debian-installer - en to tg translation catalogue (63 entries)

note: Type: text Description :sl4:
en: !! ERROR: %s
tg: !! ХАТО: %s

note: Type: text Description :sl4:
en: KEYSTROKES:
tg: ТУГМАҲО:

note: Type: text Description :sl4:
en: Display this help message
tg: Намоиш додани ин паёми кумак

note: Type: text Description :sl4:
en: Go back to previous question
tg: Бозгашт ба саволи қаблӣ

note: Type: text Description :sl4:
en: Select an empty entry
tg: Воридаи холиро интихоб намоед

note: Type: text Description :sl4:
en: Other choices are available with '%c' and '%c'
tg: Интихоби дигар бо иловаи '%c' ва '%c’ дастрас аст

note: Type: text Description :sl4:
en: Previous choices are available with '%c'
tg: Интихоби қаблӣ бо иловаи '%c’ дастрас аст

note: Type: text Description :sl4:
en: Next choices are available with '%c'
tg: Интихоби навбатӣ бо иловаи '%c’ дастрас аст

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%d>
tg: Пешниҳод: "%c" барои кумак, пешфарз=%d>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help>
tg: Пешниҳод: "%c" барои кумак>

note: Type: text Description :sl4:
en: Prompt: '%c' for help, default=%s>
tg: Пешниҳод: "%c" барои кумак, пешфарз=%s>

note: Type: text Description :sl4:
en: [Press enter to continue]
tg: [Барои идома додан тугмаи enter-ро зер намоед]

note: Type: select Description :sl4:
en: Interface to use:
tg: Интерфейс барои истифода:

note: Type: select Description :sl4:
en: Packages that use debconf for configuration share a common look and feel. You can select the type of user interface they use.
tg: Бастаҳое, ки debconf-ро барои танзимот истифода мебаранд, дорои интерфейси ягона мебошанд. Шумо метавонед намуди интерфейси корбареро, ки онҳо истифода мебаранд, интихоб намоед.

note: Type: string Description :sl4:
en: None
tg: Ҳеҷ

note: Type: string Description :sl4:
en: 'None' will never ask you any question.
tg: Агар 'Ҳеҷ' интихоб шавад, ягон савол дигар пурсида намешавад.

note: Type: string Description :sl4:
en: Text
tg: Матн

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Text' is a traditional plain text interface.
tg: 'Text' - ин интерфейси матнии анъанавӣ мебошад.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'Newt' is a full-screen, character based interface.
tg: 'Newt' - ин интерфейси васеъэкран дар асоси аломатҳо мебошад.

note: Type: string Description :sl4:
en: 'GTK' is a graphical interface that may be used in any graphical environment.
tg: "GTK" -ин интерфейси графикӣ мебошад, ки дар ҳамаи муҳитҳои графикӣ истифода бурда мешавад.

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when the system configures some flashable memory used by many embedded devices :sl4:
en: Configuring flash memory to boot the system
tg: Танзимкунии ҳофизаи флеш барои роҳандозии низом

note: Type: text Description This item is a progress bar heading when an embedded device is configured so it will boot from disk :sl4:
en: Making the system bootable
tg: Таҳиякунии низоми боршаванда

note: Type: text Description This is "preparing the system" to flash the kernel and initrd on a flashable memory :sl4:
en: Preparing the system...
tg: Омодасозии низом...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system write the kernel to the flashable memory of the embedded device :sl4:
en: Writing the kernel to flash memory...
tg: Сабткунии ҳаста ба ҳофизаи флеш...

note: Type: text Description This is a progress bar showing up when the system generates a special boot image on disk for some embedded device so they can boot. :sl4:
en: Generating boot image on disk...
tg: Эҷодкунии тасвири роҳандозӣ дар диск...

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns This item is a menu entry for a step where the system configures the flashable memory used by many embedded devices (writing the kernel and initrd to it) :sl4:
en: Make the system bootable
tg: Таҳия кардани низоми боршаванда

note: Type: boolean Description :sl4:
en: Install GRUB?
tg: GRUB-ро насб мекунед?

note: Type: boolean Description :sl4:
en: GRUB 2 is the next generation of GNU GRUB, the boot loader that is commonly used on i386/amd64 PCs. It is now also available for ${ARCH}.
tg: GRUB 2 - ин насли дуюми GNU GRUB мебошад, ки худроҳандозие мебошад, ки дар компютерҳои i386/amd64 истифода мешавад. Ҳозир он инчунин барои ${ARCH} дастрас аст.

note: Type: boolean Description :sl4:
en: It has interesting new features but is still experimental software for this architecture. If you choose to install it, you should be prepared for breakage, and have an idea on how to recover your system if it becomes unbootable. You're advised not to try this in production environments.
tg: Он дорои хусусиятҳои шавқовари нав мебошад, аммо барои ин сохтор то ҳол санҷишӣ мебошад. Агар шумо интихоб намоед, ки онро насб мекунед, шумо бояд ба мушкилиҳо омода бошед ва донед, ки дар ҳолати роҳандозӣ нашудани низоми худ онро чӣ тавр барқарор мекунед.

note: Type: error Description :sl4:
en: Warning: Your system may be unbootable!
tg: Огоҳӣ: Эҳтимол аст, ки низоми шумо худроҳандозӣ намешавад!

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to mount /target/proc
tg: /target/proc васл карда нашуд

note: Type: error Description :sl4:
en: Mounting the proc file system on /target/proc failed.
tg: Низоми файлии proc дар /target/proc бо нокомӣ дучор шуд.

note: Type: note Description :sl4:
en: Setting firmware variables for automatic boot
tg: Танзимкунии тағйирёбандаҳои нармафзор барои роҳандозии худкор

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in the Genesi firmware in order for your system to boot automatically.  At the end of the installation, the system will reboot.  At the firmware prompt, set the following firmware variables to enable auto-booting:
tg: Барои ба таври худкор роҳандозӣ шудани низоми шумо, баъзе тағйирёбандаҳо бояд дар нармафзори дарунсохти Genesi таъин карда шаванд.  Дар охири насбкунӣ низоми шумо бозоғозӣ мешавад.  Дар сатри фармони нармафзори дарунсохт барои фаъол кардани роҳандозии худкор тағйирёбандаҳои зеринро таъин намоед:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once.  Afterwards, enter the "boot" command or reboot the system to proceed to your newly installed system.
tg: Ба шумо иҷрои ин амал танҳо як маротиба лозим мешавад.  Баъдан, фармони "boot"-ро ворид намоед, ё ки низомро бозоғозӣ намоед, то ин ки ба низоми насбшудаи нави худ гузаред.

note: Type: note Description :sl4:
en: Alternatively, you will be able to boot the kernel manually by entering, at the firmware prompt:
tg: Илова бар ин, шумо метавонед мағзро ба таври дастӣ роҳандозӣ намоед - барои ин дар сатри фармони миёнафзор зеринро ворид намоед:

note: Type: note Description :sl4:
en: Some variables need to be set in CFE in order for your system to boot automatically. At the end of installation, the system will reboot. At the firmware prompt, set the following variables to simplify booting:
tg: Барои ба таври худкор бор шудани низоми шумо, баъзе тағйирёбандаҳо бояд дар CFE таъин шуда бошанд. Дар охири насбкунӣ, низом бозоғозӣ мешавад. Дар сатри фармони нармафзори дарунсохт барои осон кардани роҳандозӣ тағйирёбандаҳои зеринро таъин намоед:

note: Type: note Description :sl4:
en: You will only need to do this once. This enables you to just issue the command "boot_debian" at the CFE prompt.
tg: Ба шумо иҷрои ин амал танҳо як маротиба лозим мешавад. Ин ба шумо имкон медиҳад, ки танҳо фармони "boot_debian"-ро дар сатри фармони CFE иҷро намоед.

note: Type: note Description :sl4:
en: If you prefer to auto-boot on every startup, you can set the following variable in addition to the ones above:
tg: Агар шумо хоҳед, ки ҳангоми ҳар як оғози кор роҳандозии худкор иҷро шавад, шумо метавонед ба ғайр аз тағйирёбандаҳои дар боло номбаршуда тағйирёбандаи зеринро таъин намоед:

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1 (xvda) :sl4:
en: Virtual disk %s (%s)
tg: Диски виртуалии %s (%s)

note: Type: text Description eg. Virtual disk 1, partition #1 (xvda1) :sl4:
en: Virtual disk %s, partition #%s (%s)
tg: Диски виртуалии %s, қисми диски #%s (%s)

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: acls - support POSIX.1e Access Control List
tg: acls - бо дастгирии Рӯйхати идоракунии дастрасии POSIX.1e

note: Type: text Description :sl4: Note to translators: Please keep your translations of this string below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages)
en: shortnames - only use the old MS-DOS 8.3 style filenames
tg: shortnames - истифода бурдани танҳо номҳои файлҳои кӯҳнаи сабки MS-DOS 8.3

note: Type: text Description :sl4:
en: Configure the Network Block Device
tg: Танзими дастгоҳи чандқабатаи шабакавӣ

note: Type: select Description :sl4:
en: NBD configuration action:
tg: Амали танзими NBD:

note: Type: select Description :sl4:
en: There are currently ${NUMBER} devices connected.
tg: Дар айни ҳол ${NUMBER} дастгоҳ пайваст шудааст.

