network administrator. If you are setting up your own home network, you can make something up here.
pl: Nazwa hosta jest pojedynczym słowem, które identyfikuje Twój system w sieci. Jeśli nie wiesz, jaka powinna być nazwa hosta, skontaktuj się z administratorem Twojej sieci. Jeśli samodzielnie robisz sieć domową, możesz spokojnie wpisać tu wymyśloną nazwę.

note: Type: text Description base-installer progress bar item :sl1:
en: Storing network settings...
pl: Zapisywanie ustawień sieci ...

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure the network
pl: Konfiguruj sieć

note: Type: select Choices Translators: please do not translate the variable essid_list :sl1:
en: ${essid_list} Enter ESSID manually
pl: ${essid_list} Ręczne wprowadzenie ESSID

note: Type: select Description :sl1:
en: Wireless network:
pl: Sieć bezprzewodowa:

note: Type: select Description :sl1:
en: Select the wireless network to use during the installation process.
pl: Proszę wybrać sieć bezprzewodową, która będzie użyta w trakcie procesu instalacji.

note: Type: string Description :sl1:
en: DHCP hostname:
pl: Nazwa hosta DHCP:

note: Type: string Description :sl1:
en: You may need to supply a DHCP host name. If you are using a cable modem, you might need to specify an account number here.
pl: Możliwe, że musisz wprowadzić nazwę hosta DHCP. Jeśli używasz modemu kablowego, możliwe, że musisz wprowadzić tutaj numer konta.

note: Type: string Description :sl1:
en: Most other users can just leave this blank.
pl: Większość innych użytkowników może zostawić to pole puste.

note: Type: text Description :sl1:
en: Configuring the network with DHCP
pl: Konfigurowanie sieci przez DHCP

note: Type: text Description :sl1:
en: Network autoconfiguration has succeeded
pl: Automatyczna konfiguracja sieci powiodła się

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration
pl: Ponów konfigurację sieci

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Retry network autoconfiguration with a DHCP hostname
pl: Ponów automatyczną konfigurację sieci z nazwą hosta DHCP

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Configure network manually
pl: Konfiguruj sieć ręcznie

note: Type: select Choices :sl1: Note to translators : Please keep your translation below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: Do not configure the network at this time
pl: Nie konfiguruj sieci teraz

note: Type: select Description :sl1:
en: Network configuration method:
pl: Sposób konfiguracji sieci:

note: Type: select Description :sl1:
en: From here you can choose to retry DHCP network autoconfiguration (which may succeed if your DHCP server takes a long time to respond) or to configure the network manually. Some DHCP servers require a DHCP hostname to be sent by the client, so you can also choose to retry DHCP network autoconfiguration with a hostname that you provide.
pl: W tym miejscu możesz ponowić automatyczną konfigurację sieci z użyciem DHCP (co może pomóc, jeśli serwer jest powolny) lub skonfigurować sieć ręcznie. Niektóre serwery DHCP wymagają, aby klient przesłał nazwę komputera. Z tego miejsca możesz również ponowić automatyczną konfigurację z tą nazwą.

note: Type: note Description :sl1:
en: Network autoconfiguration failed
pl: Automatyczna konfiguracja sieci nie powiodła się

note: Type: note Description :sl1:
en: Your network is probably not using the DHCP protocol. Alternatively, the DHCP server may be slow or some network hardware is not working properly.
pl: Ta sieć prawdopodobnie nie używa protokołu DHCP. Możliwe również, że serwer DHCP jest zbyt wolny lub jakiś sprzęt sieciowy nie działa prawidłowo.

note: Type: text Description :sl1:
en: Reconfigure the wireless network
pl: Zmień konfigurację sieci bezprzewodowej

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: IP address:
pl: Adres IP:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: The IP address is unique to your computer and may be:
pl: Adres IP jest unikalny dla komputera i może być:

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en:  * four numbers separated by periods (IPv4);
     * blocks of hexadecimal characters separated by colons (IPv6).
pl:  * czterema liczbami oddzielonymi kropką (IPv4);
     * zestawem znaków szesnastkowych, oddzielonych dwukropkami (IPv6).

