debian-installer - en to ur translation catalogue (7 entries)

note: Type: select Choices :sl2: These are choices of actions so this is, at least in English, an infinitive form
en: Ignore
ur: اگنور کردو

note: Type: select Description :sl2:
en: Type of wireless network:
ur: بغیر تار والے نیٹورک کی قسم:

note: Type: text Description :sl2:
en: Wireless network configuration
ur: بغیر تار والے نیٹورک کی کنفیگریشن

note: Type: text Description Main menu item Translators: keep below 55 columns :sl2:
en: Download installer components
ur:  انسٹالر کے کمپونینٹس ڈاؤن لوڈ

note: Type: select Description :sl2: Translate "standard" the same way as in the partman-basicfilesystems/text/typical_usage template.  Do not translate "news", "largefile" and "largefile4".
en: Typical usage of this partition:
ur: اس پارٹیشن کیلے ٹیپیکل یوزیج:

note: Type: text Description :sl2:
en: swap area
ur: سویپ ایریا

note: Type: select Description :sl2:
en: How to use this partition:
ur: اس پارٹیشن کو کیسے استعمال کیا جاے:
