debian-installer - en to ug translation catalogue (649 entries)

note: Type: select Description :sl3:
en: Tool to use to generate boot initrd:
ug: boot initrd ھاسىل قىلىشتا ئىشلىتىدىغان قورال:

note: Type: select Description :sl3:
en: The list shows the available tools. If you are unsure which to select, you should select the default. If your system fails to boot, you can retry the installation using the other options.
ug: تىزىملىكتە تاللاشقا بولىدىغان قوراللار كۆرسىتىلدى. ئەگەر قايسىسىنى تاللاشنى جەزملىيەلمىسىڭىز، كۆڭۈلدىكى تاللانمىنى ئىشلىتىڭ. ئەگەر سىستېمىڭىزنىڭ قوزغىلىشى مەغلۇپ بولسا، ئورنىتىشنى قايتا سىنىسىڭىز ياكى باشقا تاللانمىنى تاللىسىڭىز بولىدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unsupported initrd generator
ug: قوللىمايدىغان initrd ھاسىل قىلغۇچ

note: Type: error Description :sl3:
en: The package ${GENERATOR} that was selected to generate the initrd is not supported.
ug: تاللىغان initrd ھاسىل قىلىدىغان بوغچا ${GENERATOR} نى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

note: Type: select Choices :sl3:
en: generic: include all available drivers
ug: ئادەتتىكى: بارلىق ئىشلەتكىلى بولىدىغان قوزغاتقۇلارنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

note: Type: select Choices :sl3:
en: targeted: only include drivers needed for this system
ug: نىشان: پەقەت سىستېمىغا لازىملىق قوزغاتقۇلارنىلا ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.

note: Type: select Description :sl3:
en: Drivers to include in the initrd:
ug: initrd ئىچىدە بار بولغان قوزغاتقۇلار:

note: Type: select Description :sl3:
en: The primary function of an initrd is to allow the kernel to mount the root file system. It therefore needs to contain all drivers and supporting programs required to do that.
ug: initrd نىڭ ئاساسلىق(primary) ئىقتىدارى يادرونىڭ غول ھۆججەت سىستېمىسىنى ئېگەرلىشىگە يول قويۇش. شۇڭا ئۇ بۇ ئىقتىدارنى تاماملاشقا كېرەكلىك بارلىق قوزغاتقۇلار ۋە قوللاش پروگراممىلىرىمۇ شۇنداق قىلىشى كېرەك.

note: Type: select Description :sl3:
en: A generic initrd is much larger than a targeted one and may even be so large that some boot loaders are unable to load it but has the advantage that it can be used to boot the target system on almost any hardware. With the smaller targeted initrd there is a very small chance that not all needed drivers are included.
ug: ئادەتتىكى initrd بىر قانچە  boot loader لاردىمۇ ئوقۇيالمىغۇدەك دەرىجىدە نىشان قىلىنغاندىنمۇ چوڭ بولۇپ كېتىدىغان ئەھۋال بار بولسىمۇ، كوپ قىسىم قاتتىق دېتاللاردا سىستېمىنى قوزغىتالايدۇ. سىغىمى كىچىك بولغان initrd دا بولسا نۇرغۇن قوزغاتقۇلار قىسقارتىۋېتىلگەنلىكتىن، بىر قىسىم قاتتىق دېتاللاردا سىستېمىنى قوزغىتالماي قېلىشى مۇقەررەر.

note: Type: text Description :sl3:
en: Enter random characters
ug: خالىغان ھەرپلەرنى كىرگۈزۈڭ

note: Type: text Description :sl3:
en: You can help speed up the process by entering random characters on the keyboard, or just wait until enough key data has been collected (which can take a long time).
ug: سىز ھەرپتاختىدىن خالىغان ھەرپنى كىرگۈزۈپ بۇ جەرياننى تېزلىتەلەيسىز، يېتەرلىك سانلىق مەلۇمات يىغىپ توپلاشنى كۈتسىڭىزمۇ بولىدۇ(بۇنىڭ ئۈچۈن تېخىمۇ كۆپ ۋاقىت كېتىشى مۇمكىن)

note: Type: text Description :sl3:
en: Key data has been created successfully.
ug: ئاچقۇچ سانلىق-مەلۇماتى مۇۋەپپەقىيەتلىك قۇرۇلدى.

note: Type: text Description :sl3:
en: Enter random characters or make random movements with the mouse
ug: خالىغان ھەرپ كىرگۈزۈڭ ياكى چاشقىنەكنى خالىغانچە يۆتكەڭ

note: Type: text Description :sl3:
en: You can help speed up the process by entering random characters on the keyboard or by making random movements with the mouse.
ug: سىز ھەرپتاختىدىن خالىغان ھەرپنى كىرگۈزۈپ ياكى چاشقىنەكنى خالىغانچە يۆتكەپ بۇ جەرياننى تېزلىتەلەيسىز.

note: Type: text Description :sl3:
en: Resume installation
ug: ئورنىتىشنى داۋاملاشتۇر

note: Type: text Description :sl3:
en: Choose "Continue" to really exit the shell and resume the installation; any processes still running in the shell will be aborted.
ug: «داۋاملاشتۇر» تاللانسا shell دىن چېكىنىپ ئورنىتىشنى داۋاملاشتۇرىدۇ؛ shell دا ئىجرا قىلىنىۋاتقان ھەر قانداق جەريان توختىتىلىدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Architecture not supported
ug: بۇ قاتتىق دېتال قۇرۇلمىسىنى قوللىمايدۇ

note: Type: error Description :sl3:
en: The specified Debian archive mirror does not seem to support your architecture. Please try a different mirror.
ug: بەلگىلەنگەن Debian بوغچا تەسۋىرى سىزنىڭ ئىشلىتىۋاتقان قاتتىق دېتالىڭىزنىڭ قۇرۇلمىسىنى قوللىمايدىكەن. باشقا تەسۋىرنى ئىشلىتىڭ.

note: Type: text Description :sl3:
en: Do not change the boot/kernel font
ug: قوزغىتىش/يادرو خەت نۇسخىسىنى ئۆزگەرتمە

note: Type: text Description :sl3:
en: Let the system select a suitable font
ug: سىستېمىنىڭ مۇۋاپىق خەت نۇسخىسىنى تاللىشىغا يول قوي

note: Type: text Description Used in the font size question like this: "12x24, framebuffer only" :sl3:
en: framebuffer only
ug: كاندۇك يىغلەكلا

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Arabic
ug: . ئەرەبچە

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Armenian
ug: # ئەرمەنچە

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Cyrillic - KOI8-R and KOI8-U
ug: # سلاۋيانچە - KOI8-R ۋە KOI8-U

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Cyrillic - non-Slavic languages
ug: # سلاۋيانچە - غەيرى سلاۋيان تىللىرى

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Cyrillic - Slavic languages (also Bosnian and Serbian Latin)
ug: # سلاۋيانچە - سلاۋيان تىللىرى (بوسنىيە ۋە سىربىيە لاتىنچىنىمۇ ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ)

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Ethiopic
ug: . ئېفىئوفىيەچە

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Georgian
ug: # گرۇزىنچە

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Greek
ug: # گرېكچە

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Hebrew
ug: # ئىبرانىچە

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Lao
ug: # لائوسچە

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin1 and Latin5 - western Europe and Turkic languages
ug: # لاتىن1 ۋە لاتىن5 - غەربى ياۋرۇپا ۋە تۈركىي تىللار

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin2 - central Europe and Romanian
ug: # لاتىن2 - مەركىزى ياۋرۇپا ۋە رومىنچە

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin3 and Latin8 - Chichewa; Esperanto; Irish; Maltese and Welsh
ug: # لاتىن3 ۋە لاتىن8 - چىۋاچە؛ دۇنيا تىلى؛ ئىرلاندچە؛ مالتاچە ۋە ۋېلىشچە

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Latin7 - Lithuanian; Latvian; Maori and Marshallese
ug: # لاتىن7 - لىتۋاچە؛ لاتۋىئانچە، ماۋرىچە ۋە مارشالچە

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Latin - Vietnamese
ug: . لاتىن - ۋيېتنامچە

note: Type: select Choices :sl3:
en: # Thai
ug: # تايلاندچە

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Combined - Latin; Slavic Cyrillic; Hebrew; basic Arabic
ug: . بىرىكتۈرۈلگەن - لاتىنچە؛ سلاۋيان كىرىلىك؛ ئىبرانىچە؛ ئاساسى ئەرەبچە

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Combined - Latin; Slavic Cyrillic; Greek
ug: . بىرىكتۈرۈلگەن - لاتىنچە؛ سلاۋيان كىرىلىك؛ گرېكچە

note: Type: select Choices :sl3:
en: . Combined - Latin; Slavic and non-Slavic Cyrillic
ug: . بىرىكتۈرۈلگەن - لاتىنچە؛ سلاۋيان ۋە غەيرى سلاۋيان كىرىلىك

note: Type: select Choices :sl3:
en: Guess optimal character set
ug: ئەڭ مۇۋاپىق ھەرپ توپلىمى پەرەزى

note: Type: select Description :sl3:
en: Character set to support:
ug: قوللايدىغان ھەرپ توپلىمى:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please choose the character set that should be supported by the console font.
ug: تىزگىن سۇپىسى قوللايدىغان ھەرپ بەلگە توپلىمىنى تاللاڭ.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you don't use a framebuffer, the choices that start with "." will reduce the number of available colors on the console.
ug: ئەگەر كاندۇك يىغلەكنى ئىشلەتمىسىڭىز "." (چېكىت) بىلەن باشلانغان تۈرنى تاللىسىڭىز تىزگىن سۇپىسى ئىشلىتىدىغان رەڭنى ئازايتىدۇ.

note: Type: select Description The languages with many non-ASCII letters should not use formatted lists.  If you decide to use formatted lists then keep the lines relatively short. :sl3:
en: Font for the console:
ug: تىزگىن سۇپا خەت نۇسخىسى:

note: Type: select Description The languages with many non-ASCII letters should not use formatted lists.  If you decide to use formatted lists then keep the lines relatively short. :sl3:
en: If you prefer a bold version of the Terminus font, choose either TerminusBold (if you use a framebuffer) or TerminusBoldVGA (otherwise).
ug: ئەگەر Terminus خەت نۇسخىسىنىڭ تومراقىغا ئامراق بولسىڭىز، TerminusBold ‏(كاندۇك يىغلەك ئىشلەتكەن بولسىڭىز) ياكى TerminusBoldVGA ‏(باشقا ئەھۋاللاردا) نىڭ بىرىنى تاللاڭ.

note: Type: select Description :sl3:
en: Font size:
ug: خەت چوڭلۇقى:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the size of the font for the console. For reference, the font used when the computer boots has size 8x16.
ug: تىزگىن سۇپىسىنىڭ خەت چوڭلۇقىنى تاللاڭ. پايدىلىنىشىڭىز ئۈچۈن: كومپيۇتېر قوزغالغاندىكى خەتنىڭ چوڭلۇقى 8x16.

note: Type: select Description :sl3:
en: Encoding to use on the console:
ug: تىزگىن سۇپىسىدا ئىشلىتىلىدىغان كودلاش ئۆلچىمى:

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep the current keyboard layout in the configuration file?
ug: سەپلىمە ھۆججەتتە نۆۋەتتىكى ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇشنى ساقلاپ قالامسىز؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The current keyboard layout in the configuration file /etc/default/keyboard is defined as XKBLAYOUT="${XKBLAYOUT}" and XKBVARIANT="${XKBVARIANT}".
ug: نۆۋەتتىكى ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇش سەپلىمە ھۆججەت /etc/default/keyboard تە XKBLAYOUT="${XKBLAYOUT}" ۋە XKBVARIANT="${XKBVARIANT}" بەلگىلەنگەن.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please choose whether you want to keep it. If you choose this option, no questions about the keyboard layout will be asked and the current configuration will be preserved.
ug: ئۇنى ساقلاپ قېلىش قالماسلىقنى تاللاڭ. ئەگەر بۇ تاللانمىنى تاللىسىڭىز، نۆۋەتتىكى سەپلىمە ساقلىنىپ قالىدۇ، بۇنىڭدىن كېيىن سىزدىن ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇش توغرىسىدىكى سوئال سورالمايدۇ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep default keyboard layout (${XKBLAYOUTVARIANT})?
ug: كۆڭۈلدىكى ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇش (${XKBLAYOUTVARIANT})نى ساقلاپ قالامدۇ؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The default value for the keyboard layout is XKBLAYOUT="${XKBLAYOUT}" and XKBVARIANT="${XKBVARIANT}".  This default value is based on the currently defined language/region and the settings in /etc/X11/xorg.conf.
ug: ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇشنىڭ كۆڭۈلدىكى قىممىتى XKBLAYOUT="${XKBLAYOUT}" ۋە XKBVARIANT="${XKBVARIANT}". بۇ كۆڭۈلدىكى قىممەت نۆۋەتتە بەلگىلەنگەن تىل/رايون شۇنداقلا /etc/X11/xorg.conf دىكى تەڭشەككە ئاساسەن جەزملىنىدۇ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please choose whether you want to keep it. If you choose this option, no questions about the keyboard layout will be asked.
ug: ئۇنى ساقلاپ قېلىش قالماسلىقنى جەزملەڭ. ئەگەر بۇ تاللانمىنى تاللىسىڭىز، بۇنىڭدىن كېيىن سىزدىن ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇش توغرىسىدىكى سۇئال سورالمايدۇ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current keyboard options in the configuration file?
ug: سەپلىمە ھۆججەتتە نۆۋەتتىكى ھەرپتاختا تاللانمىسىنى ساقلاپ قالامدۇ؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The current keyboard options in the configuration file /etc/default/keyboard are defined as XKBOPTIONS="${XKBOPTIONS}".
ug: نۆۋەتتىكى ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇش سەپلىمە ھۆججەت /etc/default/keyboard دا XKBOPTIONS="${XKBOPTIONS}" بەلگىلەنگەن.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: If you choose to keep these options, no questions about the keyboard options will be asked.
ug: ئەگەر بۇ تاللانمىنى ساقلاپ قېلىشنى تاللىسىڭىز، بۇنىڭدىن كېيىن سىزدىن ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇش توغرىسىدىكى سۇئال سورالمايدۇ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep default keyboard options (${XKBOPTIONS})?
ug: كۆڭۈلدىكى ھەرپتاختا تاللانمىسى (${XKBOPTIONS})نى ساقلاپ قالامدۇ؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The default value for the options of the keyboard layout is XKBOPTIONS="${XKBOPTIONS}".  It is based on the currently defined language/region and the settings in /etc/X11/xorg.conf.
ug: ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇشنىڭ كۆڭۈلدىكى قىممىتى XKBOPTIONS="${XKBOPTIONS}" ۋە XKBVARIANT="${XKBVARIANT}". بۇ كۆڭۈلدىكى قىممەت نۆۋەتتە بەلگىلەنگەن تىل/رايون شۇنداقلا /etc/X11/xorg.conf دىكى تەڭشەككە ئاساسەن جەزملىنىدۇ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: If you choose to keep it, no questions about the keyboard options will be asked.
ug: ئەگەر ئۇنى ساقلاپ قېلىشنى تاللىسىڭىز، بۇنىڭدىن كېيىن سىزدىن ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇش توغرىسىدىكى سۇئال سورالمايدۇ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Use Control+Alt+Backspace to terminate the X server?
ug: Control+Alt+Backspace نى ئىشلىتىپ X مۇلازىمېتىرنى توختىتامدۇ؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: By default the combination Control+Alt+Backspace does nothing.  If you want it can be used to terminate the X server.
ug: كۆڭۈلدىىكى ئەھۋالدا Control+Alt+Backspace بىرىكمە كۇنۇپكىدا ھېچقانداق مەشغۇلات ئېلىپ بېرىلمايدۇ. ئەگەر سىز خالىسىڭىز ئۇنى X مۇلازىمېتىرنى توختىتىشقا ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Warning: this check depends on your hardware and may take some time.
ug: ئاگاھلاندۇرۇش: تەكشۈرۈش قاتتىق دېتال ئىقتىدارى بىلەن مۇناسىۋەتلىك، ئۇزاقراق ۋاقىت كېتىشى مۇمكىن.

note: Type: error Description TRANSLATORS: MD5 is a file name, don't translate it. :sl3:
en: Failed to open checksum file
ug: تەكشۈرۈش يىغىندا ھۆججىتى(checksum file)نى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

note: Type: note Description :sl3:
en: Integrity test successful
ug: مۇكەممەللىكنى تەكشۈرۈش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى

note: Type: error Description :sl3:
en: Integrity test failed
ug: مۇكەممەللىكىنى تەكشۈرۈش مەغلۇپ بولدى

note: Type: text Description :sl3:
en: Checking file: ${FILE}
ug: ھۆججەت تەكشۈرۈۋاتىدۇ:${FILE}

note: Type: title Description :sl3:
en: Kernel version mismatch
ug: يادرو نەشرى ماسلاشمىدى

note: Type: error Description :sl3:
en: Live system kernel and installer kernel don't match
ug: Live سىستېمىنىڭ يادروسى بىلەن ئورناتقۇچنىڭ يادروسى ماسلاشمىدى

note: Type: error Description :sl3: Both LIVE_KERNEL and DI_KERNEL are kernel version numbers, such as 2.6.32-5-486, 2.6.32-5-amd64, or 2.6.32-5-powerpc etc.
en: The installer can only be used if the kernel versions of the live system (${LIVE_KERNEL}) and of the installer (${DI_KERNEL}) are the same.
ug: بۇ ئورناتقۇچ پەقەت live سىستېمىنىڭ يادرو نەشرى  (${LIVE_KERNEL}) بىلەن ئورناتقۇچنىڭ يادرو نەشرى  (${DI_KERNEL}) ئوخشاش بولغاندا ئاندىن ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

note: Type: error Description :sl3: Both LIVE_KERNEL and DI_KERNEL are kernel version numbers, such as 2.6.32-5-486, 2.6.32-5-amd64, or 2.6.32-5-powerpc etc.
en: Please reboot with the correct kernel (${DI_KERNEL}).
ug: توغرا نەشرى (${DI_KERNEL})نى ئىشلىتىپ قايتا قوزغىتىڭ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Install the GRUB boot loader to the multipath device?
ug: GRUB قوزغىتىش يېتەكلىگۈچنى كۆپ يوللۇق ئۈسكۈنىگە ئورنىتامسىز؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Installation of GRUB on multipath is experimental.
ug: ئارقىمۇئارقا ئېغىزلىق ATA RAID گە GRUB ئورناتقاندا ئىقتىدارى سىناق تەرىقىسىدە بولىدۇ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: GRUB is always installed to the master boot record (MBR) of the multipath device. It is also assumed that the WWID of this device is selected as boot device in the system's FibreChannel adapter BIOS.
ug: ئادەتتە GRUB كۆپ يوللۇق ئۈسكۈنىنىڭ ئاساسىي يېتەكلەش خاتىرىسى (MBR) غا ئورنىتىلىدۇ. سىستېمىنىڭ BIOS دا قاتتىق دېتال ئۈسكۈنىسى  WWID قوزغىتىش ئۈسكۈنىسى قىلىپ تاللىنىدۇ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The GRUB root device is: ${GRUBROOT}.
ug: GRUB  غول ئۈسكۈنىسى:${GRUBROOT}