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: You can also optionally append a CIDR netmask (such as "/24").
pl: Opcjonalnie, można dopisać maskę sieciową CIDR (np. "/24").

note: Type: string Description IPv6 :sl1:
en: If you don't know what to use here, consult your network administrator.
pl: Jeśli nie wiadomo co tu wpisać, proszę skonsultować się z administratorem swojej sieci.

note: Type: string Description :sl1:
en: Netmask:
pl: Maska sieci:

note: Type: string Description :sl1:
en: The netmask is used to determine which machines are local to your network.  Consult your network administrator if you do not know the value.  The netmask should be entered as four numbers separated by periods.
pl: Maska sieci określa, które komputery są lokalne w Twojej sieci. Jeśli nie wiesz co wpisać, skontaktuj się z administratorem sieci. Maska sieci powinna być wpisana jako cztery liczby rozdzielone kropkami.

note: Type: string Description :sl1:
en: Gateway:
pl: Brama sieciowa:

note: Type: string Description :sl1:
en: The gateway is an IP address (four numbers separated by periods) that indicates the gateway router, also known as the default router.  All traffic that goes outside your LAN (for instance, to the Internet) is sent through this router.  In rare circumstances, you may have no router; in that case, you can leave this blank.  If you don't know the proper answer to this question, consult your network administrator.
pl: Brama sieciowa to adres IP (cztery liczby rozdzielone kropkami), który wskazuje na router dostępowy, zwany także domyślnym routerem. Cały ruch skierowany poza Twój LAN (np. do Internetu) przechodzi właśnie przez ten router. W rzadkich przypadkach może nie być routera - wtedy możesz spokojnie zostawić to pole puste. Jeśli nie wiesz co wpisać, skontaktuj się z administratorem sieci.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Is this information correct?
pl: Czy podane informacje są prawidłowe?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Currently configured network parameters:
pl: Aktualnie skonfigurowane parametry sieci:

note: Type: boolean Description :sl1:
en:  interface     = ${interface}
     ipaddress     = ${ipaddress}
     netmask       = ${netmask}
     gateway       = ${gateway}
     pointopoint   = ${pointopoint}
     nameservers   = ${nameservers}
pl:  interfejs         = ${interface}
     adres IP          = ${ipaddress}
     maska sieci       = ${netmask}
     brama sieciowa    = ${gateway}
     adres punkt-punkt = ${pointopoint}
     serwery nazw      = ${nameservers}

note: Type: text Description Item in the main menu to select this package Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Configure a network using static addressing
pl: Konfiguruj sieć opartą na adresach statycznych

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Continue without boot loader
pl: Kontynuuj bez programu rozruchowego

note: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto)  #-#-#-#-# Type: text Description :sl1: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-base)  #-#-#-#-# :sl2:
en: Please wait...
pl: Proszę czekać...

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new partitions...
pl: Obliczanie nowych partycji...

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning method:
pl: Sposób partycjonowania:

note: Type: select Description :sl1:
en: The installer can guide you through partitioning a disk (using different standard schemes) or, if you prefer, you can do it manually. With guided partitioning you will still have a chance later to review and customise the results.
pl: Instalator może przeprowadzić Cię przez proces partycjonowania dysku (używając różnych standardowych schematów) lub jeśli chcesz możesz tego dokonać ręcznie. Jeśli wybierzesz partycjonowanie z użyciem przewodnika, nadal będzie możliwość obejrzenia rezultatów i dostosowania ich do swoich potrzeb.

note: Type: select Description :sl1:
en: If you choose guided partitioning for an entire disk, you will next be asked which disk should be used.
pl: Po wybraniu partycjonowania całego dysku z przewodnikiem pojawi się pytanie którego dysku użyć.

