debian-installer - en to sk translation catalogue (64 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: !! ERROR: %s
sk: !! CHYBA: %s

note: Type: text Description :sl4:
en: KEYSTROKES:
sk: KLÁVESOVÉ SKRATKY:

note: Type: text Description :sl4:
en: '%c'
sk: „%c“

note: Type: text Description :sl4:
en: Display this help message
sk: Zobraziť túto správu Pomocníka

note: Type: text Description :sl4:
en: Go back to previous question
sk: Vrátiť sa k predchádzajúcej otázke

note: Type: text Description :sl4:
en: Select an empty entry
sk: Zvoliť prázdny vstup

note: Type: text Description :sl4:
en: Other choices are available with '%c' and '%c'
sk: Ďalšie voľby sú dostupné pomocou „%c“ a „%c“

note: Type: text Description :sl4:
en: Previous choices are available with '%c'
sk: Predošlé voľby sú dostupné pomocou „%c“

note: Type: text Description :sl4:
en: Next choices are available with '%c'
sk: Ďalšie voľby sú dostupné pomocou „%c“

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%d>
sk: Výzva: „%c“ pre pomoc, predvolené=%d>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help>
sk: Výzva: „%c“ pre pomoc>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%s>
sk: Výzva: „%c“ pre pomoc, predvolené=%s>

note: Type: text Description :sl4:
en: [Press enter to continue]
sk: [Pokračujte stlačením klávesu Enter]

note: Type: select Description :sl4:
en: Interface to use:
sk: Použité rozhranie:

note: Type: select Description :sl4:
en: Packages that use debconf for configuration share a common look and feel. You can select the type of user interface they use.
sk: Balíky, ktoré využívajú pre svoje nastavenie debconf, majú rovnaký vzhľad a ovládanie. Teraz si môžete zvoliť typ používateľského rozhrania, ktoré sa bude používať.

note: Type: string Description :sl4:
en: None
sk: Žiadne

note: Type: string Description :sl4:
en: 'None' will never ask you any question.
sk: „Žiadne“ sa vás nikdy nebude pýtať žiadne otázky.

note: Type: string Description :sl4:
en: Text
sk: Textové

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Text' is a traditional plain text interface.
sk: „Textové“ je tradičné, čisto textové rozhranie.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Newt' is a full-screen, character based interface.
sk: „Newt“ je celoobrazovkové znakové rozhranie.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'GTK' is a graphical interface that may be used in any graphical environment.
sk: „GTK“ je grafické rozhranie, ktoré je možné použiť v ktoromkoľvek grafickom prostredí.

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when the system configures some flashable memory used by many embedded devices :sl4:
en: Configuring flash memory to boot the system
sk: Flash pamäť sa nastavuje na spustenie systému

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when an embedded device is configured so it will boot from disk :sl4:
en: Making the system bootable
sk: Pripravuje sa zavádzanie systému

note: Type: text Description This is "preparing the system" to flash the kernel and initrd on a flashable memory :sl4:
en: Preparing the system...
sk: Pripravuje sa systém...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system write the kernel to the flashable memory of the embedded device :sl4:
en: Writing the kernel to flash memory...
sk: Do flash pamäte sa zapisuje jadro...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system generates a special boot image on disk for some embedded device so they can boot. :sl4:
en: Generating boot image on disk...
sk: Vytvára sa zavádzací obraz na disku...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns This item is a menu entry for a step where the system configures the flashable memory used by many embedded devices (writing the kernel and initrd to it) :sl4:
en: Make the system bootable
sk: Pripravuje sa zavádzanie systému

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Install GRUB?
sk: Nainštalovať GRUB?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: GRUB 2 is the next generation of GNU GRUB, the boot loader that is commonly used on i386/amd64 PCs. It is now also available for ${ARCH}.
sk: GRUB 2 je nová generácia GNU GRUB, zavádzača systému, ktorý sa bežne používa na PC rodiny i386/amd64. Teraz je dostupný aj pre ${ARCH}.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: It has interesting new features but is still experimental software for this architecture. If you choose to install it, you should be prepared for breakage, and have an idea on how to recover your system if it becomes unbootable. You're advised not to try this in production environments.
sk: Má zaujímavé nové vlastnosti, ale pre túto architektúru sa zatiaľ považuje za experimentálny softvér. Ak sa rozhodnete nainštalovať ho, mali by ste byť pripravený na to, že sa môže pokaziť a mali by ste mať predstavu o tom ako obnoviť svoj systém ak sa nebude dať spustiť. Odporúčame neskúšať to v produkčných prostrediach.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
sk: Upozornenie: Váš systém sa nemusí spustiť!