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while setting up GRUB for the multipath device.
ug: كۆپ يوللۇق ئۈسكۈنىگە GRUB تەڭشىگەندە خاتالىق كۆرۈلدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: The GRUB installation has been aborted.
ug: GRUB ئورنىتىش جەريانى توختىتىلدى.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (grub-installer)  #-#-#-#-# Type: select Choices #-#-#-#-#  templates.pot (iso-scan)  #-#-#-#-# :sl3:
en: Enter device manually
ug: ئۈسكۈنىنى قولدا كىرگۈزۈڭ

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Do you intend to use FireWire Ethernet?
ug: FireWire  تورىنى ئىشلىتەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: No Ethernet card was detected, but a FireWire interface is present. It's possible, though unlikely, that with the right FireWire hardware connected to it, this could be your primary Ethernet interface.
ug: تور كارتىسى بايقالمىدى ئەمما سىستېما FireWire ئېغىزىدىن بىرنى تەمىنلەپتۇ. ئەگەر مۇناسىپ FireWire قاتتىق دېتالى ئۇلانغان بولسا مەزكۇر ئۇلىنىش ئېغىزى سىزنىڭ ئاساسلىق(primary) تور ئېغىزىڭىز بولۇشى مۇمكىن.

note: Type: string Description :sl3:
en: Additional parameters for module ${MODULE}:
ug: ${MODULE}ئۈچۈن قوشۇمچە پارامېتىر:

note: Type: string Description :sl3:
en: The module ${MODULE} failed to load. You may need to pass parameters to the module to make it work; this is common with older hardware. These parameters are often I/O port and IRQ numbers that vary from machine to machine and cannot be determined from the hardware. An example string looks something like "irq=7 io=0x220"
ug: ${MODULE} بۆلەكنى يۈكلەش مەغلۇپ بولدى. سىز بىر قىسىم خىزمەت پارامېتىرلىرىنى مەزكۇر بۆلەكنىڭ نورمال خىزمەت قىلىشىغا تەمىنلىشىڭىز زۆرۈر. بۇ خىل ئەھۋال كونا قاتتىق دېتاللاردا كۆپ ئۇچرايدۇ. بۇ پارامېتىرلار ئادەتتە I/O ئېغىزى ۋە IRQ نومۇرى قاتارلىقلار، ئۇلار كومپيۇتېرنىڭ ئوخشىماسلىقىغا قاراپ پەرقلىق بولىدۇ، ئۇنىڭ ئۈستىگە قاتتىق دېتال تىپى ئارقىلىق جەزملىگىلى بولمايدۇ. مەزكۇر پارامېتىر ئۇسلۇبى ئادەتتە "irq=7 io=0x220" بولىدۇ.

note: Type: string Description :sl3:
en: If you don't know what to enter, consult your documentation, or leave it blank to not load the module.
ug: ئەگەر قانداق مەزمۇن كىرگۈزۈشنى بىلمىسىڭىز، مۇناسىۋەتلىك پۈتۈكنى ئوقۇڭ ياكى شۇ جاينى بوش قالدۇرسىڭىز مەزكۇر بۆلەك يۈكلەنمەيدۇ.

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl3:
en: Detect virtual driver disks from hardware manufacturer
ug: قاتتىق دېتال زاۋۇتىنىڭ مەۋھۇم قوزغىتىش دىسكىسىنى تەكشۈر

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Load drivers from internal virtual driver disk?
ug: ئىچكى مەۋھۇم قوزغاتقۇچ دىسكىسىدىن يۈكلەمدۇ؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Installing on this hardware may require some drivers provided by the manufacturer to be loaded from the built-in driver injection disk.
ug: بۇ قوزغاتقۇچتا ئىچكى قوزغاتقۇ ئورنىتىش دىسكىسىدىن يۈكلەيدىغان، زاۋۇت تەمىنلىگەن بىر قىسىم پروگراممىلارنى ئورنىتىدۇ.

note: Type: note Description :sl3:
en: Web server started, but network not running
ug: تور مۇلازىمېتىرى قوزغىتىلدى ئەمما تور تېخى ئىجرا بولمىدى.

note: Type: note Description :sl3:
en: A simple web server has been started on this computer to serve log files and debug info. However, the network is not set up yet. The web server will be left running, and will be accessible once the network is configured.
ug: ئادەتتىكى تور مۇلازىمېتىرى بۇ كومپيۇتېردا ئىجرا قىلىنىپ، سازلاش خاتىرىسى ۋە تەڭشەش ئۇچۇرىنى ساقلايدۇ. تور تېخى سەپلەنمىگەن. بۇ تور مۇلازىمەت پروگراممىسى داۋاملىق ئىجرا بولىدۇ ھەمدە تور سەپلىنىپ بولغاندىن كېيىنلا ئۇنىڭغا ئوقۇش مەشغۇلاتى ئېلىپ بارىدۇ.

note: Type: note Description :sl3:
en: Web server started
ug: تور مۇلازىمېتىرى قوزغىتىلدى

note: Type: note Description :sl3:
en: A simple web server has been started on this computer to serve log files and debug info. An index of all the available log files can be found at http://${ADDRESS}/
ug: ئادەتتىكى تور مۇلازىمېتىرى بۇ كومپيۇتېردا ئىجرا قىلىنىپ، سازلاش خاتىرىسى ۋە تەڭشەش ئۇچۇرىنى ساقلايدۇ. سازلاش خاتىرىسىنىڭ ئىندېكسىنى http://${ADDRESS}/ تىن تاپقىلى بولىدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to mount the floppy
ug: يۇمشاق دىسكىنى ئېگەرلىيەلمىدى

note: Type: error Description :sl3:
en: Either the floppy device cannot be found, or a formatted floppy is not in the drive.
ug: يۇمشاق دىسكا قوزغاتقۇچ ئۈسكۈنىسىنى تاپالمىغان ياكى قوزغاتقۇچقا فورماتلانغان يۇمشاق دىسكا قىستۇرۇلمىغان.

note: Type: text Description :sl3:
en: Detecting hardware to find hard drives
ug: قاتتىق دېتالدىن قاتتىق دىسكا قوزغاتقۇچ بايقالدى

note: Type: text Description :sl3:
en: Searching drives for an installer ISO image
ug: ئورنىتىش پروگراممىسىنىڭ ISO تەسۋىر ھۆججىتىنى قاتتىق دىسكىدىن تەكشۈرۈۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl3:
en: Mounting ${DRIVE}...
ug: ${DRIVE} ئېگەرلەۋاتىدۇ…

note: Type: text Description :sl3:
en: Scanning ${DRIVE} (in ${DIRECTORY})...
ug: (${DIRECTORY} دىكى)${DRIVE} تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Do full disk search for installer ISO image?
ug: ھەممە دىسكىنى تەكشۈرۈپ ئورنىتىش پروگراممىسىنىڭ ISO تەسۋىرىنى ئىزدەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The quick scan for installer ISO images, which looks only in common places, did not find an installer ISO image. It's possible that a more thorough search will find the ISO image, but it may take a long time.
ug: ئورنىتىش پروگراممىسىنىڭ ISO تەسۋىر ھۆججىتىنى تېز تەكشۈرۈش ئادەتتىكى ئورۇندىنلا ئىزدەيدۇ، ئورنىتىش پروگراممىسىنىڭ ISO تەسۋىر ھۆججىتىنى تاپالمىدى. تېخىمۇ تەپسىلىي تەكشۈرۈشتە تاپقىلى بولۇشى مۇمكىن، ئەمما بۇنىڭغا تېخىمۇ كۆپ ۋاقىت كېتىدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to find an installer ISO image
ug: ئورنىتىش پروگراممىسىنىڭ ISO تەسۋىرىنى ئىزدەش مەغلۇپ بولدى

note: Type: error Description :sl3:
en: No installer ISO images were found. If you downloaded the ISO image, it may have a bad filename (not ending in ".iso"), or it may be on a file system that could not be mounted.
ug: ئورناتقۇچنىڭ  ISO ھۆججىتى(image) تېپىلمىدى. ئەگەر ئۇنى چۈشۈرگەن بولسىڭىز، نامى خاتا بولۇپ قالغان بولۇشى(كېڭەيتمە نامى .iso ئەمەس بولۇپ قالدىمۇ) ياكى ئېگەرلىيەلمىگەن  بولۇشى مۇمكىن.

note: Type: error Description :sl3:
en: You'll have to use an alternative installation method, select another device to look for ISO image, or try again after you've fixed it.
ug: باشقا ئورنىتىش ئۇسۇلىنى تاللاڭ ياكى ISO تەسۋىرنى تۈزەتكەندىن كېيىن قايتا سىناپ كۆرۈڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: While one or more possible ISO images were found, they could not be mounted. The ISO image you downloaded may be corrupt.
ug: بىر ياكى بىر قانچە ISO تەسۋىر ھۆججىتى تېپىلدى، ئەمما ئېگەرلىگىلى بولمىدى. سىز چۈشۈرگەن ISO تەسۋىر ھۆججىتى بۇزۇلغان بولۇشى مۇمكىن.

note: Type: error Description :sl3:
en: No installer ISO image found
ug: ئورناتقۇچ ISO تەسۋىر ھۆججىتى تېپىلمىدى

note: Type: error Description :sl3:
en: While one or more possible ISO images were found, they did not look like valid installer ISO images.
ug: بىر ياكى بىر قانچە ISO تەسۋىر ھۆججىتى تېپىلدى. ئەمما ھەممىسى ئىناۋەتلىك ئورناتقۇچنىڭ ISO تەسۋىر ھۆججىتى ئەمەسكەن.

note: Type: note Description :sl3:
en: Successfully mounted ${SUITE} installer ISO image
ug: ئورناتقۇچ ISO تەسۋىر ھۆججىتى ${SUITE} غا مۇۋەپپەقىيەتلىك ئېگەرلەندى

note: Type: note Description :sl3:
en: The ISO file ${FILENAME} on ${DEVICE} (${SUITE}) will be used as the installation ISO image.
ug: ${DEVICE} (${SUITE}) دىكى ISO ھۆججەت ${FILENAME} نى ئورنىتىشقا ئىشلىتىدىغان ISO ھۆججىتى قىلىپ ئىشلەت.

note: Type: select Choices :sl3:
en: All detected devices
ug: بايقىغان ھەممە ئۈسكۈنىلەر

note: Type: select Description :sl3:
en: Device or partition to search for installation ISO(s):
ug: ئورنىتىدىغان ISO ئۈچۈن ئىزدەيدىغان ئۈسكۈنە ياكى رايون:

note: Type: select Description :sl3:
en: You can select a device, manually specify a non-detected device, or rescan available devices (useful for slow USB devices).
ug: ئۈسكۈنىدىن بىرنى تاللىسىڭىز، بايقالمىغان ئۈسكۈنىنى قولدا بەلگىلىسىڭىز ياكى ئىشلەتكىلى بولىدىغان ئۈسكۈنىلەر(سۈرئىتى ئاستا USB ئۈسكۈنىلىرى ئۈچۈن پايدىلىق)نى قايتا تەكشۈرسىڭىز بولىدۇ.

note: Type: string Description :sl3:
en: Device name:
ug: ئۈسكۈنە ئاتى:

note: Type: select Choices :sl3:
en: Full search
ug: تولۇق ئىزدە

note: Type: select Description :sl3:
en: ISO file to use:
ug: ئىشلىتىدىغان ISO ھۆججەت:

note: Type: select Description :sl3:
en: One or multiple ISO files have been detected on the selected device(s). Please choose which one you want to use, or ask for a more thorough search.
ug: تاللانغان ئۈسكۈنىدىن بىر ياكى بىر قانچە ISO ھۆججەت بايقالدى. قايسى بىرىنى ئىشلىتىدىغانلىقىڭىزنى تاللاڭ ياكى قايتىدىن تەلتۆكۈس ئىزدەڭ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Is ISO file ${FILENAME} the correct image for installation?
ug: ISO ھۆججەت ${FILENAME} نۆۋەتتىكى ئورنىتىش تەسۋىرىمۇ؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The ISO file ${FILENAME} on ${DEVICE} (${SUITE}, code ${CODENAME}, self-described as '${DESCRIPTION}') will be used as the installation ISO image.
ug: ${DEVICE} (${SUITE} دىكى ISO ھۆججەت ${FILENAME}  كودى ${CODENAME}، ئۆزىدىكى چۈشەندۈرۈشى '${DESCRIPTION}') نى ئورنىتىشقا ئىشلىتىدىغان ISO ھۆججىتى سۈپىتىدە ئىشلىتىدۇ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: If multiple ISO files exist on the same installer drive, you may select which one you want to use.
ug: ئەگەر ئوخشاش بىر ئورناتقۇچ قوزغاتقۇچىدا بىر قانچە ISO ھۆججەت مەۋجۇد بولسا ئىشلەتمەكچى بولغان بىرىنى تاللاڭ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Activate existing volume groups?
ug: نۆۋەتتىكى ئەن گۇرۇپپىسىنى ئاكتىپلامدۇ؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: ${COUNT} existing volume groups have been found. Please indicate whether you want to activate them.
ug: مەۋجۇد ئەن گۇرۇپپىسىدىن ${COUNT} سى بايقالدى. ئۇلارنى ئاكتىپلامسىز يوق تاللاڭ.

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Modify volume groups (VG)
ug: ئەن گۇرۇپپىلىرى(VG)نى ئۆزگەرت

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Modify logical volumes (LV)
ug: لوگىكىلىق ئەن(LV)نى ئۆزگەرت

note: Type: select Choices :sl3: LVM main menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path Volume groups configurati
en: Leave
ug: ئايرىل

note: Type: select Description :sl3:
en: LVM configuration action:
ug: LVM سەپلەش مەشغۇلاتى:

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the Logical Volume Manager configuration menu.
ug: بۇ لوگىكىلىق ئەن باشقۇرۇشنى سەپلەش تىزىملىكى.

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Create volume groups
ug: ئەن گۇرۇپپىلىرى قۇر

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Delete volume groups
ug: ئەن گۇرۇپپىلىرى ئۆچۈر

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Extend volume groups
ug: ئەن گۇرۇپپىسىنى كېڭەيت

note: Type: select Choices :sl3: Volume groups configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Reduce volume groups
ug: ئەن گۇرۇپپىسىنى كىچىكلەت

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume groups configuration action:
ug: ئەن گۇرۇپپا سەپلىمە مەشغۇلاتى:

note: Type: select Choices :sl3: Logical volumes configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Create logical volumes
ug: لوگىكىلىق ئەن قۇر

note: Type: select Choices :sl3: Logical volumes configuration menu choices Translators : please use infinitive form or the equivalent in your language Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) including the initial path
en: Delete logical volumes
ug: لوگىكىلىق ئەننى ئۆچۈر

note: Type: select Description :sl3:
en: Logical volumes configuration action:
ug: لوگىكىلىق ئەن سەپلىمە مەشغۇلاتى:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices for the new volume group:
ug: يېڭى دىسكا گۇرۇپپا ئۈسكۈنىسى:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices for the new volume group.
ug: يېڭى دىسكا گۇرۇپپىسىغا ئۈسكۈنە تاللاڭ:

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: multiselect Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-crypto)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: You can select one or more devices.
ug: بىر ياكى بىر قانچە ئۈسكۈنە تاللىيالايسىز.

note: Type: string Description :sl3:
en: Volume group name:
ug: دىسكا گۇرۇپپا ئاتى:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the name you would like to use for the new volume group.
ug: يېڭى دىسكا گۇرۇپپا  ئاتىغا ئىشلىتىدىغان ئىسىمنى كىرگۈزۈڭ.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: No physical volumes selected
ug: فىزىكىلىق دىسكا تاللانمىدى

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. The creation of a new volume group was aborted.
ug: فىزىكىلىق ئەن تاللانمىدى. يېڭى ئەن گۇرۇپپىسى قۇرۇش مەشغۇلاتى توختىتىلدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group name entered
ug: دىسكا گۇرۇپپا ئاتى كىرگۈزۈلمىدى

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the volume group has been entered.  Please enter a name.
ug: ئەن گۇرۇپپا ئاتىنى بېكىتمىدىڭىز، بۇ ئەن گۇرۇپپىسىغا ئىسىمدىن بىرنى كىرگۈزۈڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Volume group name already in use
ug: دىسكا گۇرۇپپا ئاتى ئىشلىتىلىۋاتىدۇ

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-auto-lvm)  #-#-#-#-# Type: string
en: The selected volume group name is already in use. Please choose another name.
ug: تاللىغان دىسكا گۇرۇپپا ئاتى ئىشلىتىلىۋاتىدۇ، باشقا ئىسىمنى تاللاڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Volume group name overlaps with device name
ug: دىسكا گۇرۇپپا ئاتى بىلەن ئۈسكۈنە ئاتى تەكرار

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group name overlaps with an existing device name. Please choose another name.
ug: تاللانغان ئەن گۇرۇپپا ئاتى بىلەن نۆۋەتتىكى مەلۇم ئۈسكۈنە ئاتى ئوخشاش، باشقا بىر ئات تاللاڭ.

