4.4. Підготовка файлів для завантаження з жорсткого диска

Інсталятор може бути завантажений за допомогою файлів завантаження, розміщених на наявному розділі жорсткого диска, або запущених з іншої операційної системи, або шляхом виклику завантажувача безпосередньо з BIOS. У сучасних системах з UEFI ядро можна завантажувати безпосередньо з розділу UEFI без окремого завантажувача.

За допомогою цієї техніки можна досягти повної «чистої мережі». Це дозволяє уникнути всіх проблем зі знімними носіями, включно з пошуком та записом образів CD/DVD.

4.4.1. Інсталятор жорсткого диска завантажується з Linux за допомогою GRUB

У цьому розділі пояснюється, як додати або навіть замінити наявну інсталяцію Linux за допомогою GRUB.

Під час завантаження GRUB підтримує завантаження у пам'ять не лише ядра, а й образу диска. Цей RAM-диск може використовуватися ядром як коренева файлова система.

Скопіюйте ці файли з архівів Debian у зручне місце на жорсткому диску, наприклад у /boot/newinstall/.

  • vmlinuz (образ ядра)

  • initrd.gz (образ ramdisk)

Якщо Ви збираєтеся використовувати жорсткий диск лише для завантаження, а потім все інше завантажувати через мережу, Вам потрібно звантажити файл netboot/debian-installer/amd64/initrd.gz та відповідне йому ядро netboot/debian-installer/amd64/linux. Це дозволить перерозподілити жорсткий диск, з якого Ви завантажуєте інсталятор, хоча робіть це обережно.

Крім того, якщо Ви маєте намір під час встановлення залишити наявний розділ на жорсткому диску незмінним, Ви можете звантажити файл hd-media/initrd.gz та його ядро hd-media/vmlinuz, а також скопіювати інсталяційний образ на жорсткий диск (переконайтеся, що ім'я файлу закінчується на .iso). Таким чином інсталятор зможе завантажитися з жорсткого диска та почати установку з інсталяційного образу без використання мережі.

Нарешті, для налаштування завантажувач, перейдіть до Розділ 5.1.3, «Завантаження з Linux за допомогою GRUB».