2.1. Підтримуване обладнання

Debian не накладає вимог до апаратного забезпечення окрім вимог до ядер Linux та наборів інструментів GNU. Таким чином, будь-яка архітектура чи платформа, на яку перенесені ядра Linux, libc, gcc тощо, і для якої Debian порт існує, може запускати Debian. Більш докладно про S/390 архітектурні системи, перевірені за допомогою Debian GNU/Linux можете переглянути за адресою https://www.debian.org/ports/s390/.

Замість спроби описати всі різні конфігурації обладнання, які підтримуються для S/390, цей розділ містить загальну інформацію та вказівки на те, де можна знайти додаткову інформацію.

2.1.1. Підтримувані архітектури

Debian GNU/Linux 13 підтримує 7 основні архітектури та декілька варіантів кожної архітектури, відомі як «смаки».

Архітектура Debian Призначення Підархітектура Аромат
AMD64 & Intel 64 amd64    
ARM із апаратним FPU armhf мультиплатформа armmp
64-бітна ARM arm64    
64-бітні MIPS (little-endian) mips64el MIPS Malta 5kc-malta
Cavium Octeon octeon
Лунсон 3 loongson-3
Системи живлення ppc64el IBM POWER8 або новіші машини  
64-розрядний RISC-V (з прямим порядком байтів) riscv64    
64-бітні IBM S/390 s390x IPL від VM-reader та DASD загальний

У цьому документі описано встановлення для архітектури S/390 за допомогою ядра Linux. Якщо ви шукаєте інформацію про будь-яку іншу Debian-підтримувану архітектуру, перегляньте сторінки Debian-Порти.

2.1.2. Типи машин zSeries та System z

Мінімально необхідний тип процесора z/Архітектури - z196. Найсвіжішу інформацію про підтримку IBM Linux можна знайти на Linux на System z® сторінці на developerWorks.

2.1.3. PAV та HyperPAV

PAV і HyperPAV підтримуються прозоро, багатоканальність не потрібна, щоб скористатися перевагами цих функцій системи зберігання даних. Обов'язково налаштуйте пристрої під час вибору пристрою DASD. Пристрої з псевдонімами не будуть пропонуватися ні для форматування, ні для розбиття на розділи, ні для прямого використання.

2.1.4. Багато процесорів

Для цієї архітектури доступна підтримка багатопроцесорності, яку також називають «симетричною багатопроцесорною обробкою» або SMP —. Наявність декількох процесорів у комп'ютері спочатку була проблемою лише для серверних систем високого класу, але останніми роками стала поширеною майже повсюдно з появою так званих «багатоядерних» процесорів. Вони містять два або більше процесорних блоків, які називаються «ядра», в одній фізичній мікросхемі.

Стандартний образ ядра Debian 13 було скомпільовано з підтримкою SMP. Його також можна без проблем використовувати на не-SMP-системах.

2.1.5. Апаратне забезпечення мережевого з'єднання

Майже будь-яка мережева інтерфейсна карта (NIC), що підтримується ядром Linux, також має підтримуватися системою встановлення; драйвери зазвичай завантажуються автоматично.

Список підтримуваних мережевих пристроїв:

  • З'єднання між каналами (CTC) та ESCON (реальне або емітоване)

  • OSA-2 Token Ring/Ethernet та OSA-Express Fast Ethernet (не QDIO)

  • OSA-Express в режимі QDIO, HiperSockets та Guest-LAN

2.1.6. Периферійне та інше обладнання

Встановлення пакунків з XPRAM та стрічки не підтримується цією системою. Усі пакунки, які ви хочете встановити, мають бути доступні на DASD або через мережу за допомогою NFS, HTTP або FTP.