8.6. Відновлення пошкодженої системи

Іноді щось йде не так, і система, яку Ви ретельно налаштовували, більше не завантажується. Можливо, конфігурація завантажувача була пошкоджена під час спроби внесення змін, або, можливо, нове ядро, яке Ви встановили, не завантажується, або, навіть, космічні промені потрапили на Ваш диск та трохи намішали у /sbin/init. Незалежно від причини, Вам знадобиться система, з якою Ви зможете працювати, поки Ви її відновите, і для цього може бути корисним режим відновлення.

Для отримання доступу до режиму відновлення, виберіть rescue у меню завантаження, введіть rescue у командному рядку boot: або завантажтеся за допомогою параметра завантаження rescue/enable=true. Вам буде показано кілька перших екранів інсталятора з приміткою в кутку екрана, що вказуватиме, що це режим відновлення, а не повна інсталяція. Не хвилюйтеся, Ваша система не буде перезаписана! Режим відновлення просто використовує можливості виявлення апаратного забезпечення, доступні в інсталяторі, щоб переконатися, що Ваші диски, мережеві пристрої тощо доступні під час відновлення системи.

Замість інструменту розподілу дисків Вам буде показаний список розділів у Вашій системі та буде запропоновано обрати один з них. Зазвичай Вам потрібен розділ з кореневою файловою системою, яку потрібно відновити. Ви можете обрати розділи на пристроях RAID та LVM, а також розділи, безпосередньо створені на дисках.

Якщо це можливо, інсталятор запропонує Вам командний рядок для обраної файлової системи, яку можна буде використовувати для виконання необхідної роботи з відновлення. Наприклад, якщо Вам потрібно перевстановити GRUB у головний завантажувальний запис (MBR) першого диска, Ви можете скористатися командою grub-install '(hd0)'.

Якщо інсталятор не може запустити придатну для використання оболонку в обраній Вами кореневій файловій системі, можливо, через пошкодження файлової системи, він покаже попередження та запропонує замість цього надати Вам командну оболонку в середовищі інсталятора. У цьому середовищі не так багато доступних інструментів, але їх все одно буде достатньо для відновлення системи. Обрану кореневу файлову систему буде змонтовано у каталог /target.

У будь-якому випадку після виходу з командної оболонки система перезавантажиться.

Нарешті, зауважте, що відновлення пошкоджених систем може бути складним завданням і цей посібник не поглиблений до всіх можливих помилок та збоїв або як їх виправити. Якщо у Вас виникли проблеми, зверніться до фахівця.