note: Type: string Description :sl4:
en: Network Block Device server:
tg: Хидматрасони дастгоҳи чандқабатаи шабакавӣ:

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the host name or the IP address of the system running nbd-server.
tg: Лутфан, номи мизбон ё нишонии IP-и низоми хидматрасони NBD-ро ворид намоед.

note: Type: string Description :sl4:
en: Name for NBD export
tg: Ном барои содироти NBD

note: Type: string Description :sl4:
en: Please enter the NBD export name needed to access nbd-server. The name entered here should match an existing export on the server.
tg: Лутфан, барои пайдо кардани дастрасӣ ба хидматрасони NBD (nbd-server) номи содиротии NBD-ро ворид намоед. Номе, ки дар ин ҷо ворид карда мешавад, бояд ба содири мавҷудбуда дар хидматрасон мувофиқат кунад.

note: Type: select Description :sl4:
en: Network Block Device device node:
tg: Гиреҳи дастгоҳи чандқабатаи шабакавӣ:

note: Type: select Description :sl4:
en: Please select the NBD device node that you wish to connect or disconnect.
tg: Лутфан, гиреҳи дастгоҳи NBD-ро, ки мехоҳед пайваст ё қатъ намоед, интихоб намоед.

note: Type: error Description :sl4:
en: Failed to connect to the NBD server
tg: Ба хидматрасони NBD пайваст карда натавонист

note: Type: error Description :sl4:
en: Connecting to the nbd-server failed. Please ensure that the host and the export name which you entered are correct, that the nbd-server process is running on that host, that the network is configured correctly, and retry.
tg: Пайвастшавӣ бо хидматрасони nbd қатъ шудааст. Лутфан, мутмаин шавед, ки шумо номи порт ва мизбонеро, ки хидматрасони nbd дар он порт ва мизбони шабака (ё номи шабака) иҷро шуда истодааст, дуруст ворид кардед ва баъд амалро аз нав кӯшиш намоед.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more Network Block Device nodes left
tg: Ягон гиреҳи дастгоҳи чандқабатаи шабакавии дигар вуҷуд надорад

note: Type: error Description :sl4:
en: Either all available NBD device nodes are in use or something went wrong with the detection of the device nodes.
tg: Чунин менамояд, ки ҳамаи гиреҳҳои дастгоҳи NBD-и дастрас машғуланд ё низоми муайянкунии гиреҳҳои дастгоҳ кор намекунад.

note: Type: error Description :sl4:
en: No more NBD device nodes can be configured until a configured one is disconnected.
tg: Ягон гиреҳи дастгоҳи NBD-и дигар танзим карда намешавад, то вақте ки пайвасти як дастгоҳи танзимшуда қатъ нашавад.

note: Type: error Description :sl4:
en: No connected Network Block Device nodes were found
tg: Ягон гиреҳи дастгоҳи чандқабатаи шабакавии пайвастшуда ёфт нашуд

note: Type: error Description :sl4:
en: There are currently no Network Block Device nodes connected to any server. As such, you can't disconnect any of them.
tg: Ягон гиреҳи дастгоҳи чандқабатаи шабакавии ба ягон хидматрасон пайвастшуда ёфт нашуд. Бинобар ин шумо наметавонед пайвасти дастгоҳеро қатъ намоед.

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Connect a Network Block Device
tg: Пайваст кардан ба дастгоҳи чандқабатаи шабакавӣ

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Disconnect a Network Block Device
tg: Қатъ кардани пайвасти дастгоҳи чандқабатаи шабакавӣ

note: Type: text Description :sl4: Menu entry Use infinite form
en: Finish and return to the partitioner
tg: Ба анҷом расонидан ва бозгашт ба василаи қисмбандӣ

note: Type: text Description :sl4:
en: In order to start your new system, a so called boot loader is used.  It is installed in a boot partition.  You must set the bootable flag for the partition.  Such a partition will be marked with "${BOOTABLE}" in the main partitioning menu.
tg: Барои оғоз кардани низоми нави шумо, "худроҳандозӣ" истифода мешавад.  Он ба қисми диски роҳандозӣ насб карда мешавад.  Шумо бояд байрақчаи роҳандозиро барои қисми диск таъин намоед. Чунин қисми диск дар менюи асосии қисмбандӣ бо байрақчаи "${BOOTABLE}" қайд карда мешавад.
