3.4. Відповідність до мінімальних вимог щодо обладнання

Після того, як зберете інформацію про апаратне забезпечення свого комп’ютера, переконайтеся, що це обладнання дозволяє виконати бажаний тип інсталяції.

Залежно від потреб, можна впоратися з меншою кількістю рекомендованого обладнання, переліченого в таблиці нижче. Однак більшість користувачів може розчаруватися, якщо проігнорують ці поради.

Таблиця 3.2. Рекомендовані мінімальні системні вимоги

Тип інсталяції Оперативна пам'ять (мінімум) Оперативна пам'ять (рекомендовано) Жорсткий диск
Без робочого столу 512MB 1GB 4GB
З робочим столом 1GB 2GB 10GB

Мінімальні значення припускають, що своп буде увімкнений та не буде використовуватися live-образ. Значення «No desktop» (без робочого столу) передбачає, що буде використовуватися текстовий інсталятор (а не графічний).

Фактичні мінімальні вимоги до пам’яті набагато менші за цифри, наведені в цій таблиці. Якщо ввімкнено своп, можна встановити Debian лише з 256MB. Те саме стосується вимог до дискового простору, особливо якщо Ви обираєте, які програми встановити; для отримання додаткової інформації щодо вимог до дискового простору див. Розділ D.2, «Дисковий простір, необхідний для завдань».

Інсталятор зазвичай автоматично вмикає твіки збереження пам’яті для запуску в системі з таким малим обсягом пам’яті, але на слабо протестованих архітектурах він може не робити цього. Однак його можна увімкнути вручну, додавши параметр завантаження lowmem=1 або навіть lowmem=2 (див. також Розділ 6.3.1.1, «Перевірка доступної пам'яті / режим низької пам'яті» та Розділ 5.3.2, «Debian Параметри встановлення»).

[Застереження] Застереження

На ppc64el рівні lowmem не було перевірено, тому автоматичне виявлення, ймовірно, застаріло, тому, ймовірно, потрібно передати параметр завантаження, якщо у Вашої системи мало пам’яті.

Інсталяція в системах із меншим обсягом пам’яті або доступним простором на диску може бути, але рекомендується лише для досвідчених користувачів.

Можна запустити графічне середовище робочого столу на старіших або слабких системах, але в такому випадку рекомендується встановити диспетчер вікон, якому потрібно менше ресурсів, ніж для GNOME або KDE Plasma; серед альтернатив є такі менеджери як xfce4, icewm та wmaker, але є й інші.

Практично неможливо вказати загальні вимоги до пам’яті чи до дискового простору для серверного варіанту встановлення, оскільки це дуже залежить від запланованого використання сервера.

Зверніть увагу, що всі наведені розміри є приблизними та не включають такі речі, які зазвичай є в системі, тобто пошту, файли користувача, дані. Завжди краще думати з запасом, плануючи простір для своїх файлів та даних.

Дисковий простір, необхідний для безперебійної роботи системи Debian GNU/Linux вже врахований у цих рекомендованих системних вимогах. Примітно, що розділ /var містить багато інформації про стан Debian на додаток до свого звичайного вмісту, такої як файли журналу. Файли dpkg (з інформацією про всі встановлені пакунки) можуть легко зайняти 40 МБ. Крім того, apt розміщує тут звантажені пакунки перед їх встановленням. Зазвичай, для /var бажано відокремити принаймні 200 МБ та набагато більше, якщо Ви встановлюєте графічне середовище робочого столу.