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to delete:
ug: ئۆچۈرىدىغان دىسكا گۇرۇپپىسى:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to delete.
ug: ئۆچۈرىدىغان دىسكا گۇرۇپپىسىنى تاللاڭ.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: No volume group found
ug: دىسكا گۇرۇپپىسىنى تاپالمىدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group has been found.
ug: دىسكا گۇرۇپپىسى تېپىلمىدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: The volume group may have already been deleted.
ug: دىسكا گۇرۇپپىسى ئۆچۈرۈلگەن بولۇشى مۇمكىن.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really delete the volume group?
ug: راستىنىلا بۇ دىسكا گۇرۇپپىسىنى ئۆچۈرەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please confirm the ${VG} volume group removal.
ug: ئۆچۈرىدىغان دىسكا گۇرۇپپىسى ${VG} نى جەزملەڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while deleting volume group
ug: دىسكا گۇرۇپپىسى ئۆچۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group could not be deleted. One or more logical volumes may currently be in use.
ug: تاللىغان دىسكا گۇرۇپپىسىنى ئۆچۈرەلمىدى. بىر ياكى بىر قانچە لوگىكىلىق دىسكا ئىشلىتىلىۋاتىدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group can be deleted.
ug: دىسكا گۇرۇپپىسىنى ئۆچۈرگىلى بولمايدۇ.

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to extend:
ug: كېڭەيتىلىدىغان دىسكا گۇرۇپپىسى:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to extend.
ug: كېڭەيتىدىغان دىسكا گۇرۇپپىسىنى تاللاڭ.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices to add to the volume group:
ug: دىسكا گۇرۇپپىسىغا قوشىدىغان ئۈسكۈنە:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices you wish to add to the volume group.
ug: دىسكا گۇرۇپپىسىغا قوشىدىغان ئۈسكۈنىنى تاللاڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. Extension of the volume group was aborted.
ug: سىز تېخى فىزىكىلىق ئەن تاللىمىدىڭىز. ئەن گۇرۇپپىسىنى چوڭايتىش مەشغۇلاتى توختىتىلدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while extending volume group
ug: كېڭەيتىلگەن دىسكا گۇرۇپپىسىدا خاتالىق كۆرۈلدى

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PARTITION} could not be added to the selected volume group.
ug: فىزىكىلىق دىسكا ${PARTITION} نى تاللىغان دىسكا گۇرۇپپىسىغا قوشقىلى بولمايدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group can be reduced.
ug: دىسكا گۇرۇپپىسىنى كىچىكلەتكىلى بولمايدۇ.

note: Type: select Description :sl3:
en: Volume group to reduce:
ug: كىچىكلىتىدىغان دىسكا گۇرۇپپىسى:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group you wish to reduce.
ug: كىچىكلىتىدىغان دىسكا گۇرۇپپىسىنى تاللاڭ.

note: Type: select Description :sl3:
en: Device to remove from volume group:
ug: ئەن گۇرۇپپىسىدىن چىقىرىۋېتىدىغان ئۈسكۈنە:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the device you wish to remove from the volume group.
ug: ئەن گۇرۇپپىدىن چىقىرىۋېتىدىغان ئۈسكۈنىنى تاللاڭ.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: error Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: Error while reducing volume group
ug: دىسكا گۇرۇپپىسىنى كىچىكلىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group (${VG}) could not be reduced. There is only one physical volume attached. Please delete the volume group instead.
ug: تاللانغان ئەن گۇرۇپپىسى (${VG})نى كىچىكلەتكىلى بولمايدۇ. ئۇنىڭدا پەقەت بىرلا فىزىكىلىق ئەن بار. پۈتكۈل ئەن گۇرۇپپىسىنى ئۆچۈرۈڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PARTITION} could not be removed from the selected volume group.
ug: فىزىكىلىق دىسكا ${PARTITION} نى تاللىغان دىسكا گۇرۇپپىسىدىن چىقىرىۋەتكىلى بولمايدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume groups were found for creating a new logical volume.  Please create more physical volumes and volume groups.
ug: يېڭى لوگىكىلىق ئەن قۇرۇشقا لازىملىق ئەن گۇرۇپپىسى تېپىلمىدى. تېخىمۇ كۆپ فىزىكىلىق ئەن ۋە ئەن گۇرۇپپىسى قۇرۇڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: No free volume groups were found for creating a new logical volume. Please create more physical volumes and volume groups, or reduce an existing volume group.
ug: يېڭى لوگىكىلىق دىسكا قۇرۇشقا لازىملىق بوش دىسكا گۇرۇپپىسى تېپىلمىدى. تېخىمۇ كۆپ فىزىكىلىق دىسكا ۋە دىسكا گۇرۇپپىسى قۇرۇڭ ياكى مەۋجۇت دىسكا گۇرۇپپىسىنى كىچىكلىتىڭ.

note: Type: string Description :sl3:
en: Logical volume name:
ug: لوگىكىلىق دىسكا ئاتى:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the name you would like to use for the new logical volume.
ug: يېڭى دىسكا گۇرۇپپا ئاتىغا ئىشلىتىدىغان ئىسىمنى كىرگۈزۈڭ.

note: #-#-#-#-#  templates.pot (lvmcfg)  #-#-#-#-# Type: select Description :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-lvm)  #-#-#-#-#
en: Volume group:
ug: دىسكا گۇرۇپپىسى:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group where the new logical volume should be created.
ug: يېڭى قۇرغان لوگىكىلىق دىسكا گۇرۇپپىسى تۇرۇشلۇق دىسكا گۇرۇپپىسىنى تاللاڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume name entered
ug: لوگىكىلىق دىسكا ئاتى كىرگۈزۈلمىدى

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the logical volume has been entered.  Please enter a name.
ug: لوگىكىلىق دىسكا گۇرۇپپا ئاتىنى بېكىتمىدىڭىز، ئىسىمدىن بىرنى كىرگۈزۈڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while creating a new logical volume
ug: يېڭى لوگىكىلىق دىسكا قۇرۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى

note: Type: error Description :sl3:
en: The name ${LV} is already in use by another logical volume on the same volume group (${VG}).
ug: لوگىكىلىق دىسكا نامى ${LV} نى ئوخشاش بىر دىسكا گۇرۇپپا (${VG})دىكى باشقا بىر لوگىكىلىق دىسكا ئىشلەتكەن.

note: Type: string Description :sl3:
en: Logical volume size:
ug: لوگىكىلىق دىسكا چوڭلۇقى:

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the size of the new logical volume. The size may be entered in the following formats: 10K (Kilobytes), 10M (Megabytes), 10G (Gigabytes), 10T (Terabytes). The default unit is Megabytes.
ug: يېڭى لوگىكىلىق دىسكا چوڭلۇقىنى كىرگۈزۈڭ. تۆۋەندىكىدەك كىرگۈزسىڭىز بولىدۇ: 10K (كىلوبايت)، 10M (مېگابايت)، 10G (گېگابايت)، 10T (تېرابايت). كۆڭۈلدىكى بىرلىك مېگابايت.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unable to create a new logical volume (${LV}) on ${VG} with the new size ${SIZE}.
ug: ${VG} دا چوڭلۇقى ${SIZE} بولغان يېڭى لوگىكىلىق دىسكا (${LV}) نى قۇرالمىدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: No volume group has been found for deleting a logical volume.
ug: لوگىكىلىق ئەننى ئۆچۈرىدىغان ئەن گۇرۇپپىسىنى تاپالمىدى.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the volume group which contains the logical volume to be deleted.
ug: ئۆچۈرىدىغان لوگىكىلىق ئەن گۇرۇپپىسىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ئەن گۇرۇپپىسىنى تاللاڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume found
ug: لوگىكىلىق دىسكا تېپىلمىدى

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume has been found.  Please create a logical volume first.
ug: لوگىكىلىق دىسكا تېپىلمىدى. ئالدى بىلەن يېڭى لوگىكىلىق دىسكىدىن بىرنى قۇرۇڭ.

note: Type: select Description :sl3:
en: Logical volume:
ug: لوگىكىلىق دىسكا:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the logical volume to be deleted on ${VG}.
ug: ${VG} دىكى ئۆچۈرىدىغان لوگىكىلىق ئەننى تاللاڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while deleting the logical volume
ug: لوگىكىلىق دىسكىنى ئۆچۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

note: Type: error Description :sl3:
en: The logical volume (${LV}) on ${VG} could not be deleted.
ug: ${VG} دىكى لوگىكىلىق دىسكا (${LV}) نى ئۆچۈرەلمەيدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: No usable physical volumes found
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان فىزىكىلىق دىسكا تاپالمىدى

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes (i.e. partitions) were found in your system. All physical volumes may already be in use. You may also need to load some required kernel modules or re-partition the hard drives.
ug: سىستېمىدىن فىزىكىلىق دىسكا(فىزىكىلىق رايون) تاپالمىدى. ھەممە فىزىكىلىق رايونلار ئىشلىتىلىۋاتقان بولۇشى مۇمكىن. سىز زۆرۈر بولغان بىر قىسىم يادرو بۆلەكلىرىنى يۈكلىسىڭىز بولىدىغان ئوخشايدۇ، ياكى دىسكىنى قايتىدىن رايونغا ئايرىڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Logical Volume Manager not available
ug: لوگىكىلىق دىسكا باشقۇرغۇچنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

note: Type: error Description :sl3:
en: The current kernel doesn't support the Logical Volume Manager. You may need to load the lvm-mod module.
ug: نۆۋەتتىكى يادرو لوگىكىلىق دىسكا باشقۇرغۇچنى قوللىمايدۇ. سىز lvm-mod بۆلىكىنى يۈكلىسىڭىز بولىدىغان ئوخشايدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Multidisk (MD) not available
ug: Multidisk (MD) ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

note: Type: error Description :sl3:
en: The current kernel doesn't seem to support multidisk devices. This should be solved by loading the needed modules.
ug: نۆۋەتتىكى يادرو كۆپ دىسكا (multidisk)ئۈسكۈنىسىنى قوللىمايدۇ، لازىملىق بۆلەكنى يۈكلەڭ.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Create MD device
ug: MD ئۈسكۈنىسى قۇر

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Delete MD device
ug: MD ئۈسكۈنىسى ئۆچۈر

note: #-#-#-#-#  templates.pot (mdcfg)  #-#-#-#-# Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3: #-#-#-#-#  templates.pot (partman-crypto)  #-#-#-#-# #-#-#-#-#  templates.pot (partm
en: Finish
ug: تامام

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk configuration actions
ug: كۆپ دىسكا سەپلىمە مەشغۇلاتى

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the Multidisk (MD) and software RAID configuration menu.
ug: بۇ كۆپ دىسكا (Multidisk) ۋە يۇمشاق دېتاللىق RAID سەپلىمە تىزىملىكى.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select one of the proposed actions to configure multidisk devices.
ug: كۆپ دىسكا ئۈسكۈنە سەپلەش ئۈچۈن تەۋسىيە قىلىنغان ئۇسۇللاردىن بىرنى تاللاڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: No RAID partitions available
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان RAID رايونى يوق

note: Type: error Description :sl3:
en: No unused partitions of the type "Linux RAID Autodetect" are available. Please create such a partition, or delete an already used multidisk device to free its partitions.
ug: تىپى "Linux RAID Autodetect" بولغان ئىشلىتىلمىگەن رايونلار يوق ئىكەن. مۇشۇنداق رايونلارنى قۇرۇڭ ياكى ئىشلىتىلىۋاتقان كۆپ دىسكا  ئۈسكۈنىسىنى ئۆچۈرۈپ رايون ئۈچۈن بوشلۇق تەييارلاڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: If you have such partitions, they might contain actual file systems, and are therefore not available for use by this configuration utility.
ug: ئەگەر بۇنداق رايون بولسا، بۇ رايون ھۆججەت سىستېمىسىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان بولۇشى مۇمكىن، شۇڭا سەپلەش ئۈسكۈنىسى ئىشلىتەلمەيدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Not enough RAID partitions available
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان يېتەرلىك RAID رايونى يوق

note: Type: error Description :sl3:
en: There are not enough RAID partitions available for your selected configuration.  You have ${NUM_PART} RAID partitions available but your configuration requires ${REQUIRED} partitions.
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان يېتەرلىك RAID رايونى ئارقىلىق تاللىغان سەپلىمە تەلىپىنى قاندۇرالمايدۇ. سىزنىڭ ${NUM_PART} دانە RAID رايونىڭىز بار، ئەمما سەپلىمىڭىز ${REQUIRED} رايونغا ئېھتىياجلىق.

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk device type:
ug: كۆپ دىسكا ئۈسكۈنە تۈرى:

note: Type: select Description :sl3:
en: Please choose the type of the multidisk device to be created.
ug: قۇرماقچى بولغان كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىسىنىڭ تۈرىنى كىرگۈزۈڭ.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID0 multidisk device:
ug: RAID0 كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىسىنىڭ ئاكتىپ ئۈسكۈنىسى:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create a RAID0 array. Please choose the active devices in this array.
ug: RAID0 تىزىقى قۇرۇشنى تاللىدىڭىز. بۇ تىزىقتىكى ئاكتىپ ئۈسكۈنىنى تاللاڭ.

note: Type: string Description :sl3:
en: Number of active devices for the RAID${LEVEL} array:
ug: بۇ RAID${LEVEL} تىزىقىدىكى ئاكتىپ ئۈسكۈنىنىڭ سانى:

note: Type: string Description :sl3:
en: The RAID${LEVEL} array will consist of both active and spare partitions. The active partitions are those used, while the spare devices will only be used if one or more of the active devices fail. A minimum of ${MINIMUM} active devices is required.
ug: RAID${LEVEL} قاتار بىرلا ۋاقىتتا ئاكتىپ ۋە زاپاس رايوننى ئۆز ئىچىگە ئالغان. ئاكتىپ رايون ئىشلىتىلىۋاتقان رايوننى كۆرسىتىدۇ، زاپاس ئۈسكۈنە بىر ياكى بىر قانچە ئاكتىپ ئۈسكۈنەدە كاشىلا كۆرۈلگەندە قوزغىتىلىدۇ. بۇ جايدا ئاز دېگەندە ${MINIMUM} ئاكتىپ ئۈسكۈنە زۆرۈر.

note: Type: string Description :sl3:
en: NOTE: this setting cannot be changed later.
ug: دىققەت: بۇ تەڭشەكنى كېيىن ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID${LEVEL} multidisk device:
ug: RAID${LEVEL} كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىسىنىڭ ئاكتىپ ئۈسكۈنىسى:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create a RAID${LEVEL} array with ${COUNT} active devices.
ug: سىز ${COUNT} دانە ئاكتىپ ئۈسكۈنىسى بار RAID${LEVEL} تىزىقى قۇرۇشنى تاللىدىڭىز.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please choose which partitions are active devices. You must select exactly ${COUNT} partitions.
ug: ئاكتىپ ئۈسكۈنە قىلىدىغان رايوننى تاللاڭ. ${COUNT} رايون تاللىشىڭىز لازىم.

note: Type: string Description :sl3:
en: Number of spare devices for the RAID${LEVEL} array:
ug: بۇ RAID${LEVEL} قاتارىدىكى بوش ئۈسكۈنىنىڭ سانى:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Spare devices for the RAID${LEVEL} multidisk device:
ug: RAID${LEVEL} كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىسىنىڭ زاپاس ئۈسكۈنىسى:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: You have chosen to create a RAID${LEVEL} array with ${COUNT} spare devices.
ug: سىز ${COUNT} دانە بوش ئۈسكۈنىسى بار RAID${LEVEL} تىزىقى قۇرۇشنى تاللىدىڭىز.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please choose which partitions will be used as spare devices. You may choose up to ${COUNT} partitions. If you choose less than ${COUNT} devices, the remaining partitions will be added to the array as "missing". You will be able to add them later to the array.
ug: قايسى رايوننى زاپاس ئۈسكۈنە قىلىپ ئىشلىتىلىدىغانلىقىنى تاللاڭ. ئەڭ كۆپ بولغاندا ${COUNT} partitions نى تاللىغىلى بولىدۇ. سانى ${COUNT}  دىن ئاز بولۇپ قالسا قالغانلىرى ئىشلىتىلمىگەن قاتارغا قوشۇۋېتىلىدۇ. ئىشلىتىلمىگەن قاتارنى كېيىن قاتارغا قوشۇشقا بولىدۇ.

note: Type: string Description :sl3:
en: Layout of the RAID10 multidisk device:
ug: RAID10 array كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىسىنىڭ ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى:

note: Type: string Description :sl3:
en: The layout must be n, o, or f (arrangement of the copies) followed by a number (number of copies of each chunk). The number must be smaller or equal to the number of active devices.
ug: ئورۇنلاشتۇرۇش چوقۇم n، o ياكى f (كۆپەيتىلمىسىنىڭ قاتارى) ئارقىسىدىن بىر سان (ھەر بىر بۆلەكنىڭ كۆپەيتىلمىسى)ئەگىشىپ كېلىدۇ. سانى چوقۇم ھەرىكەتتىكى ئۈسكۈنە سانىغا تەڭ ياكى كىچىك بولىدۇ.

note: Type: string Description :sl3:
en: The letter is the arrangement of the copies:
     n - near copies: Multiple copies of one data block are at similar
         offsets in different devices.
     f - far copies: Multiple copies have very different offsets
     o - offset copies: Rather than the chunks being duplicated within a
         stripe, whole stripes are duplicated but are rotated by one
         device so duplicate blocks are on different devices.
ug: بۇ ھەرپ كۆپەيتىلمىنىڭ تىزىلىش ئۇسۇلىنى بەلگىلەيدۇ:
     n - يېقىن كۆپەيتىلمىسى: بىر سانلىق مەلۇمات بۆلىكىنىڭ كۆپ كۆپەيتىلمىسى ئوخشاش بولمىغان ئۈسكۈنىدە يېقىن كېلىدىغان چەتنەش قىممىتى بار.
      f - يىراق كوپەيتىلمىسى: كۆپ كۆپەيتىلمىسىنىڭ پەرقى ناھايىتى چوڭ بولغان چەتنەش قىممىتى بار
     o - چەتنەش كۆپەيتىلمىسىنىڭ كۆپەيتىلمىسى: بىر تاسماقنىڭ ئىچىدە سانلىق مەلۇمات بۆلىكىنى كۆچۈرمەي بەلكى پۈتكۈل تاسماقنى كۆچۈرۈپ ئۈسكۈنىدە ئايلاندۇرۇپ ساقلايدۇ، بۇنداق تەكرارلانغان بۆلەك ئوخشىمىغان ئۈسكۈنىدە ساقلىنىدۇ.

