3.5. Передрозподіл для багатосистемних конфігурацій

Розподіл диска означає просто розбиття диска на розділи. Тоді кожен розділ незалежний від інших. Це приблизно як зведення стін в будинку; якщо Ви доставляєте меблі в одній кімнаті, це не впливає на вільний простір іншої кімнати.

Якщо у Вас уже є операційна система , яка використовує весь диск, і Ви хочете додати Debian на той самий диск, Вам потрібно буде його перерозподілити. Для Debian потрібні свої розділи на диску. Його не можна встановити на розділи Windows або Mac OS X. Він може спільно користуватися деякими розділами з іншими системами Unix, але це тут не розглядається. Принаймні Вам буде потрібен для Debian окремий кореневий розділ.

Інформацію про поточні налаштування розділів можна знайти з інструментом для розподілу розділів для поточної операційної системи. Інструменти розділення завжди дозволяють переглянути наявні розділи без внесення змін.

Загалом, зміна розділу з уже наявною файловою системою призведе до знищення будь-якої там інформації. Це значить, що Вам потрібно завжди робити резервні копії перед виконанням будь-якого перерозподілу. Використовуючи аналогію з будинком, Ви, ймовірно, захочете прибрати всі меблі, перш ніж пересунути стіну, інакше ризикуєте все зруйнувати.

Кілька сучасних операційних систем пропонують можливість переміщення та зміни розміру окремих наявних розділів без видалення даних. Це дозволяє звільнити місце для додаткових розділів без втрати даних. Попри те, що в більшості випадків це працює досить добре, перерозподіл диска є за своєю суттю небезпечною дією, і його слід виконувати лише після створення повної резервної копії усіх даних.