debian-installer - en to sr translation catalogue (84 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: !! ERROR: %s
sr: !! ГРЕШКА: %s

note: Type: text Description :sl4:
en: KEYSTROKES:
sr: ПРИТИСЦИ:

note: Type: text Description :sl4:
en: '%c'
sr: „%c“

note: Type: text Description :sl4:
en: Display this help message
sr: Прикажи ову помоћну поруку

note: Type: text Description :sl4:
en: Go back to previous question
sr: Назад на претходно питање

note: Type: text Description :sl4:
en: Select an empty entry
sr: Изабери празан унос

note: Type: text Description :sl4:
en: Other choices are available with '%c' and '%c'
sr: Други избори су доступни са '%c' и '%c'

note: Type: text Description :sl4:
en: Previous choices are available with '%c'
sr: Претходни избори су доступни са '%c'

note: Type: text Description :sl4:
en: Next choices are available with '%c'
sr: Следећи избори су доступни са '%c'

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%d>
sr: Питај: '%c' -- помоћ, подразумевано=%d>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help>
sr: Питај: „%c“ за помоћ>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%s>
sr: Питај: '%c' -- помоћ, подразумевано=%s>

note: Type: text Description :sl4:
en: [Press enter to continue]
sr: [Притисни „Enter“ за наставак]

note: Type: select Description :sl4:
en: Interface to use:
sr: Интерфејс за употребу:

note: Type: select Description :sl4:
en: Packages that use debconf for configuration share a common look and feel. You can select the type of user interface they use.
sr: Пакети који користе debconf за конфигурацију деле заједнички изглед и начин рада. Можете изабрати тип интерфејса за употребу.

note: Type: string Description :sl4:
en: None
sr: Ниједан

note: Type: string Description :sl4:
en: 'None' will never ask you any question.
sr: „None“ никада неће поставити питање.

note: Type: string Description :sl4:
en: Text
sr: Текст

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Text' is a traditional plain text interface.
sr: „Текст“ је традиционални текстуални интерфејс.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Newt' is a full-screen, character based interface.
sr: „Newt“ је интерфејс базиран на карактерима, преко целог екрана.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'GTK' is a graphical interface that may be used in any graphical environment.
sr: „GTK“ је графички интерфејс који може да се користи у било ком графичком окружењу.

note: Type: note Description Main menu entry. :sl4:
en: Make this ChromeOS board bootable
sr: Омогућавањ овај ChromeOS бутабилним

note: Type: note Description Progress bar title. :sl4:
en: Making this ChromeOS board bootable
sr: Омогућавање овог ChromeOS бутабилним

note: Type: note Description Progress bar step. :sl4:
en: Installing tools to manage ChromeOS boot images
sr: Инсталирање алата за управљање бутабилних ChromeOS слика

note: Type: note Description Progress bar step. :sl4:
en: Checking ChromeOS kernel partitions
sr: Проверавање ChromeOS кернел партиција

note: Type: note Description Progress bar step. :sl4:
en: Updating initramfs
sr: Ажурирање initramfs

note: Type: note Description Progress bar step. :sl4:
en: Building a boot image
sr: Обликовање бутабилне слике

note: Type: note Description Progress bar step. :sl4:
en: Writing the boot image to disk
sr: Уписивање бутабилне слике на диск

note: Type: error Description :sl4:
en: No usable ChromeOS kernel partition is found
sr: Није пронађена употребљива кернел партиција са ChromeOS

note: Type: error Description :sl4:
en: An error was returned while searching for a ChromeOS kernel partition.
sr: Настала је грешка при претрази ChromeOS кернел партиције.

note: Type: error Description :sl4:
en: Cannot build a boot image
sr: Није могуће направити бутабилну слику

note: Type: error Description :sl4:
en: An error was returned while building a boot image.
sr: Настала је грешка при покушају прављења бутабилне слике.

note: Type: error Description :sl4:
en: Cannot write boot image to disk
sr: Није могуће уписивање бутабилне слике на диск

note: Type: error Description :sl4:
en: An error was returned while writing the boot image to disk.
sr: Дошло је до грешке приликом уписивања бутабилне слике на диск.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Reconfigure initramfs policies?
sr: Реконфигурисати initramfs смернице?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Could not generate a small enough boot image for this board. Usually this can be resolved by including less modules in the initramfs.
sr: Није могуће генерисати довољно малу слику за покретање за ову плочу. Обично се ово може решити укључивањем мањег броја модула у initramfs.

