7.1. Момент істини

Перше завантаження Вашої системи на власному живленні, це те, що інженери-електрики називають «тест на дим».

Якщо Ви зробили типове встановлення, то перша річ, яку Ви маєте бачити під час завантаження системи — це меню завантажувача grub. Першим пунктом меню буде Ваша нова система Debian. Якщо на Вашому компʼютері були інші операційні системи (як-от Windows), які були виявлені системою інсталяції, вони будуть перелічені в меню нижче.

Якщо система не може коректно завантажитися, не впадайте у відчай. Якщо встановлення було вдалим, існують гарні шанси, що Ви зіткнулися з відносно малою проблемою, яка впливає на завантаження системи Debian. У більшості випадків такі проблеми можна виправити без перевстановлення. Один з варіантів виправлення — це використання вбудованого режиму відновлення (див. Розділ 8.6, «Recovering a Broken System»).

Якщо для Вас Debian and Linux щось новеньке, можливо Вам знадобиться допомога від більш досвічених користувачів. Для отримання онлайн-допомоги можете спробувати канали IRC #debian або #debian-boot в мережі OFTC. Крім того, можете зв'язатися з debian-користувацьким списком розсилки. Також Ви можете надіслати звіт про встановлення як описано за посиланням Розділ 5.4.7, «Submitting Installation Reports». Будь ласка, пересвідчіться, що Ви описали свою проблему разом з усіма баченими повідомленнями — це допоможе краще діагностувати Вашу проблему.

Якщо на Вашому компʼютері є інші операційні системи, які не були виявлені або виявлені не коректно, будь ласка, повідомте у звіті про інсталяцію.