note: Type: select Description :sl1:
en: Partitioning scheme:
pl: Metoda partycjonowania:

note: Type: select Description :sl1: "Selected for partitioning" can be either an entire disk of "the largest continuous free space" on an existing disk TRANSLATORS, please take care to choose something appropriate for both It is followed by a variable giving the chosen disk, hence the colon at the end of
en: Selected for partitioning:
pl: Wybrane do partycjonowania:

note: Type: select Description :sl1:
en: The disk can be partitioned using one of several different schemes. If you are unsure, choose the first one.
pl: Napęd może zostać spartycjonowany na jeden z wielu różnych schematów. Wybierz pierwszy, jeśli nie masz pewności.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided partitioning
pl: Partycjonowanie z przewodnikiem

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use the largest continuous free space
pl: Przewodnik - największa, ciągła, wolna przestrzeń

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk
pl: Przewodnik - cały dysk

note: Type: select Description :sl1:
en: Select disk to partition:
pl: Wybierz dysk do partycjonowania:

note: Type: select Description :sl1:
en: Note that all data on the disk you select will be erased, but not before you have confirmed that you really want to make the changes.
pl: Zauważ, że wszystkie dane na wybranym dysku zostaną usunięte, ale dopiero gdy potwierdzisz, że naprawdę chcesz zastosowania zmian.

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters This is a method for partioning - as in guided (automatic) versus manual
en: Manual
pl: Ręcznie

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Automatically partition the free space
pl: Automatycznie partycjonuj wolną przestrzeń

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: All files in one partition (recommended for new users)
pl: Wszystko na jednej partycji (zalecane dla nowych użytkowników)

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home partition
pl: Oddzielna partycja /home

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Separate /home, /var, and /tmp partitions
pl: Oddzielne partycje /home, /var i /tmp

note: Type: text Description :sl1: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up LVM
pl: Przewodnik - cały dysk i ustawienie LVM

note: Type: text Description :sl1:
en: Starting up the partitioner
pl: Uruchamianie programu partycjonującego

note: Type: text Description :sl1:
en: Scanning disks...
pl: Skanowanie dysków...

note: Type: text Description :sl1:
en: Detecting file systems...
pl: Wykrywanie systemów plików...

note: Type: select Description :sl1:
en: This is an overview of your currently configured partitions and mount points. Select a partition to modify its settings (file system, mount point, etc.), a free space to create partitions, or a device to initialize its partition table.
pl: To jest podgląd aktualnie skonfigurowanych partycji i punktów montowania. Wybierz partycję, aby zmodyfikować jej ustawienia (system plików, punkt montowania itd.), wolną przestrzeń, aby dodać nową partycję lub urządzenie, aby zainicjalizować jego tablicę partycji.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Write the changes to disks?
pl: Zapisać zmiany na dyskach?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you continue, the changes listed below will be written to the disks. Otherwise, you will be able to make further changes manually.
pl: Jeśli kontynuujesz, zmiany wyświetlone poniżej zostaną zapisane na dyskach. W przeciwnym razie możliwe będzie dokonanie kolejnych zmian ręcznie.

note: Type: boolean Description :sl1:
en: WARNING: This will destroy all data on any partitions you have removed as well as on the partitions that are going to be formatted.
pl: UWAGA: Ta operacja zniszczy wszelkie dane na partycjach wybranych do usunięcia, a także na partycjach, które mają zostać sformatowane.

note: Type: text Description :sl1:
en: Partitions formatting
pl: Formatowanie partycji

note: Type: text Description :sl1:
en: Processing...
pl: Przetwarzanie...

note: Type: text Description :sl1:
en: Finish partitioning and write changes to disk
pl: Zakończ partycjonowanie i zapisz zmiany na dysku

note: Type: text Description :sl1:
en: Undo changes to partitions
pl: Cofnij zmiany w partycjach

note: Type: text Description Keep short :sl1:
en: FREE SPACE
pl: WOLNA PRZESTRZEŃ

note: Type: text Description "unusable free space".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: unusable
pl: bezużyt.