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when the system configures some flashable memory used by many embedded devices :sl4:
en: Configuring flash memory to boot the system
sr: Конфигурисање флеш меморије да покреће систем

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when an embedded device is configured so it will boot from disk :sl4:
en: Making the system bootable
sr: Омогућавање стартовања система

note: Type: text Description This is "preparing the system" to flash the kernel and initrd on a flashable memory :sl4:
en: Preparing the system...
sr: Припремање система...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system write the kernel to the flashable memory of the embedded device :sl4:
en: Writing the kernel to flash memory...
sr: Копирање кернела на флеш меморију...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system generates a special boot image on disk for some embedded device so they can boot. :sl4:
en: Generating boot image on disk...
sr: Генерисање покретачке слике на диске...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns This item is a menu entry for a step where the system configures the flashable memory used by many embedded devices (writing the kernel and initrd to it) :sl4:
en: Make the system bootable
sr: Омогућавање покретања система

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Install GRUB?
sr: Инсталирати GRUB?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: GRUB 2 is the next generation of GNU GRUB, the boot loader that is commonly used on i386/amd64 PCs. It is now also available for ${ARCH}.
sr: GRUB 2 је следећа генерација GNU GRUB-a, покретачки програм који се најчешће користи на i386/amd64 PC-јевима. Сада је такође доступан за ${ARCH}.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: It has interesting new features but is still experimental software for this architecture. If you choose to install it, you should be prepared for breakage, and have an idea on how to recover your system if it becomes unbootable. You're advised not to try this in production environments.
sr: Има занимљиве карактеристике, али је још уввек експерименталан софтвер за ову архитектуру. Ако изаберете да га инсталирате, требате бити спремни за кварове, и знати како да повратите ваш систем ако постане небутабилан. Саветује се да ово не покушавате на окружењима која се користе за продукцију.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount ${PATH}
sr: Неуспело монирање ${PATH}

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the ${FSTYPE} file system on ${PATH} failed.
sr: Монтирање ${FSTYPE} фајл система на ${PATH} није успело.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
sr: Упозорење: ваш систем можда неће моћи да се стартује!

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
sr: Неуспело монтирање /target/proc

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
sr: Монтирање proc фајл система на /target/proc није успело.

note: Type: note Description :sl4:
en: Setting firmware variables for automatic boot
sr: Постављање променљиве фирмвера за аутоматско стартовање

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Genesi firmware in order for your system to boot automatically.  At the end of the installation, the system will reboot.  At the firmware prompt, set the following firmware variables to enable auto-booting:
sr: Неке променљиве треба да буду постављене у Genesi фирмвер да би се ваш систем аутоматски стартовао. На крају инсталације систем ће се рестартовати. На промпту фирмвера поставите следеће променљиве да би омогућили аутоматско стартовање:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to your newly installed system.
sr: Ово треба да урадите само једном. После тога, унесите команду „boot“ или рестартујте ситем да би наставили рад са новоинсталираним системом.

note: Type: note Description :sl4:
en: Alternatively, you will be able to boot the kernel manually by entering, at the firmware prompt:
sr: У супротном, можете стартовати кернел ручно уносећи на промпт фирмвера:

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in CFE in order for your system to boot automatically. At the end of installation, the system will reboot. At the firmware prompt, set the following variables to simplify booting:
sr: Неке променљиве треба да буду постављене у CFE-у да би се ваш систем аутоматски покренуо. На крају инсталације систем ће се рестартовати. На промпту фирмвера поставите следеће променљиве да би поједноставили покретање:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once. This enables you to just issue the command "boot_debian" at the CFE prompt.
sr: Ово треба да урадите само једном. То вам омогућује да на CFE промпту само задате команду „boot_debian“.

note: Type: note Description :sl4:
en: If you prefer to auto-boot on every startup, you can set the following variable in addition to the ones above:
sr: Ако желите да се приликом сваког стартовања аутоматски покрене ваш Debian систем, можете поставити следећу променљиву поред горе наведених:

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1 (xvda) :sl4:
en: Virtual disk %s (%s)
sr: Виртуелни диск %s (%s)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1, partition #1 (xvda1) :sl4:
en: Virtual disk %s, partition #%s (%s)
sr: Виртуелни диск %s, партиција #%s (%s)

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: acls - support POSIX.1e Access Control List
sr: acls - подршка за POSIX.1e Access Control List