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
sk: Chyba pri pripájaní /target/proc

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
sk: Zlyhalo pripájanie súborového systému proc do /target/proc.

note: Type: note Description :sl4:
en: Setting firmware variables for automatic boot
sk: Nastavenie premenných firmvéru pre automatické štartovanie

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Genesi firmware in order for your system to boot automatically.  At the end of the installation, the system will reboot.  At the firmware prompt, set the following firmware variables to enable auto-booting:
sk: Na automatické spúšťanie systému je potrebné nastavenie niektorých premenných vo firmvéri Genesi. Na konci inštalácie sa systém reštartuje. V príkazovom režime firmvéru môžete umožniť automatické štartovanie nastavením nasledovných premenných:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to your newly installed system.
sk: Stačí to urobiť len raz. Potom zadajte príkaz „boot“ alebo reštartujte systém, aby ste sa dostali do vášho novo nainštalovaného systému.

note: Type: note Description :sl4:
en: Alternatively, you will be able to boot the kernel manually by entering, at the firmware prompt:
sk: Inou možnosťou je zavedenie jadra manuálne, ak v príkazovom režime firmvéru zadáte:

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in CFE in order for your system to boot automatically. At the end of installation, the system will reboot. At the firmware prompt, set the following variables to simplify booting:
sk: Na automatické spúšťanie systému je potrebné nastavenie niektorých premenných v CFE. Na konci inštalácie sa systém reštartuje. V príkazovom režime firmvéru môžete zjednodušiť štartovanie nastavením nasledovných premenných:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once. This enables you to just issue the command "boot_debian" at the CFE prompt.
sk: Toto bude potrebné vykonať iba raz. Umožní vám to zadať príkaz „boot_debian“ na príkazovom riadku CFE.

note: Type: note Description :sl4:
en: If you prefer to auto-boot on every startup, you can set the following variable in addition to the ones above:
sk: Ak uprednostňujete automatické štartovanie pri každom spustení, môžete okrem hore uvedených nastaviť nasledovnú premennú:

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1 (xvda) :sl4:
en: Virtual disk %s (%s)
sk: Virtuálny disk %s (%s)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1, partition #1 (xvda1) :sl4:
en: Virtual disk %s, partition #%s (%s)
sk: Virtuálny disk %s, oblasť #%s (%s)

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: acls - support POSIX.1e Access Control List
sk: acls - podpora POSIX.1e Access Control List

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: shortnames - only use the old MS-DOS 8.3 style filenames
sk: shortnames - používať iba názvy súborov v starom formáte 8.3 MS-DOSu

note: Type: text Description :sl4:
en: Configure the Network Block Device
sk: Nastavenie sieťového blokového zariadenia (NBD)

note: Type: select Description :sl4:
en: NBD configuration action:
sk: Operícia nastavenia NBD:

note: Type: select Description :sl4:
en: There are currently ${NUMBER} devices connected.
sk: Momentálne je pripojených ${NUMBER} zariadení.

note: Type: string Description :sl4:
en: Network Block Device server:
sk: Server sieťového blokového zariadenia (NBD):

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the host name or the IP address of the system running nbd-server.
sk: Prosím, zadajte názov hostiteľa alebo IP adresu systému, na ktorom beží server NBD.

note: Type: string Description :sl4:
en: Name for NBD export
sk: Názov NBD exportu

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the NBD export name needed to access nbd-server. The name entered here should match an existing export on the server.
sk: Prosím, zadajte názov NBD exportu potrebný na prístup k nbd-server. Tu zadaný názov by sa mal zhodovať s existujúcim exportom na serveri.

note: Type: select Description :sl4:
en: Network Block Device device node:
sk: Uzol sieťového blokového zariadenia (NBD):

note: Type: select Description :sl4:
en: Please select the NBD device node that you wish to connect or disconnect.
sk: Prosím zvoľte zariadenie NBD, ktoré chcete pripojiť alebo odpojiť.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to connect to the NBD server
sk: Nepodarilo sa pripojiť k serveru NBD

note: Type: error Description :sl4:
en: Connecting to the nbd-server failed. Please ensure that the host and the export name which you entered are correct, that the nbd-server process is running on that host, that the network is configured correctly, and retry.
sk: Pripojenie k serveru NBD zlyhalo. Prosím, uistite sa, že hostiteľ a názov exportu, ktoré ste zadali sú správne, že proces servera NBD beží na uvedenom hostiteľovi, že sieť je správne nastavená a skúste to znova.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more Network Block Device nodes left
sk: Už nezostali žiadne sieťové blokové zariadenia (NBD)

note: Type: error Description :sl4:
en: Either all available NBD device nodes are in use or something went wrong with the detection of the device nodes.
sk: Všetky sieťové blokové zariadenia (NBD) sa buď už používajú alebo nastala nejaká chyba v detekcii uzlov zariadení.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more NBD device nodes can be configured until a configured one is disconnected.
sk: Nie je možné nastaviť žiadne ďalšie uzly zariadení NBD, pokým nebude odpojené to nastavené.

note: Type: error Description :sl4:
en: No connected Network Block Device nodes were found
sk: Žiadne pripojené sieťové blokové zariadenia (NBD) neboli nájdené

note: Type: error Description :sl4:
en: There are currently no Network Block Device nodes connected to any server. As such, you can't disconnect any of them.
sk: Žiadne sieťové blokové zariadenia (NBD) momentálne nie sú pripojené k žiadnemu serveru. Preto žiadne nemôžete odpojiť.

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Connect a Network Block Device
sk: Pripojiť sieťové blokové zariadenie (NBD)

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Disconnect a Network Block Device
sk: Odpojiť sieťové blokové zariadenie (NBD)

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Finish and return to the partitioner
sk: Dokončiť a vrátiť sa do menu rozdeľovania

note: Type: text Description :sl4:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It is installed in a boot partition.  You must set the bootable flag for the partition.  Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
sk: Aby ste mohli váš nový systém spustiť, je potrebný zavádzač. Ten je nainštalovaný na štartovacej oblasti, ktorá musí mať nastavený príznak štartovania. Takáto oblasť bude označená „${BOOTABLE}“ v hlavnom menu rozdeľovania.
