debian-installer - en to ur translation catalogue (7 entries)

note: Type: boolean Description :sl3:
en: Do you intend to use FireWire Ethernet?
ur: کیا ٓاپ فایر ووال اتھرنٹ استعمال کرنے کا ارادہ رکھتے ھیں؟

note: Type: string Description :sl3:
en: Additional parameters for module ${MODULE}:
ur: ${MODULE} موڈیول کیلے اور پیرامیٹرز؛

note: Type: string Description :sl3:
en: If you don't know what to enter, consult your documentation, or leave it blank to not load the module.
ur: اگر ٓاپ نیہں جانتے کہ کیا لکھنا ھے، تو ڈاکومنٹیزن دیکھے یا پھر اسےخالی  چھور دیجےتا کہ موڈیول لوڈ نا ھو

note: Type: text Description :sl3:
en: Loopback (loop%s)
ur: لوپبیک(لوپs%)

note: Type: text Description :sl3:
en: Select your time zone:
ur: اپنے ٹایم زون کا انتخاب کریں:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select a location in your time zone:
ur: اپنے ٹایم زون میں سے لوکیشن کا انتخاب کریں:

note: Type: text Description :sl3:
en: Select a city in your time zone:
ur: اپنے ٹایم زون میں سے شھر کا انتخاب کریں:
