7.3. Вхід

Як тільки Ваша система завантажиться, Ви побачите запрошення для входу в систему. Увійдіть, використовуючи власні дані для входу, обрані Вами під час інсталяції. Тепер Ваша система готова до використання.

Якщо Ви новачок, Вам напевно потрібно ознайомитися з документацією, яка вже встановлена у Вашій системі. Зараз наявні декілька систем документації, триває робота з інтеграції різних типів документації. Ось кілька відправних точок.

Супровідну документацію для встановленої програми можна знайти у /usr/share/doc/, у підкаталозі відповідно до назви програми (або, якщо точніше, до назви пакету Debian, який містить програму). У той самий час, більш розширена документація часто запакована в окремих пакетах документації, які у більшості випадків типово не встановлюються. Наприклад, документацію пакета apt (інструмент керування) можна знайти в пакеті apt-doc або apt-howto.

На додаток, є декілька особливих каталогів у структурі /usr/share/doc/. Linux HOWTOs встановлені у .gz (стиснутому) форматі, у /usr/share/doc/HOWTO/en-txt/. Після встановлення dhelp, Ви знайдете індекс документації (який можна переглядати) у /usr/share/doc/HTML/index.html.

Один з простих шляхів, щоби переглянути ці документи використовуючи текстовий браузер — це скористатися такими командами:

$ cd /usr/share/doc/
$ w3m .

Крапка після команди w3m для відтворення змісту поточного каталогу.

Якщо у Вас активований графічний інтерфейс робочого столу, можете використовувати веббраузер. Запустіть його у меню програм та введіть в адресному рядку /usr/share/doc/.

Також, щоби побачити документацію на більшість команд, доступних у командному рядку, можете використати команду info або команду man. Використавши help Ви побачите допомогу на команди командної консолі. А команда з параметром --help зазвичай показує коротку та стислу інформацію щодо використання команди. Якщо результат підказки заходить за верхній край екрана, додайте після команди | more — таким чином по досягненні текстом верхнього краю екрана виведення призупиниться. Для перегляду списку усіх доступних команд, що починаються з певної літери, напишіть літеру та двічі натисніть TAB.