debian-installer - en to eo translation catalogue (15 entries)

note: Type: select Choices
en: Editor
eo: Redaktilo

note: Type: select Choices
en: Noninteractive
eo: Neinteraga

note: Type: select Description
en: Interface to use:
eo: Uzota interfaco:

note: Type: select Description
en: Packages that use debconf for configuration share a common look and feel. You can select the type of user interface they use.
eo: Pakoj kiuj uzas debconf por agordo kunhavas komunan aspekton. Vi povas elekti la tipon de interfaco kiun ili uzos.

note: Type: select Description
en: The dialog frontend is a full-screen, character based interface, while the readline frontend uses a more traditional plain text interface, and both the gnome and kde frontends are modern X interfaces, fitting the respective desktops (but may be used in any X environment). The editor frontend lets you configure things using your favorite text editor. The noninteractive frontend never asks you any questions.
eo: La interfaco Dialog estas tutekrana, signo-aspekta interfaco, dum la interfaco Readline uzas pli tradician pur-tekstan interfacon, kaj la interfacoj Gnome kaj Kde estas modernaj X-interfacoj, konformaj al la respektivaj labortabloj (sed ili uzeblas en iu ajn X-medio). La interfaco Redaktilo ebligas akomodi aferojn per via preferata teksto-redaktilo. La Neinteraga interfaco neniam demandos vin pri io ajn.

note: Type: select Choices
en: critical
eo: altega

note: Type: select Choices
en: high
eo: alta

note: Type: select Choices
en: medium
eo: meza

note: Type: select Choices
en: low
eo: malalta

note: Type: select Description
en: Ignore questions with a priority less than:
eo: Preterpasi demandojn kun prioritato malpli granda ol:

note: Type: select Description
en: Debconf prioritizes the questions it asks you. Pick the lowest priority of question you want to see:
      - 'critical' only prompts you if the system might break.
        Pick it if you are a newbie, or in a hurry.
      - 'high' is for rather important questions
      - 'medium' is for normal questions
      - 'low' is for control freaks who want to see everything
eo: Debconf prioritatigas farotajn demandojn. Elektu la plej malaltan prioritaton por la demandoj kiujn vi volas vidi:
      - 'altega' demandos vin nur kiam via sistemo povos fiaski.
        Elektu ĝin se vi estas novulo, aŭ se vi hastas.
      - 'alta' faros nur gravajn demandojn.
      - 'meza', faros normalajn demandojn.
      - 'malalta' estas por "reg-maniuloj", kiuj volas vidi ĉion detalege

note: Type: select Description
en: Note that no matter what level you pick here, you will be able to see every question if you reconfigure a package with dpkg-reconfigure.
eo: Rimarku ke, kia ajn estas via elekto, ĉiel vi povos vidi ĉiujn demandojn, se vi re-agordas pakon per 'dpkg-reconfigure'.

note: Type: text Description
en: Installing packages
eo: Instalado de pakoj

note: Type: text Description
en: Please wait...
eo: Bonvolu atendi...

note: Type: text Description This string is the 'title' of dialog boxes that prompt users when they need to insert a new medium (most often a CD or DVD) to install a package or a collection of packages
en: Media change
eo: Ŝanĝo de datumportilo