note: Type: select Description :sl3:
en: Multidisk device to be deleted:
ug: كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىسى ئۆچۈرۈلىدۇ.:

note: Type: select Description :sl3:
en: Deleting a multidisk device will stop it and clear the superblock of all its components.
ug: كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىسى ئۆچۈرۈلسە ئۇ توختاپ قېلىپ، بارلىق بۆلەكلەرنىڭ superblock لىرى ئۆچۈرۈلۈپ كېتىدۇ

note: Type: select Description :sl3:
en: Please note this will not immediately allow you to reuse the partitions or devices in a new multidisk device. The array will however be unusable after the deletion.
ug: يېڭى كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىسىدىكى ئۈسكۈنە ياكى رايونلارنى دەرھال ئىشلەتكىلى بولمايدىغانلىقىغا دىققەت قىلىڭ. مەزكۇر قاتار ئۆرۈلمىگۈچە قايتا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you select a device for deletion, you will get some information about it and you will be given the option of aborting this operation.
ug: ئەگەر بىر ئۈسكۈنىنى ئۆچۈرۈشنى تاللىسىڭىز ئۇنىڭغا مۇناسىۋەتلىك بىر قىسىم ئۇچۇرلارنى كۆرەلەيسىز، ھەمدە بۇ مەشغۇلاتتىن ۋاز كېچىش پۇرسىتىڭىز بار.

note: Type: error Description :sl3:
en: No multidisk devices available
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىسى يوق

note: Type: error Description :sl3:
en: No multidisk devices are available for deletion.
ug: ئۆچۈرۈلىدىغان كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىسى مەۋجۇد ئەمەس.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really delete this multidisk device?
ug: بۇ كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىسىنى راستىنلا ئۆچۈرەمدۇ؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please confirm whether you really want to delete the following multidisk device:
ug: ئۆچۈرمەكچى بولغان تۆۋەندىكى كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىلىرىنى جەزملەڭ:

note: Type: boolean Description :sl3:
en:  Device:            ${DEVICE}
     Type:              ${TYPE}
     Component devices:
ug:  ئۈسكۈنە :            ${DEVICE}
     تىپى:              ${TYPE}
     ئۈسكۈنە بۆلىكى:

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to delete the multidisk device
ug: كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىسىنى ئۆچۈرەلمىدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: There was an error deleting the multidisk device. It may be in use.
ug: كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىسىنى ئۆچۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى. ئۇ ئىشلىتىلىۋاتقان بولۇشى مۇمكىن.

note: Type: string Description :sl3:
en: Waiting time (in seconds) for link detection:
ug: ئۇلىنىش بايقاشنى كۈتۈش ۋاقتى (سېكۇنت):

note: Type: string Description :sl3:
en: Please enter the maximum time you would like to wait for network link detection.
ug: تور ئۇلىنىشىنى بايقاشنىڭ ئەڭ ئۇزۇن كۈتۈش ۋاقتىنى كىرگۈزۈڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Invalid network link detection waiting time
ug: ئىناۋەتسىز تور ئۇلىنىشنى بايقاشنىڭ كۈتۈش ۋاقتى

note: Type: error Description :sl3:
en: The value you have provided is not valid. The maximum waiting time (in seconds) for network link detection must be a positive integer.
ug: تەمىنلىگەن قىممىتىڭىز ئىناۋەتسىز. تور ئۇلىنىشىنى بايقاشنىڭ ئەڭ ئۇزۇن كۈتۈش ۋاقتى (سېكۇنت)چوقۇم مۇسبەت پۈتۈن سان بولۇشى كېرەك.

note: Type: error Description IPv6 :sl3:
en: IPv6 unsupported on point-to-point links
ug: بۇ IPv6 نۇقتىدىن نۇقتىغا ئۇلىنىشنى قوللىمايدۇ

note: Type: error Description IPv6 :sl3:
en: IPv6 addresses cannot be configured on point-to-point links.  Please use an IPv4 address, or go back and select a different network interface.
ug: بۇ IPv6 ئادرېس نۇقتىدىن نۇقتىغا ئۇلىنىشنى سەپلەشنى قوللىمايدۇ. IPv4 ئادرېس ئىشلىتىڭ ياكى قايتىپ باشقا بىر تور ئېغىزىنى ئىشلىتىڭ.

note: Type: text Description :sl3:
en: Continue installation remotely using SSH
ug: SSH ئىشلىتىپ يىراقتىن ئورنىتىشنى داۋاملاشتۇر

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start installer
ug: ئورناتقۇچنى باشلا

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start installer (expert mode)
ug: ئورناتقۇچنى باشلا(مۇتەخەسسىس مودېلى)

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Start shell
ug: shell نى قوزغات

note: Type: select Description :sl3:
en: Network console option:
ug: تور تىزگىن سۇپا تاللانمىسى:

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the network console for the Debian installer. From here, you may start the Debian installer, or execute an interactive shell.
ug: بۇ Debian ئورناتقۇنىڭ تور تىزگىن سۇپىسى. بۇ جايدىن Debian ئورناتقۇچنى قوزغىتالايسىز ياكى ئۆز ئارا تەسىرلىشىشچان shell نى قوزغىتالايسىز.

note: Type: select Description :sl3:
en: To return to this menu, you will need to log in again.
ug: بۇ تىزىملىككە قايتىشتا، قايتا تىزىمغا كىرىشىڭىز لازىم.

note: Type: text Description :sl3:
en: Generating SSH host key
ug: SSH ماشىنا شىفىرلىق ئاچقۇچ ياساۋاتىدۇ

note: Type: password Description :sl3:
en: Remote installation password:
ug: يىراقتىن ئورنىتىش ئىم:

note: Type: password Description :sl3:
en: You need to set a password for remote access to the Debian installer. A malicious or unqualified user with access to the installer can have disastrous results, so you should take care to choose a password that is not easy to guess. It should not be a word found in the dictionary, or a word that could be easily associated with you, like your middle name.
ug: سىز  Debian ئورناتقۇچتا يىراقتىن مەشغۇلات قىلىش ئۈچۈن ئىمدىن بىرنى تەڭشىشىڭىز لازىم. ھەر قانداق زەھەرخەندە ياكى سالاھىيىتى يوق ئىشلەتكۈچى ئورناتقۇنىڭ ھوقۇقىغا ئېرىشسە ئاپەت خاراكتېرلىك ئاقىۋەت كەلتۈرۈپ چىقىرىشى مۇمكىن، شۇڭا ئېھتىياتچانلىق بىلەن ئاسان تېپىۋالغىلى بولمايدىغان ئىم تاللاڭ. ئىم لۇغەتتىن تاپقىلى بولىدىغان سۆز ياكى سىز بىلەن زىچ ئالاقىدار يەنى ئاتىڭىزغا ئوخشاش سۆز بولماسلىقى لازىم.

note: Type: password Description :sl3:
en: This password is used only by the Debian installer, and will be discarded once you finish the installation.
ug: بۇ ئىمنى پەقەت Debian ئورناتقۇچلا ئىشلىتىدۇ. ئورنىتىش تاماملانغاندا ئۇ ئۆزلۈكىدىن تاشلىۋېتىلىدۇ.

note: Type: password Description :sl3:
en: Please enter the same remote installation password again to verify that you have typed it correctly.
ug: يىراقتىن ئورنىتىش ئىمنى قايتا كىرگۈزۈپ كىرگۈزگىنىڭىزنىڭ توغرىلىقىنى دەلىللەڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Password mismatch
ug: ئىم ماس كەلمىدى

note: Type: error Description :sl3:
en: The two passwords you entered were not the same. Please enter a password again.
ug: ئىككى قېتىم كىرگۈزگەن ئىم ئوخشاش ئەمەس. ئىمنى قايتا كىرگۈزۈڭ.

note: Type: note Description :sl3:
en: Start SSH
ug: SSH نى قوزغات

note: Type: note Description :sl3:
en: The fingerprint of this SSH server's host key is: ${fingerprint}
ug: بۇ SSH مۇلازىمېتىرنىڭ ماشىنا شىفىرلىق ئاچقۇچىنىڭ بارماق ئىزى: ${fingerprint}

note: Type: note Description :sl3:
en: Please check this carefully against the fingerprint reported by your SSH client.
ug: ئۇنىڭ SSH خېرىدارى دوكلات قىلغان بارماق ئىزى بىلەن بىردەكلىكىنى تەپسىلىي سېلىشتۇرۇڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Could not fetch SSH authorized keys
ug: دەلىللەش ئاچقۇچى SSH كە ئېرىشەلمىدى

note: Type: error Description :sl3: Translators: do NOT translate the "LOCATION" variable name
en: An error occurred while fetching SSH authorized keys from ${LOCATION}.
ug: ${LOCATION} دىن SSH ئاچقۇچ ھۆججىتىگە ئېرىشىشتەا خاتالىق كۆرۈلدى.

note: Type: note Description :sl3:
en: No boot loader installed
ug: قوزغىتىش يېتەكلىگۈچى ئورنىتىلمىغان

note: Type: note Description :sl3:
en: No boot loader has been installed, either because you chose not to or because your specific architecture doesn't support a boot loader yet.
ug: قوزغىتىش يېتەكلىگۈچى ئورنىتىلمىغان، سەۋەبى سىز ئورناتماسلىقنى تاللىغان ياكى سىزنىڭ ئالاھىدە قاتتىق دېتال قۇرۇلمىڭىز قوزغىتىش يېتەكلىگۈچنى قوللىمايدۇ.

note: Type: note Description :sl3:
en: You will need to boot manually with the ${KERNEL} kernel on partition ${BOOT} and ${ROOT} passed as a kernel argument.
ug: ${BOOT} رايوندىكى ${KERNEL} يادرونى ئۆزىڭىز قوزغىتىشىڭىز ھەمدە ${ROOT} نى يادرو پارامېتىرى قىلىشىڭىز لازىم.

note: Type: text Description :sl3: TRANSLATORS: This is a menu entry. Keep in under 55 columns/characters
en: Guided - use entire disk and set up encrypted LVM
ug: يېتەكچى - پۈتكۈل دىسكىنى ئىشلىتىپ شىفىرلىق LVM سەپلەيدۇ

note: Type: string Description :sl3:
en: Name of the volume group for the new system:
ug: يېڭى سىستېمىنىڭ دىسكا گۇرۇپپا ئاتى:

note: Type: error Description :sl3:
en: This happened because the selected recipe does not contain any partition that can be created on LVM volumes.
ug: تاللىغان لايىھىدە LVM دىسكىدا قۇرالايدىغان ھېچقانداق رايوننى ئۆز ئىچىگە ئالمىغان.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Continue installation without /boot partition?
ug: /boot رايونى يوق ئەھۋالدا ئورنىتىشنى داۋاملاشتۇرامسىز؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The recipe you selected does not contain a separate partition for /boot. This is normally needed to allow you to boot the system when using LVM.
ug: سىز تاللىغان لايىھىدە /boot غا ئايرىم رايون تەڭشەلمىگەن. LVM ئىشلەتكەندە مۇشۇ رايوننى بەلگىلىسىڭىز ئاندىن سىستېمىنى قوزغىلالايدۇ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You can choose to ignore this warning, but that may result in a failure to reboot the system after the installation is completed.
ug: بۇ ئاگاھلاندۇرۇشنى ئېتىبارغا ئالمىسىڭىزمۇ بولىدۇ، ئەمما بۇ ئورنىتىش تاماملانغاندىن كېيىن قايتا قوزغىتىش مەغلۇپ بولۇشنى كەلتۈرۈپ چىقىرىشى مۇمكىن.

note: Type: error Description :sl3:
en: The volume group name used to automatically partition using LVM is already in use. Lowering the priority for configuration questions will allow you to specify an alternative name.
ug: LVM ئۆزلۈكىدىن رايونغا ئايرىش ئىقتىدارى ئىشلىتىدىغان دىسكا گۇرۇپپا ئاتى ئىگىلىنىپ بولغان، سەپلىمە سوراش دەرىجىسىنى تۆۋەنلەتسىڭىز باشقا ئات بەلگىلەشكە يول قويىدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unexpected error while creating volume group
ug: دىسكا گۇرۇپپىسى قۇرۇشتا تاسادىپىي خاتالىق يۈز بەردى.

note: Type: error Description :sl3:
en: Autopartitioning using LVM failed because an error occurred while creating the volume group.
ug: دىسكا گۇرۇپپىسى قۇرۇش جەريانىدا خاتالىق كۆرۈلگەچكە LVM ئۆزلۈكىدىن رايونغا ئايرىش مەغلۇپ بولدى.

note: Type: text Description :sl3:
en: Multiple disks (%s)
ug: كۆپ دىسكا (%s)

note: Type: error Description :sl3:
en: Non-existing physical volume
ug: مەۋجۇت بولمىغان فىزىكىلىق دىسكا:

note: Type: error Description :sl3:
en: A volume group definition contains a reference to a non-existing physical volume.
ug: دىسكا گۇرۇپپا ئېنىقلىمىسى مەۋجۇت بولمىغان فىزىكىلىق دىسكا نەقىلىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please check that all devices are properly connected. Alternatively, please check the automatic partitioning recipe.
ug: ھەممە ئۈسكۈنىنىڭ توغرا چېتىلغانلىقىنى تەكشۈرۈڭ ياكى ئۆزلۈكىدىن رايون تەقسىملەش لايىھىسىنى تەكشۈرۈڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volume defined in volume group
ug: بۇ دىسكا گۇرۇپپىسىدا فىزىكىلىق دىسكا بەلگىلەنمىگەن

note: Type: error Description :sl3:
en: The automatic partitioning recipe contains the definition of a volume group that does not contain any physical volume.
ug: ئۆزلۈكىدىن تەقسىملەش لايىھىسى ھېچقانداق فىزىكىلىق دىسكىنى ئۆز ئىچىگە ئالمىغان دىسكا گۇرۇپپىسىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please check the automatic partitioning recipe.
ug: ئۆزلۈكىدىن رايونغا ئايرىش لايىھىسىنى تەكشۈرۈڭ.

note: Type: string Description :sl3:
en: Amount of volume group to use for guided partitioning:
ug: يېتەكچى رايونغا بۆلۈشتە ئىشلىتەلەيدىغان دىسكا گۇرۇپپا سانى:

note: Type: string Description :sl3:
en: You may use the whole volume group for guided partitioning, or part of it. If you use only part of it, or if you add more disks later, then you will be able to grow logical volumes later using the LVM tools, so using a smaller part of the volume group at installation time may offer more flexibility.
ug: سىز رايونغا بۆلگەندە پۈتكۈل ياكى قىسمەن دىسكا گۇرۇپپىسىنى ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ. ئەگەر بىر قىسمىنى ئىشلەتكەن بولسىڭىز كېيىن تېخىمۇ كۆپ دىسكا قوشقاندا لوگىكىلىق دىسكا باشقۇرغۇچ قورالى LVM نى ئىشلىتىپ لوگىكىلىق دىسكا سىغىمىنى ئاشۇرالايسىز، شۇڭلاشقا ئورناتقاندا ئازراق دىسكا گۇرۇپپىسى ئىشلىتىلسە جانلىقلىقنى ئۆستۈرگىلى بولىدۇ.

note: Type: string Description :sl3:
en: The minimum size of the selected partitioning recipe is ${MINSIZE} (or ${PERCENT}); please note that the packages you choose to install may require more space than this. The maximum available size is ${MAXSIZE}.
ug: تاللىغان رايوننىڭ ئەڭ كىچىك بوشلۇقى ${MINSIZE} ياكى ${PERCENT}؛ دىققەت سىز تاللىغان ئورنىتىش بوغچىسى تېخىمۇ كۆپ دىسكا بوشلۇقىغا ئېھتىياجلىق. ئەڭ چوڭ ئىشلىتىلىشچان بوشلۇق ${MAXSIZE}

note: Type: error Description :sl3:
en: Invalid input
ug: كىرگۈزۈش ئىناۋەتسىز

note: Type: error Description :sl3:
en: You entered "${INPUT}", which was not recognized as a valid size.
ug: "${INPUT}" كىرگۈزگىنىڭىز ئىناۋەتسىز چوڭلۇق.

note: Type: error Description :sl3:
en: ${SIZE} is too big
ug: ${SIZE} بەك چوڭ

note: Type: error Description :sl3:
en: You asked for ${SIZE} to be used for guided partitioning, but the available space is only ${MAXSIZE}.
ug: سىز ${SIZE} ئىشلىتىپ يېتەكچى ئارقىلىق رايونغا ئايرىيالايسىز، ئەمما ئىشلىتىلىشچان بوشلۇق ${MAXSIZE}

note: Type: error Description :sl3:
en: ${SIZE} is too small
ug: ${SIZE} بەك كىچىك

note: Type: error Description :sl3:
en: You asked for ${SIZE} to be used for guided partitioning, but the selected partitioning recipe requires at least ${MINSIZE}.
ug: سىز ${SIZE} ئىشلىتىپ يېتەكچى ئارقىلىق رايونغا ئايرىيالايسىز، ئەمما تاللىغان رايوندىكى ئىشلىتىلىشچان بوشلۇق ${MINSIZE}

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while setting up RAID
ug: RAID تەڭشەشتە خاتالىق كۆرۈلدى

note: Type: error Description :sl3:
en: An unexpected error occurred while setting up a preseeded RAID configuration.
ug: ئالدىن تەڭشەلگەن ھۆججەتكە ئاساسەن RAID غا سەپلەش ئېلىپ بارغاندا ئويلىشىلمىغان خاتالىق كۆرۈلدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: Not enough RAID partitions specified
ug: بەلگىلەنگەن يېتەرلىك RAID رايونى يوق

note: Type: error Description :sl3:
en: There are not enough RAID partitions specified for your preseeded configuration. You need at least 3 devices for a RAID5 array.
ug: سىز يېتەرلىك ساندىكى RAID رايوننى بەلگىلەپ ئالدىن تەڭشەشنىڭ ئېتىياجىنى قاندۇرمىدىڭىز. RAID5 قاتارىدىن بىرنى قۇرۇشتا، سىز ئاز دېگەندە ئۈچ ئۈسكۈنىگە ئېھتىياجلىق.

note: Type: text Description For example MMC/SD card #1 (mmcblk0) :sl3:
en: MMC/SD card #%s (%s)
ug: MMC/SD كارتا #%s (%s)

note: Type: text Description For example MMC/SD card #1, partition #2 (mmcblk0p2) :sl3:
en: MMC/SD card #%s, partition #%s (%s)
ug: MMC/SD كارتا #%s، رايون #%s (%s)

note: Type: text Description :sl3:
en: RAID%s device #%s
ug: RAID%s ئۈسكۈنىسى #%s

note: Type: text Description :sl3:
en: Encrypted volume (%s)
ug: شىفىرلىق دىسكا (%s)

note: Type: text Description Translators: "multipath" is a pretty tricky term to translate You'll find some documentation about it at http://www.redhat.com/docs/manuals/csgfs/browse/4.6/DM_Multipath/index.html "Short" definition: Device Mapper Multipathing (DM-Multipath) allows you to configure multiple I
en: Multipath %s (WWID %s)
ug: كۆپ يول %s (WWID %s)

note: Type: text Description :sl3:
en: Multipath %s (partition #%s)
ug: كۆپ يول %s (#%s رايون)

note: Type: text Description File system name Keep translations short enough :sl3:
en: physical volume for encryption
ug: RAID فىزىكىلىق دىسكا

note: Type: text Description This is related to "encryption method" Encryption type for a file system :sl3:
en: not active
ug: ئاكتىپسىز

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption method:
ug: شىفىرلاش ئۇسۇلى:

note: Type: select Description :sl3:
en: Encryption method for this partition:
ug: مەزكۇر رايوننىڭ شىفىرلىنىش ئۇسۇلى:

note: Type: select Description :sl3:
en: Changing the encryption method will set other encryption-related fields to their default values for the new encryption method.
ug: شىفىرلاش ئۇسۇلى ئۆزگەرتىلسە يېڭى شىفىرلاش ئۇسۇلى باشقا شىفىرلاشقا مۇناسىۋەتلىك رايوننى كۆڭۈلدىكى قىممەت قىلىپ تەڭشەيدۇ.

