4.3. Fájlok előkészítése USB memóriáról történő bootoláshoz

A USB stick előkészítéséhez javasoljuk, hogy olyan rendszert használj, ahol már fut a GNU/Linux és támogatott az USB. A jelenlegi GNU/Linux rendszerek esetén az USB sticknek automatikusan fel kell ismernie, amikor csatlakoztatod. Ha nem ismeri fel, ellenőrizd, hogy a usb-storage kernel modul be van-e töltve. Amikor az USB stick csatlakoztatva van, egy /dev/sdX nevű eszközként lesz elérhető, ahol az X egy betű az a-z tartományban. A lsblk parancs futtatásával meg tudod nézni, hogy melyik eszközhöz lett hozzárendelve az USB stick a csatlakoztatás előtt és után. (A dmesg parancs kimenete (rendszergazdaként) egy másik lehetséges módszer erre.) Az íráshoz lehet, hogy ki kell kapcsolnod az USB stick írásvédelmi kapcsolóját.

[Figyelem] Figyelem

Az ebben a szakaszban leírt eljárások törölnek mindent, ami már az eszközön van! Győződj meg róla, hogy a megfelelő eszköznevet használod az USB stickhez. Ha rossz eszközt adsz meg, az eredmény lehet, hogy például egy merevlemez minden adatát elveszíted.

4.3.1. USB meghajtó előkészítése hibrid CD/DVD képfájl használatával

Ehhez az architektúrához a Debian telepítési képfájljai az isohybrid technológiával készülnek; ez azt jelenti, hogy közvetlenül USB stickre írhatók, ami egy nagyon egyszerű módja a telepítési médium létrehozásának. Válassz egyszerűen egy képfájlt (például a netinst vagy DVD-1), amely elfér az USB stickeden. A telepítési képfájl beszerzéséhez lásd a 4.1. szakasz - Hivatalos Debian GNU/Linux telepítési képfájlok részt.

A választott telepítési képfájlt közvetlenül az USB stickre kell írnod, felülírva annak jelenlegi tartalmát. Például, ha már van egy meglévő GNU/Linux rendszered, az ISO fájlt az alábbi módon írhatod át egy USB stickre, miután megbizonyosodtál róla, hogy a stick nincs csatolva:

# cp debian.iso /dev/sdX
# sync

Az ilyen módon történő írás az USB-re a legtöbb felhasználónak megfelelő lesz. Különleges igények esetén létezik ez a wiki oldal.

Arról, hogyan teheted meg ezt más operációs rendszereken, a Debian CD GYIK tartalmaz információt.

[Fontos] Fontos

A képet a teljes lemez eszközre kell írni, nem pedig egy partícióra, például /dev/sdb-re és nem /dev/sdb1-re. Ne használj olyan eszközöket, mint az unetbootin, amelyek módosítják a képet.