Цей розділ допоможе вам визначити, які типи носіїв можна використовувати для встановлення Debian. Носіям присвячено цілий розділ Розділ 4, Отримання інсталяційних даних, в якому перелічено переваги та недоліки кожного типу носіїв. Можливо, ви захочете повернутися до цієї сторінки, коли дійдете до цього розділу.
Встановлення з оптичного диска підтримується для більшості архітектур.
На ПК підтримуються оптичні накопичувачі SATA, IDE/ATAPI, USB і SCSI, а також пристрої FireWire, які підтримуються драйверами ohci1394 і sbp2.
Флеш-диски USB, також відомі як USB-накопичувачі, стали широко використовуваним і дешевим пристроєм зберігання даних. Більшість сучасних комп'ютерних систем також дозволяють завантажувати debian-installer
з такої флешки. Багато сучасних комп'ютерних систем, зокрема нетбуки і тонкі ноутбуки, взагалі не мають оптичних приводів, і завантаження з USB-носія є стандартним способом встановлення на них нової операційної системи.
Мережа може бути використана під час інсталяції для отримання файлів, необхідних для інсталяції. Використання мережі чи ні залежить від обраного вами способу встановлення та ваших відповідей на певні запитання, які будуть задані під час інсталяції. Система встановлення підтримує більшість типів мережевих з'єднань (включаючи PPPoE, але не ISDN або PPP) через HTTP або FTP. Після завершення інсталяції ви також можете налаштувати систему на використання ISDN і PPP.
Ви також можете завантажити інсталяційну систему через мережу без використання локальних носіїв, таких як CD/DVD-диски або флешки. Якщо у вас вже є інфраструктура netboot (тобто у вашій мережі вже працюють служби DHCP і TFTP), це дозволяє легко і швидко розгортати велику кількість комп'ютерів. Налаштування необхідної інфраструктури вимагає певного рівня технічного досвіду, тому не рекомендується для користувачів-початківців.
Іншим варіантом є бездискова інсталяція, яка використовує мережеве завантаження з локальної мережі і монтування всіх локальних файлових систем у NFS.
Завантаження інсталяційної системи безпосередньо з жорсткого диска є ще одним варіантом для різних архітектур. Для цього потрібно, щоб інсталяційну програму на жорсткий диск завантажила інша операційна система. Цей метод рекомендується лише в особливих випадках, коли немає іншого способу встановлення.
Якщо ви використовуєте іншу Unix-подібну систему, ви можете скористатися нею для встановлення Debian GNU/Linux без використання debian-installer
, описаного у решті частини цього посібника. Цей тип встановлення може бути корисним для користувачів з непідтримуваним обладнанням або на хостах, які не можуть дозволити собі простою. Якщо вас зацікавила ця методика, перейдіть за посиланням Розділ D.3, «Встановлення Debian GNU/Linux із системи Unix/Linux». Цей спосіб встановлення рекомендується лише досвідченим користувачам, якщо жоден інший спосіб встановлення не є доступним.
Програма встановлення Debian містить ядро, яке створено для максимальної кількості систем, на яких воно може бути запущено.
Загалом, система встановлення Debian включає підтримку накопичувачів IDE (також відомих як PATA), контролерів і накопичувачів SATA і SCSI, USB і FireWire. Підтримувані файлові системи включають FAT, розширення Win-32 FAT (VFAT) і NTFS.
Також підтримуються системи IDE.