3.6. Передінсталяційне налаштування обладнання та операційної системи

У цьому розділі йдеться про те, як перед встановленням налаштувати апаратне забезпечення, якщо є необхідність цього до інсталяції Debian. Як правило, це передбачає перевірку та, можливо, зміну параметрів BIOS/UEFI/системи під Вашу систему. Прошивка «BIOS/UEFI» або «прошивка системи» є основним програмним забезпеченням, яке використовується обладнанням; воно найбільш критично залучене під час процесу початкового завантаження (після увімкнення).

3.6.1. Налаштування BIOS

Для того щоби встановити Debian GNU/Linux на S/390 або на ПК zSeries спочатку потрібно завантажити в систему ядро. Механізм завантаження цієї платформи за своєю суттю відрізняється від інших, особливо від PC-систем і Ви помітите велику різницю під час роботи з цією платформою: більшість (якщо не весь) час ви працюватимете віддалено, з допомогою деякого клієнтського програмного забезпечення, наприклад telnet або браузера. Це пов’язано з особливою архітектурою системи, оскільки консоль 3215/3270 базується на рядках (line-based), а не на символах (character-based).

Linux на цій платформі працює або нативно на голій машині, у так званому LPAR (логічному розділі), або на віртуальній машині під системою віртуалізації. Завантажувальний носій відрізняється залежно від режиму запуску. Наприклад, можна користуватися пристроєм для читання віртуальних карт з віртуальної машини або завантажитися з HMC (Hardware Management Console) з LPAR, якщо HMC та цей параметр доступні.

Перш ніж фактично виконати установку, потрібно виконати деякі етапи планування та підготовки. IBM опублікувала документацію про весь процес, напр. як підготувати інсталяційний носій та як насправді завантажитися з цього носія. Копіювати цю інформацію тут неможливо і не потрібно. Проте ми тут опишемо, які типи даних, специфічні для Debian потрібні та де їх знайти. Використовуючи обидва джерела інформації, Ви повинні підготувати свою машину та інсталяційний носій до того як Ви зможете завантажитися з нього. Коли побачите вітальне повідомлення у своєму клієнтському сеансі, поверніться до цього документа та виконайте необхідні кроки встановлення Debian.

3.6.2. Нативні та LPAR інсталяції

Щодо інформації як налаштувати LPAR для Linux зверніться до розділу 5 Linux for S/390 Redbook та до розділу 3.2 Linux для IBM eServer zSeries та S/390: Distributions Redbook.

3.6.3. Встановлення як гостьова система VM

Щодо того, як налаштувати віртуальну гостьову машину для запуску Linux зверніться до розділу 6 Linux for S/390 Redbook та розділу 3.1 Linux для IBM eServer zSeries та S/390: Distributions Redbook.

Вам потрібно скопіювати усі файли з підкаталогу generic на диск CMS. Обов’язково копіюйте kernel.debian та initrd.debian у двійковому режимі з фіксованою довжиною запису 80 символів (вказавши у клієнті FTP BINARY та LOCSITE FIX 80). Файл parmfile.debian може мати формат ASCII або EBCDIC. Разом з образами йде зразок сценарію debian.exec, який передає файли у правильному порядку.

3.6.4. Налаштування інсталяційного сервера

Якщо у Вас немає з'єднання з інтернетом (прямого або через вебпроксі), Вам потрібно створити локальний інсталяційний сервер, до якого можна отримати доступ з S/390. Цей сервер зберігає усі пакунки, які Ви хочете встановити, і повинен зробити їх доступними за допомогою NFS, HTTP чи FTP.

Серверу встановлення потрібно скопіювати точну структуру каталогів з будь-якого дзеркала Debian GNU/Linux, але потрібні лише файли S/390 та незалежні від архітектури. Ви також можете у таке дерево каталогів скопіювати вміст усіх інсталяційних образів.

FIXME: потрібна додаткова інформація — із Redbook?