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption:
ug: شىفىرلاش:

note: Type: select Description :sl3:
en: Encryption for this partition:
ug: مەزكۇر رايون شىفىرلىق ئاچقۇچ تىپى:

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Key size:
ug: ئاچقۇچ چوڭلۇقى:

note: Type: select Description :sl3:
en: Key size for this partition:
ug: مەزكۇر رايوننىڭ ئاچقۇچىنىڭ چوڭلۇقى:

note: Type: text Description An initialization vector is the initial value used to seed the encryption algorithm Should be kept below 24 columns :sl3:
en: IV algorithm:
ug: IV ھېسابلاش ئۇسۇلى:

note: Type: select Description An initialization vector is the initial randomness used to seed the encryption algorithm :sl3:
en: Initialization vector generation algorithm for this partition:
ug: بۇ رايوننىڭ دەسلەپكى ۋېكتور ھاسىل قىلىش ھېسابلاش ئۇسۇلى:

note: Type: select Description An initialization vector is the initial randomness used to seed the encryption algorithm :sl3:
en: Different algorithms exist to derive the initialization vector for each sector. This choice influences the encryption security. Normally, there is no reason to change this from the recommended default, except for compatibility with older systems.
ug: ئوخشىمىغان ھېسابلاش ئۇسۇلى بىر سېكتور رايونى تەرىپىدىن دەسلەپكى ۋېكتور ھاسىل قىلىشقا ئىشلىتىشكە بولىدۇ. بۇ تاللاش شىفىرلاش بىخەتەرلىكىگە تەسىر كۆرسىتىدۇ. كونا سىستېمىغا بولغان قوللاشنى ئويلىغاندىن باشقا ئادەتتىكى ئەھۋالدا تەۋسىيە قىلىنغان كۆڭۈلدىكى قىممەتنى ئۆزگەرتىش ھاجەتسىز.

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption key:
ug: شىفىر ئاچقۇچى:

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of encryption key for this partition:
ug: مەزكۇر رايون شىفىر ئاچقۇچىنىڭ تىپى:

note: Type: text Description Should be kept below 24 columns :sl3:
en: Encryption key hash:
ug: شىفىر ئاچقۇچ hash ئى:

note: Type: select Description :sl3:
en: Type of encryption key hash for this partition:
ug: مەزكۇر رايون شىفىر ئاچقۇچىنىڭ hash تىپى:

note: Type: select Description :sl3:
en: The encryption key is derived from the passphrase by applying a one-way hash function to it. Normally, there is no reason to change this from the recommended default and doing so in the wrong way can reduce the encryption strength.
ug: شىفىر ئاچقۇچى ئىم جۈملىسىگە يەككە يۆنىلىشلىك hesh ھېساباتى ئېلىپ بېرىش ئارقىلىق ئېرىشىلىدۇ. ئەدەتتىكى ئەھۋالدا، بۇ تۈرنىڭ تەۋسىيە قىلغان كۆڭۈلدىكى قىممەتنى ئۆزگەرتىشنىڭ ئورنى يوق. ئەگەر بۇ يەردە خاتا تۈر ئىشلىتىلگەن بولسا شىفىرلاش دەرىجىسى تۆۋەنلەيدۇ.

note: Type: text Description This shows up in a screen summarizing options and will be followed by "yes" or "no" :sl3:
en: Erase data:
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى ئۆچۈرۈش:

note: Type: text Description :sl3:
en: Erase data on this partition
ug: بۇ رايوندىكى سانلىق-مەلۇماتلارنى ئۆچۈرۈش

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really erase the data on ${DEVICE}?
ug: راستىنىلا ${DEVICE} ئۈسكۈنىدىكى سانلىق-مەلۇماتلارنى ئۆچۈرەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The data on ${DEVICE} will be overwritten with zeroes. It can no longer be recovered after this step has completed. This is the last opportunity to abort the erase.
ug: بۇ ${DEVICE} دىكى سانلىق-مەلۇماتلار نۆل بىلەن قاپلىۋېتىلىدۇ. بۇ قەدەم ئاخىرلاشقاندىن كېيىن، سانلىق مەلۇماتلارنى ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ. بۇ باسقۇچ ئۆچۈرۈشنى توختىتىدىغان ئەڭ ئاخىرقى پۇرسەت.

note: Type: text Description :sl3:
en: Erasing data on ${DEVICE}
ug: ${DEVICE} دىكى سانلىق-مەلۇماتلارنى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl3:
en: The installer is now overwriting ${DEVICE} with zeroes to delete its previous contents. This step may be skipped by cancelling this action.
ug: بۇ ئورناتقۇچ نۆل بىلەن  ${DEVICE} قاپلاپ ئىلگىرىكى مەزمۇنلارنى ئۆچۈرىدۇ. مەزكۇر مەشغۇلاتتىن ۋاز كېچىش ئارقىلىق بۇ قەدەمدىن ئاتلاپ كەتكىلى بولىدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Erasing data on ${DEVICE} failed
ug: ${DEVICE} دىكى سانلىق-مەلۇماتلارنى ئۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while trying to overwrite the data on ${DEVICE} with zeroes. The data has not been erased.
ug: بۇ ${DEVICE} دىكى سانلىق-مەلۇماتلارنى نۆل بىلەن قاپلىۋېتىشنى سىناۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى. سانلىق-مەلۇمات ئۆچۈرۈلمىدى.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The data on ${DEVICE} will be overwritten with random data. It can no longer be recovered after this step has completed. This is the last opportunity to abort the erase.
ug: ${DEVICE} دىكى سانلىق-مەلۇماتلار تەرتىپسىز سانلىق مەلۇماتلار تەرىپىدىن قاپلىۋېتىلىدۇ. بۇ قەدەم ئاخىرلاشقاندىن كېيىن، سانلىق مەلۇماتلارنى ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ. بۇ باسقۇچ ئۆچۈرۈشنى توختىتىدىغان ئەڭ ئاخىرقى پۇرسەت.

note: Type: text Description :sl3:
en: The installer is now overwriting ${DEVICE} with random data to prevent meta-information leaks from the encrypted volume. This step may be skipped by cancelling this action, albeit at the expense of a slight reduction of the quality of the encryption.
ug: بۇ ئورناتقۇچ ئىختىيارىي سانلىق مەلۇمات بىلەن ${DEVICE} نى قاپلاپ شىفىرلانغان دىسكىدىكى مېتا سانلىق مەلۇماتنىڭ ئاشكارىلىنىشىنىڭ ئالدىنى ئالىدۇ. بۇ مەشغۇلاتتىن ۋاز كېچىش ئارقىلىق بۇ قەدەمدىن ئاتلاپ كېتەلەيسىز. ئەمما بۇنداق بولغاندا شىفىرلاشنىڭ سۈپىتى ئازراق تۆۋەنلەيدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while trying to overwrite ${DEVICE} with random data. Recovery of the device's previous contents is possible and meta-information of its new contents may be leaked.
ug: ئىختىيارىي سانلىق مەلۇمات بىلەن ${DEVICE} نى قاپلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى. ھازىر ئۈسكۈنىدىكى ئىلگىرىكى مەزمۇنلارنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش ئېھتىماللىقى بار، يەنە يېڭى مەزمۇننىڭ مېتا سانلىق مەلۇماتىنى ئاشكارىلاش ئېھتىماللىقى مەۋجۇت.

note: Type: text Description :sl3:
en: Setting up encryption...
ug: شىفىرلاشنى تەڭشەۋاتىدۇ...

note: Type: text Description :sl3:
en: Configure encrypted volumes
ug: شىفىرلىق دىسكىنى سەپلەش

note: Type: note Description :sl3:
en: No partitions to encrypt
ug: شىفىرلايدىغان رايون يوق

note: Type: note Description :sl3:
en: No partitions have been selected for encryption.
ug: شىفىرلايدىغان رايون تاللانمىدى.

note: Type: note Description :sl3:
en: Required programs missing
ug: زۆرۈر پروگرامما يوق

note: Type: note Description :sl3:
en: This build of debian-installer does not include one or more programs that are required for partman-crypto to function correctly.
ug: بۇ نەشرىدىكى debian-installer دا نورمال خىزمەت قىلىشقا كېرەكلىك بىر ياكى بىر قانچە partman-crypto كەم

note: Type: error Description :sl3:
en: Required encryption options missing
ug: زۆرۈر شىفىرلاش تاللانمىسى كەم

note: Type: error Description :sl3:
en: The encryption options for ${DEVICE} are incomplete. Please return to the partition menu and select all required options.
ug: ${DEVICE} نىڭ شىفىرلاش تاللانمىسى تولۇق ئەمەس. دىسكىنى رايونغا ئايرىش تىزىملىكىگە قايتىپ  كېرەكلىك تاللانمىلارنىڭ ھەممىنى تاللاڭ.

note: Type: text Description :sl3: Translators: this string is used to assemble a string of the format "$specify_option: $missing". If this proves to be a problem in your language, please contact the maintainer and we can do it differently.
en: missing
ug: كەم

note: Type: text Description :sl3: What is "in use" is a partition
en: In use as physical volume for encrypted volume ${DEV}
ug: شىفىرلىق دىسكا ${DEV} نىڭ فىزىكىلىق دىسكىسى سۈپىتىدە ئىشلىتىلىۋاتىدۇ

note: Type: error Description :sl3:
en: Encryption package installation failure
ug: شىفىرلاش يۇمشاق دېتال بوغچىسى ئورنىتىش مەغلۇپ بولدى

note: Type: error Description :sl3:
en: The kernel module package ${PACKAGE} could not be found or an error occurred during its installation.
ug: يادرولۇق بۆلەك يۇمشاق دېتال بوغچىسى  ${PACKAGE} نى تاپالمىدى ياكى ئۇنى ئورنىتىش جەريانىدا خاتالىق كۆرۈلدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: It is likely that there will be problems setting up encrypted partitions when the system is rebooted. You may be able to correct this by installing the required package(s) later on.
ug: سىستېما قايتا قوزغىتىلغاندا تەڭشەلگەن شىفىرلىق رايوندىن مەسىلە كۆرۈلۈشى مۇمكىن. سىز سەل تۇرۇپ كېرەكلىك يۇمشاق دېتال بوغچىسىنى ئورنىتىپ بۇ مەسىلىلەرنى تۈزىتىڭ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to disk and configure encrypted volumes?
ug: ئۆزگەرتىشنى دىسكىغا يېزىپ، شىفىرلىق دىسكىنى سەپلەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before encrypted volumes can be configured, the current partitioning scheme has to be written to disk.  These changes cannot be undone.
ug: شىفىرلىق دىسكا سەپلىنىشتىن بۇرۇن، نۆۋەتتىكى رايون لايىھىسىنى دىسكىغا يېزىش كېرەك. بۇ ئۆزگەرتىشلەردىن يېنىۋالالمايسىز.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the encrypted volumes have been configured, no additional changes to the partitions on the disks containing encrypted volumes are allowed. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme for these disks before continuing.
ug: شىفىرلىق دىسكا تەڭشىكى تاماملانسىلا، شىفىرلىق دىسكىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان دىسكىدىكى رايونغا ئوشۇقچە ئۆزگەرتىش ئېلىپ بېرىشقا يول قويۇلمايدۇ. شۇڭا، كېيىنكى مەشغۇلاتنى ئېلىپ بېرىشتىن ئىلگىرى، بۇ دىسكىلاردىكى نۆۋەتتىكى رايون لايىھىسىگە رازى ئىكەنلىكىڭىزنى جەزملەڭ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure encrypted volumes?
ug: نۆۋەتتىكى رايون تەڭشىكىنى ساقلاپ قېلىپ، شىفىرلىق دىسكىنى سەپلەمسىز؟

note: Type: error Description :sl3:
en: Configuration of encrypted volumes failed
ug: شىفىرلىق دىسكىنى سەپلەش مەغلۇپ بولدى

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while configuring encrypted volumes.
ug: شىفىرلىق دىسكىنى سەپلەشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: The configuration has been aborted.
ug: سەپلەش جەريانى توختىتىلدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: Initialisation of encrypted volume failed
ug: شىفىرلىق دىسكىنى دەسلەپلەشتۈرۈش مەغلۇپ بولدى

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while setting up encrypted volumes.
ug: شىفىرلىق دىسكا تەڭشەشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

note: Type: text Description :sl3: This is a key type for encrypted file systems It can be either protected by a passphrase, a keyfile of a random key This text is one of these choices, so keep it short
en: Passphrase
ug: ئىم جۈملىسى

note: Type: text Description :sl3: This is a key type for encrypted file systems It can be either protected by a passphrase, a keyfile of a random key This text is one of these choices, so keep it short
en: Keyfile (GnuPG)
ug: ئاچقۇچ ھۆججىتى(GnuPG)

note: Type: text Description :sl3: This is a key type for encrypted file systems It can be either protected by a passphrase, a keyfile of a random key This text is one of these choices, so keep it short
en: Random key
ug: ئىختىيارىي ئاچقۇچ

note: Type: error Description :sl3:
en: Unsafe swap space detected
ug: پروگرامما بىخەتەر بولمىغان swap رايونىدىن بىرنى بايقىدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: An unsafe swap space has been detected.
ug: پروگرامما بىخەتەر بولمىغان swap رايونىدىن بىرنى بايقىدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: This is a fatal error since sensitive data could be written out to disk unencrypted. This would allow someone with access to the disk to recover parts of the encryption key or passphrase.
ug: بۇ بىر ئەجەللىك خاتالىق، چۈنكى سەزگۈر ئۇچۇرلار شىفىرلانمايلا دىسكىغا يېزىلىدۇ. بۇنداق بولغاندا باشقىلار دىسكىنى زىيارەت قىلىش  ئارقىلىق شىفىرلىق ئاچقۇچ ياكى ئىم جۈملىسىنىڭ بىر قىسمىنى ئەسلىگە كەلتۈرەلەيدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please disable the swap space (e.g. by running swapoff) or configure an encrypted swap space and then run setup of encrypted volumes again. This program will now abort.
ug: swap رايونىنى چەكلەڭ (مەسىلەن  swapoff ئىجرا قىلىڭ) ياكى شىفىرلىق swap رايونىدىن بىرنى سەپلەڭ، ئاندىن قايتىدىن شىفىرلىق دىسكىنى تەڭشەڭ. بۇ پروگرامما ھازىر توختىتىلىدۇ.

note: Type: password Description :sl3:
en: Encryption passphrase:
ug: شىفىرلاش ئىم جۈملىسى:

note: Type: password Description :sl3:
en: You need to choose a passphrase to encrypt ${DEVICE}.
ug: سىز ئىم جۈملىسىدىن بىرنى تاللاپ ${DEVICE} شىفىرلىشىڭىز لازىم.

note: Type: password Description :sl3:
en: The overall strength of the encryption depends strongly on this passphrase, so you should take care to choose a passphrase that is not easy to guess. It should not be a word or sentence found in dictionaries, or a phrase that could be easily associated with you.
ug: شىفىرلاشنىڭ ئومۇمىي كۈچلۈكلۈكى زور دەرىجىدە مۇشۇ ئىم جۈملىسىگە تايىنىدۇ. شۇڭا سىز ئېھتىياتچانلىق بىلەن ئاسان تاپقىلى بولمايدىغان ئىم جۈملىسىدىن بىرنى تاللاڭ. ئۇ لۇغەتتىن تاپقىلى بولمايدىغان سۆز ياكى جۈملە ۋە ياكى سىز بىلەن زىچ مۇناسىۋەتلىك سۆز بولماسلىقى كېرەك.

note: Type: password Description :sl3:
en: A good passphrase will contain a mixture of letters, numbers and punctuation. Passphrases are recommended to have a length of 20 or more characters.
ug: ياخشى ئىم جۈملىسى ھەرپ، سان ۋە ھەرپ-بەلگىلەرنىڭ ئارىلاشمىسىدىن تەشكىل تاپىدۇ. 20 ھەرپتىن كۆپ ئىم جۈملىسى ئىشلىتىشىڭىزنى تەۋسىيە قىلىمىز.

note: Type: password Description :sl3:
en: Re-enter passphrase to verify:
ug: دەلىللەش ئۈچۈن ئىمنى  قايتا كىرگۈزۈڭ:

note: Type: password Description :sl3:
en: Please enter the same passphrase again to verify that you have typed it correctly.
ug: root ئىشلەتكۈچى ئىمنى قايتا كىرگۈزۈپ كىرگۈزگىنىڭىزنىڭ توغرىلىقىنى دەلىللەڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Passphrase input error
ug: كىرگۈزگەن ئىم خاتا

note: Type: error Description :sl3:
en: The two passphrases you entered were not the same. Please try again.
ug: ئىككى قېتىم كىرگۈزگەن ئىم ئوخشاش ئەمەس. قايتا سىناڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Empty passphrase
ug: ئىم جۈملىسى قۇرۇق

note: Type: error Description :sl3:
en: You entered an empty passphrase, which is not allowed. Please choose a non-empty passphrase.
ug: ئىمنى بوش قالدۇردىڭىز، سىستېما قوبۇل قىلمايدۇ. باشقا ئىم تاللاڭ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Use weak passphrase?
ug: ئاجىز ئىم ئىشلىتەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl3: Translators: we unfortunately cannot use plural forms here So, you are suggested to use the plural form adapted for MINIMUM=8, which is the current hardcoded value
en: You entered a passphrase that consists of less than ${MINIMUM} characters, which is considered too weak. You should choose a stronger passphrase.
ug: سىز كىرگۈزگەن ئىمدىكى ھەرپ سانى ${MINIMUM} دىن ئاز، بۇنداق بولسا بەك ئاجىز. سىز تېخىمۇ كۈچلۈك ئىم تاللاڭ.

note: Type: entropy Description :sl3:
en: The encryption key for ${DEVICE} is now being created.
ug: ${DEVICE} نىڭ شىفىرىنىڭ ئاچقۇچى ھاسىل قىلىندى.

note: Type: error Description :sl3:
en: Keyfile creation failure
ug: ئاچقۇچ ھۆججىتى مەشغۇلاتى مەغلۇپ بولدى

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while creating the keyfile.
ug: ئاچقۇچ ھۆججىتى قۇرۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: Encryption configuration failure
ug: شىفىرلاشنى سەپلەش مەغلۇپ بولدى

note: Type: error Description :sl3:
en: You have selected the /boot file system to be stored on an encrypted partition. This is not possible because the boot loader would be unable to load the kernel and initrd. Continuing now would result in an installation that cannot be used.
ug: سىز /boot ھۆججەت سىستېمىسىنى شىفىرلىق رايونغا قويۇشنى تاللىدىڭىز. قوزغىتىش يېتەكلىگۈچ بۇ خىل تەڭشەكتە  يادرو ۋە  initrd نى  يۈكلىيەلمەيدۇ،  شۇڭلاشقا بۇ ئەمەلگە ئاشۇرغىلى بولمايدىغان لايىھە. ئەگەر داۋاملاشتۇرسىڭىز ئورنىتىش تاماملانغاندىن كېيىن سىستېمىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: You should go back and choose a non-encrypted partition for the /boot file system.
ug: سىز ئالدىنقى باسقۇچقا قايتىپ /boot ھۆججەت سىستېمىسىغا شىفىرسىز رايوندىن بىرنى تاللاڭ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Are you sure you want to use a random key?
ug: سىز راستىنىلا خالىغان ئاچقۇچ ئىشلىتەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: You have chosen a random key type for ${DEVICE} but requested the partitioner to create a file system on it.
ug: سىز ${DEVICE} ئۈچۈن خالىغان شىفىرلىق ئاچقۇچ تىپى تاللىدىڭىز، ئەمما دىسكىنى رايونغا ئايرىش پروگراممىسى ئۇنىڭ ئۈستىدە ھۆججەت سىستېمىسىدىن بىرنى قۇرماقچى.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Using a random key type means that the partition data is going to be destroyed upon each reboot. This should only be used for swap partitions.
ug: خالىغان ئاچقۇچ ئىشلىتىش — رايوندىكى سانلىق مەلۇماتلارنىڭ كومپيۇتېر ھەر قېتىم قايتا قوزغالغاندا يوقاپ كېتىشىنى كۆرسىتىدۇ.  بۇنى پەقەت swap رايونىغىلا ئىشلىتىلىشى كېرەك.

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to download crypto components
ug: شىفىر ئاچقۇچىنى بىر تەرەپ قىلىش بۆلىكىنى چۈشۈرەلمىدى

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred trying to download additional crypto components.
ug: قوشۇمچە شىفىر ئاچقۇچىنى بىر تەرەپ قىلىش بۆلىكىنى چۈشۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Proceed to install crypto components despite insufficient memory?
ug: ئىچكى ساقلىغۇچ يېتىشمىسىمۇ شىفىر ئاچقۇچى بىر تەرەپ قىلىش بۆلىكىنى چۈشۈرۈش.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: There does not seem to be sufficient memory available to install additional crypto components. If you choose to go ahead and continue anyway, the installation process could fail.
ug: قارىغاندا قوشۇمچە شىفىر ئاچقۇچى بىر تەرەپ قىلىش بۆلىكىنى ئورنىتىشقا يېتەرلىك ئەسلەك يوقكەن. ئەگەر يەنىلا داۋاملاشتۇرسىڭىز، ئورنىتىش جەريانى مەغلۇپ بولۇشى مۇمكىن.

note: Type: select Choices Note to translators : Please keep your translations of the choices below a 65 columns limit (which means 65 characters in single-byte languages) :sl3:
en: Create encrypted volumes
ug: شىفىرلىق دىسكىنى قۇر

note: Type: select Description :sl3:
en: Encryption configuration actions
ug: شىفىر تەڭشەش مەشغۇلاتى

note: Type: select Description :sl3:
en: This menu allows you to configure encrypted volumes.
ug: بۇ تىزىملىك شىفىرلىق دىسكىلارنى تەڭشەيدۇ.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices to encrypt:
ug: شىفىرلىنىدىغان ئۈسكىنە:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices to be encrypted.
ug: شىفىرلىنىدىغان ئۈسكىنىنى تاللاڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: No devices selected
ug: ئۈسكىنە تاللانمىغان.

note: Type: error Description :sl3:
en: No devices were selected for encryption.
ug: شىفىرلىنىدىغان ئۈسكىنە تاللانمىدى.

note: Type: text Description :sl3:
en: Unallocated physical volumes:
ug: تەقسىملەنمىگەن فىزىكىلىق دىسكا:

note: Type: text Description :sl3:
en: Volume groups:
ug: دىسكا گۇرۇپپىلىرى:

note: Type: text Description :sl3:
en: Uses physical volume:
ug: ئىشلەتكەن فىزىكىلىق دىسكا:

note: Type: text Description :sl3:
en: Provides logical volume:
ug: تەمىنلىگەن لوگىكىلىق دىسكا:

note: Type: text Description :sl3: "none" here == "No Physical Volumes"
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" relates to "Physical Volumes:" ]
ug: يوق

note: Type: text Description :sl3: "none" here == "No Volume Groups"
en: none[ Do not translate what's inside the brackets and just put the translation for the word "none" in your language without any brackets. This "none" relates to "Volume Groups:" ]
ug: يوق

note: Type: text Description :sl3: What is "in use" is a partition
en: In use by LVM volume group ${VG}
ug: LVM دىسكا گۇرۇپپىسى ${VG} تەرىپىدىن ئىشلىتىلدى

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Display configuration details
ug: سەپلىمە تەپسىلاتىنى كۆرسەت

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Create volume group
ug: دىسكا گۇرۇپپىلىرى قۇر

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Delete volume group
ug: دىسكا گۇرۇپپىلىرىنى ئۆچۈر

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Extend volume group
ug: كېڭەيتىلگەن دىسكا گۇرۇپپىسى

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Reduce volume group
ug: دىسكا گۇرۇپپىسىنى كىچىكلەت

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Create logical volume
ug: لوگىكىلىق دىسكا قۇر

note: Type: text Description :sl3: Menu entry Use infinitive form
en: Delete logical volume
ug: لوگىكىلىق دىسكىنى ئۆچۈر

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to disks and configure LVM?
ug: ئۆزگەرتىشنى دىسكىغا يېزىپ LVM سەپلەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before the Logical Volume Manager can be configured, the current partitioning scheme has to be written to disk. These changes cannot be undone.
ug: ئالدى بىلەن نۆۋەتتىكى رايون لايىھىسىنى دىسكىغا يېزىپ ئاندىن لوگىكىلىق ئەن باشقۇرغۇچقا سەپلەش ئېلىپ بېرىشنى باشلىيالايسىز. بۇ ئۆزگەرتىشلەردىن يېنىۋالالمايسىز.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the Logical Volume Manager is configured, no additional changes to the partitioning scheme of disks containing physical volumes are allowed during the installation. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme before continuing.
ug: لوگىكىلىق دىسكا باشقۇرغۇچ تەڭشىلىپ بولغاندىن كېيىن، فىزىكىلىق دىسكىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان دىسكىدىكى رايونغا ئۆزگەرتىش ئېلىپ بېرىشقا بولمايدۇ. شۇڭا كېيىنكى مەشغۇلاتنى ئېلىپ بېرىشتىن ئىلگىرى بۇ دىسكىدىكى نۆۋەتتىكى رايونغا ئايرىش لايىھىسىگە راستىنىلا رازى ئىكەنلىكىڭىزنى جەزملەڭ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure LVM?
ug: نۆۋەتتىكى رايونغا ئايرىش تەڭشىكىنى ساقلاپ قېلىپ LVM سەپلەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: After the Logical Volume Manager is configured, no additional changes to the partitions in the disks containing physical volumes are allowed. Please decide if you are satisfied with the current partitioning scheme in these disks before continuing.
ug: لوگىكىلىق دىسكا باشقۇرغۇچ تەڭشىلىپ بولغاندىن كېيىن، فىزىكىلىق دىسكىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان دىسكىدىكى رايونغا باشقىچە ئۆزگەرتىش ئېلىپ بېرىشقا بولمايدۇ. شۇڭا كېيىنكى مەشغۇلاتنى ئېلىپ بېرىشتىن ئىلگىرى بۇ دىسكىدىكى نۆۋەتتىكى رايونغا ئايرىش لايىھىسىگە راستىنىلا رازى ئىكەنلىكىڭىزنى جەزملەڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: LVM configuration failure
ug: LVM سەپلەش مەغلۇپ بولدى

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while writing the changes to the disks.
ug: دىسكىغا ئۆزگەرتىشنى يازغاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: Logical Volume Manager configuration has been aborted.
ug: لوگىكىلىق ئەن باشقۇرغۇچ سەپلەش توختىتىلدى.

note: Type: text Description :sl3:
en: physical volume for LVM
ug: LVM فىزىكىلىق دىسكا

note: Type: select Description :sl3:
en: Summary of current LVM configuration:
ug: نۆۋەتتىكى LVM سەپلىمە يىغىندىسى(Summary):

note: Type: select Description :sl3:
en:  Free Physical Volumes:  ${FREE_PVS}
     Used Physical Volumes:  ${USED_PVS}
     Volume Groups:          ${VGS}
     Logical Volumes:        ${LVS}
ug:  بوش فىزىكىلىق ئەن: ${FREE_PVS}
    ئىشلەتكەن فىزىكىلىق ئەن: ${USED_PVS}
    ئەن گۇرۇپپىسى: ${VGS}
    لوگىكىلىق ئەن: ${LVS}

note: Type: note Description :sl3:
en: Current LVM configuration:
ug: نۆۋەتتىكى LVM سەپلىمىسى:

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. The creation of a new volume group has been aborted.
ug: فىزىكىلىق دىسكا تاللانمىدى. يېڭى دىسكا گۇرۇپپىسى قۇرۇش مەشغۇلاتى توختىتىلدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the volume group has been entered. Please enter a name.
ug: دىسكا گۇرۇپپا ئاتىنى بېكىتمىدىڭىز، بۇ دىسكا گۇرۇپپىسىغا ئىسىمدىن بىرنى كىرگۈزۈڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group name is already in use. Please choose a different name.
ug: تاللىغان دىسكا گۇرۇپپا ئاتى ئىشلىتىلىۋاتىدۇ، باشقا ئىسىمنى تاللاڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: The selected volume group name overlaps with an existing device name. Please choose a different name.
ug: تاللانغان دىسكا گۇرۇپپا ئاتى بىلەن نۆۋەتتىكى مەلۇم ئۈسكۈنە ئاتى ئوخشاش، باشقا بىر ئات تاللاڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: The volume group ${VG} could not be created.
ug: لوگىكىلىق دىسكا ${VG} نى قۇرالمىدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. Extension of the volume group has been aborted.
ug: فىزىكىلىق دىسكا تاللانمىدى. كېڭەيتىلگەن دىسكا گۇرۇپپا مەشغۇلاتى توختىتىلدى.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Devices to remove from the volume group:
ug: دىسكا گۇرۇپپىسىدىن چىقىرىۋېتىدىغان ئۈسكۈنە:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please select the devices you wish to remove from the volume group.
ug: دىسكا گۇرۇپپىدىن چىقىرىۋېتىدىغان ئۈسكۈنىنى تاللاڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: No physical volumes were selected. Reduction of the volume group was aborted.
ug: سىز تېخى فىزىكىلىق دىسكا تاللىمىدىڭىز. دىسكا گۇرۇپپىسىنى كىچىكلىتىش مەشغۇلاتى توختىتىلدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: No name for the logical volume has been entered. Please enter a name.
ug: لوگىكىلىق دىسكا گۇرۇپپا ئاتىنى بېكىتمىدىڭىز، ئىسىمدىن بىرنى كىرگۈزۈڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: No logical volume has been found. Please create a logical volume first.
ug: لوگىكىلىق دىسكا تېپىلمىدى. ئالدى بىلەن يېڭى لوگىكىلىق دىسكىدىن بىرنى قۇرۇڭ.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select the logical volume to delete.
ug: ئۆچۈرىدىغان لوگىكىلىق دىسكىنى تاللاڭ.

note: Type: text Description :sl3:
en: in VG ${VG}
ug: VG ${VG} دا

note: Type: error Description :sl3:
en: The logical volume ${LV} on ${VG} could not be deleted.
ug: ${VG} دىكى لوگىكىلىق دىسكا ${LV} نى ئۆچۈرەلمەيدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error while initializing physical volume
ug: فىزىكىلىق دىسكا گۇرۇپپىسىنى دەسلەپلەشتۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى

note: Type: error Description :sl3:
en: The physical volume ${PV} could not be initialized.
ug: فىزىكىلىق دىسكا ${PV} نى دەسلەپلەشتۈرەلمىدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: Invalid logical volume or volume group name
ug: ئىناۋەتسىز لوگىكىلىق دىسكا ياكى دىسكا گۇرۇپپا ئاتى

note: Type: error Description :sl3:
en: Logical volume or volume group names may only contain alphanumeric characters, hyphen, plus, period, and underscore. They must be 128 characters or less and may not begin with a hyphen. The names "." and ".." are not allowed. In addition, logical volume names cannot begin with "snapshot".
ug: لوگىكىلىق دىسكا ياكى دىسكا گۇرۇپپا ئاتى پەقەت بىر بايتلىق ئىنگلىزچە ھەرپ، سان، سىزىق، قوشۇش، چېكىت ۋە ئاستى سىزىقنىلا ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ. بۇ ئىسىملار 128 ھەرپتىن ئاز ياكى تەڭ بولۇشى ھەمدە سىزىق بىلەن باشلانماسلىقى لازىم. "." ۋە ".." ئىككى ئىسىمغا يول قويۇلمايدۇ. ئۇندىن باشقا لوگىكىلىق دىسكىنىڭ ئاتى "snapshot" تىن باشلانسا بولمايدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please choose a different name.
ug: باشقا ئاتنى تاللاڭ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Remove existing logical volume data?
ug: نۆۋەتتىكى لوگىكىلىق دىسكىدىكى سانلىق مەلۇماتلارنى ئۆچۈرەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The selected device already contains the following LVM logical volumes, volume groups and physical volumes which are about to be removed:
ug: سىز تاللىغان ئۈسكۈنىدە LVM لوگىكىلىق دىسكا،  دىسكا گۇرۇپپىسى ۋە فىزىكىلىق دىسكىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان، ئۇلارنىڭ ھەممىسى ئۆچۈرۈلىدۇ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Logical volume(s) to be removed: ${LVTARGETS}
ug: ئۆچۈرىدىغان لوگىكىلىق دىسكا: ${LVTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Volume group(s) to be removed: ${VGTARGETS}
ug: ئۆچۈرىدىغان دىسكا گۇرۇپپىسى: ${VGTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Physical volume(s) to be removed: ${PVTARGETS}
ug: ئۆچۈرىدىغان فىزىكىلىق دىسكا: ${PVTARGETS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Note that this will also permanently erase any data currently on the logical volumes.
ug: دىققەت بۇ شىفىرلانغان دىسكىدىكى بارلىق سانلىق مەلۇماتلار مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلىدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Unable to automatically remove LVM data
ug: LVM سانلىق مەلۇماتىنى ئۆزلۈكىدىن ئۆچۈرەلمەيدۇ

note: Type: error Description :sl3:
en: Because the volume group(s) on the selected device also consist of physical volumes on other devices, it is not considered safe to remove its LVM data automatically. If you wish to use this device for partitioning, please remove its LVM data first.
ug: تاللانغان ئۈسكۈنىنىڭ دىسكا گۇرۇپپىسى ئوخشاشلا باشقا ئۈسكۈنىنىڭ فىزىكىلىق دىسكا گۇرۇپپىسىنىڭ بىر قىسمى، LVM سانلىق مەلۇماتىنى ئۆزلۈكىدىن چىقىرىۋېتىش بىخەتەر ئەمەس. ئەگەر سىز بۇ خىلدىكى ئۈسكۈنىنى رايونغا ئايرىماقچى بولسىڭىز، ئالدى بىلەن LVM سانلىق مەلۇماتىنى چىقىرىۋېتىڭ.

note: Type: note Description :sl3:
en: Logical Volume Management
ug: لوگىكىلىق دىسكا باشقۇرۇش

note: Type: note Description :sl3:
en: A common situation for system administrators is to find that some disk partition (usually the most important one) is short on space, while some other partition is underused. The Logical Volume Manager (LVM) can help with this.
ug: سىستېما باشقۇرغۇچى دائىم بايقايدىغان بىر مەسىلە شۇكى بەزى دىسكا رايونى (ئادەتتە ئەڭ مۇھىم بىرى)نىڭ دىسكا بوشلۇقى ئاز ئەمما باشقا رايونلار ئاساسەن ئىشلىتىلمىگەن بولىدۇ. لوگىكىلىق دىسكا باشقۇرغۇچ (LVM)نىڭ بۇنىڭغا ياردىمى بار.