note: Type: text Description "primary partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: primary
pl: główna

note: Type: text Description "logical partition".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: logical
pl: logiczna

note: Type: text Description "primary or logical".  No more than 8 symbols. :sl1:
en: pri/log
pl: gł/log

note: Type: text Description How to print the partition numbers in your language Examples: %s. No %s N. %s :sl1:
en: #%s
pl: nr %s

note: Type: text Description For example ATA1, partition #5 (ad0s5) :sl1:
en: ATA%s, partition #%s (%s)
pl: ATA%s, partycja #%s (%s)

note: Type: text Description For example IDE1 master, partition #5 (hdc5) :sl1:
en: IDE%s master, partition #%s (%s)
pl: IDE%s master, partycja #%s (%s)

note: Type: text Description For example IDE2 slave, partition #5 (hdf5) :sl1:
en: IDE%s slave, partition #%s (%s)
pl: IDE%s slave, partycja #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s (%s,%s,%s), partition #%s (%s)
pl: SCSI%s (%s,%s,%s), partycja #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: SCSI%s, partition #%s (%s)
pl: SCSI%s, partycja #%s (%s)

note: Type: text Description :sl1:
en: Cancel this menu
pl: Anuluj to menu

note: Type: text Description Main menu entry Translators: keep below 55 columns :sl1:
en: Partition disks
pl: Partycjonuj dyski

note: Type: text Description short variant of `do not use the partition' :sl1:
en: unused
pl: nieużywana

note: Type: text Description short variant of `format the partition' :sl1:
en: format
pl: formatowanie

note: Type: text Description short variant of `keep and use the existing data' :sl1:
en: keep
pl: bez zmian

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
pl: Sprawdzanie systemu plików ${TYPE} na partycji #${PARTITION} urządzenia ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Checking the swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
pl: Sprawdzanie przestrzeni wymiany na partycji #${PARTITION} urządzenia ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
pl: Tworzenie systemu plików ${TYPE} na partycji #${PARTITION} urządzenia ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Creating ${TYPE} file system for ${MOUNT_POINT} in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
pl: Tworzenie systemu plików ${TYPE} dla ${MOUNT_POINT} na partycji #${PARTITION} urządzenia ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1:
en: Formatting swap space in partition #${PARTITION} of ${DEVICE}...
pl: Formatowanie przestrzeni wymiany na partycji #${PARTITION} urządzenia ${DEVICE}...

note: Type: text Description :sl1: Short variant of `swap space'
en: swap
pl: przestrzeń wymiany

note: Type: text Description :sl1:
en: EFI System Partition
pl: EFI – partycja systemowa (ESP)

note: Type: text Description :sl1:
en: Computing the new state of the partition table...
pl: Obliczanie nowego stanu tablicy partycji...

note: Type: select Choices :sl1:
en: Beginning
pl: Początek

note: Type: select Choices :sl1:
en: End
pl: Koniec

note: Type: select Description :sl1:
en: Location for the new partition:
pl: Lokalizacja dla nowej partycji:

note: Type: select Description :sl1:
en: Please choose whether you want the new partition to be created at the beginning or at the end of the available space.
pl: Wybierz, czy chcesz, aby nowa partycja została utworzona na początku, czy na końcu wolnej przestrzeni.

note: Type: select Choices :sl1:
en: Primary
pl: Podstawowa

note: Type: select Choices :sl1:
en: Logical
pl: Logiczna

note: Type: select Description :sl1:
en: Type for the new partition:
pl: Rodzaj nowej partycji:

note: Type: note Description :sl1: Type: text
en: Help on partitioning
pl: Pomoc dotycząca partycjonowania

note: Type: note Description :sl1:
en: Partitioning a hard drive consists of dividing it to create the space needed to install your new system.  You need to choose which partition(s) will be used for the installation.
pl: Partycjonowanie dysku twardego polega na jego podzieleniu w celu przygotowania przestrzeni potrzebnej do instalacji nowego systemu. Musisz wybrać, która partycja (bądź partycje) zostanie użyta do instalacji.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a free space to create partitions in it.
pl: Wybierz wolną przestrzeń, aby utworzyć na niej partycje.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a device to remove all partitions in it and create a new empty partition table.
pl: Wybierz urządzenie, z którego zostaną usunięte wszystkie partycje i powstanie nowa, pusta tablica partycji.

