A.2. Завантаження інсталятора

Деякі швидкі посилання на інсталяційні образи можна знайти на debian-installer домашній сторінці. Команда debian-cd створює інсталяційні образи з використанням debian-installer на сторінці Debian CD/DVD. Докладніше про те, де отримати образи, дивіться на Розділ 4.1, «Офіційні Debian GNU/Linux інсталяційні образи».

Для деяких методів встановлення потрібні інші образи, окрім тих, що є для оптичних накопичувачів. debian-installer Домашня сторінка містить посилання на інші образи. Розділ 4.2.1, «Де знайти інсталяційні файли» пояснює як знайти образи на дзеркалах Debian.

У підрозділах нижче надано інформацію про те, які образи слід отримати для кожного можливого способу встановлення.

A.2.1. Оптичний диск

Образ CD netinst — популярний образ, який можна використовувати для встановлення trixie з debian-installer. Цей метод встановлення призначений для завантаження з образу та встановлення додаткових пакетів через мережу; звідси назва «netinst». Образ містить програмні компоненти, необхідні для запуску інсталятора, а також базові пакунки для забезпечення мінімальної системи trixie. Якщо Ви хочете, можете отримати образ DVD, якому для встановлення системи мережа не потрібна. Вам знадобиться лише перший образ з такого набору.

Завантажте будь-який тип, який Вам до вподоби, і запишіть його на оптичний диск. Для завантаження цього диску, можливо прийдеться змінити налаштування Вашого BIOS/UEFI, як пояснено у Розділ 3.6.1, «Invoking the BIOS/UEFI Set-Up Menu».

A.2.2. Флешка USB

Також можливе встановлення з USB-накопичувачів. Наприклад, USB-брелок може стати зручним носієм для встановлення Debian, який можна брати з собою будь-куди.

Найпростіший спосіб підготувати USB-накопичувач — це завантажити будь-який образ CD чи DVD Debian, який на нього поміститься, та записати образ безпосередньо на носій. Звичайно, це знищить усе, що вже є на флешці. Це так працює, оскільки образи CD/DVD Debian є «гібридними» образами, які можуть завантажуватися як з оптичних, так і з USB-пристроїв.

Є також інші, більш гнучкі шляхи для підготовки флешки з інсталятором debian і це можливо навіть з флешками меншого розміру. Для більш детальної інформації, див. нашу wiki.

Хоча завантаження з USB-накопичувачів досить поширене в системах UEFI, це дещо відрізняється в старішому світі BIOS. Деякі BIOS можуть завантажувати USB-накопичувач безпосередньо, а деякі ні. Можливо, Вам знадобиться налаштувати BIOS/UEFI, щоб увімкнути «USB legacy support» або «Legacy support». Для завантаження з USB-пристрою меню вибору завантажувальних пристроїв повинно містити «removable drive» або «USB-HDD». За більш детальною інформацією та деякими порадами, зверніться до Розділ 5.1.1, «Booting from USB Memory Stick».

A.2.3. Завантаження з мережі

Також є можливість завантажити debian-installer повністю з мережі. Різноманітні методи завантаження з мережі (netboot) залежать від Вашої архітектури та налаштувань. Файли у netboot/ можна використати для мережевого завантаження (netboot) debian-installer.

Найпростіше — це напевно налаштувати завантаження з мережі PXE. Розпакуйте файл netboot/pxeboot.tar.gz у /srv/tftp або у будь-яке інше зручне місце на сервері tftp. Налаштуйте свій сервер DHCP для передачі клієнтам файлу pxelinux.0 і все повинно працювати. Більш докладно див. Розділ 4.5, «Preparing Files for TFTP Net Booting».

A.2.4. Завантаження з жорсткого диска

Завантажити інсталятор можна не лише за допомогою змінного носія, а й за допомогою наявного жорсткого диска, на якому може бути інша ОС. Збережіть hd-media/initrd.gz, hd-media/vmlinuz та Debian образ DVD у кореневий каталог жорсткого диска. Переконайтеся, що назва файлу-образу закінчується на .iso. Тепер залишається завантажити linux за допомогою initrd. Один зі способів пояснюється у Розділ 5.1.3, «Завантаження з Linux за допомогою GRUB».