note: Type: note Description :sl3:
en: LVM allows combining disk or partition devices ("physical volumes") to form a virtual disk ("volume group"), which can then be divided into virtual partitions ("logical volumes"). Volume groups and logical volumes may span several physical disks. New physical volumes may be added to a volume group at any time, and logical volumes can be resized up to the amount of unallocated space in the volume group.
ug: LVM دىسكا ياكى رايون ئۈسكۈنىسى(«فىزىكىلىق دىسكا»)بىرلەشتۈرۈپ مەۋھۇم دىسكا («دىسكا گۇرۇپپا»)تەشكىللەشكە بول قويىدۇ، ئۇلارنى مەۋھۇم رايون («لوگىكىلىق دىسكا»)غا بۆلۈشكە بولىدۇ. دىسكا گۇرۇپپا ۋە لوگىكىلىق دىسكا بىر قانچە فىزىكىلىق دىسكىدىن ھالقىسا بولىدۇ. يېڭى فىزىكىلىق دىسكا ھەر قانداق ۋاقىتتا دىسكا گۇرۇپپىسىغا قوشۇلالايدۇ ھەمدە لوگىكىلىق دىسكا سىغىم چەكلىمىسى يوق بولۇپ، ھەتتا دىسكا گۇرۇپپىسىدىكى تەقسىملەنمىگەن ھەممە بوشلۇققا كېڭەيتكىلى بولىدۇ.

note: Type: note Description :sl3:
en: The items on the LVM configuration menu can be used to edit volume groups and logical volumes. After you return to the main partition manager screen, logical volumes will be displayed in the same way as ordinary partitions, and should be treated as such.
ug: LVM سەپلىمە تىزىملىكىدىكى تۈرلەر LVM كۆلچىكى ۋە لوگىكىلىق دىسكا تەھرىرلەشكە ئىشلىتىلىدۇ. سىز  رايون باشقۇرغۇچنىڭ ئاساسىي ئېكرانىغا قايتقاندا، لوگىكىلىق دىسكا ئادەتتىكى رايون بىلەن ئوخشاش كۆرۈنىدۇ ھەمدە ئوخشاش مۇئامىلە قىلىنىدۇ.

note: Type: text Description :sl3:
en: Software RAID device
ug: يۇمشاق دېتاللىق RAID ئۈسكۈنىسى

note: Type: text Description :sl3:
en: Configure software RAID
ug: يۇمشاق دېتاللىق RAID نى سەپلەش

note: Type: text Description :sl3: What is "in use" is a partition
en: In use by software RAID device ${DEVICE}
ug: يۇمشاق دېتاللىق RAID ئۈسكۈنىسى ${DEVICE} قىلىپ ئىشلىتىلىۋاتىدۇ

note: Type: error Description :sl3:
en: Software RAID not available
ug: يۇمشاق دېتاللىق RAID نى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: The current kernel doesn't seem to support software RAID (MD) devices. This should be solved by loading the necessary modules.
ug: نۆۋەتتىكى يادرو  يۇمشاق دېتاللىق RAID  قوللىمايدىغاندەك قىلىدۇ. زۆرۈر بولغان بۆلەك(modul) لەرنى ئوقۇتسا بۇ مەسىلە ھەل بولىدۇ.

note: Type: select Description :sl3:
en: Software RAID configuration actions
ug: يۇمشاق دېتاللىق RAID نى سەپلەش مەشغۇلاتى

note: Type: select Description :sl3:
en: This is the software RAID (or MD, "multiple device") configuration menu.
ug: بۇ يۇمشاق دېتاللىق RAID ( ياكى MD" multiple device") نىڭ تەڭشەك تىزىملىكىدۇر.

note: Type: select Description :sl3:
en: Please select one of the proposed actions to configure software RAID.
ug: بۇ يۇمشاق دېتاللىق RAID نى تەڭشەش ئۈچۈن تەۋسىيە قىلىنغان ئۇسۇللاردىن بىرنى تاللاڭ.

note: Type: select Description :sl3:
en: Software RAID device type:
ug: يۇمشاق دېتاللىق RAID ئۈسكۈنىسىنىڭ تۈرى

note: Type: select Description :sl3:
en: Please choose the type of the software RAID device to be created.
ug: قۇرماقچى بولغان يۇمشاق دېتاللىق RAID ئۈسكۈنىسىنىڭ تۈرىنى كىرگۈزۈڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: No unused partitions of the type "Linux RAID Autodetect" are available. Please create such a partition, or delete an already used software RAID device to free its partitions.
ug: تىپى "Linux RAID Autodetect" بولغان ئىشلىتىلمىگەن رايونلار لار يوق ئىكەن. مۇشۇنداق رايونلارنى قۇرۇڭ ياكى ئىشلىتىلىۋاتقان يۇمشاق دېتاللىق RAID ئۈسكۈنىسىنى ئۆچۈرۈپ رايونلار ئۈچۈن بوشلۇق تەييارلاڭ.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID0 array:
ug: RAID0 تىزىقى(array)نىڭ ئاكتىپ ئۈسكۈنىسى

note: Type: string Description :sl3:
en: The RAID${LEVEL} array will consist of both active and spare devices. The active devices are those used, while the spare devices will only be used if one or more of the active devices fail. A minimum of ${MINIMUM} active devices is required.
ug: تىپى "Linux RAID Autodetect" بولغان ئىشلىتىلمىگەن  رايون يوق ئىكەن. شۇنداق رايوننى قۇرۇپ ياكى ئىشلىتىلىۋاتقان يۇمشاق دېتاللىق RAID  ئۈسكۈنىسىنى ئۆچۈرۈپ رايونغا ئورۇن ھازىرلاڭ.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Active devices for the RAID${LEVEL} array:
ug: RAID${LEVEL} تىزىقى(array)نىڭ ئاكتىپ ئۈسكۈنىسى

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Spare devices for the RAID${LEVEL} array:
ug: RAID${LEVEL} تىزىقى(array)نىڭ زاپاس ئۈسكۈنىسى

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Please choose which partitions will be used as spare devices. You may choose up to ${COUNT} partitions. If you choose less than ${COUNT} devices, the remaining partitions will be added to the array as "missing". You will be able to add them to the array later.
ug: قايسى رايونلارنى زاپاس ئۈسكۈنە قىلىپ ئىشلىتىلىدىغانلىقىنى تاللاڭ. ئەڭ كوپ بولغاندا ${COUNT} رايوننى تاللىغىلى بولىدۇ. سانى ${COUNT}  دىن ئاز بولۇپ قالسا قالغانلىرى ئىشلىتىلمىگەن تىزىققا قوشۇۋېتىلىدۇ. ئىشلىتىلمىگەن تىزىقنى كېيىن تىزىققا قوشۇشقا بولىدۇ.

note: Type: string Description :sl3:
en: Layout of the RAID10 array:
ug: RAID10 تىزىقىنىڭ ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى

note: Type: select Description :sl3:
en: Software RAID device to be deleted:
ug: يۇمشاق دېتاللىق RAID ئۈسكۈنىسى ئۆچۈرۈلىدۇ.:

note: Type: select Description :sl3:
en: Deleting a software RAID device will stop it and clear the superblock of all its components.
ug: يۇمشاق دېتاللىق RAID ئۈسكۈنىسى ئۆچۈرۈلسە RAID توختاپ قېلىپ، بارلىق component لارنىڭ superblock لىرى ئۆچۈرۈلۈپ كېتىدۇ

note: Type: select Description :sl3:
en: Please note this will not immediately allow you to reuse the partitions or devices in a new software RAID device. The array will however be unusable after the deletion.
ug: يېڭى يۇمشاق دېتاللىق RAID ئۈسكۈنىسىدىكى ئۈسكۈنە ياكى رايونلارنى دەرھال ئىشلەتكىلى بولمايدىغانلىقىغا دىققەت قىلىڭ. مەزكۇر تىزىق ئۆرۈلمىگۈچە قايتا ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

note: Type: error Description :sl3:
en: No software RAID devices available
ug: يۇمشاق دېتاللىق RAID ئۈسكۈنىسى مەۋجۇت ئەمەس

note: Type: error Description :sl3:
en: No software RAID devices are available for deletion.
ug: ئۆچۈرۈلىدىغان يۇمشاق دېتاللىق RAID ئۈسكۈنىسى مەۋجۇت ئەمەس.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Really delete this software RAID device?
ug: مەزكۇر يۇمشاق دېتاللىق RAID ئۈسكۈنىسىنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Please confirm whether you really want to delete the following software RAID device:
ug: ئۆچۈرمەكچى بولغان تۆۋەندىكى يۇمشاق دېتاللىق RAID ئۈسكۈنىلىرىنى جەزملەڭ:

note: Type: error Description :sl3:
en: Failed to delete the software RAID device
ug: يۇمشاق دېتاللىق RAID ئۈسكۈنىسىنى ئۆچۈرەلمىدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: There was an error deleting the software RAID device. It may be in use.
ug: يۇمشاق دېتاللىق RAID ئۈسكۈنىسىنى ئۆچۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى. ئۇ ئىشلىتىلىۋاتقان بولۇشى مۇمكىن.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Write the changes to the storage devices and configure RAID?
ug: ئۆزگەرتىش مەزمۇنى ساقلاش ئۈسكۈنىسىگە يېزىپ RAID سەپلەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Before RAID can be configured, the changes have to be written to the storage devices.  These changes cannot be undone.
ug: RAID سەپلەشتىن ئىلگىرى، بارلىق ئۆزگەرتىش ساقلاش ئۈسكۈنىسىگە يېزىلىشى لازىم. بۇ ئۆزگەرتىشلەردىن يېنىۋالغىلى بولمايدۇ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: When RAID is configured, no additional changes to the partitions in the disks containing physical volumes are allowed.  Please convince yourself that you are satisfied with the current partitioning scheme in these disks.
ug: RAID تەڭشىلىپ بولغاندىن كېيىن، فىزىكىلىق دىسكىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان دىسكىدىكى رايونغا ئۆزگەرتىش ئېلىپ بېرىشقا بولمايدۇ. شۇڭا بۇ دىسكىدىكى نۆۋەتتىكى رايونغا ئايرىش لايىھىسىگە راستىنىلا رازى ئىكەنلىكىڭىزنى جەزملەڭ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Keep current partition layout and configure RAID?
ug: نۆۋەتتىكى رايونغا ئايرىش تەڭشىكىنى ساقلاپ قېلىپ RAID سەپلەمسىز؟

note: Type: error Description :sl3:
en: RAID configuration failure
ug: RAID سەپلەش مەغلۇپ بولدى

note: Type: error Description :sl3:
en: RAID configuration has been aborted.
ug: RAID سەپلەش جەريانى توختىتىلدى.

note: Type: text Description :sl3:
en: physical volume for RAID
ug: RAID فىزىكىلىق دىسكا

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Remove existing software RAID partitions?
ug: نۆۋەتتىكى يۇمشاق دېتاللىق RAID رايوننى چىقىرىۋېتەمسىز؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The selected device contains partitions used for software RAID devices. The following devices and partitions are about to be removed:
ug: تاللىغان ئۈسكۈنىڭىز يۇمشاق دېتاللىق RAID ئۈسكۈنىسىنىڭ رايونىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان، تۆۋەندىكى ئۈسكۈنە ۋە رايونى چىقىرىۋېتىلىدۇ:

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Software RAID devices about to be removed: ${REMOVED_DEVICES}
ug: چىقىرىۋېتىدىغان يۇمشاق دېتاللىق RAID ئۈسكۈنىسى:${REMOVED_DEVICES}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Partitions used by these RAID devices: ${REMOVED_PARTITIONS}
ug: بۇ RAID ئۈسكۈنىلىرى ئىشلىتىدىغان رايون: ${REMOVED_PARTITIONS}

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Note that this will also permanently erase any data currently on the software RAID devices.
ug: دىققەت بۇ يۇمشاق دېتاللىق RAID ئۈسكۈنىسىدىكى بارلىق سانلىق مەلۇماتلار مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلىدۇ.

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl3:
en: Download debconf preconfiguration file
ug: debconf ئالدىن سەپلىمە ھۆججەت چۈشۈر

note: Type: string Description :sl3:
en: Location of initial preconfiguration file:
ug: ئالدىن سەپلەنگەن ھۆججەتنىڭ دەسلەپكى ئورنى:

note: Type: string Description :sl3:
en: In order to perform an automated install, you need to supply a preconfiguration file (which can in turn pull in other files). To do that, you need to provide a (perhaps partial) URL.
ug: ئۆزلۈكىدىن ئورنىتىشنى جەزملەش ئۈچۈن، ئالدىن سەپلەنگەن ھۆججەت(ئۇ باشقا ھۆججەت ئىچىدە بولسىمۇ بولىدۇ)تىن بىرنى تەمىنلىشىڭىز كېرەك. مۇشۇنداق قىلىش ئۈچۈن تور ئادرېسى(URL) دىن بىر(بەلكىم قىسمەن)نى تەمىنلىشىڭىز كېرەك.

note: Type: string Description :sl3:
en: This can be as simple as the machine name where your preseed files reside up to a full URL. Any of these could be made to work:
      intra		[for example.com, these three are equivalent]
      intra.example.com
      http://intra.example.com/d-i/./lenny/preseed.cfg
      http://192.168.0.1/~phil/test47.txt
      floppy://preseed.cfg
      file:///hd-media/kiosk/./preseed.cfg
ug: بۇ پەقەت سىز ئالدىن سەپلىگەن ئاددىي بولغان ماشىنا ئاتىدىن تەشكىل تاپقان تولۇق URL دۇر. تۆۋەندىكىلەرنىڭ ھەممىسى خىزمەت قىلالايدۇ:
    intra [example.com ئۈچۈن، ئۇ ئۈچىنىڭ ھەممىسى تەڭداش]
    intra.example.com
      http://intra.example.com/d-i/./lenny/preseed.cfg
      http://192.168.0.1/~phil/test47.txt
      floppy://preseed.cfg
      file:///hd-media/kiosk/./preseed.cfg

note: Type: string Description :sl3:
en: For fully automated installs, preseed/url should itself be preseeded (via kernel command line, DHCP, or syslinux.cfg on customised media).
ug: تولۇق ئاپتوماتىك ئورنىتىشتا نىسبەتەن، preseed/url ئۆزى ئالدىن سەپلىنىشى كېرەك(يادرو بۇيرۇق قۇرى، DHCP ياكى ئۆزلەشتۈرۈلگەن syslinux.cfg ئارقىلىق).

note: Type: string Description :sl3:
en: See http://wiki.debian.org/DebianInstaller/Preseed for inspiration.
ug: تەپسىلاتىنى http://wiki.debian.org/DebianInstaller/Preseed نى كۆرۈڭ.

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl3:
en: Load debconf preconfiguration file
ug: debconf ئالدىن سەپلىمە ھۆججەت يۈكلە

note: Type: text Description :sl3:
en: No partitions found
ug: رايون تېپىلمىدى

note: Type: text Description :sl3:
en: The installer could not find any partitions, so you will not be able to mount a root file system. This may be caused by the kernel failing to detect your hard disk drive or failing to read the partition table, or the disk may be unpartitioned. If you wish, you may investigate this from a shell in the installer environment.
ug: ئورنىتىش پروگراممىسى ھېچقانداق رايوننى تاپالمىدى، شۇڭلاشقا غول ھۆججەت سىستېمىسىنى ئېگەرلىيەلمەيسىز. بۇ يادرونىڭ قاتتىق دىسكىڭىزنى تەكشۈرۈشى مەغلۇپ بولغانلىقتىن ياكى رايون تەقسىمات جەدۋىلىنى ئوقۇش مەغلۇپ بولغانلىقتىن بولۇشى مۇمكىن، ياكى دىسكا رايونغا ئايرىلمىغانلىقتىن بولۇشى مۇمكىن. ئەگەر خالىسىڭىز، ئورنىتىش پروگرامما مۇھىتىدىكى shell دا بۇنى تەكشۈرەلەيسىز.

note: Type: select Choices :sl3:
en: Assemble RAID array
ug: يېڭى RAID تىزىقى

note: Type: select Choices :sl3:
en: Do not use a root file system
ug: غول ھۆججەت سىستېمىسى ئىشلەتمە

note: Type: select Description :sl3:
en: Device to use as root file system:
ug: غول ھۆججەت سىستېمىسى قىلىپ ئىشلىتىدىغان ئۈسكۈنە:

note: Type: select Description :sl3:
en: Enter a device you wish to use as your root file system. You will be able to choose among various rescue operations to perform on this file system.
ug: غول ھۆججەت سىستېمىسى قىلىپ ئىشلىتىدىغان ئۈسكۈنىدىن بىرنى كىرگۈزۈڭ. بۇ خىل ھۆججەت سىستېمىسىدا ئىجرا قىلىنىدىغان ھەر خىل جىددىي قۇتقۇزۇش تەدبىرلىرىنى تاللىيالايسىز.

note: Type: select Description :sl3:
en: If you choose not to use a root file system, you will be given a reduced choice of operations that can be performed without one. This may be useful if you need to correct a partitioning problem.
ug: غول ھۆججەت سىستېمىسىنى ئىشلەتمەسلىكنى تاللىسىڭىز چەكلىك بولغان غول ھۆججەت سىستېمىسى لازىم بولمايدىغان بىر قىسىم مەشغۇلاتلارنى ئېلىپ بارالايسىز. رايون كاشىلىسىنى ئوڭشاشتا بۇ بەك كېرەكلىك.

note: Type: error Description :sl3:
en: No such device
ug: بۇنداق ئۈسكۈنە يوق

note: Type: error Description :sl3:
en: The device you entered for your root file system (${DEVICE}) does not exist. Please try again.
ug: غول ھۆججەت سىستېمىسى قىلىنىدۇ دەپ كىرگۈزگەن ئۈسكۈنە (${DEVICE})مەۋجۇت ئەمەس. قايتا سىناڭ.

note: Type: error Description :sl3:
en: Mount failed
ug: ئېگەرلەش مەغلۇپ بولدى

note: Type: error Description :sl3:
en: An error occurred while mounting the device you entered for your root file system (${DEVICE}) on /target.
ug: غول ھۆججەت سىستېمىسى قىلىنىدۇ دەپ كىرگۈزگەن ئۈسكۈنە (${DEVICE})نى /target غا ئېگەرلىگەندە خاتالىق كۆرۈلدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: Please check the syslog for more information.
ug: سىستېما كۈندىلىك خاتىرىسىنى تەكشۈرۈپ تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرغا ئېرىشىڭ.

note: Type: select Description :sl3:
en: Rescue operations
ug: قۇتقۇزۇش مەشغۇلاتى

note: Type: error Description :sl3:
en: Rescue operation failed
ug: قۇتقۇزۇش مەشغۇلاتى مەغلۇپ بولدى

note: Type: error Description :sl3:
en: The rescue operation '${OPERATION}' failed with exit code ${CODE}.
ug: قۇتقۇزۇش مەشغۇلاتى '${OPERATION}' مەغلۇپ بولدى، چېكىنىش كودى ${CODE}.

note: Type: text Description :sl3:
en: Execute a shell in ${DEVICE}
ug: ${DEVICE} دا shell ئىجرا قىل

note: Type: text Description :sl3:
en: Execute a shell in the installer environment
ug: ئورنىتىش پروگراممىسى مۇھىتىدا shell ئىجرا قىل

note: Type: text Description :sl3:
en: Choose a different root file system
ug: باشقا غول ھۆججەت سىستېمىسى تاللاڭ

note: Type: text Description :sl3:
en: Reboot the system
ug: سىستېمىنى قايتا قوزغات

note: Type: text Description :sl3:
en: Executing a shell
ug: shell ئىجرا قىلىۋاتىدۇ

note: Type: text Description :sl3:
en: After this message, you will be given a shell with ${DEVICE} mounted on "/". If you need any other file systems (such as a separate "/usr"), you will have to mount those yourself.
ug: بۇ ئۇچۇردىن كېيىن، سىز "/" غا ئېگەرلەنگەن ${DEVICE} مۇھىتىدىكى shell غا ئېرىشىسىز. ئەگەر باشقا ھۆججەت سىستېمىسىغا ئېھتىياجلىق بولسىڭىز (مەسىلەن يەككە"/usr")، ئۇلارنى ئۆزىڭىز ئېگەرلەيسىز.

note: Type: error Description :sl3:
en: Error running shell in /target
ug: /target تا shell ئىجرا قىلىش خاتالىقى

note: Type: error Description :sl3:
en: A shell (${SHELL}) was found on your root file system (${DEVICE}), but an error occurred while running it.
ug: غول ھۆججەت سىستېمىڭىز (${DEVICE}) دا shell (${SHELL}) دىن بىرى تېپىلدى، ئەمما ئۇنى ئىجرا قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

note: Type: error Description :sl3:
en: No shell found in /target
ug: /target تا shell بايقالمىدى

note: Type: error Description :sl3:
en: No usable shell was found on your root file system (${DEVICE}).
ug: غول ھۆججەت سىستېمىسى (${DEVICE}) دىن ئىشلىتىشكە بولىدىغان shell تېپىلمىدى.

note: Type: text Description :sl3:
en: Interactive shell on ${DEVICE}
ug: ${DEVICE} دىكى shell

note: Type: text Description :sl3:
en: After this message, you will be given a shell with ${DEVICE} mounted on "/target". You may work on it using the tools available in the installer environment. If you want to make it your root file system temporarily, run "chroot /target". If you need any other file systems (such as a separate "/usr"), you will have to mount those yourself.
ug: بۇ ئۇچۇردىن كېيىن، shell دىن بىرگە ئېرىشىسىز، ئۇنىڭ ئىچىدە ${DEVICE} نى "/target" قا ئېگەرلىدى. سىز ئورنىتىش پروگراممىسى مۇھىتى تەمىنلىگەن قورالدىن پايدىلىنىپ ئۇنىڭغا مەشغۇلات قىلسىڭىز بولىدۇ. ئەگەر سىز ئۇنى ۋاقىتلىق غول ھۆججەت سىستېمىسى قىلماقچى بولسىڭىز "chroot /target" ئىجرا قىلىڭ. ئەگەر باشقا ھۆججەت سىستېمىسىغا ئېھتىياجلىق بولسىڭىز (مەسىلەن يەككە  "/usr") ئۇنداقتا ئۆزىڭىز ئېگەرلەڭ.

note: Type: text Description :sl3:
en: After this message, you will be given a shell in the installer environment. No file systems have been mounted.
ug: بۇ ئۇچۇردىن كېيىن، ئورنىتىش مۇھىتىدا بىر shell مۇھىتىغا ئېرىشىسىز. ھېچقانداق ھۆججەت سىستېمىسى ئېگەرلەنمىگەن.

note: Type: text Description :sl3:
en: Interactive shell in the installer environment
ug: ئورنىتىش پروگرامما مۇھىتىدىكى ھەرىكەتچان shell

note: Type: password Description :sl3:
en: Passphrase for ${DEVICE}:
ug: ${DEVICE} ئىم جۈملىسى:

note: Type: password Description :sl3:
en: Please enter the passphrase for the encrypted volume ${DEVICE}.
ug: شىفىرلىق دىسكا ${DEVICE} نىڭ ئىم جۈملىسىنى كىرگۈزۈڭ.

note: Type: password Description :sl3:
en: If you don't enter anything, the volume will not be available during rescue operations.
ug: ئەگەر ھېچنېمە كىرگۈزمىگەن بولسىڭىز، قۇتقۇزۇش مەشغۇلاتى قىلغاندا بۇ دىسكىنى  ئىشلىتەلمەيسىز.

note: Type: multiselect Choices :sl3:
en: Automatic
ug: ئاپتوماتىك

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Partitions to assemble:
ug: قۇراشتۇرىدىغان رايون:

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Select the partitions to assemble into a RAID array. If you select "Automatic", then all devices containing RAID physical volumes will be scanned and assembled.
ug: رايوندىن بىرنى تاللاپ RAID قاتارغا قۇراشتۇرىدۇ. ئەگەر «ئۆزلۈكىدىن» تاللانسا، RAID فىزىكىلىق ئەننى ئۆز ئىچىگە ئالغان ھەممە ئۈسكۈنىلەرنى تەكشۈرۈپ قۇراشتۇرىدۇ.

note: Type: multiselect Description :sl3:
en: Note that a RAID partition at the end of a disk may sometimes cause that disk to be mistakenly detected as containing a RAID physical volume. In that case, you should select the appropriate partitions individually.
ug: دىققەت: دىسكىنىڭ ئاخىرىدىكى RAID رايون بەزىدە خاتا ھالدا RAID فىزىكىلىق ئەننى ئۆز ئىچىگە ئالغان دەپ بايقىلىپ قالىدۇ. بۇ چاغدا مۇناسىپ رايوننى ئايرىم تاللاش لازىم.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Mount separate ${FILESYSTEM} partition?
ug: مۇستەقىل ${FILESYSTEM} رايون ئېگەرلەمدۇ؟

note: Type: boolean Description :sl3:
en: The installed system appears to use a separate ${FILESYSTEM} partition.
ug: بۇ ئورنىتىلغان سىستېما مۇستەقىل بىر ${FILESYSTEM} رايونى ئىشلىتىدىغاندەك تۇرىدۇ.

note: Type: boolean Description :sl3:
en: It is normally a good idea to mount it as it will allow operations such as reinstalling the boot loader. However, if the file system on ${FILESYSTEM} is corrupt then you may want to avoid mounting it.
ug: قوزغىتىش يېتەكلىگۈچنى قايتا ئورنىتىشقا ئوخشاش مەشغۇلاتتا ئۇنى يۈكلەش ئادەتتە ناھايىتى ياخشى ئوي-پىكىر. ئەمما ${FILESYSTEM} دىكى ھۆججەت سىستېمىسى بۇزۇلغان بولسا ئۇنى ئېگەرلەشتىن ھەزەر ئەيلەڭ.

note: Type: select Description :sl3:
en: If the desired time zone is not listed, then please go back to the step "Choose language" and select a country that uses the desired time zone (the country where you live or are located).
ug: ئەگەر ئارزۇ قىلغان ۋاقىت رايونى كۆرسىتىلمىگەن بولسا، «تىل تاللا» قەدىمىگە قايتىپ، ئىشلەتمەكچى بولغان ۋاقىت رايونى بار دۆلەت(سىز تۇرۇشلۇق ياكى يەرلەشكەن دۆلەت)نى تاللاڭ.

note: Type: text Description :sl3:
en: Coordinated Universal Time (UTC)
ug: خەلقئارا ئۆلچەملىك ۋاقىت  (UTC)

note: Type: text Description :sl3:
en: Select your time zone:
ug: ۋاقىت رايونىڭىزنى تاللاڭ:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select a location in your time zone:
ug: ۋاقىت رايونىڭىزنىڭ ئورنىنى تاللاڭ:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select a city in your time zone:
ug: ۋاقىت رايونىڭىزدىكى شەھەرنى تاللاڭ:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select the state or province to set your time zone:
ug: دۆلەت ياكى ئۆلكىنى تاللاپ ۋاقىت رايونىڭىزنى بەلگىلەڭ:

note: Type: select Choices :sl3:
en: McMurdo
ug: ماك-مۇردو

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rothera
ug: روتېرا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Palmer
ug: پالمېر

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mawson
ug: ماۋسون

note: Type: select Choices :sl3:
en: Davis
ug: داۋىس

note: Type: select Choices :sl3:
en: Casey
ug: كاسېي

note: Type: select Choices :sl3:
en: Vostok
ug: ۋوستوك

note: Type: select Choices :sl3:
en: Dumont-d'Urville
ug: دۇمونت-دې-ئۇرۋىللې

note: Type: select Choices :sl3:
en: Syowa
ug: شوۋا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Australian Capital Territory
ug: ئاۋسترالىيە پايتەخت تېررىتورىيىسى

note: Type: select Choices :sl3:
en: New South Wales
ug: يېڭى جەنۇبىي ۋېيلىس

note: Type: select Choices :sl3:
en: Victoria
ug: ۋىكتورىيە

note: Type: select Choices :sl3:
en: Northern Territory
ug: شىمالىي تېررىتورىيە

note: Type: select Choices :sl3:
en: Queensland
ug: كىۋىنسلاند

note: Type: select Choices :sl3:
en: South Australia
ug: جەنۇبىي ئاۋسترالىيە

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tasmania
ug: تاسمانىيە

note: Type: select Choices :sl3:
en: Western Australia
ug: غەربىي ئاۋسترالىيە

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eyre Highway
ug: ئېيرې خايۋېي

note: Type: select Choices :sl3:
en: Yancowinna County
ug: يانكوۋىننا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lord Howe Island
ug: لورد-خاي ئارىلى

note: Type: select Choices :sl3:
en: Acre
ug: ئاكرى

note: Type: select Choices :sl3:
en: Alagoas
ug: ئالاگوس

note: Type: select Choices :sl3:
en: Amazonas
ug: ئامازوناس

note: Type: select Choices :sl3:
en: Amapá
ug: ئاماپا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Bahia
ug: باييا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Ceará
ug: سەئارا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Distrito Federal
ug: دىستىرىتو-فېدەرال

note: Type: select Choices :sl3:
en: Espírito Santo
ug: ئېسپىرىتو-سانتو

note: Type: select Choices :sl3:
en: Fernando de Noronha
ug: فېرناندو-دې-نورونيا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Goiás
ug: گويئاس

note: Type: select Choices :sl3:
en: Maranhão
ug: مارانيائو

note: Type: select Choices :sl3:
en: Minas Gerais
ug: مىناس-گېرايىس

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mato Grosso do Sul
ug: ماتو-گىروسسو-دو-سۇل

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mato Grosso
ug: ماتو-گىروسسو

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pará
ug: پارا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Paraíba
ug: پارايبا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pernambuco
ug: پەرنامبۇكو

note: Type: select Choices :sl3:
en: Piauí
ug: پىئايى

note: Type: select Choices :sl3:
en: Paraná
ug: پارانا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rio de Janeiro
ug: رىئو-دې-جانېيرو

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rio Grande do Norte
ug: رىئو-گىراندە-دو-نورتە

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rondônia
ug: روندونىيە

note: Type: select Choices :sl3:
en: Roraima
ug: رورايما

note: Type: select Choices :sl3:
en: Rio Grande do Sul
ug: رىئو-گىراندە-دو-سۇل

note: Type: select Choices :sl3:
en: Santa Catarina
ug: سانتا-كاتارىنا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Sergipe
ug: سېرگىپې

note: Type: select Choices :sl3:
en: São Paulo
ug: سان-پاۋلو

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tocantins
ug: توكانتىنىس

note: Type: select Choices :sl3:
en: Newfoundland
ug: نېۋفۇندلاند

note: Type: select Choices :sl3:
en: Atlantic
ug: ئاتلانتىك ئوكيان

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eastern
ug: شەرقىي

note: Type: select Choices :sl3:
en: Central
ug: ئوتتۇرا

note: Type: select Choices :sl3:
en: East Saskatchewan
ug: شەرقىي ساسكاچېۋان

note: Type: select Choices :sl3:
en: Saskatchewan
ug: ساسكاچېۋان

note: Type: select Choices :sl3:
en: Mountain
ug: مونتېيىن

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pacific
ug: تىنچ ئوكيان

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kinshasa
ug: كىنشاسا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lubumbashi
ug: لۇبۇمباشى

note: Type: select Choices :sl3:
en: Santiago
ug: سانتىياگو

note: Type: select Choices :sl3:
en: Easter Island
ug: پاسكاليا ئارىلى

note: Type: select Choices :sl3:
en: Guayaquil
ug: گىۋاياكىل

note: Type: select Choices :sl3:
en: Galapagos
ug: گالاپاگوس

note: Type: select Choices :sl3:
en: Madrid
ug: مادرىد

note: Type: select Choices :sl3:
en: Ceuta
ug: سېيتا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Canary Islands
ug: كانارى تاقىم ئاراللىرى

note: Type: select Choices :sl3:
en: Yap
ug: ياپ ئارىلى

note: Type: select Choices :sl3:
en: Truk
ug: چۇك

note: Type: select Choices :sl3:
en: Pohnpei
ug: پونپېي

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kosrae
ug: كوسرائې

note: Type: select Choices :sl3:
en: Godthab
ug: گودساب

note: Type: select Choices :sl3:
en: Danmarkshavn
ug: دانماركشاۋن

note: Type: select Choices :sl3:
en: Scoresbysund
ug: سكورسبىساند

note: Type: select Choices :sl3:
en: Thule
ug: تۇلې

note: Type: select Choices :sl3:
en: Western (Sumatra, Jakarta, Java, West and Central Kalimantan)
ug: غەرب(سۇماتىرا، جاكارتا، جاۋاب، غەربىي ۋە ئوتتۇرا كالىمانتان)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Central (Sulawesi, Bali, Nusa Tenggara, East and South Kalimantan)
ug: ئوتتۇرا (سۇلاۋېسى، بالى، نۇسا-تېڭگارا، شەرقىي ۋە جەنۇبىي كالىمانتان)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Eastern (Maluku, Papua)
ug: شەرق (مالۇكۇ، پاپۇئا)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tarawa (Gilbert Islands)
ug: تاراۋا (گىلبېرت ئارىلى)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Enderbury (Phoenix Islands)
ug: ئەندېربېرى (سۇمۇرغ ئارىلى)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Kiritimati (Line Islands)
ug: كىرىتىماتى(لايىن ئارىلى)

note: Type: select Choices :sl3:
en: Almaty
ug: ئالمۇتا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Qyzylorda
ug: قىزىلئوردا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Aqtobe
ug: ئاقتۆبە

note: Type: select Choices :sl3:
en: Atyrau
ug: ئاتىرا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Oral
ug: ئورال

note: Type: select Choices :sl3:
en: Ulaanbaatar
ug: ئۇلانباتور

note: Type: select Choices :sl3:
en: Hovd
ug: خوۋد

note: Type: select Choices :sl3:
en: Choibalsan
ug: چويبالسان

note: Type: select Choices :sl3:
en: Auckland
ug: ئاۋكلاند

note: Type: select Choices :sl3:
en: Chatham Islands
ug: چاتام تاقىم ئاراللىرى

note: Type: select Choices :sl3:
en: Tahiti (Society Islands)
ug: تاخىتى

note: Type: select Choices :sl3:
en: Marquesas Islands
ug: ماركېساس ئارىلى

note: Type: select Choices :sl3:
en: Gambier Islands
ug: گامبىيېر ئارىلى

note: Type: select Choices :sl3:
en: Lisbon
ug: لىسبون

note: Type: select Choices :sl3:
en: Madeira Islands
ug: مادېيرا ئارىلى

note: Type: select Choices :sl3:
en: Azores
ug: ئازور

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow-01 - Kaliningrad
ug: موسكۋا-01 -كالىنىنگراد

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+00 - Moscow
ug: موسكۋا+00 - موسكۋا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+01 - Samara
ug: موسكۋا+01 - سامارا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+02 - Yekaterinburg
ug: موسكۋا+02 - يېكاتېرىنبۇرگ

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+03 - Omsk
ug: موسكۋا+03- ئومسك

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+04 - Krasnoyarsk
ug: موسكۋا+04 - كىراسنويارسك

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+05 - Irkutsk
ug: موسكۋا+04 - ئىركۇتسك

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+06 - Yakutsk
ug: موسكۋا+06 - ياكۇتسك

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+07 - Vladivostok
ug: موسكۋا+03 - ۋىلادىۋوستوك

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+08 - Magadan
ug: موسكۋا+8 - ماگادان

note: Type: select Choices :sl3:
en: Moscow+09 - Kamchatka
ug: موسكۋا+09 - كامچاتكا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Johnston Atoll
ug: جونستون ئاتول

note: Type: select Choices :sl3:
en: Midway Islands
ug: مىدۋېي ئارىلى

note: Type: select Choices :sl3:
en: Wake Island
ug: ۋېيك ئارىلى

note: Type: select Choices :sl3:
en: Alaska
ug: ئالياسكا شتاتى

note: Type: select Choices :sl3:
en: Hawaii
ug: ھاۋاي شتاتى

note: Type: select Choices :sl3:
en: Arizona
ug: ئارىزونا شتاتى

note: Type: select Choices :sl3:
en: East Indiana
ug: شەرقىي ئىندىئانا

note: Type: select Choices :sl3:
en: Samoa
ug: ساموئا