note: Type: note Description :sl1:
en: Select a partition to remove it or to specify how it should be used. At a bare minimum, you need one partition to contain the root of the file system (whose mount point is /).  Most people also feel that a separate swap partition is a necessity.  "Swap" is scratch space for an operating system, which allows the system to use disk storage as "virtual memory".
pl: Wybierz partycję do usunięcia lub określ, jak powinna być użyta. Wymagana jest przynajmniej jedna partycja zawierająca główny system plików (którego punktem montowania jest /). Większość ludzi uważa, że potrzebna jest również oddzielna partycja wymiany. "Przestrzeń wymiany" pozwala systemowi na używanie miejsca na dysku jako "pamięci wirtualnej".

note: Type: note Description :sl1:
en: When the partition is already formatted you may choose to keep and use the existing data in the partition.  Partitions that will be used in this way are marked with "${KEEP}" in the main partitioning menu.
pl: Jeśli partycja jest już sformatowana, możesz wybrać, aby zachować istniejące na niej dane. Takie partycje zostaną oznaczone jako "${KEEP}" w głównym menu partycjonowania.

note: Type: note Description :sl1:
en: In general you will want to format the partition with a newly created file system.  NOTE: all data in the partition will be irreversibly deleted.  If you decide to format a partition that is already formatted, it will be marked with "${DESTROY}" in the main partitioning menu.  Otherwise it will be marked with "${FORMAT}".
pl: Zazwyczaj będziesz chciał sformatować partycję używając nowego systemu plików. ZAUWAŻ: wszystkie dane zostaną nieodwracalnie usunięte. Jeśli zdecydujesz się na sformatowanie partycji aktualnie zamontowanej, zostanie ona oznaczona jako "${DESTROY}" w głównym menu partycjonowania. W przeciwnym razie będzie to oznaczenie "${FORMAT}".

note: Type: text Description :sl1:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It can be installed either in the master boot record of the first hard disk, or in a partition.  When the boot loader is installed in a partition, you must set the bootable flag for it. Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
pl: Do uruchamiania systemu, używany jest tak zwany program rozruchowy. Może być zainstalowany albo w głównym rekordzie rozruchowym pierwszego dysku albo na partycji. W drugim przypadku trzeba ustawić flagę rozruchową dla tej partycji. Taka partycja będzie oznaczona jako "${BOOTABLE}" w głównym menu partycjonowania.

note: Type: text Description Main menu item should not be more than 55 columns pkgsel is the module that installs packages by running tasksel to select "tasks". Please use "install *software*" and not "install *packages*" which is less adapted for non technical users :sl1:
en: Select and install software
pl: Wybierz i zainstaluj oprogramowanie

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when pkgsel is launched, before it installs packages :sl1:
en: Setting up...
pl: Przygotowanie...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when upgrading already installed packages. :sl1:
en: Upgrading software...
pl: Aktualizacja oprogramowania...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used when running tasksel to allow selecting packages Tasksel will then display its own screens :sl1:
en: Running tasksel...
pl: Uruchamianie tasksela...

note: Type: text Description This appears in a progress bar when running pkgsel The text is used at the end of the installation phase while cleaning up pkgsel's stuff :sl1:
en: Cleaning up...
pl: Sprzątanie...

note: Type: text Description :sl1:
en: Enter rescue mode
pl: Wejdź w tryb ratunkowy

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Saving the time zone...
pl: Zapisywanie strefy czasowej...

note: Type: boolean Description :sl1:
en: Allow login as root?
pl: Umożliwić logowanie jako root?

note: Type: boolean Description :sl1:
en: If you choose not to allow root to log in, then a user account will be created and given the power to become root using the 'sudo' command.
pl: Jeśli wybierzesz brak możliwości logowania jako root, zostanie utworzone konto użytkownika, które z użyciem polecenia 'sudo' służyć będzie do wykonywania czynności administracyjnych.