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: shortnames - only use the old MS-DOS 8.3 style filenames
sr: кратки називи - користити старе MS-DOS 8.3 називе фајлова

note: Type: text Description :sl4:
en: ChromeOS kernel partition
sr: ChromeOS кернел партиција

note: Type: boolean Description Users are familiar with boot methods as necessary to boot d-i itself. :sl4:
en: No usable ChromeOS kernel partition is found. At least one such partition is necessary for your machine to be bootable with ChromeOS' verified boot methods (with CTRL+D or CTRL+U). These partitions must reside on the same physical disk as either the root or the boot partition. Two 512 MB partitions should be fine for most installations.
sr: Није пронађена употребљива ChromeOS кернел партиција ј. Најмање једна таква партиција је неопходна да би ваша машина могла да се покрене помоћу верификованих метода покретања ChromeOS (са CTRL+D или CTRL+U). Ове партиције морају бити на истом физичком диску као и роот или партиција за покретање. Две партиције од 512 МБ би требало да буду у реду за већину инсталација.

note: Type: boolean Description Users are familiar with boot methods as necessary to boot d-i itself. :sl4:
en: If you cannot boot into the installed system in another way (like legacy boot with CTRL+L), continuing the installation would result in an unbootable machine.
sr: Ако не можете да покренете инсталирани систем на други начин (као што је застарело покретање помоћу CTRL+L), наставак инсталације би резултирао немогућношћу покретања.

note: Type: text Description :sl4:
en: Configure the Network Block Device
sr: Конфигуриши мрежни уређај

note: Type: select Description :sl4:
en: NBD configuration action:
sr: Конфигурисање мреже:

note: Type: select Description :sl4:
en: There are currently ${NUMBER} devices connected.
sr: Тренутно је ${NUMBER} група повезано.

note: Type: string Description :sl4:
en: Network Block Device server:
sr: Сервер мрежног уређаја:

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the host name or the IP address of the system running nbd-server.
sr: Унесите име хоста или IP адресу система на коме ради „nbd-server“.

note: Type: string Description :sl4:
en: Name for NBD export
sr: Назив за NBD извоз

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the NBD export name needed to access nbd-server. The name entered here should match an existing export on the server.
sr: Молим унесите NBD назив за приступ NBD серверу. Унети назив треба да се подудара за постојећим извезеним на сервер.

note: Type: select Description :sl4:
en: Network Block Device device node:
sr: Чвор мрежног уређаја:

note: Type: select Description :sl4:
en: Please select the NBD device node that you wish to connect or disconnect.
sr: Изаберите чвор мрежног уређаја који желите да се повежете или да откачите.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to connect to the NBD server
sr: Неуспело конектовање на сервер мрежног уређаја

note: Type: error Description :sl4:
en: Connecting to the nbd-server failed. Please ensure that the host and the export name which you entered are correct, that the nbd-server process is running on that host, that the network is configured correctly, and retry.
sr: Повезивање на nbd-server није успело. Потврдите да су хост и порт или име које сте унели исправни, да nbd-server ради на том хосту и посту (или користи то име), да је мрежа правилно конфигурисана и пробајте поново.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more Network Block Device nodes left
sr: Нема више слободних мрежних чворова

note: Type: error Description :sl4:
en: Either all available NBD device nodes are in use or something went wrong with the detection of the device nodes.
sr: Или су сви доступни мрећни чворови у употреби или је нешто пошло наопако при детекцији чворова уређаја.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more NBD device nodes can be configured until a configured one is disconnected.
sr: Ниједан више чвор мрежног уређаја не може бити конфигурисан док се неки конфигурисан не искључи.

note: Type: error Description :sl4:
en: No connected Network Block Device nodes were found
sr: Нису пронађени повезани чворови мрежног уређаја

note: Type: error Description :sl4:
en: There are currently no Network Block Device nodes connected to any server. As such, you can't disconnect any of them.
sr: Тренутно нема повезаних мрежних чворова ни за један сервер. Тако да не можете да искључите ни један од њих.

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Connect a Network Block Device
sr: Повежи мрежни уређај

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Disconnect a Network Block Device
sr: Искључити мрежни уређај

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Finish and return to the partitioner
sr: Заврши и врати се на мени за партиционисање

note: Type: text Description :sl4:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It is installed in a boot partition.  You must set the bootable flag for the partition.  Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
sr: Да бисте покренули ваш нови систем, морате користити тзв. покретачки програм. Он је инсталиран на бут партицији. Морате поставити бутабилну заставицу за ту партицију. Таква партиција ће бити означена као „${BOOTABLE}“ у менију за партиционисање.