note: Type: password Description :sl1:
en: Root password:
pl: Hasło administratora (root):

note: Type: password Description :sl1:
en: Some account needs to be available with administrative super-user privileges. The password for that account should be something that cannot be guessed.
pl: Niektóre konta muszą być dostępne z administracyjnymi uprawnienia superużytkownika. Hasło do tego konta powinno być takie, którego nie da się odgadnąć.

note: Type: password Description :sl1:
en: To allow direct password-based access via the 'root' account, you can set the password for that account here.
pl: Aby umożliwić bezpośredni dostęp oparty na haśle za pośrednictwem konta „root”, możesz tutaj ustawić hasło dla tego konta.

note: Type: password Description :sl1:
en: Alternatively, you can lock the root account's password by leaving this setting empty, and instead use the system's initial user account (which will be set up in the next step) to gain administrative privileges. This will be enabled for you by adding that initial user to the 'sudo' group.
pl: Ewentualnie możesz zablokować hasło konta root, pozostawiając to ustawienie puste i zamiast tego użyć konta początkowego użytkownika systemu (które zostanie skonfigurowane w następnym kroku), aby uzyskać uprawnienia administracyjne. Zostanie to włączone, dodając tego początkowego użytkownika do grupy „sudo”.

note: Type: password Description :sl1:
en: Note: what you type here will be hidden (unless you select to show it).
pl: Uwaga: to, co tu wpiszesz, będzie ukryte (chyba że zdecydujesz się to pokazać).

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same root password again to verify that you have typed it correctly.
pl: Proszę wpisać to samo hasło ponownie, aby upewnić się, że zostało wpisane poprawnie.

note: Type: string Description :sl1:
en: Full name for the new user:
pl: Pełna nazwa nowego użytkownika:

note: Type: string Description :sl1:
en: A user account will be created for you to use instead of the root account for non-administrative activities.
pl: Zostanie dla Ciebie utworzone konto do użytku zamiast konta root do celów nie związanych z czynnościami administracyjnymi.

note: Type: string Description :sl1:
en: Please enter the real name of this user. This information will be used for instance as default origin for emails sent by this user as well as any program which displays or uses the user's real name. Your full name is a reasonable choice.
pl: Proszę wprowadzić prawdziwą nazwę dla tego użytkownika. Ta informacja zostanie wykorzystana na przykład jako domyślna nazwa nadawcy wiadomości e-mail lub przez inne programy używające prawdziwej nazwy użytkownika. Wprowadzenie imienia i nazwiska jest najczęściej dobrym wyborem.

note: Type: string Description :sl1:
en: Username for your account:
pl: Nazwa użytkownika dla Twojego konta:

note: Type: string Description :sl1:
en: Select a username for the new account. Your first name is a reasonable choice. The username should start with a lower-case letter, which can be followed by any combination of numbers and more lower-case letters.
pl: Wybierz nazwę dla nowego konta. Twoje imię wydaje się być rozsądnym wyborem. Nazwa użytkownika powinna zaczynać się od małej litery, po której mogą następować cyfry i inne małe litery.

note: Type: password Description :sl1:
en: Choose a password for the new user:
pl: Wprowadź hasło dla nowego użytkownika:

note: Type: password Description :sl1:
en: Make sure to select a strong password that cannot be guessed.
pl: Pamiętaj, aby wybrać silne hasło, którego nie da się odgadnąć.

note: Type: password Description :sl1:
en: Please enter the same user password again to verify you have typed it correctly.
pl: Proszę wpisać to samo hasło ponownie, aby upewnić się, że zostało wpisane poprawnie.

note: Type: title Description :sl1:
en: Set up users and passwords
pl: Ustaw użytkowników i hasła

note: Type: text Description finish-install progress bar item :sl1:
en: Setting users and passwords...
pl: Ustawianie użytkowników i haseł...
